Svjetski kup u biatlonu 2020/2021.

Svjetski kup u biatlonu 2020/2021.
Pobjednik
Ukupno:Žuto masculin  J. T. Bø (NOR)
Žuto féminin  Tiril Eckhoff (NOR)
Pojedinačno:Crveno masculin  S. H. Lægreid (NOR)
Crveno
féminin  Dorothea Wierer (ITA)
féminin  Lisa Hauser (AUT)
Sprint:Crveno masculin  J. T. Bø (NOR)
Crveno féminin  Tiril Eckhoff (NOR)
Potjera:Crveno masculin  S. H. Lægreid (NOR)
Crveno féminin  Tiril Eckhoff (NOR)
Masovni start:Crveno masculin  Tarjei Bø (NOR)
Crveno féminin  I. L. Tandrevold (NOR)
Štafete:Crveno masculin Norveška
Crveno féminin Norveška
Kup nacija:Crveno masculin Norveška
Crveno féminin Švedska
Mješovite štafete:Crveno masculin Norveška
U 25Plavo masculin  S. H. Lægreid (NOR)
Plavo féminin  Dinara Alimbekava (BJE)
Takmičenja
Mjesta održavanja7
Pojedinačna takmičenja26
Timska takmičenja6
Učesnici
Državemasculin 35
féminin 31
Sportistimasculin 179
féminin 166

Svjetski kup u biatlonu 2020/21. (zvanično: BMW IBU World Cup Biathlon) je bilo 44. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Niz takmičenja počeo je 27. novembra 2020. u finskom Kontiolahtiju, a završio je 21. marta 2021. u Östersundu. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u biatlonu 2021. u slovenskoj Pokljuki. Rezultati sa SP 2021. su se bodovali za plasman u Svjetskom kupu. Titule pobjednika Svjetskog kupa osvojili su: po treći put, nakon sezona 2018/2019. i 209/2020. ponovo Norvežanin Johannes Thingnes Bø, a kod žena Norvežanka Tiril Eckhoff. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2018/19. Od ove sezone uvedeno je takmičenje za biatlonce mlađe od 25 godina (U25), koji u utrkama imaju plavu pozadinu startnog broja.

Mjesta održavanja Svjetskog kupa u biatlonu 2020/21. u Evropi
Legenda:
u obje konkurencije;
Svjetsko prvenstvo;

Startne kvote

uredi
Muškarci
Žene

Kalendar takmičenja

uredi

Šablon:Takmičenja Svjetskog kupa u biatlonu 2020.

Bodovanje

uredi

Od sezone 2008/09. koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem od sezone 2007/08. po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini masovni start[3]
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 18 16 14 12 10 8 6 4 2
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[4]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20

Reference

uredi
  1. ^ "Historija Svjetskog kupa od 1979-94". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 23. 10. 2018.
  2. ^ "Historija Svjetskog kupa od 1973-78". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 23. 10. 2018.
  3. ^ IBU Rules 2014, S. 88
  4. ^ IBU Rules 2014, S. 88
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[a] [1]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[b] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[c] 61 59 57 55 ...-2[d] 5 3 1 1 ...

Reference

uredi
  1. ^ IBU Rules 2014, S. 88
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini mješovita štafeta za Kup Nacija[1]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 210 195 180 165 155 145 135 125 115 110 105 100 95 90 85 80 75 70 65 60 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10

