Svjetski kup u biatlonu 2016/2017.

Svjetski kup u biatlonu 2016/2017.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Laura Dahlmeier (NJE)
Pojedinačno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Laura Dahlmeier (NJE)
Sprint:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Gabriela Koukalová (ČEŠ)
Potjera:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Laura Dahlmeier (NJE)
Masovni start:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Gabriela Koukalová (ČEŠ)
Štafete:masculin Rusija
féminin Njemačka
Mješovite štafete: Njemačka
Takmičenja
Mjesta održavanja10
Pojedinačna takmičenja26
Timska takmičenja10
Učesnici
Državemasculin 32
féminin 32
Sportistimasculin 180
féminin 166

Svjetski kup u biatlonu 2016/17. je bilo 40-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u biatlonu 2017. u austrijskom Hochfilzenu. Titule pobjednika Svjetskog kupa branio je Francuz Martin Fourcade, a kod žena Čehinja Gabriela Koukalová. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2015/16. Ukupni pobjednik po šesti put je već 3. marta 2017. postao Martin Fourcade, a pobjednica Njemica Laura Dahlmeier, već nakon predzadnjeg takmičenja 11. marta 2017.

Startne kvote

uredi

Startne kvote po pojedinim državama određivane su na osnovi rezultata iz protekle sezone Svjetskog kupa. Pet najboljih biatlonskih saveza imaju pravo nastupa sa 6 takmičara u diciplinama 20 km i sprint, dok ostali savezi imaju pravo na 5 takmičara ili manje. Broj takmičara uvijek se odnosi na discipline 20 km i sprint. Za saveze bez fiksnog mjesta IBU dodjeljuje 4 pozivnice po disciplini. Od ove sezone primjenjuje se nova pravila za startne kvote. Bosanskohercegovački biatlonski savez, ove sezone ima jedno stalno mjesto u ženskoj konkurenciji.

Muškarci
Žene

Kalendar tamičenja

uredi
Muškarci Žene Mješovito
Grad Datum Poj. Spr. Pot. Mas. Šta. Poj. Spr. Pot. Mas. Šta. PoŠ. Šta.
Švedska Östersund (rezultati) 27. novembra–4. decembra
Slovenija Pokljuka (rezultati)

6–11. decembra
Češka Nové Město na Moravě (rezultati) 13–18. decembra
Njemačka Oberhof (rezultati) 2–8. januara
Njemačka Ruhpolding (rezultati) 10–15. januara
Italija Antholz-Anterselva (rezultati) 17–22. januara
Austrija Hochfilzen (rezultati) 8–19. februara
Južna Koreja Pyeongchang (rezultati) 2–5. marta
Finska Kontiolahti[a] (rezultati) 7–12. marta
Norveška Holmenkollen (rezultati) 14–19. marta
Ukupno 3 9 9 5 5 3 9 9 5 5 2 3

Bodovanje

uredi

Od sezone 2008/09. koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem od sezone 2007/08. po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini masovni start[3]
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 18 16 14 12 10 8 6 4 2
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[4]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20

Reference

uredi
  1. ^ "Historija Svjetskog kupa od 1979-94". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 3. 12. 2016.
  2. ^ "Historija Svjetskog kupa od 1973-78". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 3. 12. 2016.
  3. ^ IBU Rules 2014, S. 88
  4. ^ IBU Rules 2014, S. 88
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[b] [1]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[c] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[d] 61 59 57 55 ...-2[e] 5 3 1 1 ...

Reference

uredi
  1. ^ IBU Rules 2014, S. 88
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini mješovita štafeta za Kup Nacija[1]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 210 195 180 165 155 145 135 125 115 110 105 100 95 90 85 80 75 70 65 60 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10

