Svjetski kup u biatlonu 2005/2006.

Svjetski kup u biatlonu 2005/2006. bilo je 29. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI (engleski: International Biathlon Union). Sezona je počela 26. novembra 2005. u Östersundu u Švedskoj, a završena 26. marta 2006. u Oslu u Norveškoj. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 24-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 6 km. Vrhunac takmičenja bile su Zimske olimpijske igre u italijanskom Torinu. Utrke sa olimpijskih igara su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po četvrti put, nakon sezona 1997/98, 2002/03. i 2004/05. Norvežanin Ole Einar Bjørndalen, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Njemica Kati Wilhelm.

Svjetski kup u biatlonu 2005/2006.
Pobjednik
Ukupno:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
féminin  Kati Wilhelm (NJE)
Pojedinačno:masculin  Michael Greis (NJE)
féminin  Svjetlana Išmuratova (RUS)
Sprint:masculin  Tomasz Sikora (POL)
féminin  Kati Wilhelm (NJE)
Potjera:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
féminin  Kati Wilhelm (NJE)
Masovni start:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)}
féminin  Martina Glagow (NJE)
Štafeta:masculin  Njemačka
féminin  Rusija
Kup nacija:masculin  Njemačka
féminin  Njemačka
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 10
féminin 10
Pojedinačna takmičenjamasculin 26
féminin 26
Timska takmičenjamasculin 5
féminin 5
Otkazana takmičenjamasculin -
féminin -
Učesnici
Državemasculin 41
féminin 33

Kalendar takmičenja uredi

Bodovanje uredi

Od sezone 2000/01, pa sve do sezone 2007/08. koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 50 bodova, drugi 47, treći 43 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od sezone 1984/85. po kojem je pobjednik dobijao 30 bodova, drugi 26, treći 24 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2000/01. do 2007/08.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 50 47 43 40 37 34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Muškarci uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu,   Švedska 26-29. novembar 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
26. novembar 2005. (subota) Sprint (10 km)   Stian Eckhoff (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)   Ilmārs Bricis (LAT)
27. novembar 2005. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Vincent Defrasne (FRA)   Ivan Čerezov (RUS)
29. novembar 2005. (utorak) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
  Rusija
Filipp Schulman
Ivan Čerezov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
  Francuska
Julien Robert
Raphaël Poirée
Alexandre Aubert
Vincent Defrasne
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzen,   Austrija, 8–11. decembar 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. decembar 2005. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Michael Greis (NJE)
10. decembar 2005. (subota) Sprint (10 km)   Frode Andresen (NOR)   Lars Berger (NOR)   Sven Fischer (NJE)
11. decembar 2005. (nedelja) Štafeta (4 x 7,5 km)   Njemačka
Ricco Groß
Alexander Wolf
Sven Fischerr
Michael Greis
  Rusija
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Pavel Rostovcev
Sergej Čepikov
  Francuska
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrbliju,   Slovačka 15–18. decembar 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. decembar 2005. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Sven Fischer (NJE)   Maksim Čudov (RUS)   Michael Rösch (NJE)
16. decembar 2005. (petak) Sprint (10 km)   Alexander Wolf (NJE)   Michael Rösch (NJE)   Sven Fischer (NJE)
18. decembar 2005. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Sven Fischer (NJE)   Alexander Wolf (NJE)   Michael Rösch (NJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhof,  NJE, 4–8. januar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. januar 2006. (srijeda) Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Ricco Groß
Alexander Wolf
Sven Fischerr
Michael Greis
  Rusija
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
  Bjelorusija
Oleksij Ajdarov
Sjarhej Novikauu
Vladimir Dračov
Oleg Rišenkov
7. januar 2006. (subota) Sprint (10 km)   Vincent Defrasne (FRA)   Alexander Wolf (NJE)   Maksim Čudov (RUS)
8. januar 2006. (nedelja) Masovni start (15 km)   Halvard Hanevold (NOR)   Sven Fischer (NJE)   Raphaël Poirée (FRA)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   NJE, 11–15. januar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. januar 2006. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Michael Rösch
Alexander Wolf
Sven Fischerr
Michael Greis
  Austrija
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
  Norveška
Halvard Hanevold
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
Stian Eckhoff
14. januar 2006. (subota) Sprint (10 km)   Frode Andresen (NOR)   Michael Rösch (NJE)   Michael Greis (NJE)
15. januar 2006. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Michael Rösch (NJE)   Raphaël Poirée (FRA)   Sergej Čepikov (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu   ITA, 19–22. januar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. januar 2006. (četvrtak) Sprint (10 km)   Frode Andresen (NOR)   Ricco Groß (NJE)   Maksim Čudov (RUS)
20. januar 2006. (petak) Potjera (12,5 km)   Ricco Groß (NJE)   Halvard Hanevold (NOR)   Frode Andresen (NOR)
22. januar 2006. (nedelja) Masovni start (15 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)   Frode Andresen (NOR)
Zimske olimpijske igre u Torinu,   ITA, 10–26. februar 2006.  