Reference

uredi
  1. ^ IBU Rules 2014, S. 88


Muškarci

uredi

Rezultati

uredi
1. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju Finska, 27–29. november 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. novembar 2020. (subota) Pojedinačno (20 km)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Erik Lesser (NJE)
29. novembar 2020. (nedelja) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Sebastian Samuelsson (ŠVE)  Martin Ponsiluoma (ŠVE)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju Finska, 30. novembar - 6. decembar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. decembar 2020. (četvrtak) Sprint (10 km)  Tarjei Bø (NOR)  Arnd Peiffer (NJE)  Johannes Thingnes Bø (NOR)
5. decembar 2020. (subota) Potjera (12,5 km)  Sebastian Samuelsson (ŠVE)  Fabien Claude (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)
6. decembar 2020. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Sturla Holm Lægreid
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
 Švedska
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
 Njemačka
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
3. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 7–13. decembar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. decembar 2020. (petak) Sprint (10 km)  Johannes Dale (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Fabien Claude (FRA)
12. decembar 2020. (subota) Potjera (12,5 km)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Émilien Jacquelin (FRA)  Johannes Dale (NOR)
13. decembar 2020. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Švedska
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
 Norveška
Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
 Njemačka
Erik Lesser
Roman Rees
Benedikt Doll
Philipp Horn
4. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 14–20. decembar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. decembar 2020. (četvrtak) Sprint (10 km)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Johannes Dale (NOR)  Johannes Thingnes Bø (NOR)
19. decembar 2020. (subota) Potjera (12,5 km)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Émilien Jacquelin (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)
20. decembar 2020. (nedelja) Masovni start (15 km)  Arnd Peiffer (NJE)  Martin Ponsiluoma (ŠVE)  Tarjei Bø (NOR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 4–10. januar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. januar 2021. (petak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Tarjei Bø (NOR)  Sturla Holm Lægreid (NOR)
9. januar 2021. (subota) Potjera (12,5 km)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Johannes Dale (NOR)  Tarjei Bø (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 11–17. januar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. januar 2021. (srijeda) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Arnd Peiffer (NJE)
15. januar 2021. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Francuska
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Fabien Claude
Émilien Jacquelin
 Norveška
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
 Italija
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
17. januar 2021. (nedelja) Masovni start (15 km)  Tarjei Bø (NOR)  Felix Leitner (AUT)  Benjamin Weger (ŠVI)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 18–24. januar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
22. januar 2021. (petak) Pojedinačno (20 km)  Aleksander Loginov (RUS)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
23. januar 2021. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)  Francuska
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
 Norveška
Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
 Rusija
Anton Babikov
Matvej Jelisejev
Aleksandar LoginoV
Eduard Latipov
24. januar 2021. (nedelja) Masovni start (15 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Jakov Fak (SLO)
Svjetsko prvenstvo u Pokljuki Slovenija, 11–21. februar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. februar 2021. (petak) Sprint (10 km)[1]  Martin Ponsiluoma (ŠVE)  Simon Desthieux (FRA)  Émilien Jacquelin (FRA)
14. februar 2021. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Émilien Jacquelin (FRA)  Sebastian Samuelsson (ŠVE)  Johannes Thingnes Bø (NOR)
17. februar 2021. (srijeda) Pojedinačno (20 km)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Arnd Peiffer (NJE)  Johannes Dale (NOR)
20. februar 2021. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
 Švedska
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
Ruski biatlonski savez[e]
Said Karimulla Halili
Matve Elisejev
Aleksandar Loginov
Eduard Latipov
21. februar 2021. (nedelja) Masovni start (15 km)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Johannes Dale (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě Češka, 1–7. mart 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. mart 2021. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Philipp Nawrath
 Rusija
Said Karimula Halili
Matvej Jelisejev
Aleksandar Loginov
Eduard Latipov
 Norveška
Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
6. mart 2021. (subota) Sprint (10 km)  Simon Desthieux (FRA)  Sebastian Samuelsson (ŠVE)  Arnd Peiffer (NJE)
7. mart 2021. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Tarjei Bø (NOR)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Simon Desthieux (FRA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě Češka, 8–14. mart 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. mart 2021. (četvrtak) Sprint (10 km)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Tarjei Bø (NOR)  Lukas Hofer (ITA)
13. mart 2021. (subota) Potjera (12,5 km)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Émilien Jacquelin (FRA)
10. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 16–21. mart 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. mart 2021. (petak) Sprint (10 km)  Lukas Hofer (ITA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Tarjei Bø (NOR)
20. mart 2021. (subota) Potjera (12,5 km)  Sturla Holm Lægreid (NOR)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Lukas Hofer (ITA)
21. mart 2021. (nedelja) Masovni start (15 km)  Simon Desthieux (FRA)  Eduard Latipov (RUS)  Johannes Thingnes Bø (NOR)

