Svjetski kup u biatlonu 2010/2011.

Svjetski kup u biatlonu 2010/2011. bilo je 34. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI. Sezona je počela 1. decembra 2010. u Östersundu u Švedskoj, a završena 20. marta 2011. u Oslu u Norveškoj. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 29-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 6 km. Od ove sezone po četvrti put je na programu bila mješovita štafeta 2 × 6 km + 2 × 7,5 km, gdje su prvo trčale žene 6 km, a zatim muškarci 7,5 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u ruskom Hanti-Mansijsku. Utrke sa svjetskog prvenstva su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po prvi put, Norvežanin Tarjei Bø, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Finkinja Kaisa Mäkäräinen.

Svjetski kup u biatlonu 2010/2011.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Tarjei Bø (NOR)
féminin  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
Pojedinačno:masculin  Emil Hegle Svendsen (NOR)
féminin  Helena Ekholm (ŠVE)
Sprint:masculin  Tarjei Bø (NOR)
féminin  Magdalena Neuner (NJE)
Potjera:masculin  Tarjei Bø (NOR)
féminin  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
Masovni start:masculin  Emil Hegle Svendsen (NOR)}
féminin  Darja Domračeva (BJE)
Štafeta:masculin  Norveška
féminin  Njemačka
Kup nacija:masculin  Norveška
féminin  Njemačka
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 10
féminin 10
Pojedinačna takmičenjamasculin 26
féminin 26
Timska takmičenjamasculin 4+3
féminin 4+3
Otkazana takmičenjamasculin -
féminin -
Učesnici
Državemasculin 37
féminin 34
Sportistimasculin 204
féminin 160

Kalendar takmičenja

uredi

Bodovanje

uredi

Od sezone 2008/09. koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem koji je vrijedio od sezone 2000/2001. do 2007/08 po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[3]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[a] [4]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[b] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[c] 61 59 57 55 ...-2[d] 5 3 1 1 ...


Muškarci

uredi

Rezultati

uredi
1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu,   Švedska, 1–5. decembar 2010
Datum Disciplina 1. 2. 3.
2. decembar 2010. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Martin Fourcade (FRA)
4. decembar 2010. (subota) Sprint (10 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Martin Fourcade (FRA)
5. decembar 2010. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Jakov Fak (SLO)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu,   Austrija, 10–12. decembar 2010.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. decembar 2010. (petak) Sprint (10 km)   Tarjei Bø (NOR)   Serhij Sednjev (UKR)   Alexis Bœuf (FRA)
11. decembar 2010. (subota) Potjera (12,5 km)   Tarjei Bø (NOR)   Simon Eder (AUT)   Ivan Čerezov (RUS)
12. decembar 2010. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Alexander Os
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
  Austrija
Daniel Mesotitsch
Tobias Eberhard
Christoph Sumann
Dominik Landertinger
  Francuska
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Loïs Habert
Martin Fourcade
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki,   Slovenija, 16–19. decembar 2010.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. decembar 2010. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Daniel Mesotitsch (AUT)   Benjamin Weger (ŠVI)   Serhij Sednjev (UKR)
18. decembar 2010. (subota) Sprint (10 km)   Björn Ferry (ŠVE)   Tarjei Bø (NOR)   Michael Greis (NJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu,   Njemačka, 5– 9. januar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. januar 2011. (srijeda) Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Christoph Stephan
Alexander Wolf
Arnd Peiffer
Michael Greis
  Češka
Zdeněk Vítek
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
  Norveška
Alexander Os
Lars Berger
Rune Brattsveen
Ole Einar Bjørndalen
7. januar 2011. (petak) Sprint (10 km)   Tarjei Bø (NOR)   Arnd Peiffer (NJE)   Michal Šlesingr (ČEŠ)
9. januar 2011. (nedelja) Masovni start (15 km)   Tarjei Bø (NOR)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Ivan Čerezov (RUS)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu,   Njemačka, 12– 16. januar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. januar 2011. (srijeda) Pojedinačno (20 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Dominik Landertinger (AUT)
14. januar 2011. (petak) Sprint (10 km)   Lars Berger (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Ivan Čerezov (RUS)
16. januar 2011. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Björn Ferry (ŠVE)   Martin Fourcade (FRA)   Michael Greis (NJE)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu,   Italija, 20–23. januar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. januar 2011. (četvrtak) Sprint (10 km)   Anton Šipuljin (RUS)   Michael Greis (NJE)   Lars Berger (NOR)
22. januar 2011. (subota) Masovni start (15 km)   Martin Fourcade (FRA)   Björn Ferry (ŠVE)   Anton Šipuljin (RUS)
23. januar 2011. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Christoph Stephan
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Michael Greis
  Italija
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Lukas Hofer
Markus Windisch
  Norveška
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Tarjei Bø
7. takmičenje Svjetskog kupa u Presque Isle,   SAD, 4–6. februar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. februar 2011. (petak) Sprint (10 km)   Arnd Peiffer (NJE)   Martin Fourcade (FRA)   Ivan Čerezov (RUS)
6. februar 2011. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Alexis Bœuf (FRA)   Ivan Čerezov (RUS)   Carl Johan Bergman (ŠVE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Fort Kentu,   SAD, 10–13. februar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. februar 2011. (četvrtak) Sprint (10 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Michal Šlesingr (ČEŠ)   Tarjei Bø (NOR)
12. februar 2011. (subota) Potjera (12,5 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Tarjei Bø (NOR)
13. februar 2011. (nedelja) Masovni start (15 km)   Martin Fourcade (FRA)   Tomasz Sikora (POL)   Tarjei Bø (NOR)
Svjetsko prvenstvo u Hanti-Mansijsku,   Rusija, 3-13. marta 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. mart 2011. (subota) Sprint (10 km)   Arnd Peiffer (NJE)   Martin Fourcade (FRA)   Tarjei Bø (NOR)
6. mart 2011. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Martin Fourcade (FRA)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Tarjei Bø (NOR)
8. mart 2011. (utorak) Pojedinačno (20 km)   Tarjei Bø (NOR)   Maksim Maksimov (RUS)   Christoph Sumann (AUT)
11. mart 2011. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
  Rusija
Anton Šipuljin
Jevgenij Ustjugov
Maksim Maksimov
Ivan Čerezov
  Ukrajina
Oleksandr Bilanjenko
Andrij Derizemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjev
12. mart 2011. (subota) Masovni start (15 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Jevgenij Ustjugov (RUS)   Lukas Hofer (ITA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu,   Norveška, 17–20. marta 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. mart 2011. (četvrtak) Sprint (10 km)   Andreas Birnbacher (NJE)   Björn Ferry (ŠVE)   Alexander Wolf (NJE)
19. mart 2011. (subota) Potjera (12,5 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Tarjei Bø (NOR)   Martin Fourcade (FRA)
20. mart 2011. (nedelja) Masovni start (15 km)   Emil Hegle Svendsen (NOR)   Jevgenij Ustjugov (RUS)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)

