Svjetski kup u biatlonu 2006/2007.

Svjetski kup u biatlonu 2006/2007.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Michael Greis (NJE)
féminin  Andrea Henkel (NJE)
Pojedinačno:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin Andrea Henkel (NJE)
Sprint:masculin  Michael Greis (NJE)
féminin  Anna Carin Olofsson (ŠVE)
Potjera:masculin  Dmitrij Jarošenko (RUS)
féminin  Andrea Henkel (NJE)
Masovni start:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)}
féminin  Andrea Henkel (NJE)
Štafeta:masculin  Rusija
féminin  Francuska
Kup nacija:masculin  Rusija
féminin  Njemačka
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 10
féminin 10
Pojedinačna takmičenjamasculin 27
féminin 27
Timska takmičenjamasculin 5
féminin 5
Otkazana takmičenjamasculin -
féminin -
Učesnici
Državemasculin 36
féminin 34

Svjetski kup u biatlonu 2006/2007. bilo je 30. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI. Sezona je počela 29. novembra 2006. u Östersundu u Švedskoj, a završena 18. marta 2007. u Hanti-Mansijsku u Rusiji. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 25-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 6 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u italijanskom Antholzu. Utrke sa svjetskog prvenstva su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po prvi put, Nijemac Michael Greis, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Njemica Andrea Henkel.

Kalendar takmičenja uredi

Bodovanje uredi

Od sezone 2000/01, pa sve do sezone 2007/08. koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 50 bodova, drugi 47, treći 43 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od sezone 1984/85. po kojem je pobjednik dobijao 30 bodova, drugi 26, treći 24 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2000/01. do 2007/08.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 50 47 43 40 37 34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Muškarci uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 29. novembar 2006 – 3. decembar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
30. novembar 2006. (srijeda) Pojedinačno (20 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Andreas Birnbacher (NJE)  Michael Greis (NJE)
2. decembar 2006. (subota) 10 km Sprint  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Dmitrij Jarošenko (RUS)  Michael Greis (NJE)
3. decembar 2006. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Dmitrij Jarošenko (RUS)  Raphaël Poirée (FRA)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 8-10. decembar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. decembar 2006. (petak) 10 km Sprint  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Michael Greis (NJE)  Matthias Simmen (ŠVI)
9. decembar 2006. (subota) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Dmitrij Jarošenko (RUS)  Ivan Čerezov (RUS)
10. decembar 2006. (nedelja) Štafeta (4 x 7,5 km)  Rusija
Ivan Čerezov
Dmitrij Jarošenko
Maksim Čudov
Sergej Roškov
 Njemačka
Michael Rösch
Alexander Wolf
Sven Fischer
Andreas Birnbacher
 Francuska
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
3. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu[a], Austrija, 13-17. decembar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. decembar 2006. (četvrtak) 10 km Sprint  Michael Greis (NJE)  Maksim Čudov (RUS)  Björn Ferry (ŠVE)
16. decembar 2006. (subota) 10 km Sprint  Raphaël Poirée (FRA)  Michael Rösch (NJE)  Sven Fischer (NJE)
17. decembar 2006. (nedelja) Štafeta (4 x 7,5 km)  Norveška
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
Lars Berger
Halvard Hanevold
 Rusija
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitrij Jarošenko
Nikolaj Kruglov
 Njemačka
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 3-7. januar 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. januar 2007. (četvrtak) Štafeta (4 x 7,5 km)  Rusija
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitrij Jarošenko
Nikolaj Kruglov
 Njemačka
Michael Rösch
Sven Fischer
Andreas Birnbacher
Michael Greis
 Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Lars Berger
Emil Hegle Svendsen
Halvard Hanevold
6. januar 2007. (subota) 10 km Sprint  Nikolaj Kruglov (RUS)  Michael Greis (NJE)  René-Laurent Vuillermoz (ITA)
7. januar 2007. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Nikolaj Kruglov (RUS)  Dmitrij Jarošenko (RUS)  Maksim Čudov (RUS)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 10-14. januar 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. januar 2007. (četvrtak) Štafeta (4 x 7,5 km)  Norveška
Emil Hegle Svendsen
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
 Rusija
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitrij Jarošenko
Nikolaj Kruglov
 Njemačka
Ricco Groß
Michael Rösch
Andreas Birnbacher
Alexander Wolf
13. januar 2007. (subota) 10 km Sprint  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Halvard Hanevold (NOR)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
