Svjetski kup u biatlonu 2012/2013.

Svjetski kup u biatlonu 2012/13. bilo je 36-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u biatlonu u češkom Novém Městu na Moravi. Titule pobjednika Svjetskog kupa branili su Francuz Martin Fourcade, a kod žena Njemica Magdalena Neuner. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2013/14. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po drugi put, nakon sezone 2011/12. Francuz Martin Fourcade, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Norvežanka Tora Berger.

Svjetski kup u biatlonu 2012/2013.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Pojedinačno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Sprint:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Potjera:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Masovni start:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Štafete:masculin Rusija
féminin Norveška (ž)
Kup nacija:masculin Rusija
féminin Norveška (ž)
Mješovite štafete: Norveška
Takmičenja
Mjesta održavanja10
Pojedinačna takmičenja26
Timska takmičenja6 (+ 2 mješovito)
Učesnici
Države35
Sportisti211

Kvote za startUredi

Startne kvote po pojedinim državama određivane su na osnovu rezultata iz protekle sezone Svjetskog kupa. Pet najboljih biatlonskih saveza imaju pravo nastupa sa šest takmičara u diciplinama 20 km i sprint, dok ostali savezi pet ili manje. Broj takmičara se odnosi uvijek na discipline 20 km i sprint. Za saveze bez fiksnog mjesta IBU dodjeljuje po disciplini tri tzv. wild karte.

Muškarci
Žene

Kalendar tamičenjaUredi

BodovanjeUredi

Od sezone 2008/09. koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem koji je vrijedio od sezone 2000/2001. do 2007/08 po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[3]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[a] [4]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[b] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[c] 61 59 57 55 ...-2[d] 5 3 1 1 ...

MuškarciUredi

RezultatiUredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu   Švedska, 24. novembar 2012. – 2. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. novembnr 2012. (srijeda) Pojedinačno (20 km)   Martin Fourcade (FRA)   Dominik Landertinger (AUT)   Erik Lesser (NJE)
1. decembar 2012. (subota) Sprint (10 km)   Jean-Philippe Leguellec (KAN)   Alexis Bœuf (FRA)   Christoph Sumann (AUT)
2. decembar 2012. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   Martin Fourcade (FRA)   Andreas Birnbacher (NJE)   Anton Šipuljin (RUS)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu   Austrija, 5. decembar 2012. – 9. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. decembar 2012. (petak) Sprint (10 km)   Andreas Birnbacher (NJE)   Martin Fourcade (FRA)   Jakov Fak (SLO)
8. decembar 2012. (subota) Potjera (12,5 km)   Jakov Fak (SLO)   Dmitrij Mališko (RUS)   Martin Fourcade (FRA)
9. decembar 2012. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Lars Helge Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
  Francuska
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
  Rusija
Anton Šipuljin
Andrej Makovejev
Jevgenij Ustjugov
Dmitrij Mališko
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki   Slovenija, 12. decembar 2012. – 16. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2012. (četvrtak) Sprint (10 km)   Jakov Fak (SLO)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Martin Fourcade (FRA)
15. decembar 2012. (subota) Potjera (12,5 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Ondřej Moravec (ČEŠ)   Martin Fourcade (FRA)
16. decembar 2012. (nedjelja) Masovni start (15 km)   Andreas Birnbacher (NJE)   Jakov Fak (SLO)   Tim Burke (SAD)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu,   Njemačka, 1. januar 2013. – 6. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. januar 2013. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km)   Rusija
Aleksej Volkov
Jevgenij Garaničev
Anton Šipuljin
Dmitrij Mališko
  Norveška
Henrik L’Abée-Lund
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Emil Hegle Svendsen
  Njemačka
Simon Schempp
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Florian Graf
5. januar 2013. (subota) Sprint (10 km)   Dmitrij Mališko (RUS)   Jevgenij Garaničev (RUS)   Emil Hegle Svendsen (NOR)
6. januar 2013. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   Dmitrij Mališko (RUS)   Jevgenij Garaničev (RUS)   Ondřej Moravec (ČEŠ)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu,   Njemačka, 8. januar 2013. – 13. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. januar 2013. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)   Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
  Norveška
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
  Austrija
Simon Eder
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
12. januar 2013. (subota) Sprint (10 km)   Martin Fourcade (FRA)   Jevgenij Ustjugov (RUS)   Andrej Makovejev (RUS)
13. januar 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)   Martin Fourcade (FRA)   Dmitrij Mališko (RUS)   Emil Hegle Svendsen (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu,   Italija, 16 – 20. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. januar 2013. (petak) Sprint (10 km)   Anton Šipuljin (RUS)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Jakov Fak (SLO)
19. januar 2013. (subota) Potjera (12,5 km)   Anton Šipuljin (RUS)   Jakov Fak (SLO)   Daniel Mesotitsch (AUT)
20. januar 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km)   Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
  Rusija
Anton Šipuljin
Jevgenij Ustjugov
Jevgenij Garaničev
Dmitrij Mališko
  Austrija
Simon Eder
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Svjetsko prvenstvo u biatlonu u Novém Městu na Moravi,   Češka 6. februar 2013. – 17. februar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. februar 2013. (subota) Sprint (10 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Jakov Fak (SLO)
10. februar 2013. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Anton Šipuljin (RUS)
14. februar 2013. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Martin Fourcade (FRA)   Tim Burke (SAD)   Fredrik Lindström (ŠVE)
16. februar 2013. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
  Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
  Njemačka
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
17. februar 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)   Tarjei Bø (NOR)   Anton Šipuljin (RUS)   Emil Hegle Svendsen (NOR)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu,   Norveška, 27. februar – 3. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. februar 2013. (četvrtak) Sprint (10 km)   Tarjei Bø (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Andrij Derisemlja (UKR)
2. mart 2013. (subota) Potjera (12,5 km)   Martin Fourcade (FRA)   Tarjei Bø (NOR)   Aleksandar Loginov (RUS)
3. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)   Ondřej Moravec (ČEŠ)   Martin Fourcade (FRA)   Erik Lesser (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Krasnaja Poljani,   Rusija, 4 – 10. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. mart 2013. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Martin Fourcade (FRA)   Andreas Birnbacher (NJE)   Serhij Semenov (UKR)
9. mart 2013. (subota) Sprint (10 km)   Martin Fourcade (FRA)   Jevgenij Ustjugov (RUS)   Henrik L’Abée-Lund (NOR)
10. mart 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km)   Rusija
Anton Šipuljin
Aleksandsr Loginov
Dmitrij Mališko
Jevgenij Ustjugov
  Njemačka
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
  Češka
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Vít Jánov
Ondřej Moravec
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku,   Rusija, 11. mart 2013. – 17. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. mart 2013. (petak) Sprint (10 km)   Martin Fourcade (FRA)   Lukas Hofer (ITA)   Andreas Birnbacher (NJE)
16. mart 2013. (subota) Potjera (12,5 km)   Christoph Sumann (AUT)   Simon Fourcade (FRA)   Martin Fourcade (FRA)