Tabele

uredi
Ukupno (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Tarjei Bø (NOR) 1110 5
02.   Emil Hegle Svendsen (NOR) 1105 8
03.   Martin Fourcade (FRA) 990 3
Ostatak tabele
04.   Arnd Peiffer (NJE) 735 2
05.   Ivan Čerezov (RUS) 711
06.   Michael Greis (NJE) 707
07.   Björn Ferry (ŠVE) 607 2
08.   Christoph Sumann (AUT) 594
09.   Michal Šlesingr (ČEŠ) 592
010.   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 586 1
011.   Simon Eder (AUT) 582
014.   Andreas Birnbacher (NJE) 549 1
015.   Jevgenij Ustjugov (RUS) 542
016.   Serhij Sednjev (UKR) 472
017.   Lars Berger (NOR) 440 1
018.   Alexis Bœuf (FRA) 423 1
019.   Anton Šipuljin (RUS) 417 1
020.   Vincent Jay (FRA) 397
027.   Daniel Mesotitsch (AUT) 336 1
028.   Alexander Os (NOR) 334
029.   Tomasz Sikora (POL) 315
030.   Simon Fourcade (FRA) 292
034.   Dominik Landertinger (AUT) 238
045.   Tim Burke (SAD) 181
048.   Pavol Hurajt (SLK) 132
087.   Simon Schempp (NJE) 26