Reference

uredi
  1. ^ IBU Rules 2014, S. 88


Muškarci

uredi

Rezultati

uredi
1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 27. novembar 2016. – 4. decembar 2016.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
1. decembar 2016. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)[1]  Martin Fourcade (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Uladsimir Čapelin (BJE)
3. decembar 2016. (subota) Sprint (10 km)[2]  Martin Fourcade (FRA)  Fredrik Lindström (ŠVE)  Arnd Peiffer (NJE)
4. decembar 2016. (nedjelja) Potjera (12,5 km)[3]  Anton Babikov (RUS)  Maksim Cvetkov (RUS)  Martin Fourcade (FRA)
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 9–11. decembar 2016.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. decembar 2016. (petak) Sprint (10 km)[4]  Martin Fourcade (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Anton Šipuljin (RUS)
10. decembar 2016. (subota) Potjera (12,5 km)[5]  Martin Fourcade (FRA)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Anton Šipuljin (RUS)
11. decembar 2016. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)[6] Francuska
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Rusija
Maksim Cvetkov
Anton Babikov
Matvej Jelisejev
Anton Šipuljin
Njemačka
Erik Lesser
Matthias Dorfer
Benedikt Doll
Simon Schempp
3. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě Češka, 15.–18. decembar 2016.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. decembar 2016. (četvrtak) Sprint (10 km)[7]  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
17. decembar 2016. (subota) Potjera (12,5 km)[8]  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
18. decembar 2016. (nedelja) Masovni start (15 km)[9]  Martin Fourcade (FRA)  Simon Schempp (NJE)  Anton Babikov (RUS)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 5–8. januar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. januar 2017. (četvrtak) Sprint (10 km)[10]  Julian Eberhard (AUT)  Michal Šlesingr (ČEŠ)  Dominik Windisch (ITA)
7. januar 2017. (subota) Potjera (12,5 km)[11]  Martin Fourcade (FRA)  Arnd Peiffer (NJE)  Dominik Windisch (ITA)
8. januar 2017. (nedelja) Masovni start (15 km)[12]  Simon Schempp (NJE)  Erik Lesser (NJE)  Martin Fourcade (FRA)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 11–15. januar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. januar 2017. (srijeda) Štafeta (4 × 7,5 km)[13] Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
Rusija
Aleksej Volkov
Anton Šipuljin
Matvej Jelisejev
Anton Babikov
Njemačka
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
13. januar 2017. (petak) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Julian Eberhard (AUT)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
15. januar 2017. (nedelja) Potjera (12,5 km)[14]  Martin Fourcade (FRA)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Michal Krčmář (ČEŠ)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 19–22. januar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. januar 2017. (petak) Pojedinačno (20 km)  Anton Šipuljin (RUS)  Martin Fourcade (FRA)  Serhij Semenov (UKR)
21. januar 2017. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)[15] Njemačka
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Norveška
Lars Helge Birkeland
Henrik L’Abée-Lund
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Rusija
Maksim Cvetkov
Jevgenij Mališko
Dmitrij Mališko
Anton Babikov
22. januar 2017. (nedelja) Masovni start (15 km)[16]  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)
Svjetsko prvenstvo u Hochfilzenu Austrija, 9–19. februar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. februar 2017. (subota) Sprint (10 km)  Benedikt Doll (NJE)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Martin Fourcade (FRA)
12. februar 2017. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
16. februar 2017. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Lowell Bailey (SAD)  Ondřej Moravec (ČEŠ)  Martin Fourcade (FRA)
18. februar 2017. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km) Rusija
Aleksej Volkov
Maksim Cvetkov
Anton Babikov
Anton Šipuljin
Francuska
Jean Guillaume Beatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Austrija
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
19. februar 2017. (nedelja) Masovni start (15 km)  Simon Schempp (NJE)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Simon Eder (AUT)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Pyeongchangu Južna Koreja, 2.–5. mart 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. mart 2017. (petak) Sprint (10 km)  Julian Eberhard (AUT)  Lowell Bailey (SAD)  Martin Fourcade (FRA)
4. mart 2017. (subota) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)  Julian Eberhard (AUT)
5. mart 2017. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km) Francuska
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Austrija
Lorenz Wäger
Simon Eder
Julian Eberhard
Dominik Landertinger
Norveška
Vetle Sjåstad Christiansen
Ole Einar Bjørndalen
Vegard Gjermundshaug
Henrik L’Abée-Lund
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju Finska[a], 9–12. mart 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. mart 2017. (petak) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Ondřej Moravec (ČEŠ)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
11. mart 2017. (subota) Potjera (12,5 km)  Arnd Peiffer (NJE)  Simon Eder (AUT)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu Norveška, 17–19. mart 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. mart 2017. (petak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)
18. mart 2017. (subota) Potjera (12,5 km)  Anton Šipuljin (RUS)  Martin Fourcade (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)
19. mart 2017. (nedelja) Masovni start (15 km)  Martin Fourcade (FRA)  Andrejs Rastorgujevs (LAT)  Simon Eder (AUT)

Tabele

uredi

Kup nacija[b][f] (Rezultati nakon 22 takmičenja)
Aktualizirano: 21. oktobra 2017.
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Njemačka 7448 3
02.  Francuska 7416 10
03.  Rusija 7192 2
04.  Norveška 7181 3
05.  Austrija 6926 3
06.  Ukrajina 6270
07.  Češka 6223
08.  Italija 5556
09.  Švicarska 5395
010.  Sjedinjene Američke Države 5290 1
Ostatak tabele
011.  Bugarska 5098
012.  Švedska 4885
013.  Kanada 4625
014.  Bjelorusija 4483
015.  Kazahstan 4322
016.  Slovenija 4203
017.  Slovačka 4069
018.  Rumunija 3408
019.  Estonija 3393
020.  Finska 3202
021.  Latvija 3152
022.  Litvanija 2988
023.  Poljska 2739
024.  Japan 2586
025.  Južna Koreja 1715
026.  Belgija 1242
027.  Ujedinjeno Kraljevstvo 492
028.  Hrvatska 477
029.  Srbija 162
030.  Grčka 161
031.  Mađarska 70
032.  Australija 47