  Michal Šlesingr (ČEŠ)

17. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)   Martin Fourcade (FRA)   Dominik Landertinger (AUT)   Emil Hegle Svendsen (NOR)

TabeleUredi

Ukupno (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Martin Fourcade (FRA) 1248 10
02.   Emil Hegle Svendsen (NOR) 827 3
03.   Dominik Landertinger (AUT) 715
Ostatak tabele
04.   Jakov Fak (SLO) 709 2
05.    Andreas Birnbacher (NJE) 691 2
06.   Jevgenij Ustjugov (RUS) 677
07.   Fredrik Lindström (ŠVE) 654
08.   Dmitrij Mališko (RUS) 645 2
09.   Anton Šipuljin (RUS) 618 2
010.   Tim Burke (SAD) 615
012.   Ondřej Moravec (ČEŠ) 603 1
015.   Tarjei Bø (NOR) 518 2
034.   Christoph Sumann (AUT) 248 1
035.   Jean-Philippe Leguellec (KAN) 246 1

Pojedinačni rezultatiUredi

Mjesto Ime Ös
20 km
Ös
Sp
Ös
Po
Ho
Sp
Ho
Po
Po
Sp
Po
Po
Po
Ms
Ob
Sp
Ob
Po
Ru
Sp
Ru
Ms
An
Sp
An
Po
SP
Sp
SP
Po
SP
20 km
SP
Ms
Os
Sp
Os
Po
Os
Ms
Kp
20 km
Kp
Sp
Km
Sp
Km
Po
Km
Ms
Ukupno[5]
1   Martin Fourcade (FRA) 60 31 60 54 48 48 48 43 25 27 60 60 38 43 54 54 60 31 54 60 54 60 60 60 48 60 1248
2   Emil Hegle Svendsen (NOR) 43 38 40 7 27 54 60 38 48 43 43 48 54 40 60 60 48 11 17 48 827
3   Dominik Landertinger (AUT) 54 19 24 17 34 0 14 18 0 30 30 24 36 26 40 27 38 43 30 15 19 43 40 40 54 715
4   Jakov Fak (SLO) 0 5 4 48 60 60 19 54 20 8 29 38 48 54 48 38 21 22 18 31 25 18 26 0 15 709
5   Andreas Birnbacher (NJE) 16 34 54 60 40 1 28 60 19 36 43 18 19 34 30 2 18 23 54 18 48 22 14 691
6   Evgeny Ustyugov (RUS) 40 30 34 40 32 36 38 36 40 38 54 28 6 23 32 25 0 25 20 54 21 25 677
7   Fredrik Lindström (ŠVE) 17 12 16 29 43 31 40 26 36 29 0 18 26 29 34 36 48 29 25 36 32 7 14 9 11 28 654
8   Dmitry Malyshko (RUS) 15 20 36 30 54 0 22 27 60 60 40 54 27 16 40 43 26 32 23 0 20 645
9   Anton Shipulin (RUS) 32 18 48 24 38 0 19 28 30 22 13 60 60 36 48 8 54 10 13 23 34 618
10   Tim Burke (USA) 8 23 26 19 18 43 36 48 15 11 22 0 27 13 9 54 11 9 26 43 40 13 32 26 43 615
11   Simon Eder (AUT) 21 38 30 14 2 32 21 25 26 21 27 21 8 11 31 29 0 23 30 38 31 9 16 38 27 40 607
12   Ondřej Moravec (ČEŠ) 27 0 18 25 34 54 14 30 48 21 16 0 9 6 10 43 43 1 13 60 27 36 20 19 29 603
13   Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 0 0 2 11 26 40 34 22 8 23 34 24 30 32 21 15 28 36 28 27 34 24 27 25 20 18 589
14   Evgeniy Garanichev (RUS) 22 22 32 0 28 27 43 34 54 54 20 19 40 38 22 13 16 5 12 17 9 32 559
15   Tarjei Bø (NOR) 16 19 36 27 23 24 29 60 60 54 36 26 34 10 28 36 518
16   Erik Lesser (NJE) 48 27 28 27 0 9 26 17 13 28 24 11 13 5 29 27 7 40 26 2 48 0 38 12 0 13 518
17   Alexis Bœuf (FRA) 18 54 38 32 30 0 21 43 36 28 43 2 18 38 34 14 13 0 16 15 0 493
18   Arnd Peiffer (NJE) 30 32 40 1 16 0 11 29 12 26 26 0 0 25 20 13 18 36 43 19 6 0 28 34 23 491
19   Björn Ferry (ŠVE) 2 25 27 9 23 25 25 40 0 32 7 30 28 32 40 34 12 36 19 0 16 19 481
20   Lukas Hofer (ITA) 0 0 13 22 21 0 0 13 18 29 18 28 27 30 36 20 20 17 27 34 0 54 36 17 480
21   Michal Šlesingr (ČEŠ) 10 0 14 22 0 23 30 23 24 31 14 23 12 20 0 11 19 21 22 16 28 34 48 31 476
22   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 7 22 25 36 20 23 29 31 26 43 31 16 17 23 29 28 17 0 24 16 463
23   Andriy Deryzemlya (UKR) 0 26 3 0 5 0 17 0 32 25 0 24 11 24 21 48 34 38 21 24 22 24 30 429
24   Henrik L'Abée-Lund (NOR) 14 40 8 0 0 28 11 32 17 25 0 34 4 4 21 32 24 29 23 48 394
25   Florian Graf (NJE) 11 43 19 10 12 11 8 31 0 17 17 28 13 1 15 25 24 0 0 36 32 21 374
26   Andrei Makoveev (RUS) 5 1 17 38 29 14 0 15 23 20 48 12 20 31 0 0 11 40 18 12 11 365
27   Simon Fourcade (FRA) 11 24 0 0 7 18 38 32 38 32 21 0 31 19 54 38 363
28   Lowell Bailey (USA) 4 11 20 5 31 5 13 0 0 15 36 25 9 28 12 28 0 7 14 0 11 30 31 27 362
29   Simon Schempp (NJE) 6 30 21 0 15 26 32 24 12 15 25 40 21 0 13 23 27 0 11 341
30   Friedrich Pinter (AUT) 38 21 29 43 24 0 20 30 0 6 14 32 22 0 0 14 20 0 0 0 313
31   Carl Johan Bergman (ŠVE) 23 0 23 36 21 12 29 28 1 5 23 20 0 6 0 7 6 4 0 14 38 12 308
32   Daniel Mesotitsch (AUT) 0 16 13 34 48 8 14 0 32 23 30 0 4 29 29 24 304
33   Alexey Volkov (RUS) 0 13 31 0 13 38 34 3 26 27 40 29 22 0 0 276
34   Christoph Sumann (AUT) 7 48 11 0 15 9 0 29 0 43 60 26 248