Pojedinačni rezultati

uredi
Pla. Ime Östersund Hochfilzen Pokljuka Oberhof Ruh­polding Antholz Presque Isle Lake Placid Hanti-Mansijsk Oslo Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Mas. Poj. Sp. Pot. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas.
001   Tarjei Bø (NOR) 004 005 004 001 001 012 002 001 001 005 005 004 051 015 004 006 003 003 003 003 003 001 004 044 002 008 1110
002   Emil Hegle Svendsen (NOR) 001 001 002 004 005 016 017 008 002 001 004 007 014 009 001 001 006 005 002 004 001 006 001 001 1105
003   Martin Fourcade (FRA) 003 003 005 038 013 NZ 016 068 004 002 002 002 021 001 002 007 004 002 001 002 001 010 010 035 003 007 990
004   Arnd Peiffer (NJE) 022 013 018 031 022 023 018 002 012 020 013 017 007 005 001 004 NS 001 004 015 008 008 018 005 735
005   Ivan Čerezov (RUS) 061 008 003 037 038 004 003 010 003 005 009 012 003 002 007 008 019 018 022 005 019 011 018 711
006   Michael Greis (NJE) 011 009 015 019 008 032 003 011 005 006 007 003 002 006 009 NS 009 011 007 020 034 008 011 707
007   Björn Ferry (ŠVE) 025 057 029 011 010 061 001 030 010 011 008 001 054 002 041 NS 023 010 005 027 002 004 006 607
008   Christoph Sumann (AUT) 021 067 015 006 009 019 015 024 006 023 010 016 019 006 017 027 022 003 012 007 013 004 594
009   Michal Šlesingr (ČEŠ) 007 029 014 046 032 062 036 003 008 018 039 026 046 011 011 020 002 004 013 012 008 012 026 012 015 028 592
010   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 002 002 001 010 007 055 011 022 021 008 017 NS 007 022 024 006 006 013 NS 003 586
011   Simon Eder (AUT) 033 036 017 006 002 028 014 061 009 013 020 012 004 008 020 028 017 014 017 009 011 007 022 582
012   Lukas Hofer (ITA) 063 010 007 007 011 071 006 012 019 048 018 027 018 019 008 008 023 036 008 016 009 027 003 047 044 019 570
013   Carl Johan Bergman (ŠVE) 013 017 016 029 026 009 016 052 025 013 006 018 005 003 026 005 012 047 028 011 029 018 017 029 552
014   Andreas Birnbacher (NJE) 012 007 008 050 042 011 012 046 014 013 009 013 007 004 006 005 008 016 001 NS 549
015   Jevgeni Ustjugov (RUS) 016 022 009 004 022 005 013 013 007 016 031 028 029 012 013 002 026 009 002 542
016   Serhij Sednjev (UKR) 014 028 009 002 029 003 008 059 026 047 078 022 013 010 024 008 017 010 033 027 025 060 NS 026 472
017   Lars Berger (NOR) 034 022 027 043 035 047 007 024 028 001 006 003 029 014 019 065 014 010 006 016 440
018   Alexis Bœuf (FRA) 078 015 020 003 009 010 043 048 018 027 028 039 067 020 009 001 012 022 023 070 NZ 041 023 025 423
019   Anton Šipulin (RUS) 019 008 006 013 020 019 056 021 027 014 NZ 001 003 037 021 030 010 024 417
020   Vincent Jay (FRA) 030 048 034 022 027 005 020 062 015 009 011 016 024 010 014 011 065 024 045 056 019 070 013 397
021   Andrej Makovejev (RUS) 079 009 005 006 045 022 010 042 019 033 017 014 019 004 017 007 042 NS 021 386
022   Christian De Lorenzi (ITA) 015 021 016 057 043 015 039 080 066 021 021 005 021 022 013 015 026 022 021 023 033 023 078 027 384
023   Fredrik Lindström (ŠVE) 074 041 057 057 015 035 042 018 008 023 027 021 038 021 007 011 025 061 011 005 005 015 382
024   Jakov Fak (SLO) 008 004 003 061 038 004 019 022 NS NS 029 024 021 015 006 016 016 375
025   Maksim Čudov (RUS) 017 026 055 018 014 035 049 026 007 015 037 011 011 030 012 005 050 NS 030 009 030 370
026   Christoph Stephan (NJE) 067 039 037 028 023 NZ 025 035 021 024 009 015 027 007 NZ 027 DIS 014 007 016 024 049 036 009 360
027   Daniel Mesotitsch (AUT) 010 032 038 014 012 001 062 055 017 023 065 004 038 026 050 009 026 014 336
028   Alexander Os (NOR) 026 006 011 059 036 020 046 017 028 065 033 034 049 037 023 014 009 005 043 032 019 020 334
029   Tomasz Sikora (POL) 005 030 NS 032 017 008 021 017 050 017 018 017 042 013 002 315
030   Simon Fourcade (FRA) 020 051 NS 064 042 004 015 008 033 029 012 037 NS 013 006 039 015 053 020 292
031   Markus Windisch (ITA) 071 035 031 091 018 070 045 033 016 014 006 019 016 023 026 018 013 083 028 038 035 290
032   Klemen Bauer (SLO) 006 014 040 026 021 044 079 037 030 041 030 038 023 034 011 010 025 015 034 040 019 065 288
033   Maksim Maksimov (RUS) 016 034 010 062 059 016 029 022 020 018 002 018 051 NS 240
034   Dominik Landertinger (AUT) NZ 005 015 041 010 006 011 003 NS 049 046 016 NS 238
035   Serhij Semenov (UKR) 029 020 035 024 040 076 013 036 045 028 015 020 022 004 028 030 236
036   Tobias Eberhard (AUT) 045 043 043 034 025 014 024 033 NZ 014 024 019 049 040 046 NS 017 016 017 215
037   Andrij Derisemlja (UKR) 038 010 030 NZ 025 066 070 NS 032 020 048 010 007 014 013 058 046 213