14. januar 2007. (nedelja) Masovni start (15 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Christoph Sumann (AUT)
6. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki, Slovenija, 17-21. januar 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. januar 2007. (četvrtak) 10 km Sprint  Alexander Wolf (NJE)  Björn Ferry (ŠVE)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
20. januar 2007. (subota) Potjera (12,5 km)  Christoph Sumann (AUT)  Alexander Wolf (NJE)  Vincent Defrasne (FRA)
21. januar 2007. (nedelja) Masovni start (15 km)  Christoph Sumann (AUT)  Vincent Defrasne (FRA)  Andreas Birnbacher (NJE)
Svjetsko prvenstvo u Antholzu, Italija, 3-11. februara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. februar 2007. (subota) 10 km Sprint  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Michal Šlesingr (ČEŠ)  Andrij Derisemlja (UKR)
4. februar 2007. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Maksim Čudov (RUS)  Vincent Defrasne (FRA)
6. februar 2007. (utorak) Pojedinačno (20 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Michael Greis (NJE)  Michal Šlesingr (ČEŠ)
10. februar 2007. (subota) Štafeta (4 x 7,5 km)  Rusija
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitrij Jarošenko
Nikolaj Kruglov
 Norveška
Halvard Hanevold
Lars Berger
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
 Njemačka
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
11. februar 2007. (nedelja) Masovni start (15 km)  Michael Greis (NJE)  Andreas Birnbacher (NJE)  Raphaël Poirée (FRA)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju, Finska, 28. februar-4. mart 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
1. mart 2007. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Simon Fourcade (FRA)  Alexander Wolf (NJE)
3. mart 2007. (subota) 10 km Sprint  Raphaël Poirée (FRA)  Alexander Os (NOR)  Hans Martin Gjedrem (NOR)
4. mart 2007. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Michael Greis (NJE)  Sven Fischer (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu, Norveška, 7-11. mart 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. mart 2007. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Michael Greis (NJE)  Dmitrij Jarošenko (RUS)
10. mart 2007. (subota) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Michael Greis (NJE)
11. mart 2007. (nedelja) Masovni start (15 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Sven Fischer (NJE)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku, Rusija, 14-18. mart 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. mart 2007. (četvrtak) 10 km Sprint  Michael Rösch (NJE)  Maksim Čudov (RUS)  Andrej Makovejev (RUS)
17. mart 2007. (subota) Potjera (12,5 km)  Maksim Čudov (RUS)  Björn Ferry (ŠVE)  Stian Eckhoff (NOR)
18. mart 2007. (nedelja) Masovni start (15 km)  Ivan Čerezov (RUS)  Michael Greis (NJE)  Sven Fischer (NJE)

Tabele uredi

Ukupno (Rezultati nakon 27 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Michael Greis (NJE) 794 2
02.  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 736 11
03.  Raphaël Poirée (FRA) 709 6
Ostatak tabele
04.  Ivan Čerezov (RUS) 673 1
05.  Dmitrij Jarošenko (RUS) 619
06.  Sven Fischer (NJE) 618
07.  Björn Ferry (ŠVE) 608
08.  Nikolaj Kruglov (RUS) 586 2
09.  Christoph Sumann (AUT) 552 2
010.  Halvard Hanevold (NOR) 550
011.  Michael Rösch (NJE) 539 1
012.  Maksim Čudov (RUS) 518 1
013.  Andreas Birnbacher (NJE) 514
014.  Sergej Roškov (RUS) 501
015.  Vincent Defrasne (FRA) 440
016.  Michal Šlesingr (ČEŠ) 390
017.  Emil Hegle Svendsen (NOR) 381
018.  Tomasz Sikora (POL) 376
019.  Friedrich Pinter (AUT) 251
020.  Alexander Wolf (NJE) 347 1
021.  Frode Andersen (NOR) 550
022.  Stian Eckhoff (NOR) 306
023.  Simon Fourcade (FRA) 273
024.  Carl Johan Bergman (ŠVE) 268
025.  Tim Burke (SAD) 267
026.  Ricco Groß (NJE) 243
027.  Lars Berger (NOR) 236
028.  Rene Laurent Vuillermoz (ITA) 211
029.  Matthias Simmen (ŠVI) 207
030.  Andrej Derizemlja (UKR) 196
031.  Christian De Lorenzi (ITA) 181
032.  Janez Marič (SLO) 152
033.  Daniel Mesotitsch (AUT) 147
034.  Alexander Os (NOR) 144
035.  Zdenek Vitek (ČEŠ) 141
036.  Mattias Nilsson (ŠVE) 108
037.  Filip Šulman (RUS) 101
038.  Čengje Žang (KIN) 77
039.  Ilmars Bricis (LAT) 72
040.  Hans Martin Gjedrem (NOR) 65
041.  Jay Hakkinen (SAD) 65
042.  Christoph Stephan (NJE) 64
043.  Andrej Makovejev (RUS) 62
044.  Rustam Valiulin (BJE) 61
045.  Ludwig Gredler (AUT) 61
046.  Carsten Pump (NJE) 59
047.  Wilfried Pallhuber (ITA) 58
048.  Oleksandr Bilanenko (UKR) 53
052.  Klemen Bauer (SLO) 44
053.  Julien Robert (FRA) 30
055.  Ondřej Moravec (ČEŠ) 42
066.  Aleksje Korobejnikov (UKR) 22

Pojedinačni rezultati uredi

Pla. Ime Östersund Hochfilzen Hochfilzen Oberhof Ruh­polding Pokljuka Antholz Lahti Oslo Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Sp. Sp. Pot. Sp. Mas. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Poj. Sp. Pot. Poj. Pot. Mas. Sp. Pot. Mas.
