Svjetski kup u biatlonu 2003/2004.

Svjetski kup u biatlonu 2003/2004. je bilo 27-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI (engleski: International Biathlon Union). Sezona je počela 4. decembra 2003. u Kontiolahtiju u Finskoj, a završena 14. marta 2004. u Holmenkollenu u Norveškoj. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 22-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 6 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u njemačkom Oberhofu. Utrke sa svjetskog prvenstva su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po prvi put Francuzi Raphaël Poirée, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Norvežanka Liv Grete Poirée.

Svjetski kup u biatlonu 2003/2004.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Liv Grete Poirée (NOR)
Pojedinačno:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Olga Piljova (RUS)
Sprint:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Liv Grete Poirée (NOR)
Potjera:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Liv Grete Poirée (NOR)
Masovni start:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Liv Grete Poirée (NOR)
Štafeta:masculin  Norveška
féminin  Norveška
Kup nacija:masculin  Norveška
féminin  Rusija
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 10
féminin 10
Pojedinačna takmičenjamasculin 27
féminin 27
Timska takmičenjamasculin 4
féminin 4
Otkazana takmičenjamasculin 1
féminin 1
Učesnici
Državemasculin 39
féminin

Kalendar takmičenja uredi

Muškarci Žene
Grad Datum Poj. Spr. Pot. Mas. Šta. Poj. Spr. Pot. Mas. Šta.
  Kontiolahti 4-7. decembar 2003.
  Hochfilzen 11-14. decembar 2003.
  Osrblie 18-21. decembar 2003.
  Pokljuka 7-11. januar 2004.
  Ruhpolding 14-18. januar 2004.
  Antholz 21-25. januar 2004.
  Oberhof 7-15. februar 2003.
  Lake Placid 27-29. februar 2003.
  Fort Kent 3-6. mart 2004.
  Holmenkollen 11-14. mart 2004.
Ukupno 3 10 9 4 4 3 10 9 4 4

Bodovanje uredi

Od sezone 2000/01., pa sve do sezone 2007/08. koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 50 bodova, drugi 47, treći 43 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od sezone 1984/85. po kojem je pobjednik dobijao 30 bodova, drugi 26, treći 24 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2000/01. do 2007/08.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 50 47 43 40 37 34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Muškarci uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju   Finska, 4–7. decembar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. decembar 2003. (četvrtak) Sprint (10 km)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Halvard Hanevold (NOR)   Frode Andresen (NOR)
6. decembar 2003. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
  Francuska
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
  Švedska
Carl Johan Bergman
Jakob Börjesson
Mattias Nilsson
Björn Ferry
7. decembar 2003. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)   Sergej Roškov (RUS)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu   Austrija, 11–14. decembar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. decembar 2003. (četvrtak) Sprint (10 km)   Lars Berger (NOR)   Vladimir Dračov (BJE)   Halvard Hanevold (NOR)
13. decembar 2003. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Stian Eckhoff
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
  Bjelorusija
Aljaksandr Siman
Vladimir Dračov
Rustam Waliullin
Oleg Rišenkov
  Francuska
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
15. decembar 2003. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Vladimir Dračov (BJE)   Stian Eckhoff (NOR)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie   Slovačka, 18–21. decembar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. decembar 2003. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Ricco Groß (NJE)   Peter Sendel (NJE)
19. decembar 2003. (petak) Sprint (10 km)   Sergej Roškov (RUS)   Ludwig Gredler (AUT)   Sergej Čepikov (RUS)
21. decembar 2003. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Peter Sendel (NJE)   Pavol Hurajt (SLK)
4. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki   Slovenija, 7–11. januar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. januar 2004. Sprint (10 km)   Raphaël Poirée (FRA)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Vladimir Dračov (BJE)