Pojedinačni rezultati

uredi
Pla. Ime Östersund Pokljuka Nové Město Oberhof Ruh­polding Antholz Hochfilzen Pyeong­chang Kontio­lahti Oslo Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas.
01  Martin Fourcade (FRA) 001 001 003 001 001 001 001 001 008 001 003 001 001 002 005 003 001 003 005 003 001 001 005 002 002 001 1322
02  Anton Šipulin (RUS) 011 028 008 003 003 002 002 012 024 016 014 023 004 001 003 021 004 007 004 023 002 029 010 003 001 011 0918
03  Johannes Thingnes Bø (NOR) 002 030 010 002 004 004 005 009 NS 037 015 014 001 002 002 008 002 004 007 001 003 029 0812
04  Arnd Peiffer (NJE) 032 003 004 019 012 011 026 014 015 002 018 004 005 009 021 012 019 034 010 031 021 005 001 014 026 005 0746
05  Simon Schempp (NJE) 046 021 009 006 005 017 004 002 006 020 001 005 007 005 007 009 010 013 001 024 011 020 0741
06  Julian Eberhard (AUT) 018 005 027 047 021 009 013 018 001 019 022 002 013 009 007 008 014 019 001 003 009 NS 010 006 026 0732
07  Emil Hegle Svendsen (NOR) 014 016 004 002 003 NS 007 004 007 003 002 004 036 NS 027 028 003 003 020 016 004 0667
08  Lowell Bailey (SAD) 015 013 015 018 018 020 009 021 018 026 010 016 004 006 001 006 002 009 016 027 044 023 015 0641
09  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 005 012 012 007 009 014 012 007 032 037 005 008 034 004 010 008 003 047 023 026 019 008 029 046 NS 017 0631
10  Erik Lesser (NJE) 031 015 005 008 011 015 024 011 005 005 002 027 023 021 008 037 028 004 021 005 013 048 028 014 0621
11  Benedikt Doll (NJE) 030 004 033 021 022 025 015 024 044 024 006 020 022 011 019 001 011 019 009 020 008 030 020 011 018 013 0608
12  Ondřej Moravec (ČEŠ) 017 035 018 031 014 008 050 004 019 021 013 052 037 057 023 005 005 002 016 002 004 007 008 024 0597
13  Simon Eder (AUT) 012 024 023 011 016 049 031 023 047 NS 022 012 012 003 008 004 006 002 012 007 003 0552
14  Dominik Windisch (ITA) 066 006 025 059 029 021 025 016 003 003 028 043 011 024 012 018 025 021 024 006 022 017 024 040 015 019 0525
15  Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 035 023 011 027 039 031 008 013 016 015 004 033 017 023 006 027 013 022 018 017 011 061 019 040 007 0521
16  Dominik Landertinger (AUT) 088 033 021 049 027 011 030 012 009 006 030 017 021 026 007 004 007 011 023 004 012 016 0512
17  Michal Krčmář (ČEŠ) 042 038 007 009 010 028 010 019 021 028 009 029 003 008 028 061 006 022 049 051 014 032 028 013 009 0498
18  Jevgeni Garaničev (RUS) 023 049 030 035 026 041 011 019 025 012 015 010 020 020 011 009 005 023 012 008 009 008 0495
19  Maksim Cvetkov (RUS) 022 010 002 013 008 012 014 022 013 010 011 031 039 007 013 069 026 014 020 060 NS NS 028 0469
20  Quentin Fillon Maillet (FRA) 028 054 NZ 005 020 016 003 008 027 025 NZ 026 032 015 002 043 022 017 015 032 025 048 NZ 016 027 022 0466
21  Andrejs Rastorgujevs (LVA) 006 018 031 070 006 007 025 022 010 063 026 057 037 056 015 014 007 009 023 010 002 0445
22  Michal Šlesingr (ČEŠ) 025 017 022 015 019 044 019 030 002 007 029 065 085 024 042 030 018 013 024 024 035 033 013 034 006 0422
23  Serhij Semenov (UKR) 092 037 052 025 024 007 021 017 014 029 023 048 046 003 018 041 015 005 027 025 037 047 041 005 017 021 0421
24  Anton Igorewitsch Babikow (RUS) 057 007 001 021 034 050 034 003 018 006 008 023 NS 039 014 049 039 041 015 038 NS 042 024 010 0399
25  Simon Desthieux (FRA) 049 008 014 020 015 035 023 010 064 026 018 020 034 027 051 011 006 024 012 009 NZ 025 0396
26  Krasimir Anev (BUG) 007 042 046 026 025 038 037 030 030 006 006 007 016 012 043 035 021 016 018 022 027 0363
27  Dmitro Pidrušnij (UKR) 009 013 046 030 022 017 005 NS 027 007 018 083 022 028 014 041 025 016 030 026 021 064 0362
28  Fredrik Lindström (ŠVE) 009 002 038 047 039 034 042 013 019 022 017 030 017 038 008 058 049 015 004 018 0355
29  Lukas Hofer (ITA) 019 040 040 042 028 032 030 004 012 016 055 038 NS 056 NS 034 012 010 015 006 021 005 030 0350
30  Benjamin Weger (ŠVI) 010 025 056 024 017 066 009 011 010 011 020 019 027 055 053 010 045 048 040 031 027 031 0328
31  Lars Helge Birkeland (NOR) 004 027 028 032 013 036 035 015 010 036 013 011 009 021 017 0314
32  Vladimir Ilijev (BUG) 034 062 061 005 022 028 010 017 021 028 012 053 013 018 024 020 042 NS 033 030 058 029 0309
33  Michael Rösch (BEL) 075 041 039 016 006 030 006 026 036 014 019 034 031 047 051 031 055 081 010 022 078 0255
34  Daniel Mesotitsch (AUT) 026 036 034 014 046 026 028 025 022 024 015 009 067 050 050 015 031 028 061 0238
35  Matwei Pawlowitsch Jelissejew (RUS) 016 017 010 007 048 032 006 095 015 059 NS 087 027 019 031 051 0235