01  Michael Greis (NJE) 003 003 009 002 013 001 009 002 015 030 009 012 015 020 019 012 002 001 008 005 002 002 003 NZ 016 016 002 794
02  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 001 001 001 001 001 030 005 001 001 001 001 032 004 004 001 001 048 009 004 736
03  Raphaël Poirée (FRA) 007 010 003 068 020 001 004 008 033 NS 009 008 006 001 003 001 001 001 001 002 002 709
04  Ivan Čerezov (RUS) 006 007 014 005 003 036 008 004 012 006 004 023 013 027 022 009 006 016 024 017 005 005 004 004 042 052 001 673
05  Dmitri Jarošenko (RUS) 013 002 002 006 002 NS 017 005 002 020 024 021 006 017 027 008 006 014 007 003 005 NZ 019 021 006 619
06  Sven Fischer (NJE) 011 008 016 017 006 006 003 062 043 018 006 007 043 017 020 005 012 006 003 019 009 003 006 011 003 618
07  Björn Ferry (ŠVE) 008 015 011 016 010 003 010 009 009 009 017 002 010 012 004 022 014 015 036 044 027 033 020 006 008 002 009 608
08  Nikolaj Kruglov (RUS) 029 020 010 056 009 007 023 001 001 005 006 004 024 008 012 016 005 012 009 010 009 020 031 015 015 042 021 586
09  Christoph Sumann (AUT) 027 082 023 019 019 007 015 028 022 003 017 001 001 030 015 011 007 004 013 014 021 018 009 004 004 014 552
10  Halvard Hanevold (NOR) 005 018 013 011 037 009 005 014 004 002 010 013 023 020 010 018 011 004 004 034 042 017 014 006 018 550
11  Michael Rösch (NJE) 009 014 020 012 016 017 002 027 024 023 005 035 030 004 018 010 023 019 007 008 014 010 008 001 007 019 539
12  Maksim Čudov (RUS) 014 009 007 050 015 002 027 007 003 012 020 025 NS 015 013 002 022 010 049 018 050 NS 010 002 001 023 518
13  Andreas Birnbacher (NJE) 002 024 023 007 007 010 025 010 006 010 015 011 008 003 017 013 019 002 032 019 013 023 010 514
14  Sergej Roškov (RUS) 016 004 012 030 004 004 033 008 NS 053 013 010 005 021 015 013 013 022 029 007 006 016 011 010 012 501
15  Vincent Defrasne (FRA) 025 021 008 064 023 021 021 007 007 016 007 003 002 016 003 011 063 052 031 007 023 024 005 440
16  Michal Šlesingr (ČEŠ) 004 037 052 076 029 042 036 022 011 007 026 026 022 002 004 003 020 022 019 012 013 030 020 028 008 015 390
17  Emil Hegle Svendsen (NOR) 044 016 004 036 017 050 011 008 003 002 003 009 007 005 061 012 030 026 030 381
18  Tomasz Sikora (POL) 035 044 022 024 011 013 029 027 018 008 012 036 012 018 005 007 021 021 007 012 NZ 008 038 005 376
19  Friedrich Pinter (AUT) 010 012 015 004 005 008 041 048 030 068 028 021 059 037 021 024 006 007 011 005 013 029 351
20  Alexander Wolf (NJE) 024 071 040 012 011 044 017 027 017 019 001 002 011 015 014 013 014 003 033 016 NS 347
21  Frode Andresen (NOR) 037 013 024 043 038 028 015 018 020 036 014 014 016 005 004 006 017 038 028 060 NS 025 024 012 011 308
22  Stian Eckhoff (NOR) 038 023 026 046 029 014 038 033 017 034 015 040 010 027 008 011 017 008 014 012 003 007 306
23  Simon Fourcade (FRA) 067 019 017 022 048 067 022 020 016 014 027 057 028 025 037 025 008 008 002 026 010 031 013 NZ 077 022 273
24  Carl Johan Bergman (ŠVE) 049 032 006 039 026 034 004 016 013 013 019 029 030 034 023 039 048 034 021 046 024 026 007 005 013 268
25  Tim Burke (SAD) 030 022 019 010 020 019 040 038 023 013 011 006 035 032 007 024 015 023 013 056 NS 022 027 032 017 267
26  Ricco Groß (NJE) 020 017 005 013 022 047 013 026 011 015 011 016 018 028 009 NZ 057 053 027 243
27  Lars Berger (NOR) 022 035 021 009 052 005 012 049 018 019 028 014 011 049 017 069 027 010 015 028 236
28  René-Laurent Vuillermoz (ITA) 045 054 058 031 008 012 026 003 014 052 029 058 NS 026 009 028 017 030 041 032 038 NZ 021 075 008 211
29  Matthias Simmen (ŠVI) 094 025 035 003 035 054 016 013 025 026 045 NZ 014 010 024 030 027 054 040 040 012 016 023 034 040 020 207
30  Andrij Derisemlja (UKR) 044 042 026 014 016 072 003 026 025 025 010 041 016 011 024 020 043 016 196
31  Christian De Lorenzi (ITA) 096 078 060 053 038 019 006 010 035 025 024 NS 019 011 044 026 028 040 047 043 062 018 009 025 026 181
32  Janez Marič (SLO) 036 030 040 015 018 035 011 025 051 044 022 069 016 025 034 036 018 009 030 055 039 013 152
