Svjetski kup u biatlonu 2002/2003.
Svjetski kup u biatlonu 2002/2003. | |
---|---|
Pobjednik | |
Ukupno: | O.E. Bjørndalen (NOR) Martina Glagow (NJE) |
Pojedinačno: | Halvard Hanevold (NOR) Linda Tjørhom (NOR) |
Sprint: | O.E. Bjørndalen (NOR) Sylvie Becaert (FRA) |
Potjera: | O.E. Bjørndalen (NOR) Martina Glagow (NJE) |
Masovni start: | O.E. Bjørndalen (NOR) Albina Ahatova (RUS) |
Štafeta: | Rusija Rusija |
Kup nacija: | Norveška Rusija |
Takmičenja | |
Mjesta održavanja | 10 10 |
Pojedinačna takmičenja | 23 23 |
Timska takmičenja | 8 8 |
Učesnici | |
Države | 41 35 |
Svjetski kup u biatlonu 2002/2003. je bilo 26-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI (engleski: International Biathlon Union). Sezona je počela 5. decembra 2002. u Östersundu u Švedskoj, a završena 24. marta 2003. u Hanti-Mansijsku u Rusiji. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 21-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 7,5 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u ruskom Hanti-Mansijsku. Utrke sa olimpijskih igara su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po drugi put, nakon sezone 1997/98. Norvežanin Ole Einar Bjørndalen, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Njemica Martina Glagow.
Kalendar takmičenja
uredi
|
Bodovanje
urediOd sezone 2000/01., pa sve do sezone 2007/08. koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 50 bodova, drugi 47, treći 43 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od sezone 1984/85. po kojem je pobjednik dobijao 30 bodova, drugi 26, treći 24 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2000/01. do 2007/08. | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plasman | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Bodovi | 50 | 47 | 43 | 40 | 37 | 34 | 32 | 30 | 28 | 26 | 24 | 22 | 20 | 18 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 |
Muškarci
urediRezultati
uredi1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 5–8. decembar 2002. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
5. decembar 2002. (četvrtak) | Sprint (10 km) | Halvard Hanevold (NOR) | Raphaël Poirée (FRA) | Oleg Rišenkov (BJE) |
7. decembar 2002. (subota) | Štafeta (4 × 7,5 km) | Norveška | Rusija | Njemačka |
8. decembar 2002. (nedjelja) | Potjera (12,5 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Raphaël Poirée (FRA) | Egil Gjelland (NOR) |
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 11–15. decembar 2002. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
12. decembar 2002. (četvrtak) | Štafeta (4 × 7,5 km) | Bjelorusija | Norveška | Rusija |
14. decembar 2002. (subota) | Sprint (10 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Halvard Hanevold (NOR) | Andrij Derisemlja (UKR) |
15. decembar 2002. (nedjelja) | Potjera (12,5 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Ricco Groß (NJE) | Halvard Hanevold (NOR) |
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie Slovačka, 19–22. decembar 2002. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
19. decembar 2002. (četvrtak) | Sprint (10 km) | Raphaël Poirée (FRA) | Janez Marič (SLO) | Halvard Hanevold (NOR) |
20. decembar 2002. (petak) | Štafeta (4 × 7,5 km) | Rusija | Njemačka | Francuska |
22. decembar 2002. (nedjelja) | Potjera (12,5 km) | Raphaël Poirée (FRA) | Ricco Groß (NJE) | Vladimir Dračov (BJE) |
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 8–12. januar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
9. januar 2003. ( | Sprint (10 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Sergej Čepikov (RUS) | Wolfgang Rottmann (AUT) |
11. januar 2003. ( | Štafeta (4 × 7,5 km) | Rusija | Bjelorusija | Francuska |
12. januar 2003. ( | Masovni start (15 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Vladimir Dračov (BJE) | Raphaël Poirée (FRA) |
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 15–19. januar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
16. januar 2003. (četvrtak) | Štafeta (4 × 7,5 km) | Francuska | Njemačka | Norveška |
18. januar 2003. (subota) | Sprint (10 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Halvard Hanevold (NOR) | Raphaël Poirée (FRA) |
19. januar 2003. (nedjelja) | Potjera (12,5 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Raphaël Poirée (FRA) | Frank Luck (NJE) |
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 23–26. januar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
23. januar 2003. (četvrtak) | Pojedinačno (20 km) | Vladimir Dračov (BJE) | Halvard Hanevold (NOR) | Stian Eckhoff (NOR) |
25. januar 2003. (subota) | Štafeta (4 × 7,5 km) | Bjelorusija | Norveška | Italija |
26. januar 2003. (nedjelja) | Masovni start (15 km) | Andrij Derisemlja (UKR) | Pavel Rostovcev (RUS) | Ricco Groß (NJE) |
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju Finska, 8–9. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
8. februar 2003. (subota) | Sprint (10 km) | Alexander Wolf (NJE) | Sergej Čepikov (RUS) | Oleksij Ajdarov (BJE) |
9. februar 2003. (nedjelja) | Masovni start (15 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Oleg Rišenkov (BJE) | Halvard Hanevold (NOR) |
8. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu Norveška, 13–16. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