36  Tarjei Bø (NOR) 014 009 014 032 011 006 014 012 0219
37  Artem Prima (UKR) 059 020 024 039 023 023 027 057 009 035 027 045 010 033 042 036 039 021 0208
38  Simon Fourcade (FRA) 013 010 006 029 056 065 046 016 026 085 021 016 086 047 035 0200
39  Serafin Wiestner (ŠVI) 055 026 048 017 045 024 029 061 041 045 086 018 026 044 029 007 026 076 029 032 0182
40  Erlend Bjøntegaard (NOR) 051 022 037 038 032 010 016 020 030 040 021 008 061 064 0178
41  Henrik L’Abée-Lund (NOR) 065 058 019 069 020 008 020 053 021 032 038 017 033 025 0178
42  Klemen Bauer (SLO) 033 085 012 041 037 046 097 014 NZ 058 033 016 088 017 048 038 020 040 017 038 0177
43  Sebastian Samuelsson (ŠVE) 019 020 030 035 013 018 029 036 049 025 076 052 050 053 025 026 054 039 0169
44  Dmitri Mališko (RUS) 080 031 026 060 047 011 018 017 006 014 064 094 0167
45  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 031 027 018 012 013 008 053 030 0149
46  Tim Burke (SAD) 016 029 035 053 042 NS 035 026 012 024 034 040 032 036 0132
47  Uladsimir Čapelin (BJE) 003 056 057 089 033 033 087 017 029 038 065 031 034 036 068 0125
48  Roman Rees (NJE) 048 057 036 013 023 012 014 036 048 0112
49  Mario Dolder (ŠVI) 052 060 053 028 033 040 042 045 046 025 028 051 015 029 064 030 050 056 036 034 043 042 0103
50  Scott Gow (KAN) 060 050 047 023 048 018 040 043 045 042 041 017 030 025 047 043 027 043 067 095 0098
51  Florian Graf (NJE) 008 059 041 057 040 049 049 029 029 019 025 0097
52  Vladimir Semakov (UKR) 041 075 028 013 025 061 016 025 073 054 049 059 054 088 0090
53  Cornel Puchianu (RUM) 014 064 034 058 070 072 074 074 020 038 076 065 088 026 NS 0073
54  Lorenz Wäger (AUT) 069 020 029 021 034 065 032 033 0069
55  Fabien Claude (FRA) 077 039 029 055 NZ 042 023 049 033 037 025 046 047 041 035 040 053 0067
56  Aleksej Volkov (RUS) 011 030 019 0063
57  Leif Nordgren (SAD) NS 071 029 026 049 023 037 028 043 043 100 0062
58  Sergei Wadimowitsch Botscharnikow (BJE) 071 044 044 054 036 057 047 096 045 040 040 030 018 055 048 022 047 0060
59  Christian Gow (KAN) 099 090 033 031 NS 092 088 075 032 023 NZ 056 032 050 037 061 0058
60  Matthias Bischl (NJE) 046 036 022 035 016 048 081 0055
61  Timofej Lapšin (KOR) 018 015 055 037 0053
62  Fredrik Gjesbakk (NOR) 092 061 025 020 023 0053
63  Jaroslav Soukup (ČEŠ) 097 093 019 020 027 071 070 040 069 071 052 044 0052
64  Tomáš Hasilla (SVK) 027 044 044 035 037 043 051 091 089 016 043 060 057 055 083 067 0049
65  Kauri Kõiv (EST) 021 083 097 085 093 069 029 035 030 083 087 0049
66  Tomáš Krupčík (ČEŠ) 051 038 032 019 027 0048
67  Jan Savicki (KAZ) 044 100 064 045 041 040 044 058 035 044 024 033 033 047 041 037 NS 0044
68  Adam Václavík (ČEŠ) 095 055 042 050 050 017 033 039 040 070 034 054 043 058 064 056 045 0042
69  Vitalij Kilčickij (UKR) 053 034 049 060 NS 027 045 023 048 047 NS 0039
70  Anton Sinapow (BUG) 037 077 045 052 059 055 084 086 011 NZ 039 060 039 072 057 041 0038
71  Sean Doherty (SAD) 080 040 043 036 039 055 058 080 044 018 035 046 0037
72  Vegard Gjermundshaug (NOR) 024 028 040 040 0032
73  Tomas Kaukėnas (LTU) 085 053 058 082 067 065 032 053 072 031 041 046 089 028 044 084 0032
74  Tuomas Grönman (FIN) 020 074 096 051 054 031 066 092 081 082 0031
75  Martin Otčenáš (SVK) 029 097 042 047 042 043 075 085 084 047 024 065 068 080 077 0029
76  Brendan Green (KAN) 089 032 050 052 057 054 052 069 064 075 038 052 086 028 044 045 050 085 0025
77  Matej Kazár (SVK) 036 092 063 053 044 056 039 067 043 077 029 086 070 059 056 0019
78  Remus Faur (RUM) 072 077 086 041 041 062 080 023 042 078 063 052 NS 079 0018
79  Juri Walentinowitsch Schopin (RUS) 050 062 033 031 052 042 0018
80  Dsmitryj Abascheu (BJE) 083 048 028 078 049 038 051 049 0016
81  Jeremy Finello (ŠVI) 058 078 056 051 062 081 063 035 031 062 0016
82  Grzegorz Guzik (POL) 064 099 071 071 026 053 066 066 053 057 090 053 057 097 076 0015
83  Peppe Femling (ŠVE) 083 099 056 054 027 084 069 0014
84  David Komatz (AUT) 029 049 073 050 044 050 089 0012
85  Martin Jäger (Skilangläufer) (ŠVI) 029 050 070 0012
86  Antonin Guigonnat (FRA) 038 032 0012
87  Giuseppe Montello (ITA) 102 084 075 089 052 043 079 100 044 034 087 036 046 066 080 0012
88  Olli Hiidensalo (FIN) 056 051 045 058 054 039 038 084 091 048 036 049 039 053 071 0012
89  Jesper Nelin (ŠVE) 069 043 032 076 NS 053 051 059 059 044 054 NS 074 0009
90  Maksim Warabej (BJE) 040 061 067 052 056 085 103 082 033 054 063 068 0009
91  Matthias Dorfer (NJE) 037 036 078 0009
92  Paul Schommer (SAD) 033 101 084 098 0008
93  Aleksandar Loginov (RUS) 072 038 036 0008