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. februar 2006. (subota) Pojedinačno (20 km)   Michael Greis (NJE)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Halvard Hanevold (NOR)
14. februar 2006. (utorak) Sprint (10 km)   Sven Fischer (NJE)   Halvard Hanevold (NOR)   Frode Andresen (NOR)
18. februar 2006. (subota) Potjera (12,5 km)   Vincent Defrasne (FRA)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Sven Fischer (NJE)
21. februar 2006. (utorak) Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischerr
Michael Greis
  Rusija
Ivan Čerezov
Sergej Čepikov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
  Francuska
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
25. februar 2006. (subota) Masovni start (15 km)   Michael Greis (NJE)   Tomasz Sikora (POL)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki   SLO, 8–11. mart 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. mart 2006. (srijeda) Sprint (10 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)   Carl Johan Bergman (ŠVE)
11. mart 2006. (subota) Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)   Carl Johan Bergman (ŠVE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju   FIN, 16–19. mart 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. mart 2006. (četvrtak) Sprint (10 km)   Carl Johan Bergman (ŠVE)   Tomasz Sikora (POL)   Sven Fischer (NJE)
18. mart 2006. (subota) Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)   Lars Berger (NOR)
19. mart 2006. (nedelja) Masovni start (15 km)   Tomasz Sikora (POL)   Raphaël Poirée (FRA)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu   NOR, 23–26. mart 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. mart 2006. (četvrtak) Sprint (10 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Ilmārs Bricis (LAT)   Mattias Nilsson (ŠVE)
25. mart 2006. (subota) Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Tomasz Sikora (POL)   Ricco Groß (NJE)
26. mart 2006. (nedelja) Masovni start (15 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Roman Dostál (ČEH)   Sergej Roškov (RUS)

Tabele uredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 814 8
02.   Raphaël Poirée (FRA) 695 1
03.   Sven Fischer (NJE) 674 3
Ostatak tabele
04.   Tomasz Sikora (POL) 606 1
05.   Michael Rösch (NJE) 573 1
06.   Vincent Defrasne (FRA) 556 2
07.   Halvard Hanevold (NOR) 548 1
08.   Ricco Groß (NJE) 519 1
09.   Frode Andersen (NOR) 510 3
010.   Michael Greis (NJE) 470 2
011.   Carl Johan Bergman (ŠVE) 437 1
012.   Alexander Wolf (NJE) 431 1
019.   Stian Eckhoff (NOR) 339 1

Pojedinačni rezultati uredi

Pla. Ime Östersund Hochfilzen Osrblie Oberhof Ruh­polding Antholz Turin Pokljuka Kontiolahti Oslo Bodovi
Sp. Pot. Poj. Sp. Poj. Sp. Pot. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Poj. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Mas.