33  Daniel Mesotitsch (AUT) 054 069 043 043 051 023 037 032 004 007 026 035 012 029 028 015 019 055 NS 024 147
34  Alexander Os (NOR) 040 027 031 049 023 046 046 018 021 028 002 006 041 044 029 014 025 144
35  Zdeněk Vítek (ČEŠ) 055 005 028 054 045 027 006 046 021 005 017 029 054 039 034 141
36  Mattias Nilsson (ŠVE) 068 026 036 042 024 024 036 022 044 NS 064 006 019 028 010 062 031 026 049 050 031 034 108
37  Filip Šulman (RUS) 037 039 021 039 014 033 032 027 015 009 017 033 020 101
38  Zhang Chengye (CHN) 026 057 046 008 021 075 018 042 031 055 065 031 024 036 025 025 077
39  Ilmārs Bricis (LAT) NZ 006 018 063 033 030 023 023 NS 080 051 NS 037 023 041 038 072
40  Hans Martin Gjedrem (NOR) 031 NS 035 036 041 020 020 NS 003 042 077 054 050 065
41  Jay Hakkinen (SAD) 079 065 080 059 032 024 029 029 063 038 018 031 009 056 018 033 040 037 053 057 065
42  Christoph Stephan (NJE) 014 067 011 012 056 037 064
43  Andrej Makovejev (RUS) 073 031 039 045 046 030 080 035 035 022 027 026 003 036 062
44  Rustam Valiulin (BJE) 039 041 049 026 NZ 025 049 067 025 031 047 040 036 048 005 069 029 029 036 028 061
45  Ludwig Gredler (AUT) 028 048 057 067 064 020 042 038 039 009 019 024 044 041 055 061 051 049 032 044 061
46  Carsten Pump (NJE) 074 010 014 017 030 059
47  Wilfried Pallhuber (ITA) 033 038 032 053 040 049 081 027 008 049 024 027 046 044 080 067 018 058 058
48  Oleksandr Bilanenko (UKR) 071 040 025 037 027 037 023 047 021 038 018 019 064 060 054 053
49  Roman Dostál (ČEŠ) 034 028 033 038 NZ 021 057 018 029 027 050 040 039 030 039 022 021 039 045 052
50  Ferréol Cannard (FRA) 012 079 061 033 067 039 035 024 022 022 059 043 057 041 NZ 035 032 072 047
51  Simon Hallenbarter (ŠVI) 015 029 042 019 028 082 064 072 067 077 052 052 029 038 029 NZ 042 022 051 047 046
52  Klemen Bauer (SLO) 050 044 077 028 056 054 031 042 035 031 045 079 075 016 017 023 027 038 033 044
53  Julien Robert (FRA) 056 011 029 025 025 060 NS 034 045 068 040 034 051 026 041 062 043
54  Daniel Graf (NJE) 012 019 044 045 038 045 044 022 043
55  Ondřej Moravec (ČEŠ) 053 046 047 033 030 017 062 059 055 047 056 049 034 015 020 065 050 055 042
56  Lois Habert (FRA) 086 044 045 029 033 050 055 043 022 020 025 023 079 061 036
57  Sergej Čepikov (RUS) 048 043 038 032 014 016 050 046 037 032 038 032 033
58  Sjarhej Novikau (BJE) 050 062 069 048 035 032 026 026 039 039 034 029 060 NS 030 028 026 019 033
59  Aljaksandr Siman (BJE) 047 027 051 043 039 056 038 030 084 054 NS 058 054 025 016 042 NS 048 036 025 046 032
60  Egil Gjelland (NOR) 021 036 025 045 033 021 027 030
61  Indrek Tobreluts (EST) 053 034 014 041 NS 079 052 NS 020 NZ 047 070 043 046 043 NZ 029
62  Jaroslav Soukup (ČEŠ) 018 056 043 041 044 015 040 054 046 045 032 033 053 080 046 031 029
63  Roland Lessing (EST) 074 085 034 049 095 050 058 042 037 023 053 055 049 015 043 024
64  Zhang Qing (CHN) 086 104 020 033 057 048 068 060 056 065 039 044 018 NZ 024
65  Magne Thorleiv Rønning (NOR) 033 020 019 023
66  Oleksij Korobejnikov (UKR) 083 042 041 035 034 042 097 036 029 016 026 043 048 NS 066 022
67  David Ekholm (ŠVE) 019 051 030 091 053 024 031 052 082 074 052 NS NS 045 048 020
68  Simon Eder (AUT) 057 037 052 047 022 031 042 049 031 068 023 028 032 052 035 043 041 020
69  Tomáš Holubec (ČEŠ) 017 036 050 028 039 086 057 043 057 047 050 043 059 NZ 017
70  Jānis Bērziņš (LAT) 070 092 063 059 027 025 069 024 076 076 078 017
71  Jörn Wollschläger (NJE) 047 059 037 047 040 040 017 014
72  Lowell Bailey (SAD) 031 064 018 050 040 053 063 051 048 048 050 041 071 037 045 044 046 037 035 013
73  Aleksej Čurin (RUS) 047 018 013
74  Mihail Kočkin (RUS) 022 029 011
75  Timo Antila (FIN) 021 060 054 052 048 051 048 064 051 074 058 051 035 051 010
76  Jeremy Teela (SAD) 042 055 059 021 036 055 050 058 037 041 046 046 044 072 063 080 067 010
77  Hidenori Isa (JAP) 023 095 073 090 075 065 069 087 008
78  Ivan Joller (ŠVI) 041 069 076 024 047 076 007
79  Marek Matiaško (SVK) 043 034 051 082 037 077 044 057 028 048 042 071 027 085 068 007