13. februar 2003. ( | Štafeta (4 × 7,5 km) | Bjelorusija | Rusija | Norveška |
15. februar 2003. ( | Sprint (10 km) | Vladimir Dračov (BJE) | Pavel Rostovcev (RUS) | Sven Fischer (NJE) |
16. februar 2003. ( | Potjera (12,5 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Sven Fischer (NJE) | Stian Eckhoff (NOR) |
9. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 20–23. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
20. februar 2003. (četvrtak) | Sprint (10 km) | Sven Fischer (NJE) | Vladimir Dračov (BJE) | Lars Berger (NOR) |
21. februar 2003. (petak) | Pojedinačno (20 km) | Janez Marič (SLO) | Zdeněk Vítek (ČEŠ) | Marko Dolenc (SLO) |
23. februar 2003. (nedjelja) | Potjera (12,5 km) | Vladimir Dračov (BJE) | Zdeněk Vítek (ČEŠ) | Halvard Hanevold (NOR) |
Svjetsko prvenstvo u Hanti-Mansijsku, Rusija, 15-23. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
15. mart 2003. (subota) | Sprint (10 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Ricco Groß (NJE) | Zdeněk Vítek (ČEŠ) |
16. mart 2003. (nedjelja) | Potjera (12,5 km) | Ricco Groß (NJE) | Halvard Hanevold (NOR) | Paavo Puurunen (FIN) |
19. mart 2003. (srijeda) | Pojedinačno (20 km) | Halvard Hanevold (NOR) | Vesa Hietalahti (FIN) | Ricco Groß (NJE) |
21. mart 2003. (petak) | Štafeta (4 × 7,5 km) | Njemačka | Rusija | Bjelorusija |
23. mart 2003. (nedjelja) | Masovni start (15 km) | O.E. Bjørndalen (NOR) | Sven Fischer (NJE) | Raphaël Poirée (FRA) |
Tabele
urediUkupni rezultati (Rezultati nakon 23 takmičenja) | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mjesto | Država | Bodovi | Pobjede | ||||||||||||||||
1. | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 737 | 11 | ||||||||||||||||
2. | Vladimir Dračov (BJE) | 630 | 3 | ||||||||||||||||
3. | Ricco Groß (NJE) | 613 | 1 | ||||||||||||||||
4. | Raphaël Poirée (FRA) | 591 | 2 | ||||||||||||||||
5. | Halvard Hanevold (NOR) | 553 | 2 | ||||||||||||||||
6. | Frode Andresen (NOR) | 486 | – | ||||||||||||||||
7. | Sergej Čepikov (RUS) | 466 | – | ||||||||||||||||
8. | Oleg Rišenkov (BJE) | 451 | – | ||||||||||||||||
9. | Tomasz Sikora (POL) | 442 | – | ||||||||||||||||
10. | Sven Fischer (NJE) | 440 | 1 | ||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Pojedinačni rezultati
urediPla. | Ime | Östersund | Pokljuka | Osrblie | Oberhof | Ruhpolding | Antholz | Lahti | Oslo | Östersund | Hanti-Mansijsk | Bodovi | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sp. | Pot. | Sp. | Pot. | Sp. | Pot. | Sp. | Mas. | Sp. | Pot. | Poj. | Mas. | Sp. | Mas. | Sp. | Pot. | Sp. | Poj. | Pot. | Sp. | Pot. | Poj. | Mas. | |||
1 | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 9 | 1 | 1 | 1 | 6 | NS | 1 | 1 | 1 | 1 | 16 | 18 | 6 | 1 | 7 | 1 | NS | NS | – | 1 | 8 | 30 | 1 | 737 |
2 | Uladsimer Dračou (BJE) | 5 | 7 | 38 | 26 | 10 | 3 | 26 | 2 | 15 | 23 | 1 | 9 | 8 | 4 | 1 | 8 | 2 | 20 | 1 | 5 | 6 | 38 | 20 | 630 |
3 | Ricco Groß (NJE) | 40 | 9 | 14 | 2 | 15 | 2 | 4 | 7 | 25 | 13 | 5 | 3 | 35 | 6 | 10 | 16 | 4 | 19 | 19 | 2 | 1 | 3 | 22 | 613 |
4 | Raphaël Poirée (FRA) | 2 | 2 | 4 | 5 | 1 | 1 | 6 | 3 | 3 | 2 | – | 13 | 18 | 9 | 31 | 13 | – | – | – | NZ | – | 7 | 3 | 591 |
5 | Halvard Hanevold (NOR) | 8 | 48 | 6 | 22 | 16 | 4 | 20 | 21 | 11 | 15 | 2 | 19 | 11 | 3 | 68 | – | 29 | 9 | 3 | 4 | 2 | 1 | 8 | 553 |
6 | Frode Andresen (NOR) | 1 | 21 | 2 | 3 | 3 | 13 | 18 | 9 | 2 | 10 | 11 | 30 | 42 | 16 | 44 | 7 | 13 | 43 | 42 | 6 | 13 | 26 | 21 | 486 |
7 | Sergji Čepikov (RUS) | 51 | 8 | 5 | 4 | 11 | 11 | 2 | 13 | 7 | 4 | 9 | 8 | 2 | 15 | 17 | 18 | – | – | – | 52 | 32 | – | 10 | 466 |
8 | Aleh Rišankou (BJE) | 3 | 23 | 20 | 8 | 5 | 21 | 8 | 6 | 12 | 6 | 22 | 25 | 48 | 2 | 9 | 10 | 27 | 26 | 8 | 39 | 14 | 29 | 13 | 451 |
9 | Tomasz Sikora (POL) | 21 | 13 | 7 | 7 | 23 | 17 | 7 | 11 | 10 | 7 | 7 | 5 | 28 | NZ | 20 | 23 | 48 | 23 | 17 | 11 | 7 | 9 | 14 | 442 |
10 | Sven Fischer (NJE) | 6 | 27 | 9 | 12 | 9 | 8 | 23 | 15 | NS | – | – | – | 46 | 11 | 3 | 2 | 1 | 30 | 26 | 12 | 11 | 22 | 2 | 440 |
11 | Stian Eckhoff (NOR) | 16 | 28 | 34 | 9 | 20 | 12 | 22 | 10 | 4 | 17 | 3 | 22 | 15 | 8 | 6 | 3 | 17 | 24 | 4 | 35 | 33 | 35 | 9 | 432 |
12 | Pavel Rostovcev (RUS) | 58 | 34 | 37 | 27 | 4 | 9 | 17 | 5 | 6 | 9 | 17 | 2 | 25 | 28 | 2 | 4 | – | – | – | 63 | – | 14 | 23 | 366 |
13 | Egil Gjelland (NOR) | 4 | 3 | 101 | – | 29 | 10 | 56 | 14 | 31 | 31 | 23 | 16 | 21 | 10 | 24 | 12 | 23 | 8 | 5 | 14 | 22 | 6 | 19 | 365 |
14 | Vincent Defrasne (FRA) | 19 | 16 | 15 | 10 | 22 | 18 | 12 | 8 | 30 | 24 | 69 | 4 | 7 | 14 | 46 | 25 | 12 | 14 | 23 | 17 | NZ | 4 | 18 | 362 |
15 | Christoph Sumann (AUT) | 22 | 49 | – | – | 7 | 14 | 13 | 17 | 27 | 30 | 13 | 29 | 5 | 18 | 18 | 17 | 16 | 13 | 11 | 8 | 10 | 10 | 29 | 340 |
16 | Zdeněk Vítek (ČEŠ) | 15 | 15 | 13 | 13 | 32 | 16 | NS | – | – | – | – | – | – | – | 11 | 9 | 7 | 2 | 2 | 3 | NZ | – | 7 | 338 |
17 | Frank Luck (NJE) | 25 | 24 | 50 | 32 | 12 | 32 | 69 | – | 9 | 3 | 4 | 14 | 52 | 19 | 19 | 14 | 8 | 35 | 28 | 30 | 5 | 36 | 17 | 291 |
18 | Ilmārs Bricis (LAT) | 12 | 4 | 12 | 23 | 50 | 42 | 24 | 18 | 16 | 5 | 35 | 27 | 30 | 13 | 45 | NS | 10 | 34 | NS | 33 | 12 | 18 | 4 | 290 |