10. januar 2004. Potjera (12,5 km)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Nikolaj Kruglov (RUS)   Sergej Čepikov (RUS)
11. januar 2004. Masovni start (15 km)   Halvard Hanevold (NOR)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Michael Greis (NJE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   Njemačka, 14–18. januar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. januar 2004. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)   Bjelorusija
Aljaksandr Siman
Vladimir Dračov
Rustam Waliullin
Oleg Rišenkov
  Norveška
Egil Gjelland
Lars Berger
Frode Andresen
Halvard Hanevold
  Rusija
Filip Šulman
Sergej Konovalov
Sergej Roškov
Sergej Čepikov
17. januar 2004. (subota) Sprint (10 km)   Halvard Hanevold (NOR)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Lars Berger (NOR)
18. januar 2004. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Lars Berger (NOR)   Halvard Hanevold (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu   Italija, 21–25. januar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. januar 2004. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Sven Fischer (NJE)   Raphaël Poirée (FRA)   Ricco Groß (NJE)
23. januar 2004. (subota) Sprint (10 km)   Sergej Čepikov (RUS)   Janez Marič (SLO)   Ricco Groß (NJE)
25. januar 2004. (nedjelja) Masovni start (15 km)   Raphaël Poirée (FRA)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Ricco Groß (NJE)
Svjetsko prvenstvo u Oberhofu,   Njemačka, 7-15. februar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. februar 2004. Sprint (10 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Ricco Groß (NJE)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
8. februar 2004. Potjera (12,5 km)   Ricco Groß (NJE)   Raphaël Poirée (FRA)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
12. februar 2004. Pojedinačno (20 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Tomasz Sikora (POL)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
13. februar 2004. Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Frank Luck
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
  Norveška
Halvard Hanevold
Lars Berger
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
  Francuska
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
15. februar 2004. Masovni start (15 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Lars Berger (NOR)   Sergej Konovalov (RUS)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lake Placidu   SAD, 27–29. februar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
27. februar 2004. (petak) Sprint (10 km)   Lars Berger (NOR)   Michael Greis (NJE)   Janez Marič (SLO)
29. februar 2004. (nedjelja) Potjera (12,5 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Nikolaj Kruglov (RUS)   Ricco Groß (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Fort Kentu   SAD, 3–6. mart 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. mart 2004. Sprint (10 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Michael Greis (NJE)   Pavol Hurajt (SLK)
5. mart 2004. Potjera (12,5 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Carl Johan Bergman (ŠVE)   Nikolaj Kruglov (RUS)
6. mart 2004. Masovni start (15 km)   Sven Fischer (NJE)   O.E. Bjørndalen (NOR)   Sergej Roškov (RUS)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu   Norveška, 11–14. mart 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. mart 2004. Sprint (10 km)   Lars Berger (NOR)   Frode Andresen (NOR)   Tomasz Sikora (POL)
13. mart 2004. Potjera (12,5 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Tomasz Sikora (POL)   Vladimir Dračov (BJE)
14. mart 2004. Masovni start (15 km) Utrka otkazana

Tabele uredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Raphaël Poirée (NOR) 1010 11
02.   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 901 5
03.   Ricco Groß (NJE) 769 1
04.   Halvard Hanevold (NOR) 688 2
05.   Lars Berger (NOR) 589 3
06.   Sergej Roškov (RUS) 578 1
07.   Tomasz Sikora (POL) 516 .
08.   Frode Andresen (NOR) 514 -.
09.   Sven Fischer (NJE) 512 2
010.   Vladimir Dračov (BJE) 403 .
Ostatak tabele
016.   Sergej Čepikov (RUS) 371 1

Pojedinačni rezultati uredi

Pla. Ime Kontiolahti Hochfilzen Osrblie Pokljuka Ruh­polding Antholz Oberhof Lake Placid Fort Kent Oslo Bodovi
Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Sp. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Mas.