Tabele

uredi

Pojedinačni rezultati

uredi
Pla. Ime Östersund Hochfilzen Annecy Oberhof Ruh­polding Pokljuka Antholz Nové Město Kontiolahti Oslo Bodovi
Sp. Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas.
01  Johannes Thingnes Bø (NOR) 001 010 001 001 004 001 001 001 003 005 002 002 001 001 001 001 004 0913
02  Martin Fourcade (FRA) 005 001 010 010 012 007 005 001 001 001 001 002 005 003 004 001 007 006 014 002 001 0911
03  Quentin Fillon Maillet (FRA) 012 003 014 009 003 002 004 019 016 002 002 007 001 002 007 007 002 002 008 007 002 0843
04  Tarjei Bø (NOR) 002 006 006 006 002 004 003 024 025 028 007 006 009 004 006 006 004 003 010 005 018 0740
05  Émilien Jacquelin (FRA) 011 004 018 003 020 006 002 002 030 012 006 032 025 006 001 003 010 002 003 003 0726
06  Simon Desthieux (FRA) 014 002 002 005 008 015 010 006 003 005 004 021 017 018 008 059 005 008 021 008 013 0672
07  Aleksandar Loginov (RUS) 004 009 003 002 011 013 011 005 017 011 010 016 020 001 003 015 065 018 007 0629
08  Benedikt Doll (NJE) 024 016 011 014 001 005 016 044 022 003 005 010 002 014 029 012 012 012 017 006 019 0613
09  Johannes Dale (NOR) 007 036 012 015 006 012 006 009 004 027 009 005 007 023 017 009 008 009 006 086 0576
10  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 045 031 022 031 013 003 015 010 008 004 003 009 004 033 010 062 013 025 007 004 009 0566
11  Arnd Peiffer (NJE) NZ 024 013 021 009 007 007 002 022 014 045 013 007 005 050 021 014 003 009 005 0540
12  Erlend Bjøntegaard (NOR) 008 013 015 017 005 008 009 008 013 020 016 036 006 035 015 005 025 006 0495
13  Johannes Kühn (NJE) 006 041 020 012 014 023 014 003 019 009 024 008 026 040 028 026 010 011 012 021 028 0474
14  Jakov Fak (SLO) 023 042 013 004 084 013 016 005 014 013 012 021 045 021 004 015 005 013 020 038 0467
15  Matwei Pawlowitsch Jelissejew (RUS) 003 008 004 011 028 030 029 004 010 017 023 038 011 012 055 028 038 016 014 046 0422
16  Lukas Hofer (ITA) 015 019 005 007 009 024 021 071 026 075 013 010 021 020 013 018 064 029 024 010 0406
17  Dmitro Pidrušnij (UKR) 064 020 009 016 018 020 023 015 010 NZ 030 028 010 030 023 035 004 019 016 0366
18  Philipp Horn (NJE) 057 027 019 018 025 011 028 013 006 024 037 014 012 008 018 021 024 034 027 055 045 0360
19  Fabien Claude (FRA) 020 007 023 008 035 034 019 054 029 005 015 003 019 043 025 011 012 0355
20  Julian Eberhard (AUT) 009 024 030 022 010 016 022 039 014 018 025 058 024 026 014 NZ 009 023 0327
21  Michal Krčmář (ČEŠ) 016 029 040 029 017 014 025 057 009 038 021 061 015 039 027 023 004 020 030 036 0308
22  Felix Leitner (AUT) 085 018 008 020 049 045 012 045 028 049 036 078 009 009 027 006 019 023 013 NS 0300
23  Artem Prima (UKR) 035 038 060 051 034 027 015 024 008 011 018 029 025 024 036 020 049 011 022 017 0293
24  Simon Eder (AUT) 087 012 026 026 008 023 011 076 015 008 037 012 040 020 022 0274
25  Dominik Windisch (ITA) 049 048 007 021 007 017 017 070 023 025 033 086 027 048 051 075 014 050 009 040 022 0267
26  Ondřej Moravec (ČEŠ) 084 017 032 041 011 012 030 018 025 046 022 016 011 042 019 033 029 0258
27  Antonin Guigonnat (FRA) 021 078 016 026 059 043 040 013 008 011 022 015 026 015 020 0254
28  Sebastian Samuelsson (ŠVE) 027 023 048 044 027 039 032 015 017 011 019 010 027 060 012 027 0241
29  Andrejs Rastorgujevs (LVA) 018 034 039 019 036 033 018 016 026 019 016 070 022 022 030 038 035 0226
30  Benjamin Weger (ŠVI) 047 005 052 NZ 058 044 012 020 033 034 022 023 051 059 005 025 0192
31  Jesper Nelin (ŠVE) 048 075 066 042 040 017 007 045 039 075 019 011 042 019 033 023 023 0181
32  Jevgeni Garaničev (RUS) 029 011 044 034 029 036 028 053 022 035 056 034 014 041 031 015 0174
33  Martin Ponsiluoma (ŠVE) 061 030 083 015 019 027 047 073 027 023 029 029 099 017 008 0173
34  Florent Claude (BEL) 019 025 047 040 023 022 026 050 034 046 047 034 032 025 091 029 037 0141
35  Vladimir Ilijev (BUG) 010 068 043 033 022 018 020 037 021 072 029 058 044 054 059 053 NS 0138
36  Anton Smolski (BJE) 081 035 092 025 048 041 081 015 038 034 018 016 014 0133
37  Tero Seppälä (FIN) 038 026 035 024 033 037 031 050 048 048 052 047 087 007 018 043 031 0132
38  Philipp Nawrath (NJE) 007 012 004 018 047 0131
39  Nikita Dmitrijewitsch Porschnew (RUS) 037 087 034 038 024 031 018 051 070 037 021 039 011 026 053 062 0130
40  Krasimir Anev (BUG) 052 015 072 033 061 NZ 030 013 018 016 039 057 NS 0123
41  Simon Schempp (NJE) 032 053 026 028 032 010 024 043 027 021 045 043 0119
42  Raman Jaljotnau (BJE) 028 045 064 078 014 018 023 027 032 042 053 028 039 053 0119
43  Sturla Holm Lægreid (NOR) 013 015 010 011 0115
44  Timofej Lapšin (KOR) 054 NZ 017 036 019 021 030 041 052 NZ 059 017 050 058 058 041 024 0114
45  Dominik Landertinger (AUT) 060 021 NS 052 055 038 035 068 031 040 003 017 047 070 0112
46  Peppe Femling (ŠVE) 055 055 088 056 035 061 038 051 071 020 016 017 022 029 074 0109
47  Thomas Bormolini (ITA) 013 028 079 060 032 063 032 042 063 040 045 048 032 026 026 0099
48  Sergei Wadimowitsch Botscharnikow (BJE) 022 048 056 046 029 038 029 085 023 030 086 081 036 034 032 0087
49  Vytautas Strolia (LTU) 067 082 031 047 075 020 026 NS 055 028 031 055 068 032 033 0086
50  Sean Doherty (SAD) 068 063 036 049 040 054 021 021 032 074 044 043 024 029 NS 0084
51  Klemen Bauer (SLO) 034 065 025 DIS 044 050 091 035 044 034 087 033 037 027 021 0082
52  Eduard Ratmilewitsch Latypow (RUS) 025 050 075 055 046 038 055 038 024 043 017 028 036 041 0074
53  Cheng Fangming (CHN) 022 042 050 045 053 027 067 066 056 016 024 060 047 0072
54  Jakub Štvrtecký (ČEŠ) 039 032 029 045 016 042 060 031 045 047 054 070 031 090 0068
55  Leif Nordgren (SAD) 062 073 044 053 038 048 026 059 055 027 088 008 081 NS 0066