35   Jean-Philippe Leguellec (KAN) 0 60 25 31 10 0 20 0 0 0 0 2 5 26 31 19 17 0 0 0 246
36   Andrejs Rastorgujevs (LAT) 0 4 12 12 17 3 31 10 0 0 0 31 28 13 43 25 0 0 229
37   Klemen Bauer (SLO) 0 0 15 7 19 4 27 32 8 17 4 20 17 0 15 0 0 13 30 0 228
38   Krasimir Anev (BUG) 34 0 0 21 8 0 0 18 17 0 0 30 22 4 12 22 28 6 0 0 222
39   Dominik Windisch (ITA) 29 0 0 0 0 0 10 3 17 29 21 0 8 23 21 0 0 40 0 201
40   Julian Eberhard (AUT) 0 19 29 24 16 34 22 1 3 17 0 7 15 0 0 0 10 197
41   Benjamin Weger (ŠVI) 0 9 10 0 6 0 32 40 9 0 1 16 6 22 14 0 0 0 27 0 192
42   Serhiy Semenov (UKR) 0 0 28 11 14 6 19 18 0 23 7 0 0 48 0 3 13 190
43   Sjastad Vetle Christiansen (NOR) 14 18 26 20 0 23 31 30 25 187
44   Vladimir Iliev (BUG) 0 0 0 0 38 18 13 9 0 2 9 10 0 2 0 17 3 0 20 8 7 156
45   Serguei Sednev (UKR) 26 24 0 0 18 7 7 16 0 12 34 2 0 0 0 146
46   Alexandr Loginov (RUS) 40 48 26 29 143
47   Christian De Lorenzi (ITA) 12 0 8 6 0 0 7 15 26 15 16 0 16 0 11 8 0 0 140
48   Matej Kazar (SLK) 24 0 0 20 0 2 0 0 0 0 19 12 11 12 0 0 12 0 0 5 14 131
49   Lars Helge Birkeland (NOR) 20 0 4 0 38 31 10 0 0 24 127
50   Zdeněk Vítek (ČEŠ) 0 7 6 23 14 0 0 17 0 0 22 8 30 0 0 0 127
51   Erlend Bjoentegaard (NOR) 36 28 9 0 6 0 4 0 11 0 25 0 119
52   Yan Savitskiy (KAZ) 0 0 0 14 9 0 25 8 0 0 30 15 0 16 0 117
53   Lars Berger (NOR) 0 17 15 31 27 12 0 7 0 109
54   Scott Perras (KAN) 9 0 5 16 0 7 10 31 15 0 0 0 15 0 0 0 0 0 108
55   Alexey Slepov (RUS) 0 14 32 26 5 22 99
56   Jaroslav Soukup (ČEŠ) 0 2 13 31 19 14 0 2 3 0 0 3 0 87
57   Simon Desthieux (FRA) 0 0 0 4 0 16 12 22 6 0 0 14 0 0 9 0 4 87
58   Artem Pryma (UKR) 19 0 0 3 0 22 1 0 0 0 5 0 0 0 23 8 81
59   Johannes Bø (NOR) 13 16 0 21 4 21 75
60   Ivan Joller (ŠVI) 17 4 20 31 0 1 0 73
61   Daniel Böhm (NJE) 24 1 18 0 15 15 73
62   Jarkko Kauppinen (FIN) 31 0 0 3 0 0 0 14 14 3 0 0 0 0 1 0 66
63   Tomas Kaukenas (Litvanija) 0 0 0 0 0 0 19 3 18 12 0 0 7 3 62
64   Mario Dolder (ŠVI) 0 0 0 0 11 16 0 0 0 16 15 0 0 0 0 0 58
65   Claudio Böckli (ŠVI) 25 0 0 17 0 0 0 11 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0 56
66   Benedikt Doll (NJE) 6 1 38 7 0 0 52
67   Olexander Bilanenko (UKR) 0 10 0 0 4 14 5 0 0 5 10 0 0 48
68   Simon Hallenbarter (ŠVI) 0 0 34 9 0 4 0 0 0 0 0 0 47
69   Miroslav Matiasko (SLK) 28 0 0 4 2 0 0 0 9 0 0 0 43
70   Johannes Kühn (NJE) 24 15 0 0 0 0 0 39
71   Maxim Tsvetkov (RUS) 34 4 0 38
72   Leif Nordgren (USA) 0 0 0 0 5 0 0 1 3 0 0 19 0 0 0 1 0 6 35
73   Christian Martinelli (ITA) 0 0 10 0 24 0 0 34
74   Pavol Hurajt (SLK) 0 0 0 0 4 0 10 0 2 18 34
75   Sergey Novikov (BJE) 1 0 0 0 0 0 0 0 25 0 0 0 0 26
76   Indrek Tobreluts (EST) 0 0 0 3 22 0 0 0 0 0 0 0 0 25
77   Scott Gow (KAN) 0 0 12 0 0 0 10 0 0 0 0 0 22
78   Markus Windisch (ITA) 0 0 0 0 21 0 0 21
79   Evgeny Abramenko (BJE) 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 9 2 0 0 21
80   Peter Dokl (SLO) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 20 0 0 0 0 20
81   Aleksandr Pechenkin (RUS) 0 19 0 19
82   Tobias Eberhard (AUT) 0 0 0 17 0 0 17
83   Christoffer Eriksson (ŠVE) 0 15 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 16
84   Kauri Koiv (EST) 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 5 0 0 0 0 15
85   Ivan Tcherezov (RUS) 0 10 5 15
86   Milanko Petrović (Srbija) 0 2 1 0 0 0 0 0 0 6 0 6 0 15
87   Hidenori Isa (JAP) 13 0 0 0 0 0 0 0 13
88   Magnús Jónsson (ŠVE) 0 0 0 8 0 0 5 0 13
89   Michail Kletcherov (BUG) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 12 0 0 12
90   Tobias Arwidson (ŠVE) 0 0 7 0 0 5 0 0 0 0 0 12
91   Dušan Šimočko (SLK) 0 0 0 0 0 0 0 8 0 0 0 1 9
92   Ahti Toivanen (FIN) 0 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8
93   Alexei Almoukov (AUS) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0 0 8
94   Christoph Stephan (NJE) 0 0 6 2 8
95   Marc-André Bédard (KAN) 0 4 4
96   Danil Steptsenko (EST) 0 3 0 0 0 0 0 0 3
97   Sergey Klyachin (RUS) 3 0 3
98   Pietro Dutto (ITA) 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
99   Vincent Jay (FRA) 0 0 2 0 2
100   Vit Janov (ČEŠ) 0 2 0 2
101   Edgars Piksons (LAT) 0 0 0 0 1 1 0 0 0 2