80  Alexandre Aubert (FRA) 082 093 066 026 045 035 057 048 005
81  Krzysztof Pływaczyk (POL) 046 045 053 029 032 077 071 061 062 028 037 062 061 046 070 NS 065 005
82  Robin Clegg (KAN) 059 033 048 027 NZ 060 055 053 032 090 060 NS 062 059 054 048 091 059 059 004
83  Oleksij Ajdarow (UKR) 040 030 041 056 070 029 031 044 045 058 NS 054 NZ 071 003
84  Magnus Jonsson (ŠVE) 062 049 056 047 031 032 065 076 086 062 033 030 061 050 050 NS 051 039 001
85  Mihail Klečerov (BUG) 074 076 082 087 072 064 096 080 030 053 NS 036 NS 001
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Hochfilzen Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Antholz Punkte
01  Rusija 0 1
Ivan Čerezov
Dmitri Jarošenko
Maksim Čudov
Sergej Roškov
02
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitri Jarošenko
Nikolaj Kruglov
0 1
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitri Jarošenko
Nikolaj Kruglov
02
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitri Jarošenko
Nikolaj Kruglov
0 1
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Dmitri Jarošenko
Nikolaj Kruglov
196
02  Norveška 05
Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
0 1
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
Lars Berger
Halvard Hanevold
03
Ole Einar Bjørndalen
Lars Berger
Emil Hegle Svendsen
Halvard Hanevold
0 1
Emil Hegle Svendsen
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
02
Halvard Hanevold
Lars Berger
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
189
03  Njemačka 02
Michael Rösch
Alexander Wolf
Sven Fischer
Andreas Birnbacher
03
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
02
Michael Rösch
Sven Fischer
Andreas Birnbacher
Michael Greis
03
Ricco Groß
Michael Rösch
Andreas Birnbacher
Alexander Wolf
03
Ricco Groß
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
178
04  Austrija 04
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
05
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
04
Daniel Mesotitsch
Ludwig Gredler
Tobias Eberhard
Christoph Sumann
05
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Simon Eder
Christoph Sumann
06
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Simon Eder
Christoph Sumann
154
05  Češka 08
Ondřej Moravec
Tomáš Holubec
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
04
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Zdeněk Vítek
05
Ondřej Moravec
Tomáš Holubec
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
08
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
Tomáš Holubec
Zdeněk Vítek
05
Ondřej Moravec
Zdeněk Vítek
Roman Dostál
Michal Šlesingr
144
06  Francuska 03
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
06
Julien Robert
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Raphaël Poirée
11
Julien Robert
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Ferréol Cannard
06
Julien Robert
Raphaël Poirée
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
10
Ferréol Cannard
Loïs Habert
Simon Fourcade
Vincent Defrasne
137
07  Švedska 07
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
07
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
04
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
07
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
136
08  Ukrajina 06
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Andrij Derisemlja
08
Oleksij Ajdarow
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Andrij Derisemlja
08
Oleksij Ajdarow
Oleksandr Bilanenko
Vječslav Derkač
Ruslan Lisenko
09
Oleksij Ajdarow
Oleksandr Bilanenko
Vječslav Derkač
Andrij Derisemlja
08
Oleksij Ajdarow
Oleksij Korobejnikov
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
124
09  Italija 09
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Wilfried Pallhuber
Markus Windisch
09
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Wilfried Pallhuber
Markus Windisch
15
Markus Windisch
René-Laurent Vuillermoz
Christian De Lorenzi
Stefan Zingerle
10
Markus Windisch
Christian De Lorenzi
Wilfried Pallhuber
René-Laurent Vuillermoz
04
Christian De Lorenzi