01   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 004 001 002 005 005 005 001 002 011 002 003 001 001 016 001 003 001 001 001 814
02   Raphaël Poirée (FRA) 002 007 001 018 012 012 008 046 003 004 002 017 NS 002 020 008 NZ 012 002 002 006 002 002 046 NS 021 695
03   Sven Fischer (NJE) 018 003 001 003 001 010 002 012 011 039 013 008 017 001 003 017 035 009 003 004 006 026 011 019 674
04   Tomasz Sikora (POL) 009 015 010 007 044 016 NS 013 022 035 024 008 006 009 021 019 018 002 005 005 002 020 001 005 002 015 606
05   Michael Rösch (NJE) 023 017 018 043 003 002 003 006 015 002 001 018 011 010 042 010 009 008 007 013 008 027 017 018 573
06   Vincent Defrasne (FRA) 007 002 017 030 001 013 010 008 024 NS 004 034 004 001 011 006 007 019 004 004 014 556
07   Halvard Hanevold (NOR) 005 024 006 040 011 001 022 NS 004 002 018 003 002 005 007 007 010 018 011 011 054 NS 020 548
08   Ricco Groß (NJE) 054 054 019 020 006 026 007 007 NS 002 001 013 011 006 012 013 029 004 010 021 009 003 009 519
09   Frode Andresen (NOR) 048 048 050 001 033 019 001 007 001 003 003 015 003 006 019 014 004 035 024 010 033 006 NZ 510
10   Michael Greis (NJE) 003 027 004 004 004 004 008 003 016 006 NS 001 033 008 001 020 NS 470
11   Carl Johan Bergman (ŠVE) 020 013 060 022 016 006 005 017 038 023 053 NS 029 003 003 001 009 017 007 005 004 437
12   Alexander Wolf (NJE) 024 022 004 004 009 001 002 002 012 027 NS 025 014 019 008 012 031 049 021 005 049 031 027 431
13   Maksim Čudov (RUS) 021 035 030 002 008 030 003 004 003 007 007 032 009 009 015 050 045 013 012 026 073 007 429
14   Sergej Čepikov (RUS) 016 023 005 006 041 015 009 006 014 003 004 023 NS 005 008 011 006 014 424
15   Ivan Čerezov (RUS) 010 003 040 018 022 046 007 010 006 010 005 008 005 015 061 011 022 018 038 024 010 408
16   Christoph Sumann (AUT) 061 025 016 038 026 022 088 008 015 019 004 017 015 007 009 004 017 036 016 013 021 013 008 372
17   Andreas Birnbacher (NJE) 078 071 006 011 031 073 009 009 014 010 006 005 007 004 014 009 011 371
18   Ilmārs Bricis (LAT) 003 008 022 028 020 005 021 017 013 025 019 012 004 028 026 034 029 002 007 016 360
19   Stian Eckhoff (NOR) 001 009 015 009 NS 013 005 016 NS 006 016 016 021 046 036 021 030 012 040 027 006 339
20   Nikolaj Kruglov (RUS) 008 004 020 012 020 009 007 012 011 071 021 011 021 043 021 055 NS 020 015 034 012 323
21   Sergej Roškov (RUS) 006 006 042 070 050 023 036 009 053 050 052 NS 011 020 058 037 008 006 024 024 008 003 290
22   Emil Hegle Svendsen (NOR) 068 005 021 015 017 005 009 014 NS 006 032 022 019 047 007 031 026 005 289
23   Roman Dostál (ČEŠ) 053 044 022 011 040 007 018 014 020 047 046 015 030 042 029 023 017 026 010 008 009 066 002 283
24   Julien Robert (FRA) 060 010 045 031 014 026 050 027 NS 012 008 020 006 018 010 016 024 012 047 NZ 023 017 255
25   Björn Ferry (ŠVE) 017 005 030 024 005 029 010 025 018 039 019 028 013 025 018 029 014 016 042 021 023 250
26   Pavel Rostovcev (RUS) 011 046 011 019 010 031 NS 005 014 011 004 NS 013 NS 050 NS 022 234
27   René-Laurent Vuillermoz (ITA) 058 031 007 021 015 042 033 036 021 030 014 028 025 039 013 025 016 019 017 005 015 056 NZ 029 218
28   Mattias Nilsson (ŠVE) 091 016 025 047 021 020 031 028 031 042 044 007 020 014 015 020 050 028 025 003 025 025 197
29   Michal Šlesingr (ČEŠ) 080 014 015 007 040 013 052 021 024 014 029 045 055 032 044 032 044 053 014 011 012 024 194
30   Uladsimer Dračou (BJE) 032 019 055 010 045 054 008 024 034 025 015 017 027 043 061 045 038 014 018 022 058 NS 013 175
31   Aljaksej Ajdarau (BJE) 014 012 027 032 011 010 009 017 023 015 022 031 032 169
32   Rustam Valiulin (BJE) 013 027 026 014 093 073 037 016 057 035 022 021 022 046 024 026 025 014 032 038 027 037 010 026 161
33   Wolfgang Rottmann (AUT) 014 021 072 045 069 018 014 038 029 016 006 026 016 016 DIS DIS 145
34   Lars Berger (NOR) 063 002 NS 058 041 021 019 018 015 003 028 143
35   Aleh Rišankou (BJE) 066 062 008 060 013 042 018 025 042 030 021 035 019 028 027 031 013 030 029 016 038 028 140
36   Zdeněk Vítek (ČEŠ) 031 038 044 017 053 051 040 040 020 041 022 010 016 022 022 023 012 019 030 NS 136