01   Raphaël Poirée (FRA) 005 002 020 029 001 005 001 001 005 004 024 NS 002 005 001 001 002 001 001 002 001 001 001 005 004 001 1010
02   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 001 001 010 001 002 001 002 002 001 007 010 002 003 003 003 007 008 007 004 012 002 006 014 0901
03   Ricco Groß (NJE) 037 011 014 017 002 004 009 020 013 010 004 004 003 003 003 002 001 004 029 006 003 017 007 006 022 004 0769
04   Halvard Hanevold (NOR) 002 009 003 008 006 012 010 NS 001 001 003 018 081 006 018 005 038 005 004 005 013 005 025 010 015 0688
05   Lars Berger (NOR) 004 017 001 012 NS 037 031 030 003 002 005 025 024 014 011 024 002 001 006 020 011 012 001 005 0589
06   Sergej Roškov (RUS) 009 003 007 004 016 001 004 007 007 016 044 NS 028 046 007 007 010 006 014 022 041 012 021 003 021 019 0578
07   Tomasz Sikora (POL) 019 055 028 011 009 006 007 028 011 021 028 010 004 017 004 017 006 002 004 003 002 0516
08   Frode Andresen (NOR) 003 008 019 026 028 022 015 013 004 018 016 008 024 015 022 010 015 019 005 004 010 010 028 002 013 0514
09   Sven Fischer (NJE) 029 026 027 010 010 007 018 016 010 007 012 021 001 016 008 023 011 057 029 014 004 001 008 007 0512
10   Uladsimer Dračou (BJE) 021 025 002 002 011 011 016 003 006 006 036 025 050 077 010 043 NS 012 016 033 044 007 023 007 005 003 0503
11   Stian Eckhoff (NOR) 006 004 005 003 026 NS 006 007 027 009 008 028 019 048 025 019 009 011 006 011 007 008 0492
12   Egil Gjelland (NOR) 010 005 006 018 032 028 027 010 017 012 005 005 021 014 019 035 026 017 011 022 014 008 016 009 0436
13   Michael Greis (NJE) 052 043 015 005 019 032 025 027 021 003 057 031 008 004 013 005 009 021 007 010 002 013 015 052 NZ 0433
14   Nikolaj Kruglov (RUS) 024 027 055 NZ 040 008 014 006 002 023 034 032 051 013 025 012 014 017 014 002 023 003 010 012 043 0390
15   Sergej Konovalov (RUS) 008 010 016 025 012 019 017 017 018 022 038 039 034 028 015 005 003 012 013 025 026 009 013 010 0387
16   Sergej Čepikov (RUS) 057 051 040 007 004 003 030 004 003 005 046 NS 019 001 005 040 024 024 017 041 NS 024 030 NZ 0371
17   Vincent Defrasne (FRA) 013 007 012 031 041 016 039 014 008 014 033 030 045 017 006 004 020 006 023 014 034 017 013 026 018 0367
18   Peter Sendel (NJE) 015 040 022 019 003 015 002 015 009 015 077 006 007 018 022 041 027 015 024 039 034 017 033 016 0346
19   Pavol Hurajt (SVK) 062 051 044 013 010 003 041 015 029 011 026 012 008 012 074 049 048 034 003 020 004 045 NZ 0304
20   Janez Marič (SLO) 030 041 011 013 023 NS 033 040 020 071 036 002 027 015 018 015 010 003 008 033 NS 021 018 012 0303
21   Ludwig Gredler (AUT) 011 033 009 009 021 002 020 032 044 049 029 029 019 017 028 020 010 022 005 009 019 NZ 0303
22   Aleh Rišankou (BJE) 020 016 024 006 015 066 008 030 019 008 013 033 024 014 021 026 055 012 027 020 031 024 022 020 049 0280
23   Ferréol Cannard (FRA) 036 035 042 050 017 047 026 043 029 021 015 009 006 009 027 025 021 039 018 009 016 026 050 NZ 0218
24   Carl Johan Bergman (ŠVE) 028 014 031 021 008 048 036 022 027 024 078 090 020 036 021 009 028 035 037 008 002 030 071 0210
25   Marko Dolenc (SLO) 080 023 030 057 013 011 009 037 017 041 037 014 022 011 031 024 019 047 038 016 015 018 075 0209
26   Julien Robert (FRA) 033 012 013 027 005 020 005 036 024 025 093 016 030 073 044 038 026 021 019 016 NZ 0202
27   Filip Šulman (RUS) 034 024 020 035 041 062 013 006 037 012 020 004 016 009 037 NS 056 NS 029 060 030 0191
28   Alexander Wolf (NJE) 016 013 054 037 025 036 012 011 045 028 035 018 071 061 023 053 043 049 038 044 009 006 0173
29   Andreas Birnbacher (NJE) 064 027 009 010 026 014 029 025 018 008 014 017 023 0172