Wilfried Pallhuber
Markus Windisch
René-Laurent Vuillermoz
122
10  Sjedinjene Američke Države 12
Tim Burke
Lowell Bailey
Jeremy Teela
Jay Hakkinen
09
Jay Hakkinen
Tim Burke
Lowell Bailey
Jeremy Teela
07
Jay Hakkinen
Tim Burke
Lowell Bailey
Jeremy Teela
09
Jay Hakkinen
Tim Burke
Lowell Bailey
Jeremy Teela
110
11  Švicarska 10
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Ivan Joller
11
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Ivan Joller
06
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Ivan Joller
11
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Ivan Joller
16
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Claudio Böckli
108
12  Poljska 15
Wiesław Ziemianin
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Grzegorz Bodziana
10
Wiesław Ziemianin
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Grzegorz Bodziana
17
Krzysztof Pływaczyk
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Grzegorz Bodziana
12
Wiesław Ziemianin
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Grzegorz Bodziana
13
Krzysztof Pływaczyk
Grzegorz Bodziana
Mirosław Kobus
Tomasz Sikora
084
13  Bjelorusija 11
Aljaksandr Siman
Rustam Valiulin
Uladsimir Miklašeuski
Sjarhej Novikau
13
Aljaksandr Siman
Rustam Valiulin
Sjarhej Daškevič
Sjarhej Novikau
12
Aljaksandr Siman
Rustam Valiulin
Sjarhej Daškevič
Sjarhej Novikau
14
Sjarhej Novikau
Rustam Valiulin
Jauheni Stepanau
Aljaksandr Siman
20
Sjarhej Novikau
Rustam Valiulin
Uladsimir Miklašeuski
Aljaksandr Siman
084
14  Slovenija 16
Danilo Kodela
Janez Marič
Klemen Bauer
Klemen Lauseger
15
Danilo Kodela
Janez Marič
Klemen Bauer
Gregor Brvar
07
Peter Dokl
Janez Marič
Klemen Bauer
Gregor Brvar
15
Peter Dokl
Janez Marič
Klemen Bauer
Gregor Brvar
19
Klemen Bauer
Janez Marič
Danilo Kodela
Gregor Brvar
079
15  Latvija 14
Edgars Piksons
Gints Rozenbergs
Kristaps Lībietis
Jānis Bērziņš
14
Edgars Piksons
Gints Rozenbergs
Kristaps Lībietis
Jānis Bērziņš
22
Gints Rozenbergs
Kaspars Dumbris
Jānis Pleikšnis
Normunds Punts
13
Kaspars Dumbris
Ilmārs Bricis
Kristaps Lībietis
Jānis Bērziņš
12
Edgars Piksons
Ilmārs Bricis
Kaspars Dumbris
Jānis Bērziņš
078
16  Kina 12
Zhang Qing
Ren Long
Zhang Chengye
Tian Ye
13
Zhang Qing
Ren Long
Zhang Chengye
Tian Ye
18
Zhang Qing
Ren Long
Zhang Chengye
Tian Ye
17
Zhang Chengye
Ren Long
Zhang Qing
Tian Ye
069
17  Estonija 17
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Kauri Kõiv
Priit Viks
10
Priit Viks
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
11
Priit Viks
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
064
18  Slovačka 13
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Marek Matiaško
16
Miroslav Matiaško
Dušan Šimočko
Pavol Novák
Marek Matiaško
20
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Pavol Novák
Peter Vozar
19
Miroslav Matiaško
Marek Matiaško
Matej Kazár
Pavol Hurajt
15
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Miroslav Matiaško
063
19  Bugarska 19
Mihail Klečerov
Kiril Wassilew
Krasimir Anev
Vitalij Rudenčik
17
Mihail Klečerov
Kiril Wassilew
Krasimir Anev
Vitalij Rudenčik
19
Mihail Klečerov
Kiril Wassilew
Vladimir Ilijev
Vitalij Rudenčik
21
Mihail Klečerov
Kiril Wassilew
Vladimir Ilijev
Vitalij Rudenčik
18
Mihail Klečerov
Kiril Wassilew
Vladimir Ilijev
Vitalij Rudenčik
051
20  Kanada 14
Robin Clegg
David Leoni
Francois Lebœuf
Nathan Smith
17
David Leoni
Robin Clegg
Nathan Smith
Jean-Philippe Leguellec
14
Robin Clegg
Jean-Philippe Leguellec
Jaime Robb
David Leoni
050
21  Kazahstan 18
Aleksandar Červjakov
Erden Abdrahmanov
Roman Djomin
Sergej Naumik
18
Aleksandar Červjakov
Sergej Naumik
Alexander Trifonow
Roman Djomin
16
Aleksandar Červjakov
Sergej Naumik
Alexander Trifonow
Erden Abdrahmanov
22
Aleksandar Červjakov
Sergej Naumik
Alexander Trifonow
Erden Abdrahmanov
050
22  Ujedinjeno Kraljevstvo 20
Marc Walker
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Joe Brooks
19
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
Joe Brooks
Kevin Kane
24
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