37   Jay Hakkinen (SAD) 012 063 065 071 045 068 025 015 010 078 013 011 025 065 053 NS 120
38   Ludwig Gredler (AUT) 084 058 033 067 037 028 019 037 051 010 022 026 041 052 045 018 028 081 012 033 093
39   Zhang Chengye (CHN) 072 043 013 057 034 034 016 023 020 042 028 012 050 017 034 091 093
40   Alexander Os (NOR) 029 020 049 044 032 025 012 074 020 015 018 020 092
41   Paavo Puurunen (FIN) 081 037 055 072 030 017 074 040 NZ 012 045 022 004 037 NZ 076 086
42   Christian De Lorenzi (ITA) 100 056 096 034 043 032 028 032 038 030 007 026 014 026 042 NS 038 052 017 023 086
43   Ruslan Lisenko (UKR) 041 050 028 056 037 023 016 069 027 027 018 044 041 039 016 027 027 019 048 082
44   Daniel Mesotitsch (AUT) 046 033 009 062 017 027 NZ 049 040 007 NZ 030 059 075 079
45   Sjarhej Novikau (BJE) 022 028 035 080 048 032 012 039 034 010 023 024 030 030 033 NS 075 047 029 079
46   Wilfried Pallhuber (ITA) 035 045 029 034 034 032 023 060 NS 009 022 017 024 040 NZ 024 033 029 030 078
47   Marek Matiaško (SVK) 064 075 037 028 068 086 080 046 033 005 071 027 021 033 023 016 077
48   Friedrich Pinter (AUT) 065 013 039 042 025 025 NZ 071 045 024 026 062 073 008 035 074
49   Simon Fourcade (FRA) 050 051 017 011 049 052 045 023 020 024 031 023 030 078 060 039 073
50   Carsten Pump (NJE) 027 030 039 041 013 051 027 053 009 023 052 044 065
51   Ondřej Moravec (ČEŠ) 056 026 031 023 073 018 013 032 039 034 034 057 018 059
52   Andrej Makovejev (RUS) 059 055 074 049 041 023 017 010 022 057
53   Sergej Baškirov (RUS) 042 011 008 035 029 055 035 056
54   Janez Marič (SLO) 030 014 034 103 065 022 064 020 018 040 036 037 NZ 028 NZ 088 055
55   Daniel Graf (NJE) 036 032 020 044 044 022 026 020 015 052
56   Simon Hallenbarter (ŠVI) 026 040 067 047 008 019 048 075 030 033 044 053 044 076 065 079 046 NZ 048 040 048
57   Andrij Derisemlja (UKR) 088 086 087 028 009 018 047 NS 039 027 031 059 NS 043 035 061 048
58   Egil Gjelland (NOR) 034 018 037 026 015 024 029 026 046 NS 048
59   Roland Lessing (EST) 012 041 074 105 045 053 032 012 062 058 051 064 044
60   Dmitri Jarošenko (RUS) 024 065 052 015 033 040 013 032 043
61   Wolfgang Perner (AUT) 077 NS 038 055 035 026 027 011 023 DIS DIS DIS 041
62   David Ekholm (ŠVE) 057 058 079 028 079 024 019 041 029 026 035 037 038 070 041 032 084 029
63   Tomáš Holubec (ČEŠ) 028 025 024 085 076 058 049 053 036 033 055 027 061 022 043 029
64   Kyōji Suga (JAP) 073 066 023 059 056 052 066 014 070 030 027
65   Hidenori Isa (JAP) 074 087 072 022 060 055 057 093 050 042 063 038 035 028 024 058 050 024 049 026
66   Anstein Mykland (NOR) 014 056 NZ 025 039 024
67   Magne Thorleiv Rønning (NOR) 025 016 035 036 038 067 034 028 024
68   Jörn Wollschläger (NJE) 021 019 043 033 034 074 041 045 022
69   Alexandre Aubert (FRA) 018 036 090 092 094 028 027 043 038 031 037 043 056 046 020
70   Matthias Simmen (ŠVI) 050 054 093 077 080 090 023 055 039 044 039 052 043 023 028 039 085 019
71   Ferréol Cannard (FRA) 093 064 046 026 069 042 040 033 036 019 031 040 038 035 068 017
72   Wiesław Ziemianin (POL) 045 053 080 061 061 047 052 082 035 026 053 025 028 085 014
73   Lionel Grebot (FRA) 052 042 032 064 021 066 067 060 049 028 031 013
74   Jaroslav Soukup (ČEŠ) 049 081 063 043 036 060 031 039 019 012
75   Matjaž Poklukar (SLO) 019 056 053 053 058 086 073 047 063 066 012
76   Vitalij Rudenčik (BUG) 085 100 036 078 061 048 061 020 033 077 071 032 046 011
77   Pavol Hurajt (SVK) 079 081 084 033 049 036 091 071 029 029 024 011
78   Filip Šulman (RUS) 021 073 070 010
79   Håkon Andersen (NOR) 024 059 041 007
80   Vječslav Derkač (UKR) 067 059 057 030 063 061 041 NS 072 073 053 025 045 NS 007
81   Jānis Bērziņš (LAT) 070 048 079 025 083 064 037 048 042 039 037 075 006
82   Lowell Bailey (SAD) 040 029 070 073 095 061 027 046 048 054 044 090 059 051 006
83   Jakob Börjesson (ŠVE) 075 026 048 086 005
84   Indrek Tobreluts (EST) 047 039 052 033 037 070 044 029 066 040 043 028 036 005
85   Vadsim Sašurin (BJE) 047 027 035 039 093 004
86   Roman Prima (UKR) 076 086 092 027 070 055 038 084 062 004