30   Wolfgang Rottmann (AUT) 007 021 069 060 046 NS 010 033 013 038 020 012 011 030 046 NZ 053 NZ 023 0154
31   Indrek Tobreluts (EST) 034 042 035 NZ 017 022 005 012 013 NS 031 074 026 035 022 027 014 017 0152
32   Paavo Puurunen (FIN) 063 017 011 023 011 008 007 039 022 035 024 0148
33   Daniel Mesotitsch (AUT) 027 028 021 023 018 014 013 025 023 008 019 019 032 041 028 056 NS 056 0147
34   Rustam Valiulin (BJE) 042 031 018 015 052 051 040 029 022 009 014 058 035 032 023 007 023 051 036 048 038 020 040 039 0145
35   Aljaksej Ajdarau (BJE) 049 046 048 016 030 009 019 NS 047 046 017 044 010 018 011 031 024 032 027 032 040 0144
36   Oleksandr Bilanenko (UKR) 047 023 070 029 026 024 009 027 008 008 039 020 0125
37   Vesa Hietalahti (FIN) 032 022 007 021 008 026 024 045 087 016 023 029 045 058 NS 0118
38   Pavel Rostovcev (RUS) 012 015 004 047 027 049 NS 061 027 030 NS 016 024 025 0115
39   Frank Luck (NJE) 026 006 032 035 042 024 006 042 034 011 022 036 039 054 0113
40   Christoph Sumann (AUT) 039 046 035 076 012 019 007 012 022 030 021 053 NZ 066 056 045 037 039 0108
41   Sergej Baškirov (RUS) 059 056 065 040 021 011 033 013 013 015 040 015 051 047 042 042 0106
42   Roman Dostál (ČEŠ) 041 032 059 014 033 029 035 053 033 042 029 038 020 013 013 021 012 045 031 038 045 0105
43   Wilfried Pallhuber (ITA) 014 039 017 045 053 063 023 020 009 045 NZ 026 053 025 030 026 041 035 042 027 027 041 0104
44   Wolfgang Perner (AUT) 076 008 022 022 023 037 021 014 026 037 045 061 032 046 046 0089
45   Björn Ferry (ŠVE) 078 026 039 034 054 034 035 032 043 017 015 019 NZ 031 009 019 NS 0087
46   Tomáš Holubec (ČEŠ) 048 054 060 NZ 045 038 047 063 040 016 052 086 011 038 046 018 021 028 025 048 050 0071
47   Andrij Derisemlja (UKR) 068 025 NZ 039 025 046 019 016 055 018 058 NS 077 023 021 0070
48   Friedrich Pinter (AUT) 060 030 043 052 059 044 034 025 015 020 NZ 039 011 NZ 0058
49   Tor Halvor Bjørnstad (NOR) 073 043 027 023 040 026 051 040 015 011 0057
50   Timo Antila (FIN) 070 033 049 056 078 014 022 020 020 064 036 028 034 0052
51   Michael Rösch (NJE) 045 030 006 022 034 032 0044
52   Robin Clegg (KAN) 068 078 059 061 018 031 023 047 NZ 019 022 0042
53   Jay Hakkinen (SAD) 040 045 072 014 050 052 045 046 044 023 047 NZ 070 016 032 046 046 055 044 0041
54   Carsten Heymann (NJE) 020 033 015 018 068 0040
55   Christian De Lorenzi (ITA) 068 040 057 NZ NZ 025 016 019 029 037 NS 0035
56   Lionel Grebot (FRA) 017 018 046 040 087 101 030 052 079 046 078 0028
57   Oļegs Maļuhins (LAT) 018 019 NZ 088 070 036 030 043 042 0026
58   Mattias Nilsson (ŠVE) 025 050 096 073 041 028 026 044 060 049 NZ 059 028 027 027 040 063 0025
59   Aljaksandr Siman (BJE) 035 029 047 020 051 045 033 052 NS 029 035 038 037 024 033 054 NS NS 057 029 0024
60   Vječslav Derkač (UKR) 051 047 061 048 070 018 036 025 058 034 031 050 047 028 0022
61   Wiesław Ziemianin (POL) 061 036 042 075 044 049 018 027 035 031 026 035 043 065 0022
62   Ilmārs Bricis (LAT) 044 036 037 028 024 034 050 057 NS 023 042 045 028 030 073 0022
63   Petr Garabík (ČEŠ) 031 037 057 NS 050 018 029 064 066 049 050 034 054 042 039 036 045 025 033 0021
64   Daisuke Ebisawa (JAP) 054 058 098 071 058 043 057 051 040 036 097 013 040 032 043 070 0020
65   Ivan Čerezov (RUS) 022 020 067 0020
66   Jeremy Teela (SAD) 053 052 063 067 080 020 041 087 075 060 NS 075 036 048 029 028 031 036 0016
67   Hidenori Isa (JAP) 050 048 029 043 055 057 055 046 038 025 038 063 057 054 042 067 030 NZ 026 041 029 047 0016
68   Zhang Chengye (CHN) 064 072 096 016 098 088 0015
69   Pavol Novák (SVK) 082 079 044 076 082 061 073 068 039 037 017 085 0014
70   Michal Šlesingr (ČEŠ) NS 031 041 NS 041 044 022 026 042 043 035 0014