94  Raman Jaljotnau (BJE) 061 047 054 041 043 034 048 050 NZ 073 092 061 0007
95  Philipp Nawrath (NJE) 034 042 049 055 0007
96  Russell Currier (SAD) 054 069 065 055 KRU 046 034 075 0007
97  Miha Dovžan (SLO) 096 088 051 053 081 078 079 064 050 074 078 034 052 0007
98  Thomas Bormolini (ITA) 038 071 082 082 070 060 052 068 046 048 059 073 091 037 043 0007
99  Lenart Oblak (SLO) 087 058 057 NS 035 082 099 074 096 0006
100  Dimitar Gerdšikov (BUG) 046 059 085 057 NS 060 038 092 046 070 081 039 052 054 046 060 NS 0005
101  Torstein Stenersen (ŠVE) 045 094 084 076 045 NS 060 046 037 079 096 0004
102  Krešimir Crnković (HRV) 078 104 078 094 037 NS 081 083 096 0004
103  Felix Leitner (AUT) NS 045 043 039 055 093 039 051 076 0004
104  Michael Willeitner (NJE) 038 042 042 0003
105  Rok Tršan (SLO) 067 048 055 090 083 089 101 093 095 046 039 050 054 0002
106  Mitja Drinovec (SLO) 039 076 102 NS 0002
 Damon Morton (AUS) 087 NS 0000
 Thierry Langer (BEL) 090 077 0000
 Mihail Klečerov (BUG) 076 055 0000
 Dimitar Partalow (BUG) 083 0000
 Kalev Ermits (EST) 053 052 093 078 0000
 Roland Lessing (EST) 048 049 080 067 082 052 051 048 056 045 081 0000
 Martin Remmelg (EST) 075 106 096 087 0000
 Johan Talihärm (EST) 098 098 0000
 Rene Zahkna (EST) 084 065 073 069 060 045 082 053 052 072 0000
 Teemu Huhtala (FIN) 103 095 103 100 0000
 Tuukka Invenius (FIN) 082 0000
 Mikko Loukkaanhuhta (FIN) 099 085 093 0000
 Sami Orpana (FIN) 095 091 077 067 0000
 Tero Seppälä (FIN) 092 071 079 095 0000
 Jaakko Ranta (FIN) 102 0000
 Aristide Bègue (FRA) 061 0000
 Apostolos Angelis (GRČ) 096 107 105 101 092 089 103 0000
 Rudy Zini (ITA) 094 0000
 Tsukasa Kobonoki (JAP) 086 102 091 048 054 096 052 075 068 091 051 047 073 0000
 Junji Nagai (JAP) 062 0000
 Kosuke Ozaki (JAP) 091 093 086 0000
 Mikito Tachizaki (JAP) 073 070 066 068 073 100 067 074 070 077 066 0000
 Macx Davies (KAN) 062 052 051 080 074 068 082 NS 079 042 098 0000
 Matthew Hudec (KAN) 090 0000
 Nathan Smith (KAN) 043 096 088 0000
 Maksim Braun (KAZ) 074 068 072 064 094 068 098 063 090 094 0000
 Anton Pantov (KAZ) 082 067 081 062 098 073 068 075 063 0000
 Wassili Nikolajewitsch Podkorytow (KAZ) 101 066 079 073 087 054 067 055 NS 069 075 0000
 Wladislaw Witenko (KAZ) 100 084 097 0000
 Roman Jeremin (KAZ) 088 073 0000
 Filip Petrović (HRV) 100 097 0000
 Aleksandrs Patrijuks (LVA) 088 093 0000
 Ilmārs Bricis (LVA) 063 091 074 087 059 NS 044 055 062 084 066 098 093 0000
 Daumants Lusa (LVA) 094 077 097 090 075 076 100 097 0000
 Roberts Slotiņš (LVA) 089 104 101 098 0000
 Karol Dombrovski (LTU) 079 081 053 053 084 095 065 095 066 071 092 107 0000
 Vytautas Strolia (LTU) 068 088 094 088 063 080 099 054 056 073 077 085 091 0000
 Rokas Suslavičius (LTU) 101 0000
 Kristoffer Skjelvik (NOR) 083 0000
 Sven Grossegger (AUT) 070 063 068 063 041 072 0000
 Fabian Hörl (AUT) 056 059 045 093 0000
 Mateusz Janik (POL) 090 079 087 090 102 0000
 Andrzej Nędza-Kubiniec (POL) 090 100 053 099 092 0000
 Rafał Penar (POL) 081 086 096 094 094 102 0000
 Łukasz Szczurek (POL) 093 078 077 072 057 062 082 090 0000
 George Buta (RUM) 047 082 095 079 066 089 095 074 085 075 0000
 Gheorghe Pop (RUM) 071 104 0000
 Marius Ungureanu (RUM) 072 0000
 Timur Schadgirowitsch Machambetow (RUS) 099 0000
 Igor Wladimirowitsch Malinowski (RUS) 086 0000
 Tobias Arwidson (ŠVE) 058 047 0000
 Martin Ponsiluoma (ŠVE) 086 0000
 Tiio Söderhielm (ŠVE) 079 0000
 Dejan Krsmanović (SRB) 097 100 105 0000
 Edin Hodžić (SRB) 102 102 104 099 094 0000
 Michal Kubaliak (SVK) 055 055 0000
 Michal Šíma (SVK) 100 073 086 063 103 088 062 091 090 101 0000
 Jakov Fak (SLO) 056 050 0000
 Heo Seon-heo (KOR) 101 089 0000
 Kim Yong-gyu (KOR) 097 080 094 106 0000
 Kim Jong-min (KOR) 080 098 098 079 104 096 083 087 101 0000
 Lee In-bok (KOR) 087 101 101 051 056 099 089 0000
 Alexander Alexandrowitsch Starodubez (KOR) 093 097 098 0000
 Eligius Tambornino (ŠVI) 072 0000
 Lukáš Kristejn (ČEŠ) 076 0000
 Mehmet Üstüntaş (TUR) NS 0000
 Ruslan Tkalenko (UKR) 070 0000
 Olexander Schyrnyj (UKR) 091 081 072 049 058 045 080 058 050 057 051 099 0000
 Károly Gombos (MAĐ) 091 095 0000
 Alex Gleave (UK) 099 0000
 Scott Dixon (UK) NZ 103 092 099 NZ 105 078 098 069 065 0000
 Vinny Fountain (UK) 102 0000
 Aljaksandr Daroška (BJE) 077 045 050 0000
 Jury Ljadau (BJE) 105 0000
Pos. Biathlet Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Pkt.
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–40 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 41 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Pokljuka Ruhpolding Antholz Hochfilzen Pyeongchang Punkte