56  Scott Gow (KAN) 069 033 061 088 030 060 050 026 016 035 080 040 071 0066
57  Rok Tršan (SLO) 066 060 090 047 025 099 043 031 031 029 025 052 088 048 050 0064
58  Anton Dudtschenko (UKR) 051 084 028 032 031 029 076 037 029 064 060 060 068 048 072 0060
59  Erik Lesser (NJE) 033 072 070 082 020 014 0056
60  Thierry Langer (BEL) 043 046 021 023 089 100 029 052 075 038 080 056 052 0053
61  Martin Otčenáš (SVK) 080 044 058 NZ 074 077 081 039 013 026 071 030 079 0047
62  Kirill Konstantinowitsch Strelzow (RUS) 017 019 0046
63  Roman Rees (NJE) 019 019 045 0044
64  Lars Helge Birkeland (NOR) 030 037 066 041 020 0036
65  Aleksander Fjeld Andersen (NOR) 033 027 074 046 028 056 061 0035
66  Mikita Labastau (BJE) 075 055 039 046 028 043 030 057 036 037 073 0035
67  Serhij Semenov (UKR) 046 036 040 040 042 041 031 024 081 0034
68  Mario Dolder (ŠVI) 017 051 054 NS 048 058 056 057 057 090 038 036 NS 066 089 0032
69  Dmitri Mališko (RUS) 058 039 027 025 041 051 0032
70  Adam Václavík (ČEŠ) 026 076 094 037 041 077 064 077 052 030 0030
72  Grzegorz Guzik (POL) 094 047 073 054 057 058 090 089 024 033 041 050 051 040 0026
73  Karol Dombrovski (LTU) 099 056 053 052 076 036 087 033 050 048 030 055 069 0024
74  Christian Gow (KAN) 063 083 NS NS 055 051 049 041 065 020 057 NS 0021
75  Jeremy Finello (ŠVI) 050 058 103 NS 092 025 037 NZ 0020
76  Roman Jeremin (KAZ) 074 064 057 043 067 022 094 051 0019
77  Said Karimulla Said Wachidullah Chalili (RUS) 061 068 044 042 025 0016
78  Tommaso Giacomel (ITA) 027 059 039 0016
79  Serafin Wiestner (ŠVI) 059 089 036 030 057 052 042 043 060 054 046 051 062 076 0016
80  Cornel Puchianu (RUM) 079 091 071 091 087 082 042 074 063 082 028 NS 0013
81  Maksim Warabej (BJE) 043 064 097 028 079 085 0013
82  Jules Burnotte (KAN) 073 NZ 065 066 047 047 088 069 028 089 083 0013
83  Miha Dovžan (SLO) 090 050 035 050 056 078 106 046 063 064 094 044 034 0013
84  Michal Šlesingr (ČEŠ) 036 040 069 035 076 072 089 056 0012
85  Tomas Kaukėnas (LTU) 031 095 061 065 095 105 062 074 054 061 0010
86  George Buta (RUM) 086 061 095 070 075 063 073 053 053 032 090 073 0009
87  Tomáš Krupčík (ČEŠ) 034 097 053 075 0007
88  Kalev Ermits (EST) 077 066 059 048 063 068 056 054 080 086 052 035 049 0006
89  Rene Zahkna (EST) 089 059 063 077 059 089 101 059 049 035 069 050 048 0006
90  Joscha Burkhalter (ŠVI) 097 041 037 053 060 088 084 071 072 0004
91  Łukasz Szczurek (POL) 092 062 067 087 093 091 066 061 037 046 080 0004
92  Tobias Eberhard (AUT) 101 NS 038 054 072 048 086 NS 0003
93  Ruslan Tkalenko (UKR) 046 054 068 039 047 044 NS 058 044 0002
94  Andrzej Nędza-Kubiniec (POL) 077 102 099 065 079 087 090 039 067 082 0002
95  Torstein Stenersen (ŠVE) 040 069 097 043 052 089 103 094 093 0001
 Tom Lahaye-Goffart (BEL) 098 092 093 0000
 Miloš Čolić (BIH) 103 100 0000
 Dimitar Gerdšikov (BUG) 044 057 091 NS 049 054 053 070 057 052 077 NZ 065 0000
 Anton Sinapow (BUG) 042 094 046 NZ 073 083 069 079 079 069 084 094 0000
 Tang Jinle (CHN) 072 043 057 0000
 Wang Wenqiang (CHN) 107 0000
 Yan Xingyuan (CHN) 097 099 081 098 107 076 071 079 0000
 Li Xuezhi (CHN) 082 0000
 Lucas Fratzscher (NJE) 086 046 054 0000
 Robert Heldna (EST) 108 092 106 100 0000
 Raido Ränkel (EST) 107 102 097 073 101 108 095 097 064 0000
 Kristo Siimer (EST) 080 095 096 084 0000
 Tuomas Harjula (FIN) 051 059 084 105 0000
 Olli Hiidensalo (FIN) 078 071 049 042 068 080 084 055 058 066 093 0000
 Tuukka Invenius (FIN) 085 0000
 Heikki Laitinen (FIN) 098 0000
 Ranta Jaakko Olavi (FIN) 105 090 105 109 080 093 095 078 0000
 Apostolos Angelis (GRČ) NS 105 098 093 102 071 100 100 088 083 092 0000
 Vinny Fountain (UK) 107 102 0000
 Didier Bionaz (ITA) 072 048 051 0000
 Daniele Cappellari (ITA) 103 079 082 109 067 073 0000
 Thierry Chenal (ITA) 094 060 0000
 Giuseppe Montello (ITA) 071 0000
 Saverio Zini (ITA) 085 0000
 Kazuki Baisho (JAP) 104 105 108 095 099 105 098 0000
 Shohei Kodama (JAP) 098 103 100 092 0000
 Kōsuke Ozaki (JAP) 065 093 086 083 096 098 054 049 056 065 078 087 0000
 Mikito Tachizaki (JAP) 056 070 089 062 103 062 069 082 045 074 066 0000
 Carsen Campbell (KAN) 090 0000
 Aidan Millar (KAN) 093 098 093 NS 100 107 098 0000
 Adam Runnalls (KAN) 081 075 0000
 Matthew Strum (KAN) 082 0000
 Danil Belezkij (KAZ) 099 DIS 0000
 Maksim Braun (KAZ) 088 NZ 096 0000
 Wladislaw Kirejew (KAZ) 085 076 0000
 Timur Kuz (KAZ) 093 0000
 Alexander Muchin (KAZ) 091 083 087 088 0000
 Anton Pantov (KAZ) 085 064 064 062 0000
 Sergei Sirik (KAZ) 106 097 102 099 0000
 Wladislaw Witenko (KAZ) 096 101 084 094 081 111 0000
 Krešimir Crnković (HRV) 070 085 081 093 083 083 076 068 0000
 Edgars Mise (LVA) 083 096 0000
 Aleksandrs Patrijuks (LVA) 083 100 106 090 092 099 096 089 061 067 0000
 Roberts Slotiņš (LVA) 095 NZ 100 096 101 103 084 091 104 091 0000
 Linas Banys (LTU) 104 0000
 Stavre Jada (MKD) 096 094 103 0000
 Fredrik Gjesbakk (NOR) 086 0000
 Patrick Jakob (AUT) 091 095 0000
 David Komatz (AUT) 085 067 074 049 063 047 NS 0000
 Harald Lemmerer (AUT) 082 086 051 NS 079 0000
 Mateusz Janik (POL) 102 0000
 George Marian Coltea (RUM) 077 0000
 Dennis Șerban (RUM) 090 0000
 Oskar Brandt (ŠVE) 104 0000
 Gabriel Stegmayr (ŠVE) 092 0000
 Martin Jäger (Skilangläufer) (ŠVI) 054 042 0000
 Sebastian Stalder (ŠVI) 106 0000
 Eligius Tambornino (ŠVI) 099 077 0000
 Damir Rastić (SRB) 067 109 079 102 076 078 073 096 0000
 Matej Baloga (SVK) 092 097 0000
 Šimon Bartko (SVK) 076 080 078 080 108 104 044 043 057 067 094 063 0000
 Tomáš Hasilla (SVK) 091 088 077 095 107 066 097 094 0000
 Michal Šíma (SVK) 100 052 087 072 078 050 078 101 084 0000
 Alex Cisar (SLO) 092 0000
 Roberto Piqueras (ŠPA) 097 082 0000
 Choi Du-jin (KOR) 104 102 085 0000
 Kim Sangrea (KOR) 110 0000
 Lee Su-young (KOR) 110 105 0000