87   Oleksandr Bilanenko (UKR) 053 047 046 042 NS NS 030 028 049 034 NS 051 NS 004
88   Dimitri Borovik (EST) 073 046 091 077 051 029 070 073 034 042 081 002
89   Hans Martin Gjedrem (NOR) 063 057 029 035 047 002
90   Timo Antila (FIN) 087 091 060 047 050 047 029 040 036 040 083 077 002
91   Aljaksandr Siman (BJE) 033 037 069 085 030 085 NS 071 001
92   Jeremy Teela (SAD) 049 057 088 083 090 070 051 060 NS 053 052 051 044 030 037 001
93   Oleksij Korobejnikov (UKR) 094 041 099 041 048 047 079 054 030 NS 001
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Östersund Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Turin Punkte
01   Njemačka 11
Michael Rösch
Alexander Wolf
Carsten Pump
Andreas Birnbacher
0 1
Ricco Groß
Alexander Wolf
Sven Fischer
Michael Greis
0 1
Ricco Groß
Alexander Wolf
Sven Fischer
Michael Greis
0 1
Michael Rösch
Alexander Wolf
Sven Fischer
Michael Greis
0 1
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
200
02   Rusija 02
Filip Šulman
Ivan Čerezov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
02
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Pavel Rostovcev
Sergej Čepikov
02
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
05
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Pavel Rostovcev
Sergej Čepikov
02
Ivan Čerezov
Sergej Čepikov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
184
03   Francuska 03
Julien Robert
Raphaël Poirée
Alexandre Aubert
Vincent Defrasne
03
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
07
Julien Robert
Alexandre Aubert
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
04
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
03
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
169
04   Norveška 0 1
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
08
Stian Eckhoff
Alexander Os
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
06
Frode Andresen
Emil Hegle Svendsen
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
03
Halvard Hanevold
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
Stian Eckhoff
05
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
164
05   Bjelorusija 06
Aljaksej Ajdarau
Sjarhej Novikau
Rustam Valiulin
Uladsimer Dratschou
04
Aljaksej Ajdarau
Sjarhej Novikau
Aleh Rišankou
Uladsimer Dratschou
03
Aljaksej Ajdarau
Sjarhej Novikau
Uladsimer Dratschou
Aleh Rišankou
08
Aljaksej Ajdarau
Sjarhej Novikau
Uladsimer Dratschou
Aleh Rišankou
11
Aljaksandr Siman
Sjarhej Novikau
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
147
06   Austrija 08
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
07
Daniel Mesotitsch
Ludwig Gredler
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
05
Hans Peter Foidl
Friedrich Pinter
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
02
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
17
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
145
07   Švedska 05
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
06
Mattias Nilsson
David Ekholm
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
08
Mattias Nilsson
David Ekholm
Björn Ferry
Erik Olofsson
06
Mattias Nilsson
David Ekholm
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
04
Jakob Börjesson
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
145
08   Češka 07
Tomáš Holubec
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
09
Tomáš Holubec
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
04
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
07
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Tomáš Holubec
06
Ondřej Moravec
Zdeněk Vítek
Roman Dostál
Michal Šlesingr
138
09   Ukrajina 04
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Ruslan Lisenko
05
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Ruslan Lisenko
11
Oleh Bereschnyj
Serhij Sednjev
Roman Prima
Juri Tevikov
09
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Ruslan Lisenko
Andrij Derisemlja
07
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Oleksij Korobejnikov
Ruslan Lisenko
137
10   Slovačka 09
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Pavol Novák