ŠtafeteUredi

Platz Land Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Antholz Nové Město na Moravě Krasnaja Poljana Punkte
001   Rusija 003
Anton Šipulin
Andrej Makovejev
Jevgenij Ustjugov
Dmitrij Mališko
001
Aleksej Volkov
Jevgenij Garaničev
Anton Šipulin
Dmitrij Mališko
005
Aleksej Volkov
Andrej Makovejev
Jevgenij Garaničev
Anton Šipulin
002
Anton Šipulin
Jevgenij Ustjugov
Jevgenij Garaničev
Dmitrij Mališko
004
Anton Šipulin
Jevgenij Ustjugov
Jevgenij Garaničev
Dmitrij Mališko
001
Anton Šipulin
Aleksandar Loginov
Dmitrij Mališko
Jevgenij Ustjugov
305
002   Norveška 001
Lars Helge Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
002
Henrik L’Abée-Lund
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Emil Hegle Svendsen
002
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
010
Lars Helge Birkeland
Alexander Os
Johannes Thingnes Bø
Henrik L’Abée-Lund
00 1
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
004
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
302
003   Francuska 002
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
013
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Simon Desthieux
Alexis Bœuf
001
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
001
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
00 2
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
005
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Simon Desthieux
296
004   Njemačka 006
Simon Schempp
Erik Lesser
Florian Graf
Arnd Peiffer
003
Simon Schempp
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Florian Graf
004
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
007
Florian Graf
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Johannes Kühn
003
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
002
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
267
005   Austrija 004
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
011
Simon Eder
Julian Eberhard
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
003
Simon Eder
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
003
Simon Eder
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
005
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Dominik Landertinger
008
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Tobias Eberhard
Friedrich Pinter
243
006   Češka 005
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Zdeněk Vítek
008
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Michal Krčmář
013
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Jaroslav Soukup
006
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Zdeněk Vítek
006
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Krčmář
003
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Vít Jánov
Ondřej Moravec
226
007   Švedska 009
Fredrik Lindström
Christoffer Eriksson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
007
Ted Armgren
Fredrik Lindström
Christoffer Eriksson
Carl Johan Bergman
006
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Christoffer Eriksson
Fredrik Lindström
004
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Magnus Jonsson
Fredrik Lindström
011
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tobias Arwidson
Fredrik Lindström
007
Christoffer Eriksson
Carl Johan Bergman
Ted Armgren
Tobias Arwidson
215
008   Ukrajina 010
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Artem Pryma
Serhij Sednjew
004
Serhij Semenov
Serhij Sednjew
Artem Pryma
Andrij Derysemlja
007
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Serhij Sednjew
Artem Pryma
008
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derysemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjew
014
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Artem Pryma
Serhij Sednjew
012
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Artem Pryma
Dmytro Pidrutschnyj
200
009   Italija 008
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Lukas Hofer
014
Pietro Dutto
Dominik Windisch
Markus Windisch
Lukas Hofer
011
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Lukas Hofer
011
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Markus Windisch
Lukas Hofer
007
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Christian Martinelli
Lukas Hofer
006
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Christian De Lorenzi
195
010   Slovačka 007
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Miroslav Matiaško
007
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
010
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Martin Otčenáš
009
Dušan Šimočko
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
Martin Otčenáš
010
Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
009
Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
194
011   SAD 017
Leif Nordgren
Tim Burke
Russell Currier
Jay Hakkinen
005
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
014
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Russell Currier
Jay Hakkinen
012
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
012
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
010
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
180
012   Slovenija 018
Jakov Fak
Klemen Bauer
Peter Dokl
Lenart Oblak
006
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
006
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
014
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
013
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
011
Peter Dokl
Jakov Fak
Janez Marič
Klemen Bauer
180
013   Bugarska 012
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
012
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
012
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
015
Miroslaw Kenanow
Krassimir Anew
Wladimir Iliew
Michail Kletscherow
009
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
013
Miroslaw Kenanow
Krassimir Anew
Wladimir Iliew
Michail Kletscherow
173
014   Bjelorusija 014
Sjarhej Nowikau
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Babtschyn
Uladsimir Tschapelin
010
Sjarhej Nowikau
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
009
Jauhen Abramenka
Uladsimir Tschapelin
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
013
Jauhen Abramenka
Sjarhej Nowikau
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
015
Jauhen Abramenka
Sjarhej Nowikau
Uladsimir Tschapelin
Aljaksandr Babtschyn
014
Jauhen Abramenka
Sjarhej Nowikau
Uladsimir Tschapelin
Jury Ljadau
171
015   Švicarska 011
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
015
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
017
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
005
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
LAP (18)
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
DNS
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
143
016   Kazahstan 015
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Alexander Trifonow
LAP (17)
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
019
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Alexander Trifonow
LAP (19)
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
LAP (20)
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
016
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
Anton Pantow
140
017   Kanada 013
Scott Perras
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
- 015
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Scott Gow
Nathan Smith
016
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
Scott Perras
008
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
Scott Perras
015
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Kurtis Wenzel
Scott Perras
139
018   Estonija 016
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
LAP (23)
Kauri Kõiv
Martin Remmelg
Kalev Ermits
Siim Ala
LAP (20)
Kauri Kõiv
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
Indrek Tobreluts
LAP (17)
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
016
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
017
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
137
019   Japan LAP (24)
Kazuya Inomata
Hidenori Isa
Junji Nagai
Mikito Tachizaki
LAP (20)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Kazuya Inomata
018
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Kazuya Inomata
LAP (18)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Kazuya Inomata
Sho Wakamatsu
LAP (26)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Sho Wakamatsu
Ryō Maeda
LAP (18)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Sho Wakamatsu
122
020   Rumunija LAP (25)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
LAP (22)
Remus Faur
Roland Gerbacea
Ștefan Gavrilă
Cornel Puchianu
LAP (23)
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Remus Faur
Cornel Puchianu
LAP (23)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
LAP (19)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
LAP (19)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
115
021   Latvija LAP (20)
Edgars Piksons
Rolands Pužulis
Artūrs Koļesņikovs
Andrejs Rastorgujevs
LAP (18)
Edgars Piksons
Artūrs Koļesņikovs
Krisjanis Meirans
Rolands Pužulis
LAP (21)
Andrejs Rastorgujevs
Artūrs Koļesņikovs
Rolands Pužulis
Krisjanis Meirans
- LAP (22)
Edgars Piksons
Andrejs Rastorgujevs
Rolands Pužulis
Oskars Muižnieks
LAP (20)
Edgars Piksons
Krisjanis Meirans
Artūrs Koļesņikovs
Andrejs Rastorgujevs
104
022   Finska LAP (19)
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ahti Toivanen
Ville Simola
LAP (16)
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
Mika Kaljunen
Ville Simola
016
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ville Simola
Ahti Toivanen
- LAP (21)
Ahti Toivanen
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ville Simola
DNS
Ahti Toivanen
Jarkko Kauppinen
Ville Simola
Mika Kaljunen
92
023   Poljska LAP (23)
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Szczurek
Grzegorz Bril
Adam Kwak
LAP (19)
Łukasz Szczurek
Łukasz Słonina
Rafał Lepel
Adam Kwak
LAP (22)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Rafał Lepel
Łukasz Słonina
LAP (21)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Łukasz Słonina
Rafał Lepel
LAP (28)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Słonina
- 92
024   UK LAP (22)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Marcel Laponder
Pete Beyer
LAP (21)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Marcel Laponder
Scott Dixon
LAP (25)
Kevin Kane
Pete Beyer
Marcel Laponder
Scott Dixon
LAP (24)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Marcel Laponder
Pete Beyer
LAP (23)
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Pete Beyer
Marcel Laponder
- 90
025   Kina - - LAP (24)
Li Zhonghai
Chen Haibin
Li Xuezhi
Ren Long
LAP (20)
Li Zhonghai
Ren Long
Li Xuezhi
Chen Haibin
LAP (17)
Chen Haibin
Ren Long
Li Zhonghai
Li Xuezhi
- 62
026   Litvanija LAP (21)
Tomas Kaukėnas
Karolis Zlatkauskas
Karol Dombrovski
Aleksandr Lavrinovič
DNS
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
Tomas Kaukėnas
LAP (26)
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
Tomas Kaukėnas
- LAP (25)
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
- 51
027   Srbija - - - LAP (22)
Milanko Petrović
Damir Rastić
Emir Hrkalović
Edin Hodzić
LAP (27)
Damir Rastić
Emir Hrkalović
Milanko Petrović
Edin Hodzić
- 33
028   Južna Koreja - - - - LAP (24)
Jun Je-uk
Lee In-bok
Lee Su-Young
Kim Yong-gyu
- 17
029   Španija - - - - LAP (29)
Samuel Pulido Serrano
Victor Lobo Escolar
Manuel Fernández Musso
Pedro Quintana Arias
- 12