71   Janno Prants (EST) 066 044 034 031 055 038 024 028 076 029 062 078 068 072 0012
72   Matjaž Poklukar (SLO) 023 038 065 037 043 051 NZ 091 034 048 032 071 032 047 030 036 074 0009
73   Alexandre Aubert (FRA) 070 039 023 043 052 0008
74   Oleksij Korobejnikov (UKR) 043 024 038 075 047 NS 065 062 069 0007
75   Sjarhej Novikau (BJE) 064 038 041 NZ 033 045 060 NS 066 065 027 034 028 040 037 043 038 0007
76   Ruslan Lisenko (UKR) 041 032 063 032 035 047 065 051 039 025 068 0006
77   Dag Bjørndalen (NOR) 049 026 0005
78   Kyōji Suga (JAP) 039 049 062 061 029 043 039 039 031 028 082 041 037 045 037 0005
79   Simon Fourcade (FRA) 054 027 0004
80   René-Laurent Vuillermoz (ITA) 055 053 030 051 077 029 042 044 053 053 047 042 092 052 048 064 044 046 035 030 051 048 0004
81   Dimitri Borovik (EST) 084 045 038 089 056 048 069 069 083 NZ 029 NZ 058 0002
82   Marek Matiaško (SVK) 083 056 053 057 068 038 049 049 053 080 071 063 029 061 0002
83   Michal Piecha (POL) 030 034 040 073 072 062 0001
  Ricardo Anibal Oscare (ARG) 000
  Mark Raymond (AUS) 000
  Ben Gielen (BEL) 000
  Thorsten Langer (BEL) 000
  Miro Ćosić (BIH) 000
  Momo Skokić (BIH) 000
  Mihail Klečerov (BUG) 000
  Aleksandar Sarovnij (BUG) 000
  Teofilo Pino (ČIL) 000
  Zhang Qing (CHN) 000
  Marco Morgenstern (NJE) 000
  Jörn Wollschläger (NJE) 000
  Roland Lessing (EST) 000
  Mika Kaljunen (FIN) 000
  Jussi Mäkelä (FIN) 000
  Mikko Uusipaikka (FIN) 000
  Yann Debayle (FRA) 000
  Sergio Bonaldi (ITA) 000
  Devis Da Canal (ITA) 000
  Paolo Longo (ITA) 000
  Dmitri Posdnjakov (KAZ) 000
  Igor Selenkov (KAZ) 000
  Jānis Bērziņš (LAT) 000
  Jēkabs Nākums (LAT) 000
  Raivis Zīmelis (LAT) 000
  Aleksandr Lavrinovič (LTU) 000
  Mihail Gribusencov (MDA) 000
  Yuriy Tevikov (MDA) 000
  Peter Moysey (NZL) 000
  Anstein Mykland (NOR) 000
  Grzegorz Bodziana (POL) 000
  Ryszard Szary (POL) 000
  Marian Blaj (RUM) 000
  Jakob Börjesson (ŠVE) 000
  Jean-Marc Chabloz (ŠVI) 000
  Simon Hallenbarter (ŠVI) 000
  Matthias Simmen (ŠVI) 000
  Miroslav Matiaško (SVK) 000
  Danilo Kodela (SLO) 000
  Jože Poklukar (SLO) 000
  Martin Ponikvar (SLO) 000
  Modesto Alvarez (ŠPA) 000
  Luis Alberto Hernando (ŠPA) 000
  Petr Graclík (ČEŠ) 000
  Ondřej Moravec (ČEŠ) 000
  Roman Prima (UKR) 000
  Csaba Cséke (MAĐ) 000
  Imre Tagscherer (MAĐ) 000
  Joe Brooks (UK) 000
  Lee-Steve Jackson (UK) 000
  Jason Sklenar (UK) 000
  Marc Walker (UK) 000
  Jauheni Stepanau (BJE) 000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Kontiolahti Hochfilzen Ruhpolding Oberhof Punkte
01   Norveška 06
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
0 1
Stian Eckhoff
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
02
Egil Gjelland
Lars Berger
Frode Andresen
Halvard Hanevold
02
Halvard Hanevold
Lars Berger
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
176
02   Njemačka 0 1
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
05
Peter Sendel
Alexander Wolf
Jörn Wollschläger
Ricco Groß
05
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Michael Greis
0 1
Frank Luck
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
174
03   Francuska 02
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
03
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
04
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
03
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
172
04   Rusija 04
Nikolaj Kruglov
Pavel Rostovcev
Sergej Konovalov
Sergej Roškov
04
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Sergej Konovalov
Sergej Čepikov
03
Filip Šulman
Sergej Konovalov
Sergej Roškov
Sergej Čepikov
05
Filip Šulman
Sergej Konovalov