Marek Matiaško
14
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Dušan Šimočko
Miroslav Matiaško
10
Miroslav Matiaško
Dušan Šimočko
Pavol Novák
Matej Kazár
10
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Miroslav Matiaško
Marek Matiaško
14
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Miroslav Matiaško
Marek Matiaško
098
11   Italija 10
Christian De Lorenzi
Wilfried Pallhuber
René-Laurent Vuillermoz
Paolo Longo
12
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Wilfried Pallhuber
Paolo Longo
16
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Paolo Longo
Wilfried Pallhuber
08
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Paolo Longo
Wilfried Pallhuber
093
12   Sjedinjene Američke Države 18
Jeremy Teela
Lowell Bailey
Tim Burke
Walter Shepard
10
Jay Hakkinen
Tim Burke
Lowell Bailey
Jeremy Teela
17
Jeremy Teela
Time Burke
Lowell Bailey
Brian Olsen
09
Jay Hakkinen
Tim Burke
Lowell Bailey
Jeremy Teela
081
13   Finska 13
Timo Antila
Paavo Puurunen
Jarkko Kauppinen
Jouni Kinnunen
18
Timo Antila
Paavo Puurunen
Jarkko Kauppinen
Jouni Kinnunen
09
Jouni Kinnunen
Timo Antila
Jarkko Kauppinen
Janne Kantanen
13
Jouni Kinnunen
Paavo Puurunen
Timo Antila
Janne Kantanen
081
14   Slovenija 15
Janez Ožbolt
Matjaž Poklukar
Jože Poklukar
Janez Marič
17
Janez Ožbolt
Janez Marič
Danilo Kodela
Matjaž Poklukar
13
Janez Ožbolt
Janez Marič
Danilo Kodela
Klemen Bauer
15
Janez Marič
Jože Poklukar
Gregor Brvar
Matjaž Poklukar
10
Janez Marič
Janez Ožbolt
Klemen Bauer
Matjaž Poklukar
078
15   Švicarska 19
Roland Zwahlen
Matthias Simmen
Mario Denoth
Simon Hallenbarter
11
Roland Zwahlen
Matthias Simmen
Simon Hallenbarter
Mario Denoth
14
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Mario Denoth
11
Matthias Simmen
Simon Hallenbarter
Roland Zwahlen
Mario Denoth
078
16   Estonija NS
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Dimitri Borovik
16
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Dimitri Borovik
12
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Priit Viks
Dimitri Borovik
12
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Priit Viks
15
Dimitri Borovik
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Priit Viks
075
17   Latvija 12
Edgars Piksons
Raivis Zīmelis
Kristaps Lībietis
Ilmārs Bricis
13
Edgars Piksons
Jānis Bērziņš
Kristaps Lībietis
Raivis Zīmelis
NS
Edgars Piksons
Jānis Bērziņš
Oļegs Maļuhins
Raivis Zīmelis
14
Oļegs Maļuhins
Edgars Piksons
Raivis Zīmelis
Jānis Bērziņš
16
Jānis Bērziņš
Edgars Piksons
Raivis Zīmelis
Ilmārs Bricis
075
18   Poljska 14
Michal Piecha
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
15
Wiesław Ziemianin
Grzegorz Bodziana
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
16
Krzysztof Pływaczyk
Michal Piecha
Grzegorz Bodziana
Tomasz Sikora
19
Krzysztof Pływaczyk
Michal Piecha
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
13
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Michal Piecha
Krzysztof Pływaczyk
069
19   Japan 17
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Shinya Saito
22
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Tatsumi Kasahara
Shinya Saito
15
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Shinya Saito
20
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Shinya Saito
12
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Shinya Saito
063
20   Bugarska 20
Mihail Klečerov
Vitalij Rudenčik
Kiril Wassilew
Wassil Fartunow
21
Mihail Klečerov
Kiril Wassilew
Wassil Fartunow
Vitalij Rudenčik
17
Mihail Klečerov
Kiril Wassilew
Wassil Fartunow
Vitalij Rudenčik
21
Mihail Klečerov
Wassil Fartunow
Vitalij Rudenčik
Kiril Wassilew
045
21   Ujedinjeno Kraljevstvo 21
Marc Walker
Tom Clemens
Lee-Steve Jackson
Lance Hodgkins
20
Tom Clemens
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
Lance Hodgkins
18
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
Tom Clemens
Carl Carrier
22
Tom Clemens
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
Carl Carrier
043
22   Kanada 16
David Leoni
Robin Clegg
Jean-Philippe Leguellec
Jaime Robb
19
David Leoni
Jaime Robb