19 | Sergej Roškov (RUS) | 17 | 10 | 21 | 20 | 46 | 31 | 16 | 12 | 29 | 27 | 14 | 24 | 16 | 24 | 13 | 11 | – | – | – | 15 | 4 | 11 | 25 | 281 |
20 | Julien Robert (FRA) | 44 | 19 | 24 | 29 | 17 | 25 | 15 | 4 | 23 | 8 | 21 | 6 | 20 | 12 | 54 | NS | 33 | 12 | 14 | 60 | NS | 48 | – | 252 |
21 | Peter Sendel (NJE) | 55 | 31 | 35 | 28 | 43 | 19 | 19 | – | 53 | 32 | 8 | 7 | 31 | 7 | 12 | 5 | 50 | 25 | 21 | – | – | 8 | 11 | 250 |
22 | René Cattarinussi (ITA) | 31 | 40 | 19 | 46 | 31 | 7 | 53 | 24 | 17 | 21 | 47 | 21 | 10 | 26 | 5 | 29 | 9 | 39 | 29 | 7 | 16 | 19 | 26 | 249 |
23 | Janez Marič (SLO) | 30 | 37 | 69 | – | 2 | 29 | 45 | 28 | 68 | – | 25 | 26 | – | – | 4 | 47 | 21 | 1 | 7 | 25 | 24 | 20 | – | 219 |
24 | Wolfgang Perner (AUT) | 50 | 44 | 8 | 33 | 18 | 6 | 5 | 27 | 18 | 12 | 81 | 28 | 53 | 27 | 29 | 31 | 22 | 7 | 27 | 34 | 31 | 37 | – | 207 |
25 | Marko Dolenc (SLO) | 20 | 17 | 32 | 30 | 8 | 33 | 10 | 26 | 58 | NS | 30 | 23 | 38 | 17 | 25 | 28 | 38 | 3 | 16 | 37 | 9 | 31 | 30 | 206 |
26 | Michael Greis (NJE) | 36 | 14 | 26 | 19 | 55 | 37 | 9 | 16 | 37 | 36 | 24 | 17 | 40 | 22 | 30 | 24 | 5 | 17 | 10 | 29 | NS | – | – | 195 |
27 | Paavo Puurunen (FIN) | 38 | 35 | 47 | NS | – | – | NS | – | 26 | 16 | NZ | – | 29 | – | 14 | 6 | 41 | 15 | 33 | 21 | 3 | 16 | 6 | 192 |
28 | Wolfgang Rottmann (AUT) | – | – | 73 | – | 24 | 26 | 3 | 22 | 8 | 11 | NZ | 15 | 17 | 25 | 22 | 27 | – | – | – | 22 | 21 | 58 | – | 186 |
29 | Daniel Mesotitsch (AUT) | 59 | 45 | 43 | 16 | 14 | 5 | 37 | 25 | 63 | – | 12 | 12 | 34 | 5 | 27 | NZ | – | – | – | – | – | 12 | – | 183 |
30 | Andrij Derisemlja (UKR) | 56 | NS | 3 | 15 | 84 | – | 57 | 30 | 35 | NS | – | 1 | 19 | 21 | 43 | 15 | – | – | – | 23 | 15 | 54 | – | 172 |
31 | Wilfried Pallhuber (ITA) | 27 | 12 | 23 | 24 | 39 | 28 | 64 | 19 | 42 | 42 | 37 | 10 | 26 | 20 | 42 | 53 | 30 | 10 | 9 | 32 | 19 | 78 | – | 165 |
32 | Ferréol Cannard (FRA) | 7 | 6 | 18 | 43 | 45 | 23 | 33 | 29 | 14 | 14 | 26 | 20 | 32 | 29 | 37 | 35 | – | 27 | 24 | 72 | – | 43 | – | 154 |
33 | Vesa Hietalahti (FIN) | 18 | 26 | 51 | NS | – | – | – | – | 43 | 52 | 54 | – | 33 | – | – | – | 35 | 5 | 15 | 28 | 25 | 2 | 15 | 142 |
34 | Vječslav Derkač (UKR) | 13 | 5 | 48 | 48 | 13 | 20 | 51 | 23 | 72 | – | – | 11 | 36 | 23 | 28 | 36 | – | – | – | 55 | NS | 21 | – | 141 |
35 | Viktor Majgurov (RUS) | 28 | 47 | 28 | 6 | 25 | 22 | 39 | 20 | NS | – | 31 | – | 47 | – | 21 | 19 | – | – | – | 9 | 28 | – | 12 | 141 |
36 | Sergej Baškirov (RUS) | 41 | 29 | 49 | 44 | – | – | 42 | – | 5 | 28 | 41 | – | 60 | – | 26 | 21 | 6 | 4 | 31 | – | – | 41 | – | 131 |
37 | Rustam Valiulin (BJE) | 42 | 43 | 44 | 31 | 60 | 53 | 28 | – | 28 | 18 | 18 | – | 12 | – | 8 | 26 | 26 | 32 | NS | 16 | 20 | 50 | 24 | 127 |
38 | Roman Dostál (ČEŠ) | 77 | – | 74 | – | 35 | 44 | 31 | – | 50 | 51 | 6 | – | – | – | 52 | 40 | 36 | 29 | 18 | 13 | 23 | 24 | 5 | 121 |
39 | Alexander Wolf (NJE) | 34 | 18 | 42 | 25 | 40 | NS | 32 | – | 49 | 44 | 40 | – | 1 | – | 33 | 20 | 47 | 21 | 25 | – | – | – | – | 96 |
40 | Carl Johan Bergman (ŠVE) | 23 | 50 | 31 | 36 | 33 | 34 | 14 | – | 32 | 35 | 19 | – | – | – | 15 | 32 | 40 | 6 | 34 | 27 | 27 | 75 | – | 96 |
41 | Tomaž Globočnik (SLO) | 14 | 30 | 17 | KRU | 67 | – | 50 | – | 61 | – | 55 | – | – | – | 40 | 22 | 32 | 56 | NS | 38 | 34 | 5 | 16 | 94 |
42 | Nikolaj Kruglov (RUS) | – | – | 45 | 18 | 27 | 51 | 27 | – | 24 | 19 | 56 | – | 4 | – | 51 | 30 | 19 | 37 | 32 | – | – | 39 | – | 93 |
43 | Lars Berger (NOR) | 29 | 20 | 28 | 11 | 62 | – | 60 | – | 38 | 33 | 53 | – | – | – | 39 | NS | 3 | 41 | 22 | – | – | – | – | 92 |
44 | Marek Matiaško (SVK) | 32 | 39 | 65 | – | 72 | – | 71 | – | 13 | 22 | 28 | – | – | – | 34 | 49 | 46 | 11 | 12 | 41 | 46 | 64 | – | 78 |
45 | Indrek Tobreluts (EST) | 39 | 32 | 24 | 35 | 28 | 27 | 48 | – | 33 | 26 | 45 | – | 9 | – | 16 | 44 | – | – | – | 18 | NZ | – | – | 75 |
46 | Andreas Birnbacher (NJE) | – | – | 55 | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | 22 | – | 60 | 48 | 14 | 22 | 6 | – | – | – | – | 70 |
47 | Aljaksej Ajdarau (BJE) | 33 | 11 | 61 | – | 41 | 50 | 34 | – | 41 | 37 | 52 | – | 3 | – | 63 | – | 51 | 57 | NS | 53 | 37 | 47 | – | 67 |
48 | Jeremy Teela (SAD) | – | – | – | – | – | – | 38 | – | 45 | 45 | 72 | – | 23 | – | 74 | – | 15 | NS | – | 10 | 17 | 76 | 28 | 67 |
49 | Dimitri Borovik (EST) | 24 | 36 | 55 | 40 | 42 | 15 | 78 | – | 19 | 49 | 39 | – | 55 | – | 59 | 51 | – | – | – | 36 | 18 | 17 | 27 | 66 |
50 | Ludwig Gredler (AUT) | 10 | 22 | 52 | 42 | 47 | 30 | 62 | – | – | – | NS | – | 13 | – | 62 | – | 49 | NS | – | 48 | 42 | – | – | 56 |
51 | Pavol Hurajt (SVK) | 64 | – | 75 | – | 37 | 56 | 65 | – | – | – | – | – | – | – | 53 | 42 | 11 | 50 | 36 | 19 | 26 | 23 | – | 49 |
52 | Petr Garabík (ČEŠ) | 47 | 41 | 59 | NS | 58 | 57 | – | – | 73 | – | 10 | – | – | – | 58 | NS | – | – | – | – | – | 13 | – | 46 |
53 | René-Laurent Vuillermoz (ITA) | – | – | 11 | 14 | 34 | 41 | 58 | – | 71 | – | 50 | – | 51 | – | 72 | – | 56 | 46 | 37 | 57 | 47 | 85 | – | 42 |
54 | Jakob Börjesson (ŠVE) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 56 | 43 | 25 | 16 | 13 | – | – | 42 | – | 41 |
55 | Ruslan Lisenko (UKR) | 54 | NS | 16 | 17 | 57 | NZ | 40 | – | – | – | 20 | – | 56 | – | 34 | 38 | – | – | – | 68 | – | – | – | 40 |