 Kim Yong-gyu (KOR) 106 101 098 0000
 Vítězslav Hornig (ČEŠ) 071 0000
 Zana Öztunç (TUR) 098 096 0000
 Mehmet Üstüntaş (TUR) 101 0000
 Taras Lessjuk (UKR) 053 0000
 Artem Tyschtschenko (UKR) 074 076 069 041 0000
 Bohdan Zymbal (UKR) 106 088 065 067 0000
 Soma Gyallai (MAĐ) 102 103 0000
 Dávid Panyik (MAĐ) 104 101 0000
 Jake Brown (SAD) 061 068 058 056 052 068 046 070 NS 0000
 Travis Cooper (SAD) 108 096 099 0000
 Alex Howe (SAD) 104 081 074 079 0000
 Paul Schommer (SAD) 053 065 085 072 048 086 0000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–40 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 41 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Kontiolahti Hochfilzen Oberhof Antholz Pokljuka Nové Město Punkte
01  Norveška 0 1
Sturla Holm Lægreid
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
02
Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
02
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
02
Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
0 1
Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
03
Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
228
02  Švedska 02
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
0 1
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
07
Peppe Femling
Martin Ponsiluoma
Oskar Brandt
Sebastian Samuelsson
15
Peppe Femling
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Martin Ponsiluoma
02
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
11
Gabriel Stegmayr
Sebastian Samuelsson
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
204
03  Francuska 08
Émilien Jacquelin
Simon Desthieux
Fabien Claude
Quentin Fillon Maillet
06
Antonin Guigonnat
Émilien Jacquelin
Fabien Claude
Quentin Fillon Maillet
0 1
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Fabien Claude
Émilien Jacquelin
0 1
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
04
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
05
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
203
04  Njemačka 03
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
03
Erik Lesser
Roman Rees
Benedikt Doll
Philipp Horn
05
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Philipp Horn
04
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
07
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
0 1
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Philipp Nawrath
199
05  Rusija 04
Matwei Jelissejew
Anton Babikow
Eduard Latypow
Aleksandar Loginov
04
Matwei Jelissejew
Jevgeni Garaničev
Eduard Latypow
Aleksandar Loginov
04
Kirill Strelzow
Matwei Jelissejew
Aleksandar Loginov
Eduard Latypow
03
Anton Babikow
Matwei Jelissejew
Aleksandar Loginov
Eduard Latypow
03
Said Karimulla Chalili
Matwei Jelissejew
Aleksandar Loginov
Eduard Latypow
02
Said Karimulla Chalili
Matwei Jelissejew
Aleksandar Loginov
Eduard Latypow
193
06  Italija 05
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Thomas Bormolini
Dominik Windisch
08
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Thomas Bormolini
Dominik Windisch
03
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
05
Didier Bionaz
Tommaso Giacomel
Thomas Bormolini
Dominik Windisch
06
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
07
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
166
07  Austrija 06
David Komatz
Simon Eder
Felix Leitner
Julian Eberhard
07
David Komatz
Simon Eder
Felix Leitner
Julian Eberhard
15
David Komatz
Simon Eder
Felix Leitner
Harald Lemmerer
06
David Komatz
Simon Eder
Felix Leitner
Julian Eberhard
10
David Komatz
Simon Eder
Felix Leitner
Julian Eberhard
06
David Komatz
Simon Eder
Felix Leitner
Harald Lemmerer
150
08  Ukrajina 10
Artem Prima
Dmitro Pidrušnij
Ruslan Tkalenko
Bohdan Zymbal
13
Artem Prima
Ruslan Tkalenko
Dmitro Pidrušnij
Anton Dudtschenko
06
Artem Tyschtschenko
Dmitro Pidrušnij
Anton Dudtschenko
Artem Prima
08
Artem Prima
Dmitro Pidrušnij
Artem Tyschtschenko
Anton Dudtschenko
05
Bohdan Zymbal
Dmitro Pidrušnij
Artem Prima
Anton Dudtschenko
09
Artem Tyschtschenko
Dmitro Pidrušnij
Anton Dudtschenko
Bohdan Zymbal
144
09  Slovenija 12
Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Rok Tršan
12
Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Rok Tršan
11
Miha Dovžan
Jakov Fak
Rok Tršan
Alex Cisar
10
Rok Tršan
Jakov Fak
Miha Dovžan
Alex Cisar
08
Miha Dovžan
Jakov Fak
Rok Tršan
Alex Cisar
04
Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Rok Tršan
138
10  Češka 07
Tomáš Mikyska
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Michal Krčmář
05
Tomáš Mikyska
Jakub Štvrtecký
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
18
Ondřej Moravec
Jakub Štvrtecký
Jonáš Mareček
Mikuláš Karlík
19
Milan Žemlička
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Jakub Štvrtecký
13
Mikuláš Karlík
Ondřej Moravec
Jakub Štvrtecký
Michal Krčmář
10
Michal Krčmář
Ondřej Moravec
Milan Žemlička
Adam Václavík
135
11  Finska 13
Tuomas Harjula
Tero Seppälä
Jaakko Ranta
Olli Hiidensalo
10
Tuomas Harjula
Tero Seppälä
Jaakko Ranta
Olli Hiidensalo
10
Tuomas Harjula
Tero Seppälä
Jaakko Ranta
Olli Hiidensalo
07
Tuomas Harjula
Tero Seppälä
Jaakko Ranta
Olli Hiidensalo
19
Tuomas Harjula
Tero Seppälä
Jaakko Ranta
Olli Hiidensalo
16
Tuomas Harjula
Tero Seppälä
Jaakko Ranta
Heikki Laitinen
126
12  Bjelorusija 11
Mikita Labastau
Sergei Botscharnikow
Maksim Warabej
Anton Smolski
11
Mikita Labastau
Sergei Botscharnikow
Raman Jaljotnau
Anton Smolski
16
Mikita Labastau
Sergei Botscharnikow
Raman Jaljotnau
Anton Smolski
13
Anton Smolski
Sergei Botscharnikow
Mikita Labastau
Dsmitryj Lasouski
09
Mikita Labastau
Anton Smolski
Maksim Warabej
Dsmitryj Lasouski
08
Mikita Labastau
Anton Smolski
Maksim Warabej
Dsmitryj Lasouski
126
13  Švicarska 09
Sebastian Stalder