Jean-Philippe Leguellec
Robin Clegg
18
Robin Clegg
Gerhardt Klann
Jaime Robb
David Leoni
040
23   Kazahstan NS
Erden Abdrahmanov
Sergej Naumik
Igor Selenkov
Aleksandar Červjakov
000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start
NZ Did not finish

Žene uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu,   Švedska 26-29. novembar 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
26. novembar 2005. (petak) Sprint (7,5 km)   Uschi Disl (NJE)   Tadeja Brankovič (SLO)   Katrin Apel (NJE)
27. novembar 2005. (subota) Potjera (10 km)   Olga Zajceva (RUS)   Kati Wilhelm (NJE)   Andrea Henkell (NJE)
29. novembar 2005. (utorak) Štafeta (4 x 6 km   Norveška
Liv Grete Poirée
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Linda Tjørhom
  Francuska
Delphyne Peretto
Christelle Gros
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
  Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Išmuratova
Natalja Guseva
Ana Bogali-Titovec
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzen,   Austrija, 8–11. decembar 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. decembar 2005. (srijeda) Pojedinačno (15 km)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Olga Zajceva (RUS)   Natalja Guseva (RUS)
9. decembar 2005. (petak) Sprint (7,5 km)   Kati Wilhelm (NJE)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Uschi Disl (NJE)
10. decembar 2005. (subota) Štafeta (4 x 6 km)   Norveška
Liv Grete Poirée
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Linda Tjørhom
  Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Išmuratova
Albina Ahatova
Olga Zajceva
  Njemačka
Martina Glagow
Simone Denkinger
Katrin Apel
Kati Wilhelm
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrbliju,   Slovačka 15–18. decembar 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. decembar 2005. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Albina Ahatova (RUS)   Florence Baverel-Robert (FRA)
17. decembar 2005. (subota) Sprint (7,5 km)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Kati Wilhelm (NJE)   Lilija Jefremova (UKR)
18. decembar 2005. (nedelja) Potjera (10 km)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Kati Wilhelm (NJE)   Uschi Disl (NJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhof,   Njemačka, 4–8. januar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. januar 2006. (četvrtak) Štafeta (4 x 6 km)   Francuska
Delphyne Peretto
Florence Baverel-Robert
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
  Njemačka
Uschi Disl
Andrea Henkel
Katrin Apel
Kati Wilhelm
  Bjelorusija
Jekaterina Ivanova
Volha Nasarava
Ljudmila Ananka
Olena Zubrilova
7. januar 2006. (subota) Sprint (7,5 km)   Kati Wilhelm (NJE)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Linda Tjørhom (NOR)
8. januar 2006. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Martina Glagow (NJE)   Olga Piljova (RUS)   Katrin Apel (NJE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   Njemačka, 11–15. januar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. januar 2006. (srijeda) Štafeta (4 x 6 km)   Rusija
Ana Bogali-Titovec
Svjetlana Išmuratova
Albina Ahatova
Olga Zajceva
  Njemačka
Martina Glagow
Andrea Henkel
Katrin Apel
Simone Denkinger
  Slovenija
Teja Gregorin
Andreja Mali
Andreja Koblar
Tadeja Brankovič
13. januar 2006. (petak) Sprint (7,5 km)   Sandrine Bailly (FRA)   Kati Wilhelm (NJE)   Svjetlana Išmuratova (RUS)
15. januar 2006. (nedelja) Potjera (10 km)   Liv Grete Poirée (NOR)   Kati Wilhelm (NJE)   Albina Ahatova (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu,   Italija, 19–22. januar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. januar 2006. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Kati Wilhelm (NJE)   Sandrine Bailly (FRA)   Albina Ahatova (RUS)
21. januar 2006. (subota) Potjera (10 km)   Kati Wilhelm (NJE)   Sandrine Bailly (FRA)   Albina Ahatova (RUS)
22. januar 2006. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Martina Glagow (NJE)   Andrea Henkell (NJE)   Uschi Disl (NJE)
Zimske olimpijske igre u Torinu,   Italija, 10–26. februar 2006.  