56 | Björn Ferry (ŠVE) | 11 | 42 | 36 | 38 | 51 | 36 | 82 | – | NS | – | 27 | – | – | – | 47 | KRU | 20 | 53 | 43 | 43 | 36 | 32 | – | 39 |
57 | Timo Antila (FIN) | 62 | – | 22 | 37 | – | – | 35 | – | 22 | 20 | – | – | 24 | – | 41 | 41 | – | 44 | 41 | 69 | – | 77 | – | 36 |
58 | Oleksandr Bilanenko (UKR) | 52 | NS | 27 | 50 | 26 | 35 | 11 | – | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 46 | NS | 53 | – | 33 |
59 | Dag Bjørndalen (NOR) | 49 | NS | 33 | 21 | 21 | 24 | – | – | 48 | 34 | 29 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 29 |
60 | Mihail Kočkin (RUS) | 68 | – | 10 | 34 | 76 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 26 |
61 | Sjarhej Novikau (BJE) | 70 | – | – | – | 59 | 47 | 73 | – | – | – | NS | – | 14 | – | 23 | 37 | 37 | 51 | NS | – | – | – | – | 26 |
62 | Filip Šulman (RUS) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 18 | 18 | NS | – | – | – | – | 26 |
63 | Oļegs Maļuhins (LAT) | 35 | 46 | NZ | – | – | – | – | – | 40 | 41 | 36 | – | 27 | – | – | – | – | – | – | 26 | 35 | 15 | – | 25 |
64 | Kyōji Suga (JAP) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 49 | 45 | 33 | 31 | 40 | 20 | 29 | 25 | – | 19 |
65 | Sergej Rusinov (RUS) | 63 | – | – | – | 53 | 45 | 43 | – | 62 | – | 15 | – | 59 | – | 66 | – | 54 | 47 | 30 | – | – | – | – | 17 |
66 | Janez Ožbolt (SLO) | 36 | 38 | 46 | NS | 56 | 54 | 41 | – | 39 | 50 | 64 | – | – | – | 67 | – | 43 | 33 | 20 | NZ | – | 28 | – | 14 |
67 | Tord Wiksten (ŠVE) | – | – | 58 | 49 | 19 | 52 | 59 | – | 57 | 47 | 62 | – | – | – | 76 | – | – | 52 | NS | – | – | – | – | 12 |
68 | Friedrich Pinter (AUT) | 85 | – | 76 | – | – | – | – | – | 20 | 43 | NZ | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 11 |
69 | Janno Prants (EST) | 74 | – | 53 | KRU | 44 | 38 | 21 | – | 74 | – | 73 | – | 49 | – | 78 | – | – | – | – | – | – | 71 | – | 10 |
70 | Roman Prima (UKR) | 76 | – | – | – | 73 | – | 44 | – | 21 | NS | 58 | – | 54 | – | 61 | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 |
71 | Tomáš Holubec (ČEŠ) | 48 | 55 | 54 | 51 | 36 | 40 | 29 | – | 34 | 38 | 65 | – | – | – | 38 | 33 | 27 | 28 | NZ | 65 | – | 62 | – | 9 |
72 | Tor Halvor Bjørnstad (NOR) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 37 | – | 68 | – | 24 | 42 | 38 | – | – | – | – | 7 |
73 | Mattias Nilsson (ŠVE) | 46 | 54 | 60 | 52 | – | – | NS | – | 85 | – | – | – | – | – | 55 | 39 | – | – | – | 24 | 48 | – | – | 7 |
74 | Marco Morgenstern (NJE) | – | – | – | – | – | – | 30 | – | 52 | 25 | 51 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 7 |
75 | Gilles Marguet (FRA) | 53 | 33 | 63 | – | 54 | 43 | 25 | – | 55 | 46 | 44 | – | – | – | 70 | – | 39 | 36 | 39 | – | – | – | – | 6 |
76 | Raivis Zimelis (LAT) | 44 | 25 | 40 | 45 | 52 | 46 | 36 | – | 51 | 48 | 59 | – | 50 | – | – | – | – | – | – | 50 | 43 | 49 | – | 6 |
77 | Carsten Pump (NJE) | 26 | 51 | – | – | 79 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 |
78 | Michal Šlesingr (ČEŠ) | – | – | – | – | 65 | – | – | – | 65 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 50 | 39 | 27 | – | 4 |
79 | Jean-Marc Chabloz (ŠVI) | 43 | NS | 66 | – | – | – | 52 | – | 54 | 29 | 34 | – | – | – | 32 | 34 | 52 | NS | – | 31 | 30 | 61 | – | 3 |
80 | Aljaksandr Siman (BJE) | 75 | – | 30 | 41 | DIS | – | 54 | – | 44 | 40 | 32 | – | 39 | – | 48 | NS | 53 | NZ | – | – | – | – | – | 1 |
81 | Pavol Novák (SVK) | 72 | – | – | – | 30 | 55 | 83 | – | 80 | – | 42 | – | – | – | 80 | – | 45 | 40 | 45 | 73 | – | 55 | – | 1 |
– | Oscar Aranda (ARG) | – | – | – | – | 95 | – | 96 | – | 106 | – | 87 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Cameron Morton (AUS) | – | – | – | – | – | – | 90 | – | 94 | – | 68 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Mark Raymond (AUS) | – | – | – | – | – | – | 94 | – | 103 | – | – | – | 67 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Ben Gielen (BEL) | – | – | – | – | – | – | 99 | – | 107 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Thorsten Langer (BEL) | – | – | – | – | – | – | 101 | – | 108 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Miro Ćosić (BIH) | – | – | – | – | 98 | – | 100 | – | 102 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Momo Skokić (BIH) | – | – | – | – | – | – | NS | – | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Mihail Klečerov (BUG) | – | – | – | – | – | – | – | – | 84 | – | 63 | – | – | – | – | – | – | – | – | 62 | – | 56 | – | 0 |
– | Aleksandar Sarovnij (BUG) | – | – | – | – | – | – | – | – | 59 | 57 | 79 | – | – | – | 83 | – | 67 | 59 | 47 | 80 | – | 70 | – | 0 |
– | Teofilo Pino (ČIL) | – | – | – | – | – | – | 102 | – | 109 | – | 96 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Qiu Lianhai (CHN) | 81 | – | 98 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Zhang Qing (CHN) | 69 | – | 57 | 53 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jörn Wollschläger (NJE) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 48 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Margus Ader (EST) | 79 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 74 | – | – | – | – | – | 65 | 55 | NS | – | – | – | – | 0 |