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Niklas Hartweg
09
Sebastian Stalder
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Niklas Hartweg
09
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Serafin Wiestner
Joscha Burkhalter
11
Sebastian Stalder
Jeremy Finello
Serafin Wiestner
Niklas Hartweg
11
Niklas Hartweg
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Serafin Wiestner
NS
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Joscha Burkhalter
Martin Jäger
126
14  Kanada 14
Jules Burnotte
Scott Gow
Adam Runnalls
Christian Gow
14
Jules Burnotte
Scott Gow
Adam Runnalls
Christian Gow
08
Christian Gow
Scott Gow
Trevor Kiers
Adam Runnalls
09
Adam Runnalls
Scott Gow
Trevor Kiers
Christian Gow
12
Adam Runnalls
Scott Gow
Trevor Kiers
Christian Gow
12
Adam Runnalls
Scott Gow
Trevor Kiers
Christian Gow
124
15  Sjedinjene Američke Države 18
Sean Doherty
Leif Nordgren
Maxwell Durtschi
Jake Brown
15
Sean Doherty
Leif Nordgren
Paul Schommer
Jake Brown
12
Leif Nordgren
Jake Brown
Paul Schommer
Sean Doherty
20
Leif Nordgren
Jake Brown
Paul Schommer
Sean Doherty
15
Leif Nordgren
Jake Brown
Paul Schommer
Sean Doherty
13
Sean Doherty
Jake Brown
Paul Schommer
Leif Nordgren
109
16  Rumunija 24
George Buta
Cornel Puchianu
George Colțea
Anatoli Oskin
23
George Buta
Cornel Puchianu
George Colțea
Raul Flore
18
George Buta
Cornel Puchianu
George Colțea
Raul Flore
14
George Buta
Cornel Puchianu
Anatoli Oskin
Raul Flore
19
George Buta
Cornel Puchianu
Anatoli Oskin
Raul Flore
107
17  Slovačka 16
Michal Šíma
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Matej Baloga
20
Michal Šíma
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Matej Baloga
13
Michal Šíma
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Matej Baloga
12
Michal Šíma
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Matej Baloga
17
Michal Šíma
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Matej Baloga
20
Michal Šíma
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Matej Baloga
106
18  Japan 15
Mikito Tachizaki
Kōsuke Ozaki
Tsukasa Kobonoki
Shohei Kodama
17
Mikito Tachizaki
Kōsuke Ozaki
Tsukasa Kobonoki
Shohei Kodama
21
Mikito Tachizaki
Kōsuke Ozaki
Tsukasa Kobonoki
Shohei Kodama
22
Kōsuke Ozaki
Tsukasa Kobonoki
Mikito Tachizaki
Shohei Kodama
18
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Jin Nakajima
14
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Shohei Kodama
100
19  Litvanija 19
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Linas Banys
Tomas Kaukėnas
21
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Tomas Kaukėnas
Linas Banys
17
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Tomas Kaukėnas
Maksim Fomin
14
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Tomas Kaukėnas
Maksim Fomin
26
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Linas Banys
Tomas Kaukėnas
15
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Tomas Kaukėnas
Linas Banys
099
20  Estonija 17
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Kristo Siimer
Raido Ränkel
22
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Kristo Siimer
Raido Ränkel
14
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Robert Heldna
Raido Ränkel
17
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Robert Heldna
Raido Ränkel
21
Rene Zahkna
Robert Heldna
Kalev Ermits
Raido Ränkel
095
21  Bugarska 21
Anton Sinapow
Vladimir Ilijev
Blagoj Todew
Wladimir Orjaschkow
18
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
Anton Sinapow
Blagoj Todew
16
Dimitar Gerdšikov
Anton Sinapow
Vladimir Ilijev
Blagoj Todew
17
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
Anton Sinapow
Wladimir Orjaschkow
092
22 Šablon:BEL 20
Thierry Langer
Florent Claude
Tom Lahaye-Goffart
Pjotr Dielen
16
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
César Beauvais
24
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
César Beauvais
23
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
Pjotr Dielen
23
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
César Beauvais
Florent Claude
18
Thierry Langer
Florent Claude
Tom Lahaye-Goffart
César Beauvais
087
23  Kazahstan 24
Danil Belezkij
Alexander Muchin
Dastan Deldesch
Sergei Sirik
23
Alexander Muchin
Sergei Sirik
Danil Belezkij
Dastan Deldesch
19
Alexander Muchin
Wladislaw Kirejew
Danil Belezkij
Sergei Sirik
16
Alexander Muchin
Wladislaw Kirejew
Sergei Sirik
Danil Belezkij
24
Alexander Muchin
Wladislaw Kirejew
Sergei Sirik
Danil Belezkij
22
Alexander Muchin
Wladislaw Kirejew
Sergei Sirik
Danil Belezkij
084
24  Latvija 22
Renārs Birkentāls
Andrejs Rastorgujevs
Roberts Slotiņš
Rudis Balodis
25
Andrejs Rastorgujevs
Aleksandrs Patrijuks
Edgars Mise
Roberts Slotiņš
20
Aleksandrs Patrijuks
Andrejs Rastorgujevs
Roberts Slotiņš
Edgars Mise
21
Andrejs Rastorgujevs
Aleksandrs Patrijuks
Roberts Slotiņš
Edgars Mise
22
Aleksandrs Patrijuks
Edgars Mise
Roberts Slotiņš
Andrejs Rastorgujevs
21
Aleksandrs Patrijuks
Andrejs Rastorgujevs
Edgars Mise
Roberts Slotiņš
080
25  Poljska 23
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
Marcin Szwajnos
Wojciech Skorusa
19
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
Wojciech Skorusa
Marcin Szwajnos
22
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
Marcin Szwajnos
Tomasz Jakieła
24
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
Tomasz Jakieła
Wojciech Skorusa
25
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
Marcin Szwajnos
Tomasz Jakieła
23
Marcin Szwajnos
Tomasz Jakieła
Grzegorz Guzik
Andrzej Nędza-Kubiniec
077
26 Šablon:MDA 20
Pawel Magasejew
Michail Ussow
Maxim Makarow
Andrei Ussow
021
27  Južna Koreja 27
Choi Du-jin
Kim Yong-gyu
Kim Sangrea
Lee Su-young
014
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