Nikolaj Kruglov
Sergej Roškov
160
05   Bjelorusija 13
Aljaksandr Siman
Uladsimer Dračou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
02
Aljaksandr Siman
Uladsimer Dračou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
0 1
Aljaksandr Siman
Uladsimer Dračou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
04
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dračou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
156
06   Švedska 03
Carl Johan Bergman
Jakob Börjesson
Mattias Nilsson
Björn Ferry
06
Carl Johan Bergman
Jakob Börjesson
Mattias Nilsson
Björn Ferry
07
Jakob Börjesson
Carl Johan Bergman
David Ekholm
Björn Ferry
06
Carl Johan Bergman
David Ekholm
Mattias Nilsson
Björn Ferry
143
07   Austrija 09
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
07
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Christoph Sumann
Wolfgang Rottmann
11
Christoph Sumann
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Daniel Mesotitsch
09
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Ludwig Gredler
Wolfgang Rottmann
112
08   Ukrajina 05
Vječslav Derkač
Oleksij Korobejnikov
Oleksandr Bilanenko
Roman Prima
08
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Andrij Derisemlja
Vječslav Derkač
07
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Vječslav Derkač
Ruslan Lisenko
099
09   Finska 08
Paavo Puurunen
Timo Antila
Vesa Hietalahti
Mikko Uusipaikka
14
Timo Antila
Vesa Hietalahti
Jussi Mäkelä
Mikko Uusipaikka
09
Paavo Puurunen
Timo Antila
Jussi Mäkelä
Vesa Hietalahti
16
Jouni Kinnunen
Vesa Hietalahti
Timo Antila
Paavo Puurunen
091
10   Poljska 15
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Grzegorz Bodziana
Ryszard Szary
16
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Ryszard Szary
Grzegorz Bodziana
06
Michał Piecha
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Grzegorz Bodziana
11
Michał Piecha
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Grzegorz Bodziana
089
11   Češka 17
Petr Garabík
Roman Dostál
Petr Graclík
Tomáš Holubec
10
Ondřej Moravec
Tomáš Holubec
Roman Dostál
Petr Garabík
14
Michal Šlesingr
Tomáš Holubec
Petr Garabík
Roman Dostál
08
Petr Garabík
Tomáš Holubec
Roman Dostál
Michal Šlesingr
088
12   Japan 12
Daisuke Ebisawa
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Hironao Meguro
12
Daisuke Ebisawa
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Hironao Meguro
08
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Daisuke Ebisawa
17
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Daisuke Ebisawa
088
13   Italija 10
René-Laurent Vuillermoz
Devis Da Canal
Sergio Bonaldi
Paolo Longo
13
Paolo Longo
Devis Da Canal
René-Laurent Vuillermoz
Wilfried Pallhuber
10
René-Laurent Vuillermoz
Wilfried Pallhuber
Patrick Favre
Devis Da Canal
15
René-Laurent Vuillermoz
Patrick Favre
Christian De Lorenzi
Wilfried Pallhuber
088
14   Estonija 11
Janno Prants
Dimitri Borovik
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
11
Janno Prants
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
13
Janno Prants
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
14
Janno Prants
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
086
15   Slovenija 14
Marko Dolenc
Matjaž Poklukar
Martin Ponikvar
Janez Marič
09
Marko Dolenc
Janez Marič
Jože Poklukar
Matjaž Poklukar
15
Jože Poklukar
Martin Ponikvar
Danilo Kodela
Klemen Lauseger
12
Marko Dolenc
Janez Marič
Klemen Lauseger
Matjaž Poklukar
084
16   Slovačka 16
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Miroslav Matiaško
Pavol Novák
15
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Miroslav Matiaško
Pavol Novák
12
Marek Matiaško
Miroslav Matiaško