– | Kauri Kõiv (EST) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 71 | 71 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Roland Lessing (EST) | – | – | 82 | – | 61 | – | 61 | – | 76 | – | – | – | 43 | – | 73 | – | – | – | – | NS | – | 68 | – | 0 |
– | Priit Viks (EST) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 64 | 60 | NS | 66 | – | 57 | – | 0 |
– | Mika Kaljunen (FIN) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 58 | – | 71 | – | 58 | 61 | – | – | – | 82 | – | 0 |
– | Jarkko Kauppinen (FIN) | 99 | – | 104 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Kalle Kauppinen (FIN) | 97 | – | 78 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 66 | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jouni Kinnunen (FIN) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 82 | – | 55 | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jussi Mäkelä (FIN) | – | – | – | – | – | – | – | – | 67 | – | – | – | 57 | – | 50 | 52 | – | 66 | – | 64 | – | – | – | 0 |
– | Mikko Uusipaikka (FIN) | – | – | – | – | – | – | 77 | – | 86 | – | 76 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Alexandre Aubert (FRA) | – | – | – | – | – | – | 63 | – | 90 | – | 61 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Lionel Grebot (FRA) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 71 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Gaël Poirée (FRA) | 83 | – | 62 | – | 66 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Stavros Christoforidis (GRČ) | 98 | – | 105 | – | 94 | – | – | – | 97 | – | 82 | – | – | – | – | – | – | – | – | 84 | – | 73 | – | 0 |
– | Eleftherios Fafalis (GRČ) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 82 | – | 89 | – | 0 |
– | Grigorios Moschovakos (GRČ) | – | – | – | – | – | – | – | – | 104 | – | 91 | – | – | – | – | – | – | – | – | NZ | – | 91 | – | 0 |
– | Øystein Slettemark (GRL) | 104 | – | 87 | – | – | – | 89 | – | 88 | – | 85 | – | 61 | – | 88 | – | 72 | 70 | – | 81 | – | 84 | – | 0 |
– | Tom Clemens (UK) | – | – | – | – | – | – | – | – | 93 | – | 66 | – | 66 | – | 87 | – | 68 | 67 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Mark Gee (UK) | 73 | – | – | – | – | – | 79 | – | 83 | – | 67 | – | 45 | – | 64 | – | – | 45 | 48 | 56 | KRU | 81 | – | 0 |
– | Lee-Steve Jackson (UK) | 103 | – | 80 | – | 91 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jason Sklenar (UK) | 88 | – | 96 | – | 83 | – | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Kurt Sumner (UK) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 86 | – | 63 | – | – | – | 69 | 63 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Marc Walker (UK) | – | – | 99 | – | 89 | – | 91 | – | 92 | – | – | – | – | – | 65 | – | 70 | – | – | 85 | – | 86 | – | 0 |
– | Klaus Höllrigl (ITA) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 71 | – | – | – | 0 |
– | Paolo Longo (ITA) | 60 | 52 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 51 | – | 0 |
– | Daisuke Ebisawa (JAP) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 81 | – | 59 | 48 | 46 | 58 | 52 | 65 | – | 0 |
– | Tomonori Endo (JAP) | 86 | – | – | – | – | – | 85 | – | 89 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Hidenori Isa (JAP) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 36 | 46 | 61 | 38 | 35 | 54 | 49 | 63 | – | 0 |
– | Tatsumi Kasahara (JAP) | – | – | 81 | – | 81 | – | 66 | – | 47 | 56 | – | – | – | – | 77 | – | 60 | 64 | – | 70 | – | 46 | – | 0 |
– | Hironao Meguro (JAP) | 93 | – | 71 | – | 64 | – | 76 | – | 60 | 54 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Sunao Noto (JAP) | 84 | – | 93 | – | 80 | – | 80 | – | 70 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Takashi Shindo (JAP) | 101 | – | 84 | – | 88 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Robin Clegg (KAN) | – | – | – | – | – | – | – | – | 46 | 53 | 38 | – | – | – | – | – | – | – | – | 83 | – | 33 | – | 0 |
– | Jean Paquet (KAN) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | NZ | – | 59 | – | 0 |
– | Aleksandar Fadejev (KAZ) | – | – | – | – | – | – | 93 | – | 101 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 87 | – | – | – | 0 |
– | Dmitri Posdnjakov (KAZ) | 90 | – | 79 | – | 77 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Igor Selenkov (KAZ) | 92 | – | 97 | – | 78 | – | 84 | – | 98 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 75 | – | 79 | – | 0 |
– | Vladimir Behterev (KIR) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 49 | 38 | 40 | – | 0 |
– | Eduard Rjabov (KIR) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 40 | 41 | 60 | – | 0 |
– | Kim Kyung-Tae (KOR) | 105 | – | – | – | 92 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 76 | – | 90 | – | 0 |
– | Park Yoon-Bae (KOR) | 102 | – | 103 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 86 | – | 88 | – | 0 |
– | Shin Byung-Gook (KOR) | – | – | 100 | – | 90 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Žarko Galjanić (HRV) | – | – | – | – | 97 | – | 98 | – | NS | – | 92 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jānis Bērziņš (LAT) | 82 | – | 83 | – | 68 | – | – | – | – | – | 49 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jēkabs Nākums (LAT) | 65 | – | 70 | – | 38 | 49 | 46 | – | 64 | – | 33 | – | 44 | – | – | – | – | – | – | 79 | – | 34 | – | 0 |