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. februar 2006. (ponedeljak) Pojedinačno (15 km)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Martina Glagow (NJE)   Albina Ahatova (RUS)
16. februar 2006. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Florence Baverel-Robert (FRA)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Lilija Jefremova (UKR)
18. februar 2006. (subota) Potjera (10 km)   Kati Wilhelm (NJE)   Martina Glagow (NJE)   Albina Ahatova (RUS)
23. februar 2006. (četvrtak) Štafeta (4 x 6 km)   Rusija
Ana Bogali-Titovec
Svjetlana Išmuratova
Olga Zajceva
Albina Ahatova
  Njemačka
Martina Glagow
Andrea Henkel
Katrin Apel
Kati Wilhelm
  Francuska
Delphyne Peretto
Florence Baverel-Robert
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
25. februar 2006. (subota) Masovni start (12,5 km)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Kati Wilhelm (NJE)   Uschi Disl (NJE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki   SLO, 9–11. mart 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. mart 2006. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Linda Tjørhom (NOR)   Sandrine Bailly (FRA)   Florence Baverel-Robert (FRA)
11. mart 2006. (subota) Potjera (10 km)   Sandrine Bailly (FRA)   Kati Wilhelm (NJE)   Katrin Apel (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju   Finska, 16–19. mart 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. mart 2006. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Olena Zubrilova (BJE)   Tadeja Brankovič (SLO)
18. mart 2006. (subota) Potjera (10 km)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)   Kati Wilhelm (NJE)   Olena Zubrilova (BJE)
19. mart 2006. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Olena Zubrilova (BJE)   Kati Wilhelm (NJE)   Tadeja Brankovič (SLO)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu   Norveška, 23–26. mart 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. mart 2006. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Martina Glagow (NJE)   Michela Ponza (ITA)   Jekaterina Ivanova (BJE)
25. mart 2006. (subota) Potjera (10 km)   Kati Wilhelm (NJE)   Ana Bogali-Titovec (RUS)   Anna Carin Olofsson (ŠVE)
26. mart 2006. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Linda Tjørhom (NOR)   Sandrine Bailly (FRA)   Volha Nasarava (BJE)

Tabele uredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Kati Wilhelm (NJE) 969 6
02.   Anna Carin Olofsson (ŠVE) 818 6
03.   Martina Glagow (NJE) 694 3
Ostatak tabele
04.   Sandrine Bailly (FRA) 674 2
05.   Uschi Disl (NJE) 580 1
06.   Svjetlana Išmuratova (RUS) 568 2
07.   Andrea Henkel (NJE) 531
08.   Katrin Apel (NJE) 505
09.   Olena Zubrilova (BJE) 491 1
010.   Florence Baverel-Robert (FRA) 476 1
011.   Simone Hauswald (NJE) 476
012.   Liv Grete Poirée (NOR) 458 1
013.   Olga Nazarova (BJE) 457
014.   Linda Tjørhom (NOR) 456 2
015.   Olga Zajceva (RUS) 443 1
019.   Liu Xianying (KIN) 275
020.   Jekaterina Vinogradova (BJE) 264
024.   Teja Gregorin (SLO) 252
026.   Lilija Efremova (UKR) 225
044.   Sun Ribo (KIN) 61
045.   Kong Yingchao (KIN) 57
056.   Soňa Mihoková (SLK) 32
057.   Éva Tófalvi (UKR) 32
063.   Diana Rasimovičiūtė (LIT) 17
065.   Kateřina Holubcová (ČEŠ) 16
074.   Gro Marit Istad Kristiansen (NOR) 8
075.   Andreja Koblar (SLO) 8
078.   Nathalie Santer (ITA) 5
084.   Yin Qiao (KIN) 1