Mješovita štafetaUredi

RezultatiUredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu,   Švedska, 24. November 2012. – 2. decembar 2012
Datum Disciplina 1. 2. 3.
25. november 2012. (nedjelja) Mješovita štafeta
(2 x 6 km + 2 x 7,5 km)
  Rusija
Olga Saizewa
Olga Wiluchina
Aleksej Volkov
Jevgenij Ustjugov
  Norveška
Tora Berger
Synnøve Solemdal
Erlend Bjøntegaard
Emil Hegle Svendsen
  Češka
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Svjetsko prvenstvo u biatlonu u Novém Městu na Moravi,   Češka 6. februar 2013. – 17. februar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. februar 2013. (četvrtak) Mješovita štafeta
(2 x 6 km + 2 x 7,5 km)
  Norveška
Tora Berger
Synnøve Solemdal
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
  Francuska
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin-Habert
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
  Češka
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec

TabelaUredi

Ukupni rezultati nakon 2 takmičenja
Mjesto Ime Bodovi Pobjede
01   Norveška 114 1
02   Rusija 098 1
03   Češka 096
04   Francuska 094
05   Italija 079
06   Slovenija 078
07   Njemačka 071
08   Slovačka 066
09   Ukrajina 063
10   Švedska 061

ŽeneUredi

RezultatiUredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu,   Švedska, 24. novembar 2012. – 2. decembar 2012
Datum Disciplina 1. 2. 3.
29. novembar 2012. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)   Tora Berger (NOR)   Darja Domračova (BJE)   Jekaterina Glasirina (RUS)
1. decembar 2012. (subota) Sprint (7,5 km)   Tora Berger (NOR)   Olena Pidrušna (UKR)   Olga Viluhina (RUS)
2. decembar 2012. (nedjelja) Potjera (10 km)   Tora Berger (NOR)   Darja Domračova (BJE)   Andrea Henker (NJE)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu,   Austrija, 5. decembar 2012. – 9. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. decembar 2012. (petak) Sprint (7,5 km)   Darja Domračova (BJE)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Tora Berger (NOR)
8. decembar 2012. (subota) Potjera (10 km)   Synnøve Solemdal (NOR)   Tora Berger (NOR)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)
9. decembar 2012. (nedjelja) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Fanny Horn
Synnøve Solemdal
Hilde Fenne
Tora Berger
  Ukrajina
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Julija Džima
Olena Pidrušna
  Rusija
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki,   Slovenija, 12. decembar 2012. – 16. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. decembar 2012. (petak) Sprint (7,5 km)   Gabriela Soukalová (ČEŠ)   Miriam Gössnerl (NJE)   Nadseja Skardsinal (BJE)
15. decembar 2012. (subota) Potjera (10 km)   Miriam Gössnerl (NJE)   Gabriela Soukalová (ČEŠ)   Marie Dorin-Habert (FRA)
16. decembar 2012. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)   Tora Berger (NOR)   Miriam Gössnerl (NJE)   Gabriela Soukalová (ČEŠ)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu,   Njemačka, 1. januar 2013. – 6. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. januar 2013. (četvrtak) Štafeta (4 × 6 km)   Ukrajina
Julija Džima
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
Vita Semerenko
  Francuska
Marie-Laure Brunet
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie Dorin-Habert
  Njemačka
Tina Bachmann
Miriam Gössner
Franziska Hildebrand
Nadine Horchler
5. januar 2013. (subota) Sprint (7,5 km)   Miriam Gössnerl (NJE)   Tora Berger (NOR)   Andrea Henker (NJE)
6. januar 2013. (nedjelja) Potjera (10 km)   Olga Zajceva (RUS)   Veronika Vítková (ČEŠ)   Valentina Semerenko (UKR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu,   Njemačka, 8. januar 2013. – 13. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. januar 2013. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
  Rusija
Jekaterina Glasirina
Olga Viluhina
Jekaterina Šumilova
Olga Zajceva
  Češka
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Kristýna Černá
Veronika Zvařičová
11. januar 2013. (petak) Sprint (7,5 km)   Miriam Gössnerl (NJE)   Darja Domračova (BJE)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)
13. januar 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)   Tora Berger (NOR)   Darja Domračova (BJE)   Olga Zajceva (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu   Italija, 16. januar 2013. – 20. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. januar 2013. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Anastasija Kuzmina (SLK)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Darja Domračova (BJE)
19. januar 2013. (subota) Potjera (10 km)   Tora Berger (NOR)   Olena Pidrušna (UKR)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)
20. januar 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 6 km)   Njemačka
Franziska Hildebrand
Miriam Gössner
Nadine Horchler
Andrea Henkel
  Rusija
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
  Francuska
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin-Habert
Svjetsko prvenstvo u biatlonu u Novém Městu na Moravi,   Češka 6. februar 2013. – 17. februar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. februar 2013. (subota) Sprint (7,5 km)   Olena Pidrušna (UKR)   Tora Berger (NOR)   Vita Semerenko (UKR)
10. februar 2013. (nedjelja) Potjera (10 km)   Tora Berger (NOR)   Krystyna Pałka (POL)   Olena Pidrušna (UKR)
13. februar 2013. (srijeda) Pojedinačno (15 km)   Tora Berger (NOR)   Andrea Henker (NJE)   Valentina Semerenko (UKR)
15. februar 2013. (petak) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
  Ukrajina
Julija Džima
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
  Italija
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Michela Ponza
Karin Oberhofer
17. februar 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)   Darja Domračova (BJE)   Tora Berger (NOR)   Monika Hojnisz (POL)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu,   Norveška, 27. februar 2013. – 3. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
1. mart 2013. (petak) Sprint (7,5 km)   Tora Berger (NOR)   Darja Domračova (BJE)   Anastasija Kuzmina (SLK)
2. mart 2013. (subota) Potjera (10 km)   Tora Berger (NOR)   Marie Dorin-Habert (FRA)   Anastasija Kuzmina (SLK)
3. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)   Tora Berger (NOR)   Anastasija Kuzmina (SLK)   Darja Domračova (BJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Krasnaja Poljana,   Rusija, 4 – 10. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. mart 2013. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)   Darja Domračova (BJE)   Olga Zajceva (RUS)   Tora Berger (NOR)
9. mart 2013. (subota) Sprint (7,5 km)   Magdalena Gwizdoń (Poljska)   Anastasija Kuzmina (SLK)   Tora Berger (NOR)
10. mart 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 6 km)   Njemačka
Andrea Henkel
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Laura Dahlmeier
  Ukrajina
Julija Džima
Olena Pidrušna
Valj Semerenko
Marija Panfilova
  Norveška
Hilde Fenne
Tiril Eckhoff
Ann Kristin Flatland
Tora Berger
9. takmičenje Svjetskog kupa u Chanty-Mansijsk,   Rusija, 11 – 17. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. mart 2013. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Gabriela Soukalová (ČEŠ)   Andrea Henkel (NJE)   Miriam Gössner (NJE)
16. mart 2013. (subota) Potjera (10 km)   Gabriela Soukalová (ČEŠ)   Olga Viluhina (RUS)   Tora Berger (NOR)
17. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)   Gabriela Soukalová (ČEŠ)   Marie Dorin-Habert (FRA)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)

TabeleUredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Tora Berger (NOR) 1234 11
02.   Darja Domračova (BJE) 924 3
03.   Andrea Henkel (NJE) 856
Ostatak tabele
04.   Marie Dorin-Habert (FRA) 843
05.   Kaisa Mäkäräinen (FIN) 834
06.   Gabriela Soukalová (ČEŠ) 800 4
07.   Anastasija Kuzmina (SLK) 769 1
08.   Olena Pidrušna (UKR) 764 1
09.   Miriam Gössner (NJE) 746 3
010.   Vita Semerenko (UKR) 739
043.   Éva Tófalvi (UKR) 121
090.   Irina Krjuko (BJE) 7