Pavol Novák
Pavol Hurajt
10
Pavol Hurajt
Pavol Novák
Miroslav Matiaško
Marek Matiaško
079
17   Latvija 07
Oļegs Maļuhins
Raivis Zīmelis
Jēkabs Nākums
Ilmārs Bricis
16
Kristaps Lībietis
Edgars Piksons
Intars Spalviņš
Jānis Plekšnis
13
Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Raivis Zīmelis
Jānis Bērziņš
067
18   Ujedinjeno Kraljevstvo 18
Jason Sklenar
Marc Walker
Joe Brooks
Lee-Steve Jackson
18
Joe Brooks
Marc Walker
Tom Clemens
Lee-Steve Jackson
17
Marc Walker
Tom Clemens
Jason Sklenar
Joe Brooks
NZ
Marc Walker
Tom Clemens
Mark Gee
Lee-Steve Jackson
040
19   Švicarska 17
Jean-Marc Chabloz
Matthias Simmen
Curdin Eichholzer
Simon Hallenbarter
NZ
Jean-Marc Chabloz
Matthias Simmen
Simon Hallenbarter
Roland Zwahlen
19
Jean-Marc Chabloz
Roland Zwahlen
Matthias Simmen
Simon Hallenbarter
026
20   Sjedinjene Američke Države 18
Jay Hakkinen
Jeremy Teela
Tim Burke
Jacob Beste
013
21   Kina NZ
Zhang Qing
Zhang Chengye
Chen Haibin
Liu Jingsong
000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start
NZ Did not finish

Žene uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju   Finska, 4–7. decembar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. decembar 2003. Sprint (7,5 km)   Sandrine Bailly (FRA)   Liv Grete Poirée (NOR)   Uschi Disl (NJE)
5. decembar 2003. Štafeta (4 x 6 km)   Norveška
Liv-Kjersti Eikeland
Linda Tjørhom
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
  Rusija
Albina Ahatova
Olga Zajceva
Svjetlana Išmuratova
Olga Piljova
  Francuska
Corinne Niogret
Christelle Gros
Julie Carraz
Sandrine Bailly
7. decembar 2003. 10 km potjera   Liv Grete Poirée (NOR)   Kati Wilhelm (NJE)   Uschi Disl (NJE)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu   Austrija, 11–14. decembar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. decembar 2003. Sprint (7,5 km)   Olena Zubrilova (BJE)   Gro Marit Istad-Kristiansen (NOR)   Liv Grete Poirée (NOR)
12. decembar 2003. Štafeta (4 x 6 km)   Bjelorusija
Jekaterina Ivanova
Ksenia Zikounkova
Volha Nasarava
Olena Zubrilova
  Njemačka
Martina Glagow
Katrin Apel
Katja Beer
Kati Wilhelm
  Francuska
Corinne Niogret
Christelle Gros
Julie Carraz
Sandrine Bailly
14. decembar 2003. Potjera (10 km)   Sandrine Bailly (FRA)   Martina Glagow (NJE)   Olga Zajceva (RUS)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie   Slovačka, 18–21. decembar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. decembar 2003. Pojedinačno (15 km)   Martina Glagow (NJE)   Liv Grete Poirée (NOR)   Olga Piljova (RUS)
20. decembar 2003. Sprint (7,5 km)   Sandrine Bailly (FRA)   Katja Beer (NJE)   Martina Glagow (NJE)
21. decembar 2003. Potjera (10 km)   Sandrine Bailly (FRA)   Olga Piljova (RUS)   Katrin Apel (NJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki   Slovenija, 7–11. januar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. januar 2004. Sprint (7,5 km)   Liv Grete Poirée (NOR)   Uschi Disl (NJE)   Sandrine Bailly (FRA)
9. januar 2004. Potjera (10 km)   Uschi Disl (NJE)   Sandrine Bailly (FRA)   Olga Piljova (RUS)
11. januar 2004. Masovni start (12,5 km)   Ana Bogali (RUS)   Liv Grete Poirée (NOR)   Uschi Disl (NJE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   Njemačka, 14–18. januar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. januar 2004. Štafeta (4 x 6 km)   Njemačka
Simone Denkinger
Uschi Disl
Katrin Apel
Kati Wilhelm
  Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Išmuratova
Ana Bogali
Albina Ahatova
  Norveška
Linda Tjørhom
Ann-Elen Skjelbreid
Liv Grete Poirée
Gunn Margit Andreassen
16. januar 2004. Sprint (7,5 km)   Liv Grete Poirée (NOR)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Martina Glagow (NJE)