038   Krasimir Anev (BUG) 018 024 NS 012 018 024 027 029 022 043 037 025 026 051 023 047 207
039   Benjamin Weger (ŠVI) 060 040 046 045 049 002 047 007 030 036 051 NZ 080 024 048 021 012 028 052 033 034 087 201
040   Daniel Böhm (NJE) 039 054 012 015 027 054 032 005 011 011 029 043 033 200
041   Lowell Bailey (SAD) 051 038 050 055 039 048 068 052 016 050 029 012 022 025 016 031 025 009 032 045 078 074 198
042   Lois Habert (FRA) 044 017 049 052 045 026 058 010 023 025 027 032 036 044 028 024 024 027 075 050 037 197
043   Alexander Wolf (NJE) 023 025 012 033 026 040 037 041 040 059 046 063 063 032 027 003 039 012 194
044   Jaroslav Soukup (ČEŠ) 066 055 056 039 030 007 071 038 012 026 028 030 032 030 028 028 015 076 079 082 192
045   Tim Burke (SAD) 031 018 032 023 019 065 035 031 042 056 036 034 047 049 031 030 030 021 022 181
046   Simon Hallenbarter (ŠVI) 059 046 039 067 074 073 045 050 009 022 017 015 014 032 037 024 029 042 057 048 172
047   Julian Eberhard (AUT) 020 018 010 015 029 022 031 142
048   Pavol Hurajt (SVK) 048 060 052 029 024 027 072 065 077 052 051 043 096 023 015 014 023 132
049   Rune Brattsveen (NOR) 013 045 054 NS 046 031 025 019 020 020 032 127
050   Jean-Philippe Leguellec (KAN) 057 019 013 027 059 069 090 016 020 049 074 040 035 036 044 046 052 122
051   Ondřej Moravec (ČEŠ) 052 079 083 081 033 073 024 019 014 026 082 029 025 117
052   Jauhen Abramenka (BJE) 032 027 019 066 058 028 060 019 071 040 086 026 031 034 113
053   Brendan Green (KAN) 065 074 035 054 021 029 014 025 025 048 040 034 036 055 039 091 064 062 112
054   Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 030 056 072 083 037 030 026 018 018 021 079 107
055   Ilmārs Bricis (LAT) 027 023 024 080 070 029 055 058 047 020 036 058 028 049 100
056   Aleksej Volkov (RUS) 024 031 023 060 037 018 037 021 96
057   Matthias Simmen (ŠVI) 041 041 026 016 028 051 053 025 046 039 045 032 039 038 058 045 035 051 063 083 91
058   Florian Graf (NJE) 084 014 012 010 87
059   Janez Marič (SLO) 009 047 044 051 038 056 048 027 070 069 034 035 041 049 031 027 045 86
060   Edgars Piksons (LAT) 047 073 042 046 058 061 034 043 008 020 038 021 075 85
061   Oleksandr Bilanenko (UKR) 036 042 021 030 057 039 075 025 042 024 029 83
062   Mihail Klečerov (BUG) 073 044 044 017 034 044 055 038 047 023 042 025 035 042 050 040 036 077 80
063   Leif Nordgren (SAD) 035 084 070 078 069 066 064 064 072 047 041 043 040 026 038 021 017 061 69
064   Oleh Bereschnyj (UKR) 070 004 041 074 018 66
065   Henrik L’Abée-Lund (NOR) 017 010 049 041 054 030 66
066   Tomáš Holubec (ČEŠ) 043 037 041 072 032 010 019 055 068 056 047 055 66
067   Roland Lessing (EST) 056 056 025 025 033 060 032 029 069 056 041 61
068   Scott Perras (KAN) 092 031 031 034 084 054 048 061 030 048 034 031 049 064 55
069   Mattias Nilsson (ŠVE) 012 048 056 053 042 099 020 057 062 50
070   Zdeněk Vítek (ČEŠ) 058 064 020 031 063 061 081 040 039 028 073 47
071   Andrejs Rastorgujevs (LAT) 064 076 074 NS 040 063 023 035 020 066 043 066 46
072   Jevgeni Garaničev (RUS) 013 024 45
073   Miroslav Matiaško (SVK) 082 054 036 069 006 076 074 090 082 089 43
074   Artem Prima (UKR) 041 047 053 025 015 042 42
075   Jay Hakkinen (SAD) 081 028 027 044 034 042 035 080 084 40
076   René-Laurent Vuillermoz (ITA) 047 050 053 036 049 049 037 022 039 032 053 050 39
077   Timo Antila (FIN) 075 034 023 077 043 069 031 039 043 045 37
078   Aleksandar Červjakov (KAZ) 055 070 048 034 089 031 075 069 030 048 035 34
079   Aleksej Čurin (RUS) 023 066 059 037 045 030 33
080   Roman Prima (UKR) 049 058 063 086 079 031 057 029 031 32
081   Christian Stebler (ŠVI) 039 044 033 073 086 082 076 081 036 057 026 043 060 051 062 085 30
082   Friedrich Pinter (AUT) 049 066 080 028 034 046 042 039 045 042 052 033 30
083   Matej Kazár (SVK) 069 033 047 021 052 059 078 092 046 050 28
084   Indrek Tobreluts (EST) 052 051 077 087 057 071 035 056 058 043 037 024 071 27
085   Toni Lang (NJE) 058 030 025 071 27
086   Sjarhej Novikau (BJE) 072 061 078 033 042 083 077 060 039 041 046 062 025 040 27
087   Simon Schempp (NJE) 028 050 028 076 043 26
088   Jarkko Kauppinen (FIN) 088 092 030 047 038 029 055 076 050 047 066 058 044 070 086 26
089   Thomas Frei (ŠVI) NZ 045 054 084 028 033 050 059 NS 106 21
090   Jan Savicki (KAZ) 071 068 022 086 081 19
091   Erik Lesser (NJE) 040 024 18
092   Magnus Jonsson (ŠVE) 062 053 053 081 070 050 032 056 057 044 060 057 NS 051 032 047 053 18
093   Junji Nagai (JAP) 083 065 046 040 049 039 030 038 052 055 054 089 080 17
094   Ren Long (CHN) 043 087 084 083 082 044 055 048 039 027 16