01  Rusija 02
Maksim Cvetkov
Anton Babikow
Matwei Jelissejew
Anton Šipulin
02
Aleksej Volkov
Anton Šipulin
Matwei Jelissejew
Anton Babikow
03
Maksim Cvetkov
Jevgeni Garaničev
Dmitri Mališko
Anton Babikow
0 1
Aleksej Volkov
Maksim Cvetkov
Anton Babikow
Anton Šipulin
04
Maksim Cvetkov
Jevgeni Garaničev
Anton Babikow
Anton Šipulin
259
02  Francuska 0 1
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
09
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
07
Simon Fourcade
Fabien Claude
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
02
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
0 1
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Simon Desthieux
Martin Fourcade
242
03  Njemačka 03
Erik Lesser
Matthias Dorfer
Benedikt Doll
Simon Schempp
03
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
0 1
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
04
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
06
Erik Lesser
Roman Rees
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
237
04  Norveška 09
Lars Helge Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Emil Hegle Svendsen
0 1
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
02
Lars Helge Birkeland
Henrik L’Abée-Lund
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
08
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
03
Vetle Sjåstad Christiansen
Ole Einar Bjørndalen
Vegard Gjermundshaug
Henrik L’Abée-Lund
228
05  Austrija 06
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Felix Leitner
Simon Eder
07
Daniel Mesotitsch
Felix Leitner
Julian Eberhard
Dominik Landertinger
05
Daniel Mesotitsch
Sven Grossegger
Lorenz Wäger
Dominik Landertinger
03
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
02
Lorenz Wäger
Simon Eder
Julian Eberhard
Dominik Landertinger
216
06  Ukrajina 04
Artem Prima
Serhij Semenov
Vitalij Kilčickij
Dmitro Pidrušnij
04
Artem Prima
Serhij Semenov
Vladimir Semakov
Vitalij Kilčickij
04
Artem Prima
Serhij Semenov
Vladimir Semakov
Dmitro Pidrušnij
06
Artem Prima
Serhij Semenov
Vladimir Semakov
Dmitro Pidrušnij
05
Artem Prima
Serhij Semenov
Vladimir Semakov
Dmitro Pidrušnij
207
07  Češka 05
Michal Šlesingr
Tomáš Krupčík
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
05
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
Michal Krčmář
13
Ondřej Moravec
Adam Václavík
Michal Šlesingr
Michal Krčmář
10
Tomáš Krupčík
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
Michal Krčmář
08
Michal Šlesingr
Tomáš Krupčík
Jaroslav Soukup
Michal Krčmář
173
08  Italija 07
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Giuseppe Montello
Thomas Bormolini
10
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Giuseppe Montello
Thomas Bormolini
10
Dominik Windisch
Giuseppe Montello
Rudy Zini
Thomas Bormolini
05
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Giuseppe Montello
Thomas Bormolini
12
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Giuseppe Montello
Thomas Bormolini
167
09  Kanada 10
Christian Gow
Scott Gow
Macx Davies
Brendan Green
11
Christian Gow
Scott Gow
Macx Davies
Brendan Green
16
Christian Gow
Scott Gow
Macx Davies
Brendan Green
13
Christian Gow
Scott Gow
Macx Davies
Brendan Green
07
Christian Gow
Scott Gow
Nathan Smith
Brendan Green
150
10  Švicarska 08
Mario Dolder
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Serafin Wiestner
18
Mario Dolder
Jeremy Finello
Ivan Joller
Serafin Wiestner
08
Jeremy Finello
Serafin Wiestner
Mario Dolder
Benjamin Weger
16
Jeremy Finello
Benjamin Weger
Mario Dolder
Serafin Wiestner
11
Serafin Wiestner
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Mario Dolder
146
11  Bugarska 11
Krasimir Anev
Anton Sinapow
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
08
Krasimir Anev
Anton Sinapow
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
11
Krasimir Anev
Anton Sinapow
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
09
Krasimir Anev
Anton Sinapow
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
22
Krasimir Anev
Anton Sinapow
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
145
12  Kazahstan 13
Jan Savicki
Maksim Braun
Wassili Podkorytow
Anton Pantov
13
Jan Savicki
Anton Pantov
Maksim Braun
Wladislaw Witenko
12
Jan Savicki
Wassili Podkorytow
Anton Pantov
Maksim Braun
14
Jan Savicki
Wassili Podkorytow
Maksim Braun
Anton Pantov
09
Jan Savicki
Wassili Podkorytow
Maksim Braun
Anton Pantov
144
13  Slovačka 14
Tomáš Hasilla
Matej Kazár
Martin Otčenáš
Michal Šíma
14
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Michal Šíma