Pojedinačni rezultatiUredi

Mjesto Ime Ös
15 km
Ös
Sp
Ös
Po
Ho
Sp
Ho
Po
Po
Sp
Po
Po
Po
Ms
Ob
Sp
Ob
Po
Ru
Sp
Ru
Ms
An
Sp
An
Po
SP
Sp
SP
Po
SP
15 km
SP
Ms
Os
Sp
Os
Po
Os
Ms
Kp
15 km
Kp
Sp
Km
Sp
Km
Po
Km
Ms
Ukupno[5]
1   Tora Berger (NOR) 60 60 60 48 54 14 32 60 54 43 29 60 27 60 54 60 60 54 60 60 60 48 48 34 48 28 1234
2   Darja Domračova (BJE) 54 36 54 60 40 20 31 40 54 54 48 31 0 16 8 60 54 40 48 60 40 28 30 18 924
3   Andrea Henkel (NJE) 34 40 48 24 24 36 36 30 48 36 43 28 16 29 8 38 54 28 38 32 29 43 0 54 36 32 856
4   Marie Dorin Habert (FRA) 22 3 24 31 36 40 48 32 43 32 40 29 36 15 23 25 32 32 43 54 28 30 43 23 43 54 843
5   Kaisa Mäkäräinen (FIN) 32 6 14 54 48 19 22 27 21 34 48 38 54 48 32 31 34 24 20 24 34 38 32 38 34 48 834
6   Gabriela Soukalová (ČEŠ) 31 27 28 27 30 60 54 48 30 11 31 28 27 21 29 23 27 6 24 34 24 60 60 60 800
7   Anastasija Kuzmina (SLK) 29 22 34 14 28 24 10 28 8 22 0 32 60 27 24 27 43 26 48 48 54 32 54 40 26 17 769
8   Olena Pidhrushna (UKR) 8 54 40 21 29 15 43 16 20 27 22 31 43 54 60 48 30 30 40 0 40 15 0 30 24 24 764
9   Miriam Gössner (NJE) 30 0 18 32 38 54 60 54 60 31 60 34 0 38 20 6 38 17 22 6 28 48 40 12 746
10   Vita Semerenko (UKR) 20 14 16 30 32 43 34 21 28 29 23 43 48 32 40 43 34 29 38 10 25 36 31 40 739
11   Olga Zaitseva (RUS) 15 43 19 0 20 0 30 43 40 60 24 48 32 26 43 43 38 40 54 31 22 28 19 718
12   Olga Vilukhina (RUS) 40 48 43 16 25 18 31 34 36 26 7 27 38 43 40 19 31 18 0 26 43 54 43 706
13   Teja Gregorin (SLO) 26 24 20 36 43 13 27 38 0 16 10 40 30 34 2 9 16 34 32 36 32 31 34 20 25 27 653
14   Krystyna Pałka (Poljska) 36 25 30 40 22 12 24 36 10 14 28 26 28 19 36 54 19 36 25 43 19 2 18 17 29 645
15   Magdalena Gwizdoń (Poljska) 16 21 23 38 26 38 29 15 0 0 14 19 26 30 29 29 23 14 28 25 31 40 60 25 20 13 632
16   Veronika Vítková (ČEŠ) 10 32 36 0 0 34 40 25 25 54 21 24 0 18 31 34 27 22 0 27 0 12 4 15 20 511
17   Anaïs Bescond (FRA) 0 26 17 20 27 21 28 31 34 21 0 22 21 18 0 27 1 27 43 13 13 32 32 25 499
18   Nadezhda Skardino (BJE) 21 17 27 36 23 48 38 17 23 2 1 21 19 23 16 26 15 15 15 23 23 8 0 7 1 14 478
19   Selina Gasparin (ŠVI) 43 18 0 19 7 32 20 23 18 4 0 36 29 25 0 1 21 23 9 25 26 0 10 13 38 439
20   Valj Semerenko (UKR) 9 13 9 2 27 48 34 25 13 11 19 0 48 0 13 34 30 29 20 19 5 30 438
21   Karin Oberhofer (ITA) 11 0 1 11 14 17 23 18 30 28 25 34 24 12 15 12 21 29 17 36 2 19 0 12 22 432
22   Ekaterina Glazyrina (RUS) 48 15 32 0 19 31 17 26 4 17 0 14 14 40 36 20 0 14 21 34 402
23   Jana Gereková (SLK) 1 38 31 15 6 30 18 14 0 38 20 17 21 30 23 0 31 3 17 0 14 0 0 23 390
24   Synnøve Solemdal (NOR) 0 20 29 43 60 0 16 12 1 18 28 23 11 32 22 22 0 25 11 11 384
25   Nadine Horchler (NJE) 0 19 10 28 31 3 13 32 20 6 40 40 0 13 10 10 20 19 0 21 4 15 354
26   Weronika Nowakowska-Ziemniak (Poljska) 25 16 25 22 21 4 0 13 0 36 15 18 16 7 14 18 29 30 0 0 2 0 20 331
27   Franziska Hildebrand (NJE) 27 0 0 28 0 0 12 20 2 22 28 24 0 19 14 26 15 11 27 27 16 318
28   Marie Laure Brunet (FRA) 28 34 38 1 18 0 29 38 0 18 23 15 30 22 13 307
29   Tiril Eckhoff (NOR) 0 0 0 0 0 23 19 22 0 17 0 12 26 38 21 0 30 31 29 31 299
30   Juliya Dzhyma (UKR) 3 28 11 26 8 11 38 11 13 6 28 14 22 26 18 26 289
31   Ekaterina Shumilova (RUS) 0 25 34 26 26 29 17 30 16 17 26 12 12 0 6 2 278
32   Ekaterina Yurlova (RUS) 38 23 22 23 15 16 25 40 0 9 13 0 0 9 24 0 0 9 266
33   Fanny Welle-Strand Horn (NOR) 0 30 12 6 5 0 1 24 15 32 30 24 6 4 0 12 16 18 235
34   Sophie Boilley (FRA) 0 0 0 0 0 10 21 24 0 0 19 20 36 25 13 0 3 11 26 25 0 1 0 234
35   Laura Dahlmeier (NJE) 36 31 14 36 29 38 36 220
36   Ann Kristin Flatland (NOR) 12 23 38 34 36 0 17 5 17 0 186
37   Monika Hojnisz (Poljska) 0 0 0 9 22 13 0 5 0 17 28 48 29 8 179
38   Dorothea Wierer (ITA) 0 0 3 11 19 23 0 12 20 20 11 0 0 21 0 9 22 171