095   Vasja Rupnik (SLO) 059 057 085 078 085 089 068 035 056 053 086 033 052 14
096   Łukasz Szczurek (POL) 037 063 058 060 067 082 033 083 062 055 046 054 052 093 072 12
097   Paavo Puurunen (FIN) 036 041 NS 044 065 041 036 041 054 10
098   Dušan Šimočko (SVK) 053 078 068 089 067 059 076 066 088 032 9
099   Oleksandr Batjuk (UKR) 071 037 051 085 081 036 053 062 9
100   Sven Grossegger (AUT) 035 045 067 6
101   Uladsimir Čapelin (BJE) 052 064 062 070 059 058 036 054 5
102   Christian Martinelli (ITA) 036 060 5
103   Hidenori Isa (JAP) 077 058 042 064 044 077 054 057 037 076 4
104   Nathan Smith (KAN) 088 069 054 048 050 075 043 049 053 038 067 085 3
105   Ivan Joller (ŠVI) 056 052 063 056 038 3
106   Chengye Zhang (CHN) 042 088 040 047 1
107   Vitalij Kilčickij (UKR) 051 044 040 050 1
108   Tobias Arwidson (ŠVE) 040 065 067 045 051 1
  Roland Gerbacea (RUM) 046 096 098 083 095 099 071 090
  Rustam Waliullin (BJE) 050 049 045 071 052 063 078 060 050 044 069 057
  Vladimir Ilijev (BUG) 054 077 063 053 051 071 087 086 082 068 059 088
  Vladimir Semakov (RUS) 061
  Aljaksandr Siman (BJE) 068 083 072 074 NS
  Mirosław Kobus (POL) 075 087 090 054 097 066
  Frode Andresen (NOR) 076 075 086
  Dias Kenešov (KAZ) 079 072 085 076
  Frédéric Jean (FRA) 080 081
  Priit Viks (EST) 081 085 059 080 075 048 055 048 043 104 052 043
  Peter Dokl (SLO) 084 094 073 080 101 046
  Milanko Petrović (SRB) 085 093 090 098 092 089 093 091 087 067 069 081 087 091
  Je-Uk Jun (KOR) 086 090 099 084 097 103 088
  Kevin Kane (UK) 087 093 066 094 092 093
  Lee-Steve Jackson (UK) 089 092 096 049 095 078 080 088 091 048 047 047 072
  Ahti Toivanen (FIN) 090 086 087 059 055
  Alexei Almoukov (AUS) 091 087 101 095 101 094 084 083 072 060 092
  Priit Narusk (EST) 092 073 073 062 063 077
  Matti Hakala (FIN) 093 091
  Russell Currier (SAD) 094 080 094 088 086
  Edin Hodžić (SRB) 095 105 110
  Jeremy Teela (SAD) NS 089 089 077 093 075 058 041 073 053 056 NS
  Satoru Abe (JAP) 068 095 083 075
  Ted Armgren (ŠVE) 082 057 052 054 061
  Miroslav Kenanov (BUG) 094 065 070 094
  Krzysztof Pływaczyk (POL) 095 081 092 060 072 079 072 NZ 084 068
  Damir Rastić (SRB) 097 100 097 091 093 090 087 094 100 084
  Pete Beyer (UK) NZ 087 094 072 091
  Martin Otčenáš (SVK) 053 055 091 088 090 082
  Vladimir Aleniško (BJE) 079 050 090 063 053 081
  Kazuya Inomata (JAP) 082 088 064 061 099
  Kauri Kõiv (EST) 095 093 078 071 077 068
  Jānis Bērziņš (LAT) 097 093 085
  Zvonimir Tadejević (HRV) 102 099 100 111 102
  Károly Gombos (MAĐ) NZ 096 109 097
  Nikolaj Brajčenko (KAZ) 045 051 061
  Mattia Cola (ITA) 054 055
  Vít Jánov (ČEŠ) 075 065 NS NS
  Claudio Böckli (ŠVI) 082 067 084 069
  Michael Hauser (AUT) 085 064
  Sergej Naumik (KAZ) 077 069 064 073
  Ștefan Gavrilă (RUM) 096
  Rolands Pužulis (LAT) 098 098
  István Muskatal (MAĐ) 102 117 112
  Marc-André Bédard (KAN) 072 076 044 052
  Sami Orpana (FIN) 079 NZ
  Ludwig Ehrhart (FRA) 086 067 089
  Ivan Slatev (BUG) 091
  Łukasz Witek (POL) 094 085
  Lee Su-young (KOR) 096 092 092 092 095
  Toms Praulītis (LAT) 097 095 095
  Christofer Eriksson (ŠVE) NS
  Michael Reiter (AUT) 051 053 054 061 055 041
  Dmitri Jarošenko (RUS) 068
  Lee In-bok (KOR) 079
  Martin Remmelg (EST) 088
  Remus Faur (RUM) 091 095 089 115 096
  Lucien Sloof (NIZ) NZ 096
  Ronny Hafsås (NOR) 067 053
  Viktor Vasiljev (RUS) 068
  Daniel Taschler (ITA) 085
  Li Zhonghai (CHN) 088 079 094
  Peter Kazár (SVK) 090
  Daniil Steptšenko (EST) 056 051 068 093
  Martin Bogdanov (BUG) 058 052 057 KRU 080 069
  Oleksandr Kolos (UKR) 064 051 053
  Artjom Ušakov (RUS) 066 064
  Zach Hall (SAD) 070
  Janne Kantanen (FIN) 071 071
  Marcel Laponder (UK) 057 KRU 090
  Tomas Kaukėnas (LTU) 060 059 074
  Karol Dombrovski (LTU) 065
  Karolis Zlatkauskas (LTU) 072 101
  Lee Jung-sik (KOR) 089 103
  Grzegorz Bril (POL) 098 052
  Øystein Slettemark (GRL) 102 108
  Aleksandar Trifonov (KAZ) 106
  Aleksandr Lavrinovič (LTU) 107 109
  Ahmet Üstüntas (TUR) 108 100
  Lee Kwang-ro (KOR) 110 114
  Nemanja Košarac (BIH) 112 107
  Aqqaluartaa Olsen (GRL) 113 115
  Victor Pînzaru (MDA) 114 113
  Darko Damjanovski (MKD) 116 116
  Simon Allanson (UK) 118
  Gjorgji Icoski (MKD) 119 105
  Kristian Kristoffersen (GRL) 120 111
  Nikola Jeremić (SRB) 121 119
  Dino Butković (HRV) 122 117
  Recep Efe (TUR) 123 120
  Tomislav Crnković (HRV) 124 121
  Stefan Lopatić (BIH) 125 118
  Dominik Windisch (ITA) 056 063
  Carl Gibson (UK) 104
  Martin Eng (NOR) 067
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