Martin Otčenáš
15
Matej Kazár
Martin Otčenáš
Tomáš Hasilla
Michal Šíma
12
Matej Kazár
Martin Otčenáš
Tomáš Hasilla
Michal Šíma
13
Matej Kazár
Martin Otčenáš
Tomáš Hasilla
Michal Šíma
137
14  Sjedinjene Američke Države 12
Lowell Bailey
Tim Burke
Leif Nordgren
Sean Doherty
06
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Tim Burke
Sean Doherty
07
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Tim Burke
Sean Doherty
10
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Paul Schommer
Sean Doherty
134
15  Slovenija 12
Miha Dovžan
Klemen Bauer
Mitja Drinovec
Rok Tršan
15
Miha Dovžan
Klemen Bauer
Rok Tršan
Lenart Oblak
14
Miha Dovžan
Klemen Bauer
Lenart Oblak
Mitja Drinovec
18
Miha Dovžan
Klemen Bauer
Rok Tršan
Lenart Oblak
16
Miha Dovžan
Klemen Bauer
Lenart Oblak
Rok Tršan
130
16  Bjelorusija 22
Sergei Botscharnikow
Uladsimir Čapelin
Raman Jaljotnau
Aljaksandr Daroška
16
Sergei Botscharnikow
Maksim Warabej
Raman Jaljotnau
Uladsimir Čapelin
17
Sergei Botscharnikow
Maksim Warabej
Dsmitryj Abascheu
Uladsimir Čapelin
19
Uladsimir Čapelin
Maksim Warabej
Dsmitryj Abascheu
Sergei Botscharnikow
15
Uladsimir Čapelin
Maksim Warabej
Dsmitryj Abascheu
Sergei Botscharnikow
116
17  Estonija 15
Rene Zahkna
Kauri Kõiv
Roland Lessing
Martin Remmelg
17
Rene Zahkna
Roland Lessing
Kalev Ermits
Kauri Kõiv
18
Rene Zahkna
Kauri Kõiv
Kalev Ermits
Roland Lessing
21
Rene Zahkna
Kauri Kõiv
Roland Lessing
Kalev Ermits
18
Rene Zahkna
Kauri Kõiv
Martin Remmelg
Kalev Ermits
116
18  Japan 19
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Junji Nagai
Kōsuke Ozaki
20
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Junji Nagai
22
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Junji Nagai
15
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Junji Nagai
Kōsuke Ozaki
17
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Terabayashi Takuto
112
19  Finska 17
Tuomas Grönman
Olli Hiidensalo
Sami Orpana
Teemu Huhtala
22
Tuomas Grönman
Olli Hiidensalo
Sami Orpana
Tuukka Invenius
19
Olli Hiidensalo
Mikko Loukkaanhuhta
Tero Seppälä
Tuomas Grönman
20
Mikko Loukkaanhuhta
Tuomas Grönman
Olli Hiidensalo
Tero Seppälä
19
Mikko Loukkaanhuhta
Tuomas Grönman
Sami Orpana
Matti Hakala
108
20  Rumunija 16
George Buta
Marius Ungureanu
Cornel Puchianu
Remus Faur
21
George Buta
Marius Ungureanu
Cornel Puchianu
Remus Faur
23
George Buta
Marius Ungureanu
Cornel Puchianu
Remus Faur
17
George Buta
Gheorghe Pop
Cornel Puchianu
Remus Faur
23
George Buta
Gheorghe Pop
Cornel Puchianu
Remus Faur
105
21  Švedska DIS
Torstein Stenersen
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Peppe Femling
06
Torstein Stenersen
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
09
Torstein Stenersen
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
11
Torstein Stenersen
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
NS
Torstein Stenersen
Sebastian Samuelsson
Peppe Femling
Jesper Nelin
100
22  Latvija 21
Andrejs Rastorgujevs
Ilmārs Bricis
Roberts Slotiņš
Daumants Lusa
24
Daumants Lusa
Ilmārs Bricis
Aleksandrs Patrijuks
Roberts Slotiņš
24
Daumants Lusa
Ilmārs Bricis
Aleksandrs Patrijuks
Roberts Slotiņš
22
Andrejs Rastorgujevs
Daumants Lusa
Aleksandrs Patrijuks
Ilmārs Bricis
14
Daumants Lusa
Ilmārs Bricis
Aleksandrs Patrijuks
Andrejs Rastorgujevs
100
23  Poljska 20
Mateusz Janik
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
Rafał Penar
19
Rafał Penar
Grzegorz Guzik
Mateusz Janik
Łukasz Szczurek
20
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Mateusz Janik
Rafał Penar
24
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Andrzej Nędza-Kubiniec
Rafał Penar
24
Mateusz Janik
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
Rafał Penar
098
24  Litvanija 18
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
23
Tomas Kaukėnas
Vytautas Strolia
Karol Dombrovski
Rokas Suslavičius
21
Tomas Kaukėnas
Vytautas Strolia
Karol Dombrovski
Rokas Suslavičius
25
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
21
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
097
25  Južna Koreja DIS
Alexander Starodubez
Kim Jong-min
Lee In-bok
Kim Yong-gyu
25
Alexander Starodubez
Kim Jong-min
Kim Yong-gyu
Lee In-bok
25
Kim Jong-min
Lee In-bok
Kim Yong-gyu
Heo Seon-heo
23
Kim Jong-min
Lee In-bok
Kim Yong-gyu
Heo Seon-heo
20
Kim Jong-min
[[Timofej Lapšin}}schin]]
Kim Yong-gyu
Jun Je-uk
071
26  Ujedinjeno Kraljevstvo 26
Scott Dixon
[[Marcel KRUonder]]
Vinny Fountain
Alex Gleave
015
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–40 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