Žene

uredi

Rezultati

uredi
1. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju Finska, 27–29. November 2020
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. novembar 2020. (subota) Pojedinačno (15 km)  Dorothea Wierer (ITA)  Denise Herrmann (NJE)  Johanna Skottheim (ŠVE)
29. novembar 2020. (nedelja) Sprint (7,5 km)  Hanna Öberg (ŠVE)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)  Karoline Offigstad Knotten (NOR)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju Finska, 30. november - 6. decembar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. decembar 2020. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Hanna Öberg (ŠVE)  Anaïs Chevalier-Bouchet (FRA)  Elvira Öberg (ŠVE)
5. decembar 2020. (subota) Štafeta (4 × 6 km)  Švedska
Johanna Skottheim
Mona Brorsson
Elvira Öberg
Hanna Öberg
 Francuska
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier-Bouchet
Chloé Chevalier
Justine Braisaz
 Njemačka
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Maren Hammerschmidt
Denise Herrmann
6. decembar 2020. (nedelja) Potjera (10 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)  Hanna Öberg (ŠVE)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 7–13. decembar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. decembar 2020. (petak) Sprint (7,5 km)  Dinara Alimbekava (BJE)  Tiril Eckhoff (NOR)  Franziska Preuß (NJE)
12. decembar 2020. (subota) Štafeta (4 × 6 km)  Norveška
Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
 Francuska
Anaïs Bescond
Julia Simon
Justine Braisaz-Bouchet
Anaïs Chevalier-Bouchet
 Švedska
Johanna Skottheim
Linn Persson
Hanna Öberg
Elvira Öberg
13. decembar 2020. (nedelja) Potjera (10 km)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)  Dzinara Alimbekava (BJE)  Julia Simon (ŠVE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 14–20. decembar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. decembar 2020. (petak) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)
19. decembar 2020. (subota) Potjera (10 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Hanna Öberg (ŠVE)  Elvira Öberg (ŠVE)
20. decembar 2020. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)  Tiril Eckhoff (NOR)  Dorothea Wierer (ITA)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 4–10. januar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. januar 2021. (petak) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Hanna Öberg (ŠVE)  Lisa Hauser (AUT)
9. januar 2021. (subota) Potjera (10 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Marte Olsbu Røiseland (NOR) }  Lisa Hauser (AUT)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 11–17. januar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. januar 2021. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Dorothea Wierer (ITA)  Lisa Hauser (AUT)
16. januar 2021. (subota) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuß
 Bjelorusija
Irina Krjuko
Dsinara Alimbekava
Hanna Sola
Jelena Kručinkina
 Švedska
Mona Brorsson
Linn Persson
Elvira Öberg
Hanna Öberg
17. januar 2021. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Julia Simon (FRA)  Franziska Preuß (NJE)  Hanna Öberg (ŠVE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 18–24. januar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. januar 2021. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Lisa Hauser (AUT)  Julija Džima (UKR)  Anaïs Chevalier-Bouchet (FRA)
23. januar 2021. (subota) Masovni start (12,5 km)  Julia Simon (FRA)  Hanna Öberg (ŠVE)  Lisa Hauser (AUT)
24. januar 2021. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Rusija
Jevgenija Pavlova
Tatjana Akimova
Svjetlana Mironova
Uljana Kajiševa
 Njemačka
Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuß
 Francuska
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier-Bouchet
Justine Braisaz-Bouchet
Julia Simon
Svjetsko prvenstvo u Pokljuki Slovenija, 11–21. februar 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. februar 2021. (subota) Sprint (7,5 km)[2]  Tiril Eckhoff (NOR)  Anaïs Chevalier-Bouchet (FRA)  Hana Sola (BJE)
14. februar 2021. (nedelja) Potjera (10 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Lisa Theresa Hauser (AUT)  Anaïs Chevalier-Bouchet (FRA)
16. februar 2021. (utorak) Pojedinačno (15 km)  Markéta Davidová (ČEŠ)  Hanna Öberg (ŠVE)  Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
20. februar 2021. (subota) Štafeta (4 × 6 km)  Norveška
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Ida Lien
Marte Olsbu Røiseland
 Njemačka
Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuß
 Ukrajina
Anastasija Merkušina
Julija Džima
Darija Blaško
Olena Pidrušna
21. februar 2021. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Lisa Theresa Hauser (AUT)  Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)  Tiril Eckhoff (NOR)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě Češka, 1–7. mart 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. mart 2021. (četvrtak) Štafeta (4 × 6 km)  Švedska
Mona Brorsson
Hanna Öberg
Linn Persson
Elvira Öberg
 Bjelorusija
Irina Krjuko
Dzinara Alimbekava
Hana Sola
Jelena Krušinkina
 Francuska
Anaïs Bescond
Justine Braisaz-Bouchet
Chloé Chevalier
Julia Simon
6. mart 2021. (subota) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Julija Džima (UKR)  Lisa Vittozzi (ITA)
7. mart 2021. (nedelja) Potjera (10 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Denise Herrmann (NJE)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě Češka, 8–14. mart 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. mart 2021. (petak) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Denise Herrmann (NJE)  Dorothea Wierer (ITA)
13. mart 2021. (subota) Potjera (10 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Dzinara Alimbekava (BJE)  Franziska Preuß  (NJE)
10. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 16–21. mart 2021.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. mart 2021. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Dorothea Wierer (ITA)  Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
20. mart 2021. (subota) Potjera (10 km)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)  Tiril Eckhoff (NOR)  Hana Sola (BJE)
21. mart 2021. (subota) Masovni start (12,5 km)  Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)  Dinara AlimbekaVa (BJE)  Franziska Preuß (NJE)