== Endstand nach 4 Rennen

Platz Land Hochfilzen Oberhof Antholz Hanti-Mansijsk Punkte
01   Norveška 0 1
Alexander Os
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
03
Alexander Os
Lars Berger
Rune Brattsveen
Ole Einar Bjørndalen
03
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Tarjei Bø
0 1
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
216
02   Njemačka 04
Christoph Stephan
Simon Schempp
Arnd Peiffer
Michael Greis
0 1
Christoph Stephan
Alexander Wolf
Arnd Peiffer
Michael Greis
0 1
Christoph Stephan
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Michael Greis
07
Christoph Stephan
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Michael Greis
199
03   Ukrajina 06
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjev
04
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjev
08
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjev
03
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjev
163
04   Italija 10
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Markus Windisch
Lukas Hofer
07
Markus Windisch
René-Laurent Vuillermoz
Lukas Hofer
Christian De Lorenzi
02
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Lukas Hofer
Markus Windisch
05
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Lukas Hofer
Markus Windisch
161
05   Austrija 02
Daniel Mesotitsch
Tobias Eberhard
Christoph Sumann
Dominik Landertinger
13
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Dominik Landertinger
05
Daniel Mesotitsch
Tobias Eberhard
Friedrich Pinter
Christoph Sumann
09
Simon Eder
Dominik Landertinger
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
154
06   Rusija 13
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Anton Šipulin
Jevgeni Ustjugov
14
Ivan Čerezov
Anton Šipulin
Maksim Čudov
Jevgeni Ustjugov
04
Anton Šipulin
Jevgeni Garaničev
Andrej Makovejev
Maksim Čudov
02
Anton Šipulin
Jevgeni Ustjugov
Maksim Maksimov
Ivan Čerezov
152
07   Francuska 03
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Loïs Habert
Martin Fourcade
06
Vincent Jay
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
07
Vincent Jay
Loïs Habert
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
12
Vincent Jay
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
151
08   Švedska 05
Fredrik Lindström
Björn Ferry
Magnus Jonsson
Carl Johan Bergman
12
Magnus Jonsson
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Christofer Eriksson
06
Fredrik Lindström
Magnus Jonsson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
04
Fredrik Lindström
Magnus Jonsson
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
150
09   Slovenija 08
Jakov Fak
Klemen Bauer
Janez Marič
Peter Dokl
05
Klemen Bauer
Janez Marič
Vasja Rupnik
Jakov Fak
12
Klemen Bauer
Janez Marič
Vasja Rupnik
Jakov Fak
08
Peter Dokl
Janez Marič
Vasja Rupnik
Klemen Bauer
137
10   Češka 07
Jaroslav Soukup
Zdeněk Vítek
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
02
Zdeněk Vítek
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
- 10
Jaroslav Soukup
Zdeněk Vítek
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
121
11 Šablon:BLR-1995 15
Sjarhej Novikau
Uladsimir Aljaniška
Rustam Valiulin
Jauhen Abramenka
08
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Uladsimir Aljaniška
Jauhen Abramenka
11
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Uladsimir Aljaniška
Jauhen Abramenka
13
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Uladsimir Aljaniška
Jauhen Abramenka
118
12   Švicarska 09
Benjamin Weger
Thomas Frei
Matthias Simmen
Simon Hallenbarter
10
Ivan Joller
Matthias Simmen
Benjamin Weger
Simon Hallenbarter
10
Thomas Frei
Matthias Simmen
Benjamin Weger
Simon Hallenbarter
17
Benjamin Weger
Thomas Frei
Matthias Simmen
Simon Hallenbarter
118
13   Sjedinjene Američke Države 20
Lowell Bailey
Tim Burke
Leif Nordgren
Jeremy Teela
16
Lowell Bailey
Tim Burke
Leif Nordgren
Russell Currier
09
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Jeremy Teela
Tim Burke
06
Lowell Bailey
Jay Hakkinen
Tim Burke
Leif Nordgren
116
14   Japan 21
Kazuya Inomata
Hidenori Isa
Junji Nagai
Satoru Abe
09
Kazuya Inomata
Hidenori Isa
Junji Nagai
Satoru Abe
15
Junji Nagai
Hidenori Isa
Kazuya Inomata
Satoru Abe
20
Junji Nagai
Hidenori Isa
Satoru Abe
Kazuya Inomata
099
15   Bugarska 11
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Miroslaw Kenanov
Krasimir Anev
21
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Iwan Slatew
Miroslaw Kenanov
17
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Miroslaw Kenanov
Krasimir Anev
16
Mihail Klečerov
Martin Bogdanov
Vladimir Ilijev
Krasimir Anev
099
16   Finska 14
Timo Antila
Paavo Puurunen
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
22
Jarkko Kauppinen
Timo Antila
Janne Kantanen
Sami Orpana
13
Jarkko Kauppinen
Paavo Puurunen
Marko Mänttäri
Timo Antila
19
Timo Antila
Paavo Puurunen
Ahti Toivanen
Jarkko Kauppinen
096
17   Poljska 12
Łukasz Szczurek
Tomasz Sikora
Mirosław Kobus
Krzysztof Pływaczyk
17
Łukasz Szczurek
Tomasz Sikora
Łukasz Witek
Krzysztof Pływaczyk
19
Łukasz Szczurek
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Witek
21
Mirosław Kobus
Łukasz Szczurek
Grzegorz Bril
Krzysztof Pływaczyk
095
18   Estonija 22
Priit Viks
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
15
Priit Viks
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
18
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Priit Narusk
15
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Priit Viks
094
19   Slovačka 18
Miroslav Matiaško
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Matej Kazár
19
Miroslav Matiaško
Pavol Hurajt
Martin Otčenáš
Dušan Šimočko
16
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Peter Kazár
Pavol Hurajt
18
Miroslav Matiaško
Pavol Hurajt
Martin Otčenáš
Dušan Šimočko
093
20   Kazahstan 19
Aleksandar Červjakov
Jan Savicki
Nikolaj Brajčenko
Sergej Naumik
18
Aleksandar Červjakov
Dias Kenešov
Nikolaj Brajčenko
Sergej Naumik
14
Aleksandar Červjakov
Nikolaj Brajčenko
Jan Savicki
Dias Kenešov
22
Aleksandar Červjakov
Nikolaj Brajčenko
Dias Kenešov
Sergej Naumik
091
21   Kanada 16
Brendan Green
Nathan Smith
Scott Perras
Jean-Philippe Leguellec
11
Marc-André Bédard
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Brendan Green
- 11
Brendan Green
Scott Perras
Jean-Philippe Leguellec
Nathan Smith
085
22   Ujedinjeno Kraljevstvo 24
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Pete Beyer
[[Marcel KRUonder]]
23
Lee-Steve Jackson
Pete Beyer
[[Marcel KRUonder]]
Simon Allanson
20
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
[[Marcel KRUonder]]
Simon Allanson
23
Lee-Steve Jackson
[[Marcel KRUonder]]
Pete Beyer
Simon Allanson
074
23   Kina 23
Ren Long
Zhang Chengye
Chen Haibin
Li Zhonghai
20
Ren Long
Li Zhonghai
Chen Haibin
Zhang Chengye
21
Ren Long
Chen Haibin
Li Zhonghai
Zhang Chengye
- 059
24   Latvija 17
Edgars Piksons
Ilmārs Bricis
Andrejs Rastorgujevs
Jānis Bērziņš
NS
Edgars Piksons
Ilmārs Bricis
Toms Praulītis
Andrejs Rastorgujevs
- 14
Edgars Piksons
Ilmārs Bricis
Andrejs Rastorgujevs
Jānis Bērziņš
051
25   Južna Koreja 25
Jun Je-uk
Lee In-bok
Lee Su-young
Lee Jung-sik
- - 24
Jun Je-uk
Lee Su-young
Lee Jung-sik
Lee Kwang-ro
033
26 Šablon:SRB 26
Milanko Petrović
Damir Rastić
Edin Hodžić
Nikola Jeremić
- - 26
Milanko Petrović
Damir Rastić
Edin Hodžić
Nikola Jeremić
030
27   Litvanija - - - 25
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
016
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