– | Olegs Pidhacnijs (LAT) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 73 | 68 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Intars Spalvins (LAT) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 62 | 58 | NS | – | – | – | – | 0 |
– | Maksim Domasev (LTU) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 93 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Aleksandr Lavrinovič (LTU) | 100 | – | 95 | – | – | – | – | – | 91 | – | 89 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Ivan Florean (MDA) | – | – | – | – | 100 | – | NZ | – | NS | – | NZ | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Mihail Gribusencov (MDA) | – | – | – | – | 93 | – | 95 | – | 99 | – | 88 | – | – | – | NZ | – | 74 | NS | – | 74 | – | 87 | – | 0 |
– | Peter Moysey (NZL) | 106 | – | 107 | – | – | – | 97 | – | 110 | – | 94 | – | 68 | – | – | – | 75 | 72 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Alexander Os (NOR) | – | – | – | – | – | – | 47 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Hans Achorner (AUT) | 71 | – | 39 | 47 | 49 | 48 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Simon Eder (AUT) | – | – | – | – | – | – | – | – | NZ | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Holger Schönthier (AUT) | – | – | – | – | 48 | 39 | 49 | – | 36 | 39 | 70 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Grzegorz Bodziana (POL) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 64 | – | 85 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Bartłomiej Golec (POL) | 96 | – | 91 | – | 87 | – | 68 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Sylwester Kulig (POL) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 65 | – | 86 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Ryszard Szary (POL) | 80 | – | 89 | – | 75 | – | 75 | – | 95 | – | 84 | – | – | – | – | – | – | – | – | 77 | – | 83 | – | 0 |
– | Wiesław Ziemianin (POL) | 78 | – | 67 | – | 74 | – | 92 | – | 81 | – | 60 | – | 41 | – | 57 | 50 | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Marian Blaj (RUM) | 67 | – | 77 | – | 86 | – | 88 | – | 87 | – | 75 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Ionut Dihoi (RUM) | – | – | – | – | DIS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Vasile Sneaga (RUM) | – | – | – | – | – | – | 70 | – | 79 | – | 57 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Dmitri Jarošenko (RUS) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 44 | 69 | – | – | – | – | – | 0 |
– | David Ekholm (ŠVE) | 95 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 77 | – | – | – | – | – | 57 | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Marten Handler (ŠVE) | 87 | – | 94 | – | 63 | – | 66 | – | 75 | – | NS | – | – | – | – | – | 31 | 62 | – | 44 | 45 | 67 | – | 0 |
– | Erik Olofsson (ŠVE) | – | – | – | – | 85 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Curdin Eichholzer (ŠVI) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 78 | – | – | – | – | – | – | – | – | NS | – | 74 | – | 0 |
– | Matthias Simmen (ŠVI) | 94 | – | 92 | – | 71 | – | 87 | – | 77 | – | – | – | – | – | 84 | – | 42 | 65 | – | 61 | – | 72 | – | 0 |
– | Roland Zwahlen (ŠVI) | 66 | – | 72 | – | 70 | – | 72 | – | 69 | – | 43 | – | – | – | 75 | – | NS | 54 | NS | 42 | 40 | 52 | – | 0 |
– | Miroslav Matiaško (SVK) | – | – | – | – | – | – | – | – | 82 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 67 | – | 69 | – | 0 |
– | Dušan Šimočko (SVK) | – | – | 87 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Aleksander Grajf (SLO) | 61 | – | 86 | – | 69 | – | 74 | – | 78 | – | 46 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jože Poklukar (SLO) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | NZ | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Matjaž Poklukar (SLO) | 57 | 53 | 64 | – | 82 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 79 | – | 63 | 49 | 44 | – | – | – | – | 0 |
– | Martin Ponikvar (SLO) | – | – | – | – | – | – | 81 | – | 66 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Petr Graclík (ČEŠ) | 91 | – | 90 | – | – | – | 86 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Ondřej Moravec (ČEŠ) | – | – | – | – | – | – | – | – | 56 | 55 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Oleksij Korobejnikov (UKR) | – | – | 41 | 39 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 44 | – | 0 |
– | Juri Tevikov (UKR) | – | – | – | – | – | – | – | – | 100 | – | 83 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Csaba Cseke (MAĐ) | – | – | 106 | – | 96 | – | – | – | 105 | – | 95 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Zoltan Jakab (MAĐ) | – | – | – | – | 99 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Imre Tagscherer (MAĐ) | – | – | 102 | – | – | – | – | – | – | – | 90 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Zoltan Tagscherer (MAĐ) | – | – | – | – | – | – | – | – | 96 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 78 | – | 80 | – | 0 |
– | Lowell Bailey (SAD) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 59 | 50 | 45 | – | 0 |
– | Dan Campbell (SAD) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 80 | – | – | – | – | – | – | – | – | 44 | 44 | 66 | – | 0 |
– | Jay Hakkinen (SAD) | 89 | – | 68 | – | – | – | 55 | – | – | – | – | – | 62 | – | – | – | – | – | – | 47 | 51 | – | – | 0 |