18. januar 2003. Potjera (10 km)   Liv Grete Poirée (NOR)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Olga Piljova (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu   Italija, 21–25. januar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. januar 2004. Pojedinačno (15 km)   Ana Bogali (RUS)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Anna Murínová (SLK)
22. januar 2004. Sprint (7,5 km)   Natalija Guseva (RUS)   Kateřina Holubcová (ČEŠ)   Svjetlana Išmuratova (RUS)
25. januar 2004. Masovni start (12,5 km)   Linda Tjørhom (NOR)   Natalija Guseva (RUS)   Ana Bogali (RUS)
Svjetsko prvenstvo u Oberhofu,   Njemačka, 7-15. februar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. februar 2004. Sprint (7,5 km)   Liv Grete Poirée (NOR)   Ana Bogali-Titovec (RUS)   Martina Glagow (NJE)
  Jekaterina Ivanova (BJE)
8. februar 2004. Potjera (10 km)   Liv Grete Poirée (NOR)   Martina Glagow (NJE)   Ana Bogali-Titovec (RUS)
10. februar 2004. Pojedinačno (15 km)   Olga Piljova (RUS)   Albina Ahatova (RUS)   Olena Petrova (UKR)
12. februar 2004. Štafeta (4 x 6 km)   Norveška
Linda Tjørhom
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
  Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Išmuratova
Ana Bogali-Titovec
Albina Ahatova
  Njemačka
Martina Glagow
Katrin Apel
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
14. februar 2004. Masovni start (12,5 km)   Liv Grete Poirée (NOR)   Katrin Apel (NJE)   Sandrine Bailly (FRA)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lake Placidu   SAD, 27–29. februar 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
27. februar 2004. Sprint (7,5 km)   Olga Piljova (RUS)   Kati Wilhelm (NJE)   Ana Bogali-Titovec (RUS)
28. februar 2004. Potjera (10 km)   Olga Piljova (RUS)   Ana Bogali-Titovec (RUS)   Sandrine Bailly (FRA)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Fort Kentu   SAD, 3–6. mart 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. mart 2004. Sprint (7,5 km)   Uschi Disl (NJE)   Liv Grete Poirée (NOR)   Olga Zajceva (RUS)
5. mart 2004. Potjera (10 km)   Uschi Disl (NJE)   Liv Grete Poirée (NOR)   Kati Wilhelm (NJE)
6. mart 2004. Masovni start (12,5 km)   Olga Piljova (RUS)   Ana Bogali-Titovec (RUS)   Liv Grete Poirée (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu   Norveška, 11–14. mart 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. mart 2004. Sprint (7,5 km)   Olga Piljova (RUS)   Kati Wilhelm (NJE)   Svjetlana Išmuratova (RUS)
13. mart 2004. Potjera (10 km)   Olga Piljova (RUS)   Ekaterina Dafovska (BUG)   Liv Grete Poirée (NOR)
14. mart 2004.l Masovni start (12,5 km) Utrka prekinuta zbog magle

Tabele uredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Liv Grete Poirée (NOR) 955 7
02.   Olga Piljova (RUS) 860 6
03.   Sandrine Bailly (FRA) 788 4
Ostatak tabele
04.   Uschi Disl (NJE) 733 3
05.   Ana Bogali (RUS) 687 2
06.   Martina Glagow (NJE) 659 1
07.   Katrin Apel (NJE) 652
08.   Kati Wilhelm (NJE) 561
09.   Olena Zubrilova (BJE) 543 1
010.   Olga Zajceva (RUS) 489
016.   Liu Xianying (KIN) 359
017.   Jekaterina Vinogradova (BJE) 358
022.   Kateřina Holubcová (ČEŠ) 265
024.   Natalija Guseva (RUS) 250 1
026.   Linda Tjørhom (NOR) 235 1
027.   Gro Marit Istad Kristiansen (NOR) 224
029.   Andrea Henkel (NJE) 221
030.   Corinne Niogret (FRA) 181
039.   Anna Sprung (AUT) 64
040.   Sun Ribo (KIN) 62
043.   Kong Yingchao (KIN) 59
044.   Soňa Mihoková (SLK) 58
049.   Éva Tófalvi (UKR) 36
050.   Nathalie Santer (ITA) 33
053.   Ann-Elen Skjelbreid (NOR) 29
063.   Lilija Vajhina-Jefremova (UKR) 12
070.   Teja Gregorin (SLO) 7