Tabele

uredi

Pojedinačni rezultati

uredi
Pla. Ime Kontiolahti Kontiolahti Hochfilzen Hochfilzen Oberhof Oberhof Antholz Pokljuka Nové Město Nové Město Östersund Bodovi
Poj. Sp. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Mas. Poj. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas.
01  Tiril Eckhoff (NOR) 067 043 008 001 002 017 001 001 002 001 001 001 008 018 008 001 001 023 003 001 001 001 001 001 002 007 1152
02  Marte Olsbu Røiseland (NOR) 024 002 004 002 004 001 003 007 001 005 002 008 007 031 007 006 009 020 004 007 003 014 004 006 001 029 0963
03  Franziska Preuß (NJE) 018 023 016 007 003 008 004 006 009 014 018 006 002 033 004 008 005 007 006 008 005 004 003 023 006 003 0840
04  Hanna Öberg (ŠVE) 007 001 001 003 029 004 006 002 014 002 008 007 003 029 002 010 013 002 007 036 013 024 027 052 054 024 0826
05  Dorothea Wierer (ITA) 001 022 028 020 008 006 010 005 003 031 007 002 006 004 017 020 004 009 008 005 034 003 005 002 018 026 0821
06  Lisa Hauser (AUT) 038 013 043 015 009 010 015 012 008 003 003 003 012 001 003 009 002 004 001 038 045 013 007 005 021 022 0818
07  Dinara Alimbekava (BJE) 008 006 007 004 001 002 031 011 020 037 016 012 013 008 030 040 021 017 026 004 026 006 002 011 027 002 0734
08  Ingrid Landmark Tandrevold (NOR) 028 021 011 006 019 019 002 004 012 073 NZ 004 035 028 021 010 003 002 006 012 017 024 003 023 001 0707
09  Anaïs Chevalier-Bouchet (FRA) 009 012 002 021 034 022 012 028 022 010 005 005 030 003 016 002 003 027 027 015 010 019 009 004 032 028 0677
10  Denise Herrmann-Wick (NJE) 002 038 005 011 032 025 023 009 005 015 032 015 015 017 026 004 008 015 010 002 002 010 034 028 011 0667
11  Markéta Davidová (ČEŠ) 021 037 006 022 005 009 021 020 004 007 012 010 010 041 005 044 032 001 013 012 017 011 006 070 014 0649
12  Elvira Öberg (ŠVE) 004 024 003 008 011 007 005 003 006 024 013 011 021 050 024 022 014 035 014 061 007 016 048 016 018 0631
13  Julia Simon (FRA) 022 058 056 017 006 003 049 014 007 004 015 059 001 062 001 028 022 NZ 016 035 019 020 017 022 004 030 0575
14  Linn Persson (ŠVE) 005 019 040 024 014 039 008 008 017 019 010 035 014 015 020 016 019 021 011 021 004 037 020 014 024 019 0572
15  Justine Braisaz-Bouchet (FRA) 044 011 037 010 043 016 014 015 011 009 011 004 009 043 014 025 030 063 028 009 020 012 011 058 036 017 0511
16  Lisa Vittozzi (ITA) 084 025 021 042 007 015 030 013 025 089 016 017 013 027 005 048 038 005 003 027 028 054 020 026 020 0449
17  Julija Džima (UKR) 010 060 066 022 043 040 023 010 014 024 002 010 037 025 032 002 006 005 015 041 NS 012 0445
18