Carl Carrier
Joe Brooks
21
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
Kevin Kane
Lance Hodgkins
040
23  Japan 18
Shinya Saito
Hidenori Isa
Tatsumi Kasahara
Yoshiyuki Asari
16
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Shinya Saito
Yoshiyuki Asari
028
24  Južna Koreja 21
Jun Je-uk
Park Yoon-Bae
Lee In-bok
Lee Jung-Sik
23
Jun Je-uk
Lee In-bok
Park Yoon-Bae
Lee Jung-Sik
018
25  Finska 20
Jouni Kinnunen
Jarkko Kauppinen
Tapio Pukki
Mika Kaljunen
NS
Jouni Kinnunen
Timo Antila
Mika Kaljunen
Jarkko Kauppinen
011
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start
NZ Did not finish

Žene uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 29. novembar 2006 – 3. decembar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
29. novembar 2006. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Irina Malgina (RUS)  Liv-Kjersti Eikeland (NOR)  Zina Kocher (KAN)
1. decembar 2006. (petak) Sprint (7,5 km)  Magdalena Gwizdoń (POL)  Kati Wilhelm (NJE)  Martina Glagow (NJE)
3. decembar 2006. (nedelja) Potjera (10 km)  Linda Grubben (NOR)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Magdalena Gwizdoń (POL)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 8-10. decembar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. decembar 2006. (petak) Sprint (7,5 km)  Andrea Henkel (NJE)  Magdalena Gwizdoń (POL)  Kong Yingchao  (KIN)
9. decembar 2006. (subota) Potjera (10 km)  Andrea Henkel (NJE)  Linda Grubben (NOR)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)
10. decembar 2006. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)  Rusija
Anna Bogali-Titovec
Olga Anisimova
Irina Malgina
Natalja Guseva
 Njemačka
Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
 Norveška
Tora Berger
Ann Kristin Flatland
Jori Mørkve
Linda Grubben
3. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu[a], Austrija, 13-17. decembar 2006.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2006. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Andrea Henkel (NJE)  Martina Glagow (NJE)  Oksana Hvostenko (UKR)
15. decembar 2006. (petak) Sprint (7,5 km)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Sandrine Bailly (FRA)  Andrea Henkel (NJE)
17. decembar 2006. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)  Francuska
Florence Baverel-Robert
Delphyne Peretto
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
 Rusija
Anna Bogali-Titovec
Tatjana Moisejeca
Ana Buligina
Natalja Guseva
 Kina
Dong Xue
Kong Yingchao
Yin Qiao
Liu Xianying
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 3-7. januar 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. januar 2007. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km)  Francuska
Florence Baverel-Robert
Delphyne Peretto
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
 Njemačka
Martina Glagow
Andrea Henkel
Kathrin Hitzer
Kati Wilhelm
 Kina
Kong Yingchao
Dong Xue
Yin Qiao
Liu Xianying
5. januar 2007. (petak) Sprint (7,5 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Andrea Henkel (NJE)  Martina Glagow (NJE)
7. januar 2007. (nedelja) Potjera (10 km)  Linda Grubben (NOR)  Sandrine Bailly (FRA)  Magdalena Neuner (NJE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 10-14. januar 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. januar 2007. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km)  Rusija
Anna Bogali-Titovec
Olga Anisimova
Irina Malgina
Natalja Guseva
 Njemačka
Kathrin Hitzer
Magdalena Neuner
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
 Francuska
Florence Baverel-Robert
Delphyne Peretto
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
12. januar 2007. (petak) Sprint (7,5 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Florence Baverel-Robert (FRA)
14. januar 2007. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Kati Wilhelm (NJE)  Linda Grubben (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki, Slovenija, 17-21. januar 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. januar 2007. (srijeda) Sprint (7,5 km)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Tatjana Moisejeva (RUS)  Kati Wilhelm (NJE)