Žene

uredi

Rezultati

uredi
1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu,   Švedska, 1–5. decembar 2010
Datum Disciplina 1. 2. 3.
1. decembar 2010. (srijeda) Pojedinačno (15 km)   Anna Carin Olofsson-Zidek (ŠVE)   Marie-Laure Brunet (FRA)   Helena Ekholm (ŠVE)
3. decembar 2010. (petak) Sprint (7,5 km)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Miriam Gössner (NJE)   Darja Domračeva (BJE)
5. decembar 2010. (nedelja) Potjera (10 km)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Miriam Gössner (NJE)   Helena Ekholm (ŠVE)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu,   Austrija, 10–12. decembar 2010.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. decembar 2010. (petak) Sprint (7,5 km)   Anastasija Kuzmina (SLK)   Darja Domračeva (BJE)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)
11. decembar 2010. (subota) Štafeta (4 × 6 km)   Njemačka
Kathrin Hitzer
Magdalena Neuner
Sabrina Buchholz
Andrea Henkel
  Ukrajina
Oksana Hvostenko
Olena Pidhrušna
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
  Norveška
Synnøve Solemdal
Ann Kristin Flatland
Fanny Horn
Tora Berger
12. decembar 2010. (nedelja) Potjera (10 km)   Helena Ekholm (ŠVE)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Darja Domračeva (BJE)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki,   Slovenija, 16–19. decembar 2010.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. decembar 2010. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)   Tora Berger (NOR)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Marie-Laure Brunet (FRA)
18. decembar 2010. (subota) Sprint (7,5 km)   Magdalena Neuner (NJE)   Anastasija Kuzmina (SLK)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)
  Olga Zajceva (RUS)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu,   Njemačka, 5– 9. januar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. januar 2011. (četvrtak) Štafeta (4 × 6 km)   Švedska
Jenny Jonsson
Anna Carin Zidek
Anna Maria Nilsson
Helena Ekholm
  Francuska
Anaïs Bescond
Marie Dorin
Pauline Macabies
Marie-Laure Brunet
  Bjelorusija
Nadzeja Skardzina
Darja Domračeva
Nadežda Pisareva
Ljudmila Kaljinčik
8. januar 2011. (subota) Sprint (7,5 km)   Ann Kristin Flatland (NOR)   Magdalena Neuner (NJE)   Andrea Henkel (NJE)
9. januar 2011. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Helena Ekholm (ŠVE)   Andrea Henkel (NJE)   Svjetlana Sljepcova (RUS)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu,   Njemačka, 12– 16. januar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. januar 2011. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)   Olga Zajceva (RUS)   Andrea Henkel (NJE)   Helena Ekholm (ŠVE)
15. januar 2011. (subota) Sprint (7,5 km)   Tora Berger (NOR)   Andrea Henkel (NJE)   Magdalena Neuner (NJE)
16. januar 2011. (nedelja) Potjera (10 km)   Tora Berger (NOR)   Andrea Henkel (NJE)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu,   Italija, 20–23. januar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. januar 2011. (petak) Sprint (7,5 km)   Tora Berger (NOR)   Anastasija Kuzmina (SLK)   Olga Zajceva (RUS)
22. januar 2011. (subota) Štafeta (4 × 6 km)   Rusija
Svjetlana Sljepcova
Ana Bogali-Titovec
Natalija Guzeva
Olga Zajceva
  Švedska
Jenny Jonsson
Anna Carin Zidek
Anna Maria Nilsson
Helena Ekholm
  Njemačka
Sabrina Buchholz
Kathrin Hitzer
Miriam Gössner
Andrea Henkel
23. januar 2011. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Tora Berger (NOR)   Marie-Laure Brunet (FRA)   Darja Domračeva (BJE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Presque Isle,   SAD, 4–6. februar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. februar 2011. (petak) Sprint (7,5 km)   Helena Ekholm (ŠVE)   Tora Berger (NOR)   Valentina Semerenko (UKR)