– | Sjarhej Daškevič (BJE) | – | – | 85 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
Legende | |||
---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | Podest-Platzierungen |
4–10 | übrige Top-10-Platzierungen | ||
11–30 | Rennen innerhalb der Punkteränge beendet | ||
ab 31 | Rennen außerhalb der Punkteränge beendet | ||
KRU | [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden | ||
NZ | Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet | ||
NS | Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten |
Legende | |||
---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | Podest-Platzierungen |
4–10 | übrige Top-10-Platzierungen | ||
11–30 | Rennen innerhalb der Punkteränge beendet | ||
DIS | Disqualifikation | ||
NS | Did not start | ||
NZ | Did not finish |
Žene
urediRezultati
uredi1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 5–8. decembar 2002. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
5. decembar 2002. (četvrtak) | Sprint (7,5 km) | Olga Zajceva (RUS) | Sylvie Becaert (FRA) | Olga Piljova (RUS) |
6. decembar 2002. (petak) | Štafeta (4 x 6 km) | Njemačka | Norveška | Rusija |
8. decembar 2002. (nedjelja) | 10 km Verfolgung | Kati Wilhelm (NJE) | Olga Zajceva (RUS) | Katja Beer (NJE) |
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 11–15. decembar 2002. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
11. decembar 2002. (srijeda) | Potjera (10 km) | Rusija | Njemačka | Bugarska |
13. decembar 2002. (petak) | Sprint (7,5 km) | Linda Tjørhom (NOR) | Svjetlana Išmuratova (RUS) | Ekaterina Dafovska (BUG) |
15. decembar 2002. (nedjelja) | Potjera (10 km) | Katja Beer (NJE) | Linda Tjørhom (NOR) | Sanna-Leena Perunka (FIN) |
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie Slovačka, 19–22. decembar 2002. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
19. decembar 2002. (četvrtak) | Sprint (7,5 km) | Galina Kukljeva (RUS) | Albina Ahatova (RUS) | Uschi Disl (NJE) |
21. decembar 2002. (subota) | Štafeta (4 x 6 km) | Bjelorusija | Njemačka | Norveška |
22. decembar 2002. (nedjelja) | Potjera (10 km) | Ekaterina Dafovska (BUG) | Galina Kukljeva (RUS) | Martina Glagow (NJE) |
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 8–12. januar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
8. januar 2003. (srijeda) | Sprint (7,5 km) | Ekaterina Dafovska (BUG) | Sylvie Becaert (FRA) | Kateřina Holubcová (ČEŠ) |
10. januar 2003. (petak) | Štafeta (4 x 6 km) | Njemačka | Rusija | Francuska |
12. januar 2003. (nedjelja) | Masovni start (12,5 km) | Uschi Disl (NJE) | Ekaterina Dafovska (BUG) | Sylvie Becaert (FRA) |
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 15–19. januar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
15. januar 2003. (Mi.) | Štafeta (4 x 6 km) | Rusija | Njemačka | Norveška |
17. januar 2003. (petak) | Sprint (7,5 km) | Galina Kukljeva (RUS) | Martina Glagow (NJE) | Olga Piljova (RUS) |
19. januar 2003. (nedjelja) | Potjera (10 km) | Ekaterina Dafovska (BUG) | Martina Glagow (NJE) | Svjetlana Išmuratova (RUS) |
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 23–26. januar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
23. januar 2003. (četvrtak) | Pojedinačno (15 km) | Ekaterina Dafovska (BUG) | Sandrine Bailly (FRA) | Linda Tjørhom} (NOR) |
24. januar 2003. (petak) | Štafeta (4 x 6 km) | Rusija | Njemačka | Bjelorusija |
26. januar 2003. (nedjelja) | Masovni start (12,5 km) | Albina Ahatova (RUS) | Sylvie Becaert (FRA) | Corinne Niogret (FRA) |
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju Finska, 8–9. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
8. februar 2003. (subota) | Sprint (7,5 km) | Olga Piljova (RUS) | Albina Ahatova (RUS) | Kati Wilhelm (NJE) |
9. februar 2003. (nedjelja) | Masovni start (12,5 km) | Kati Wilhelm (NJE) | Martina Glagow (NJE) | Ekaterina Dafovska (BUG) |
8. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu Norveška, 13–16. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
13. februar 2003. (četvrtak) | Štafeta (4 x 6 km) | Rusija | Bjelorusija | Francuska |
15. februar 2003. (subota) | Sprint (7,5 km) | Sandrine Bailly (FRA) | Albina Ahatova (RUS) | Martina Glagow (NJE) |
16. februar 2003. (nedjelja) | Potjera (10 km) | Martina Glagow (NJE) | Olena Zubrilova (BJE) | Michela Ponza (ITA) |
9. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 20–23. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
20. februar 2003. (četvrtak) | Sprint (7,5 km) | Kati Wilhelm (NJE) | Olena Zubrilova (BJE) | Uschi Disl (NJE) |
22. februar 2003. (subota) | Pojedinačno (15 km) | Olga Zajceva (RUS) | Linda Tjørhom (NOR) | Olga Piljova (RUS) |
23. februar 2003. (nedjelja) | Potjera (10 km) | Olena Zubrilova (BJE) | Linda Tjørhom (NOR) | Kateřina Holubcová (ČEŠ) |
Svjetsko prvenstvo u Hanti-Mansijsku, Rusija, 15-23. februar 2003. | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | Disciplina | 1. | 2. | 3. |
15. mart 2003. (subota) | Sprint (7,5 km) | Sylvie Becaert (FRA) | Olena Petrova (UKR) | Kateřina Holubcová (ČEŠ) |
16. mart 2003. (nedjelja) | Potjera (10 km) | Martina Glagow (NJE) Sandrine Bailly (FRA)[b] |
Svjetlana Išmuratova (RUS) | |