39   Michela Ponza (ITA) 0 12 21 0 10 0 0 3 13 0 19 30 16 23 3 0 10 160
40   Susan Dunklee (USA) 0 0 2 10 0 27 3 0 0 0 0 0 26 0 36 16 12 0 132
41   Andreja Mali (SLO) 0 0 0 0 0 0 9 8 26 12 7 6 0 5 18 14 20 1 0 126
42   Iris Schwabl (AUT) 0 0 9 0 15 6 11 0 14 11 8 17 0 22 11 0 124
43   Eva Tofalvi (RUM) 12 0 6 0 3 0 0 0 10 7 0 22 19 9 17 16 0 121
44   Rosanna Crawford (KAN) 0 0 0 17 16 29 14 19 0 0 0 24 0 0 0 119
45   Annelies Cook (USA) 0 0 0 1 8 0 15 23 4 0 0 3 0 3 27 23 5 6 118
46   Evi Sachenbacher-Stehle (NJE) 0 0 0 9 12 12 38 15 23 109
47   Mariya Panfilova (UKR) 24 18 13 28 16 99
48   Zina Kocher (KAN) 18 31 4 0 25 0 0 7 0 0 0 0 0 0 13 0 0 98
49   Natalya Burdyga (UKR) 0 0 7 0 0 11 19 0 0 0 31 15 12 95
50   Marine Bolliet (FRA) 14 0 0 0 0 0 0 24 0 15 8 0 5 0 21 0 8 95
51   Zhang Yan (Kina) 0 0 0 0 0 25 0 0 0 9 17 25 16 92
52   Marina Korovina (RUS) 23 29 26 0 13 0 0 0 0 91
53   Liudmila Kalinchik (BJE) 24 0 0 0 4 14 0 2 9 0 5 10 8 8 3 0 0 0 87
54   Nicole Gontier (ITA) 0 0 0 0 0 11 2 16 0 0 14 17 0 0 0 0 0 10 3 14 84
55   Nastassia Dubarezava (BJE) 0 4 15 5 4 0 26 3 0 0 13 0 0 0 0 9 0 0 79
56   Elisa Gasparin (ŠVI) 0 0 0 0 0 0 25 10 5 6 7 0 21 0 0 0 0 74
57   Mari Laukkanen (FIN) 0 0 0 13 0 0 0 0 31 16 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 70
58   Darya Usanova (KAZ) 0 0 0 2 5 0 8 0 0 0 0 0 0 24 19 11 69
59   Ekaterina Iourieva (RUS) 0 6 28 0 27 0 7 68
60   Diana Rasimoviciute (Litvanija) 17 0 8 0 1 0 0 0 1 3 0 0 0 0 13 11 54
61   Elin Mattsson (ŠVE) 6 0 0 9 0 0 0 0 18 0 0 18 0 0 0 0 0 0 51
62   Hilde Fenne (NOR) 11 13 0 0 10 0 0 16 0 0 50
63   Nadzeya Pisarava (BJE) 0 0 0 0 20 7 21 0 0 0 48
64   Emilia Yordanova (BUG) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 22 0 18 0 47
65   Agnieszka Cyl (Poljska) 0 2 22 12 11 0 47
66   Sara Studebaker (USA) 0 0 0 0 5 6 12 8 0 2 0 14 0 0 0 0 47
67   Anna Karin Strömstedt (ŠVE) 0 1 5 29 8 0 0 0 0 0 0 0 43
68   Elisabeth Högberg (ŠVE) 0 0 0 5 0 9 0 0 0 20 0 8 0 42
69   Alexia Runggaldier (ITA) 0 0 0 8 13 0 0 0 1 1 4 2 0 0 4 6 0 39
70   Paulina Bobak (Poljska) 0 0 0 18 17 0 0 0 2 37
71   Romana Schrempf (AUT) 0 0 0 6 0 3 0 4 0 0 0 0 0 7 0 17 0 37
72   Tina Bachmann (NJE) 4 8 3 0 0 0 15 0 3 33
73   Fuyuko Suzuki (JAP) 0 0 0 12 9 0 5 1 0 0 0 0 0 0 4 0 31
74   Olga Podchufarova (RUS) 0 11 16 27
75   Irina Starykh (RUS) 4 20 24
76   Tang Jialin (Kina) 0 0 0 0 0 0 0 3 10 11 24
77   Kadri Lehtla (EST) 19 2 0 0 0 0 0 0 0 21
78   Svetlana Slepcova (RUS) 0 0 18 0 18
79   Barbora Tomešová (ČEŠ) 0 0 0 0 1 16 0 17
80   Ane Skorve Nossum (NOR) 5 7 0 3 15
81   Marte Olsbu (NOR) 13 13
82   Iana Bondar (UKR) 4 9 0 0 13
83   Megan Heinicke (KAN) 0 12 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 12
84   Reka Ferencz (RUM) 5 0 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 12
85   Maren Hammerschmidt (NJE) 0 5 0 0 7 12
86   Laure Soulie (AND) 0 0 0 0 0 0 0 5 0 2 0 0 0 5 0 0 12
87   Yuki Nakajima (JAP) 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10
88   Elise Ringen (NOR) 0 9 0 0 9
89   Anastasia Zagoruiko (RUS) 5 0 3 0 0 8
90   Iryna Kryuko (BJE) 0 0 0 0 0 0 7 0 0 0 0 0 0 7
91   Bente Landheim (NOR) 0 7 0 0 0 0 0 0 0 7
92   Veronika Zvařičová (ČEŠ) 0 7 0 0 0 0 0 0 7
93   Valentina Nazarova (RUS) 0 7 7
94   Emelie Larsson (ŠVE) 7 0 0 0 0 0 7
95   Natalija Kocergina (Litvanija) 0 0 0 0 6 0 0 0 0 0 0 0 0 6
96   Martina Chrapanova (SLK) 2 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6
97   Jitka Landová (ČEŠ) 0 0 0 0 0 0 0 4 0 0 4
98   Niya Dimitrova (BUG) 0 0 0 0 0 0 4 0 0 0 4
99   Luminita Piscoran (RUM) 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
100   Aleksandra Alikina (RUS) 0 1 1
101   Victoria Padial (ŠPA) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1