19. januar 2007. (petak) Potjera (10 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Tatjana Moisejeva (RUS)  Natalja Sokolova (BJE)
21. januar 2007. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Oksana Hvostenko (UKR)  Kati Wilhelm (NJE)  Tadeja Brankovič (SLO)
Svjetsko prvenstvo u Antholzu, Italija, 3-11. februara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. februar 2007. (subota) Sprint (7,5 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Natalja Guseva (RUS)
4. februar 2007. (nedelja) Potjera (10 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Linda Grubben (NOR)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)
7. februar 2007. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Linda Grubben (NOR)  Florence Baverel-Robert (FRA)  Martina Glagow (NJE)
10. februar 2007. (subota) Masovni start (12,5 km)  Andrea Henkel (NJE)  Martina Glagow (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)
11. februar 2007. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
 Francuska
Florence Baverel-Robert
Delphyne Peretto
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
 Norveška
Tora Berger
Ann Kristin Flatland
Jori Mørkve
Linda Grubben
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju, Finska, 28. februar-4. mart 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. februar 2007. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Andrea Henkel (NJE)  Florence Baverel-Robert (FRA)  Kati Wilhelm (NJE)
2. mart 2007. (petak) Sprint (7,5 km)  Martina Glagow (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)  Jekaterina Jurjeva (RUS)
4. mart 2007. (nedelja) Potjera (10 km)  Martina Glagow (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)  Kathrin Hitzer (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu, Norveška, 7-11. mart 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. mart 2007. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Andrea Henkel (NJE)  Jekaterina Jurjeva (RUS)  Magdalena Neuner (NJE)
10. mart 2007. (subota) Potjera (10 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Andrea Henkel (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)
11. mart 2007. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Kathrin Hitzer (NJE)  Jekaterina Jurjeva (RUS)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku, Rusija, 14-18. mart 2007.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. mart 2007. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Andrea Henkel (NJE)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)
17. mart 2007. (subota) Potjera (10 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Andrea Henkel (NJE)
18. mart 2007. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Helena Jonsson (ŠVE)  Oksana Hvostenko (UKR)  Kathrin Hitzer (NJE)

Tabele uredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 27 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Andrea Henkel (NJE) 870 6
02.  Kati Wilhelm (NJE) 863 1
03.  Anna Carin Olofsson (ŠVE) 860 3
Ostatak tabele
04.  Magdalena Neuner (NJE) 720 7
05.  Florence Baverel-Robert (FRA) 671
06.  Linda Grubben (NOR) 456 3
07.  Martina Glagow (NJE) 551 2
08.  Sandrine Bailly (FRA) 530 1
09.  Oksana Hvostenko (UKR) 505 1
010.  Kathrin Hitzer (NJE) 502
011.  Tadeja Brankovič (SLO) 477
012.  Teja Gregorin (SLO) 469
013.  Jekaterina Jurjeva (RUS) 457
014.  Tora Berger (NOR) 450
015.  Kong Yingchao (KIN) 429
016.  Magdalena Gwizdoń (POL) 426 1
017.  Helena Jonsson (ŠVE) 394 1
019.  Katrin Apel (NJE) 344
023.  Simone Hauswald (NJE) 295
025.  Liu Xianying (KIN) 237
027.  Kaisa Mäkäräinen (FIN) 230
031.  Ana Buligina (RUS) 170
033.  Irina Malgina (RUS) 161 1
034.  Eveli Saue (EST) 154
037.  Yin Qiao (KIN) 112
042.  Chunli Wang (KIN) 80
052.  Éva Tófalvi (UKR) 57
058.  Nathalie Santer (BEL) 27
059.  Diana Rasimovičiūtė (LIT) 24
077.  Nina Lemeš (UKR) 4
082.  Jelena Hrustaljova (BJE) 1