Žene

uredi

Rezultati

uredi
1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 27. novembar 2016. – 4. decembar 2016.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
30. novembat 2016. (srijeda) Pojedinačno (15 km)[17]  Laura Dahlmeier (NJE)  Anaïs Bescond (FRA)  Darja Jurkevič (BJE)
3. decembar 2016. (subota) Sprint (7,5 km)[18]  Marie Dorin-Habert (FRA)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)
4. decembar 2016. (nedjelja) Potjera (10 km)[19]  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Laura Dahlmeier (NJE)  Dorothea Wierer (ITA)
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 9–11. decembar 2016.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. decembar 2016. (petak) Sprint (7,5 km)[20]  Laura Dahlmeier (NJE)  Justine Braisaz (FRA)  Marte Olsbu (NOR)
10. decembar 2016. (subota) Potjera (10 km)[21]  Laura Dahlmeier (NJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Eva Puskarčíková (ČEŠ)
11. decembar 2016. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)[22] Njemačka
Vanessa Hinz
Franziska Hildebrand
Maren Hammerschmidt
Laura Dahlmeier
Francuska
Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Célia Aymonier
Marie Dorin-Habert
Ukrajina
Irina Varvinec
Julija Džima
Olena Pidrušna
Anastasija Merkušina
3. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě Češka, 15.–18. decembar 2016.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. decembar 2016. (petak) Sprint (7,5 km)[23]  Tatjana Akimova (RUS)  Anaïs Chevalier  (FRA)  Susan Dunklee (SAD)
17. decembar 2016. (subota) Potjera (10 km)[24]  Anaïs Chevalier (FRA)  Dorothea Wierer (ITA)  Tatjana Akimova (RUS)
18. decembar 2016. (nedelja) Masovni start (12,5 km)[25]  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Laura Dahlmeier (NJE)  Dorothea Wierer (ITA)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 5–8. januar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. januar 2017. (petak) Sprint (7,5 km))[26]  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Marie Dorin-Habert (FRA)
7. januar 2017. (subota) Potjera (10 km)[27]  Marie Dorin-Habert (FRA)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
8. januar 2017. (nedelja) Masovni start (12,5 km)[28]  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Laura Dahlmeier (NJE)  Eva Puskarčíková (ČEŠ)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 11–15. januar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. januar 2017. (četvrtak) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Preuß
Laura Dahlmeier
Francuska
Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Célia Aymonier
Norveška
Kaia Wøien Nicolaisen
Hilde Fenne
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu
14. januar 2017, (subota) Sprint (7,5 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Laura Dahlmeier (NJE)
15. januar 2017.(nedelja) Potjera (10 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Marie Dorin-Habert (FRA)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 19–22. januar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. januar 2017. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Anaïs Chevalier (FRA)  Alexia Runggaldier (ITA)
21. januar 2017. (subota) Masovni start (12,5 km)  Nadine Horchler (NJE)  Laura Dahlmeier (NJE)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)
22. januar 2017. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Francuska
Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Marie Dorin-Habert
Italija
Lisa Vittozzi
Federica Sanfilippo
Alexia Runggaldier
Dorothea Wierer
Svjetsko prvenstvo u Hochfilzenu Austrija, 9–19. februar 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. februar 2017. (petak)[29] Sprint (7,5 km) (petak)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Laura Dahlmeier (NJE)  Anaïs Chevalier (FRA)
12. februar 2017. (nedelja) Potjera (10 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Darja Domračeva (BJE)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)
15. februar 2017. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Alexia Runggaldier (ITA)
17. februar 2017. (petak) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Ukrajina
Irina Varvinec
Julija Džima
Anastasija Merkušina
Olena Pidrušna
Francuska
Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert
19. februar 2017. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Susan Dunklee (SAD)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Pyeongchangu Južna Koreja, 2–5. mart 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
2. mart 2017. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Tiril Eckhoff (NOR)  Anaïs Chevalier (FRA)
4. mart 2017. (subota) Potjera (10 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Anaïs Bescond (FRA)
5. mart 2017. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Nadine Horchler
Maren Hammerschmidt
Denise Herrmann
Franziska Hildebrand
Norveška
Kaia Wøien Nicolaisen
Hilde Fenne
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu
Češka
Jessica Jislová
Eva Puskarčíková
Lucie Charvátová
Gabriela Koukalová
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju Finska[a], 9–12. mart 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. mart 2017. (petak) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Laura Dahlmeier (NJE)  Darja Domračava (BJE)
11. mart 2017. (subota) Potjera (10 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Marie Dorin-Habert (FRA)  Lisa Vittozzi (ITA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu Norveška, 17–19. mart 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. mart 2017. (petak) Sprint (7,5 km)  Mari Laukkanen (FIN)  Justine Braisaz (FRA)  Anaïs Bescond (FRA)
18. mart 2017. (subota) Potjera (10 km)  Mari Laukkanen (FIN)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Justine Braisaz (FRA)
19. mart 2017. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Gabriela Koukalová (ČEŠ)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)

Tabele

uredi