ŠtafeteUredi

Mjesto Država Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Antholz Nové Město na Moravě Krasnaja Poljana Bodovi
001   Norveška 001
Fanny Horn
Synnøve Solemdal
Hilde Fenne
Tora Berger
004
Hilde Fenne
Synnøve Solemdal
Fanny Horn
Tora Berger
001
Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
004
Fanny Horn
Synnøve Solemdal
Ann Kristin Flatland
Tora Berger
001
Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
003
Hilde Fenne
Tiril Eckhoff
Ann Kristin Flatland
Tora Berger
314
002   Ukrajina 002
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Julija Džima
Olena Pidrušna
001
Julija Džima
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
Vita Semerenko
007
Vita Semerenko
Julija Džima
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
005
Julija Džima
Valentina Semerenko
Vita Semerenko
Olena Pidrušna
002
Julija Džima
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
002
Julija Džima
Olena Pidrušna
Valentina Semerenko
Marija Panfilova
298
003   Njemačka 004
Tina Bachmann
Miriam Gössner
Nadine Horchler
Andrea Henkel
003
Tina Bachmann
Miriam Gössner
Franziska Hildebrand
Nadine Horchler
004
Nadine Horchler
Miriam Gössner
Tina Bachmann
Andrea Henkel
001
Franziska Hildebrand
Miriam Gössner
Nadine Horchler
Andrea Henkel
005
Franziska Hildebrand
Miriam Gössner
Laura Dahlmeier
Andrea Henkel
001
Andrea Henkel
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Laura Dahlmeier
294
004   Rusija 003
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
005
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
002
Jekaterina Glasirina
Olga Viluhina
Jekaterina Šumilova
Olga Zajceva
002
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
004
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
006
Svetlana Slepcova
Olga Viluhina
Jekaterina Jurjewa
Olga Zajceva
277
005   Francuska 005
Anaïs Bescond
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Marie Dorin-Habert
002
Marie-Laure Brunet
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie Dorin-Habert
006
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Marine Bolliet
Anaïs Bescond
003
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin-Habert
006
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin-Habert
005
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marine Bolliet
Marie Dorin-Habert
258
006   Italija 011
Michela Ponza
Karin Oberhofer
Alexia Runggaldier
Dorothea Wierer
006
Dorothea Wierer
Karin Oberhofer
Nicole Gontier
Alexia Runggaldier
005
Dorothea Wierer
Karin Oberhofer
Nicole Gontier
Alexia Runggaldier
008
Dorothea Wierer
Karin Oberhofer
Nicole Gontier
Alexia Runggaldier
003
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Michela Ponza
Karin Oberhofer
007
Michela Ponza
Nicole Gontier
Alexia Runggaldier
Karin Oberhofer
226
007   Poljska 006
Krystyna Pałka
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Monika Hojnisz
Magdalena Gwizdoń
007
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Monika Hojnisz
Weronika Nowakowska-Ziemniak
010
Krystyna Pałka
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Monika Hojnisz
Agnieszka Cyl
006
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Monika Hojnisz
Weronika Nowakowska-Ziemniak
009
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Monika Hojnisz
Weronika Nowakowska-Ziemniak
004
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Monika Hojnisz
218
008   Bjelorusija 007
Nadseja Skardsina
Nadseja Pissarawa
Nastassja Dubaresawa
Darja Domračova
008
Ljudmila Kalintschyk
Nastassja Dubaresawa
Nadseja Skardsina
Darja Domračova
008
Nadseja Skardsina
Ljudmila Kalintschyk
Nastassja Dubaresawa
Darja Domračova
007
Nadseja Skardsina
Nastassja Dubaresawa