6. februar 2011. (nedjelja) Potjera (10 km)   Tora Berger (NOR)   Marie Dorin (FRA)   Darja Domračeva (BJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Fort Kentu,   SAD, 10–13. februar 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. februar 2011. (petak) Sprint (7,5 km)   Andrea Henkel (NJE)   Miriam Gössner (NJE)   Magdalena Neuner (NJE)
12. februar 2011. (subota) Potjera (10 km)   Andrea Henkel (NJE)   Magdalena Neuner (NJE)   Marie Dorin (FRA)
13. februar 2011. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Magdalena Neuner (NJE)   Andrea Henkel (NJE)   Darja Domračeva (BJE)
Svjetsko prvenstvo u Hanti-Mansijsku,   Rusija, 3-13. marta 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. mart 2011. (subota) Sprint (7,5 km)   Magdalena Neuner (NJE)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Anastasija Kuzmina (SLK)
6. mart 2011. (nedelja) Potjera (10 km)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Magdalena Neuner (NJE)   Helena Ekholm (ŠVE)
9. mart 2011. (srijeda) Pojedinačno (15 km)   Helena Ekholm (ŠVE)   Tina Bachmann (NJE)   Vita Semerenko (UKR)
12. mart 2011. (subota) Masovni start (12,5 km)   Magdalena Neuner (NJE)   Darja Domračeva (BJE)   Tora Berger (NOR)
13. mart 2011. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)   Njemačka
Andrea Henkel
Miriam Gössner
Tina Bachmann
Magdalena Neuner
  Francuska
Anaïs Bescond
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Marie Dorin
  Bjelorusija
Nadzeja Skardzina
Darja Domratschawa
Nadseja Pissarawa
Ljudmila Kalintschyk
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu,   Norveška, 17–20. marta 2011.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. mart 2011. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Magdalena Neuner (NJE)   Tora Berger (NOR)   Darja Domračeva (BJE)
19. mart 2011. (subota) Potjera (10 km)   Anastasija Kuzmina (SLK)   Darja Domračeva (BJE)   Andrea Henkel (NJE)
20. mart 2011. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Darja Domračeva (BJE)   Ana Bogali-Titovec (RUS)   Olga Zajceva (RUS)

Tabele

uredi
Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Kaisa Mäkäräinen (FIN) 1010 3
02.   Andrea Henkel (NJE) 983 2
03.   Helena Ekholm (ŠVE) 979 4
Ostatak tabele
04.   Tora Berger (NOR) 965 6
05.   Magdalena Neuner (NJE) 955 5
06.   Darja Domračava (BJE) 873 1
07.   Marie Dorin (FRA) 740
08.   Anna Carin Olofsson (ŠVE) 717 1
09.   Anastasiya Kuzmina (SLK) 713 2
010.   Valentina Semerenko (UKR) 689
011.   Olga Zajceva (RUS) 652 1
012.   Marie-Laure Brunet (FRA) 624
015.   Ann Kristin Flatland (NOR) 564 1
017.   Svjetlana Slepcova (RUS) 528
026.   Jana Romanova (RUS) 352
035.   Éva Tófalvi (UKR) 223
042.   Oksana Hvostenko (UKR) 147
075.   Chunli Wang (KIN) 26
087.   Ana Buligina (RUS) 14
069.   Jelena Hrustaljova (KAZ) 37
083.   Diana Rasimovičiūtė (LIT) 19
093.   Jekaterina Vinogradova (ARM) 4

Pojedinačni rezultati

uredi
Pla. Ime Östersund Hochfilzen Pokljuka Oberhof Ruh­polding Antholz Presque Isle Lake Placid Hanti-Mansijsk Oslo Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Mas. Poj. Sp. Pot. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas.
001   Kaisa Mäkäräinen (FIN) 010 001 001 003 002 002 003 005 010 008 008 003 021 DIS 009 006 007 005 005 002 001 028 004 018 004 015 1010
002   Andrea Henkel (NJE) 008 006 012 019 010 011 028 003 002 002 002 002 004 014 024 005 001 001 002 019 004 045 012 007 003 004 983
003   Helena Ekholm (ŠVE) 003 005 003 005 001 023 007 009 001 003 009 006 018 015 001 010 021 011 006 005 003 001 006 037 016 007 979
004   Tora Berger (NOR) 030 NS 009 009 001 046 024 011 009 001 001 001 001 002 001