18. mart 2003. (utorak) | Pojedinačno (15 km) | Kateřina Holubcová (ČEŠ) | Olena Zubrilova (BJE) | Gunn Margit Andreassen (NOR) |
20. März (Do.) | Štafeta (4 x 6 km) | Rusija | Ukrajina | Njemačka |
22. mart 2003. (subota) | Masovni start (12,5 km) | Albina Ahatova (RUS) | Svjetlana Išmuratova (RUS) | Sandrine Bailly (FRA) |
Tabele
uredi
|
|
|
|
|
|
Pojedinačni rezultati
urediPla. | Ime | Östersund | Pokljuka | Osrblie | Oberhof | Ruhpolding | Antholz | Lahti | Oslo | Östersund | Hanti-Mansijsk | Bodovi | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sp. | Pot. | Sp. | Pot. | Sp. | Pot. | Sp. | Mas. | Sp. | Pot. | Poj. | Mas. | Sp. | Mas. | Sp. | Pot. | Sp. | Poj. | Pot. | Sp. | Pot. | Poj. | Mas. | |||
1 | Martina Glagow (NJE) | 7 | 31 | 11 | 6 | 6 | 3 | 34 | 4 | 2 | 2 | 7 | 14 | 9 | 2 | 3 | 1 | 5 | 9 | 6 | 10 | 1 | 6 | 12 | 729 |
2 | Albina Ahatova (RUS) | 14 | 10 | 24 | 7 | 2 | 8 | 9 | 10 | 17 | 10 | 5 | 1 | 2 | 10 | 2 | 5 | 7 | 5 | 5 | 23 | 7 | 5 | 1 | 699 |
3 | Sylvie Becaert (FRA) | 2 | 4 | 4 | 11 | 5 | 9 | 2 | 3 | 16 | 6 | 9 | 2 | 11 | 19 | 20 | 8 | 12 | 7 | 9 | 1 | 5 | 26 | 8 | 680 |
4 | Ekaterina Dafovska (BUG) | 9 | 7 | 3 | 10 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6 | 1 | 1 | 13 | 22 | 3 | 5 | 21 | 19 | 21 | 24 | 29 | 25 | 8 | 11 | 644 |
5 | Olena Zubrilova (BJE) | 10 | 6 | 18 | 5 | 18 | 6 | 21 | 17 | 27 | 5 | 16 | 12 | 13 | 8 | 21 | 2 | 2 | 6 | 1 | 5 | 4 | 2 | 4 | 634 |
6 | Sandrine Bailly (FRA) | 50 | 24 | 27 | 4 | 8 | 5 | NZ | 18 | 5 | 8 | 2 | 7 | 5 | 12 | 1 | 16 | 10 | 34 | 23 | 7 | 1 | 20 | 3 | 570 |
7 | Uschi Disl (NJE) | 24 | 8 | 9 | 16 | 3 | 13 | 22 | 1 | 4 | 12 | 50 | 6 | 12 | 6 | 10 | 7 | 3 | 11 | 10 | 34 | 13 | – | 21 | 535 |
8 | Kateřina Holubcová (ČEŠ) | 12 | 26 | 20 | 14 | 21 | 14 | 3 | 8 | 14 | 14 | 18 | 10 | – | – | 16 | 14 | 6 | 10 | 3 | 3 | 8 | 1 | 5 | 523 |
9 | Svjetlana Černousova (RUS) | 20 | 16 | 19 | 24 | 19 | 15 | 7 | 9 | 7 | 11 | 4 | 8 | 16 | 18 | 4 | 4 | 8 | 16 | 7 | – | – | 15 | 19 | 465 |
10 | Olga Medvedceva (RUS) | 3 | 5 | 5 | 9 | 14 | 4 | 12 | 11 | 3 | 13 | 41 | 26 | 1 | 22 | 30 | 27 | 13 | 3 | NS | 36 | 30 | – | 14 | 463 |
11 | Svjetlana Išmuratova (RUS) | 17 | 12 | 2 | 15 | 20 | 10 | 29 | 5 | 11 | 3 | 8 | – | 10 | 5 | – | – | – | – | – | 4 | 3 | – | 2 | 463 |
12 | Katja Wüstenfeld (NJE) | 4 | 3 | 6 | 1 | 15 | 17 | 10 | 21 | 35 | NS | – | 25 | 4 | 15 | 14 | 13 | 15 | 12 | 18 | 14 | 24 | 29 | 6 | 445 |
13 | Kati Wilhelm (NJE) | 5 | 1 | 37 | 20 | 23 | 11 | 6 | 6 | 10 | 7 | 22 | 22 | 3 | 1 | 38 | 36 | 1 | 36 | 28 | 37 | 38 | – | 22 | 429 |
14 | Gunn Margit Andreassen (NOR) | 27 | 17 | 30 | 17 | 10 | 12 | 13 | 13 | 32 | NS | 6 | 5 | 21 | 7 | 18 | 12 | 29 | 17 | 19 | 19 | 11 | 3 | 15 | 391 |
15 | Sanna-Leena Perunka (FIN) | 13 | 18 | 12 | 3 | – | – | 32 | 20 | 15 | 18 | 12 | 9 | 14 | 14 | 13 | 18 | 44 | 26 | 16 | 8 | 20 | 12 | 10 | 366 |
16 | Corinne Niogret (FRA) | 32 | 25 | 13 | 8 | 13 | 32 | 28 | 7 | 54 | 29 | 20 | 3 | 18 | 4 | 18 | 22 | 37 | 4 | 4 | 31 | 26 | 10 | 23 | 361 |
17 | Andrea Henkel (NJE) | 21 | 11 | 7 | 13 | 50 | 36 | 4 | 12 | 24 | 4 | 31 | 11 | 27 | 30 | 9 | 6 | 17 | 14 | 20 | – | – | 16 | – | 344 |
18 | Linda Tjørhom (NOR) | 54 | 46 | 1 | 2 | 9 | NS | 40 | 23 | 19 | 25 | 3 | – | 23 | 17 | 28 | 19 | 14 | 2 | 2 | – | – | – | – | 340 |
19 | Olga Zajceva (RUS) | 1 | 2 | 17 | 12 | 32 | 16 | 14 | NZ | 26 | 17 | – | 28 | 15 | 24 | 40 | 25 | 35 | 1 | 8 | – | – | 32 | – | 296 |
20 | Katrin Apel (NJE) | 15 | 9 | 28 | 29 | 35 | 21 | 5 | 28 | 9 | 20 | – | – | 7 | 23 | 22 | 11 | 16 | 8 | 11 | 18 | 28 | 36 | – | 296 |
21 | Simone Denkinger (NJE) | – | – | 22 | 21 | 22 | 26 | 8 | 15 | 21 | 27 | 14 | 18 | 8 | 9 | 15 | 20 | 42 | 30 | 15 | – | – | 4 | 9 | 294 |
22 | Pavlina Filipova (BUG) | 6 | 13 | 14 | 19 | 38 | 28 | 16 | 16 | 29 | 21 | 23 | 16 | – | – | 6 | 9 | 30 | NS | – | 11 | 15 | 35 | 17 | 269 |
23 | Galina Kukljeva (RUS) | 29 | 15 | – | – | 1 | 2 | 17 | 22 | 1 | 16 | 37 | 21 | 30 | 28 | – | – | – | – | – | 21 | 12 | – | 13 | 268 |
24 | Ana Bogali (RUS) | 11 | 20 | 16 | 18 | 7 | 7 | 19 | 14 | 18 | 15 | 28 | 20 | 6 | 26 | – | – | – | – | – | – | – | 39 | – | 239 |
25 | Michela Ponza (ITA) | 36 | 22 | 76 | – | 36 | 25 | 33 | – | 40 | 22 | 17 | 17 | 17 | 25 | 7 | 3 | 9 | 23 | 13 | 30 | 29 | 13 | – | 226 |
26 | Martina Halinárová (SVK) | – | – | – | – | – | – | – | – | 58 | 37 | 13 | – | 25 | 20 | 24 | 10 | 11 | 20 | 26 | 6 | 21 | 40 | 7 | 186 |
27 | Irina Nikulčina (BUG) | – | – | – | – | 45 | 35 | 15 | – | 8 | 9 | 24 | 19 | – | – | 17 | 45 | 4 | 39 | NS | 22 | 17 | 56 | – | 170 |
28 | Soňa Mihoková (SVK) | 45 | 27 | 10 | 26 | 16 | 31 | 18 | 26 | 13 | NZ | 30 | 15 | 32 | 27 | 61 | – | 45 | 33 | 31 | 9 | 19 | 21 | 26 | 164 |
29 | Volha Nasarava (BJE) | 43 | 39 | 47 | NS | 59 | NZ | 31 | – | 65 | – | 10 | – | 19 | 11 | 12 | 17 | 27 | 44 | NS | 13 | 18 | 22 | 25 | 150 |
30 | Florence Baverel-Robert (FRA) | – | – | – | – | – | – | 23 | – | 47 | 28 | 11 | 24 | – | – | 49 | 26 | 20 | 13 | 12 | 27 | 46 | 9 | 16 | 147 |
31 | Andreja Mali (SLO) | 31 | 49 | 8 | 22 | NZ | – | 20 | 19 | 48 | 45 | 65 | 4 | – | – | 8 | 24 | 57 | 43 | NS | 67 | – | 42 | – | 139 |
32 | Anna Murínová (SVK) | 33 | 41 | 35 | 31 | 65 | – | 56 | – | 20 | 23 | 19 | – | 26 | 16 | 11 | 15 | 23 | 19 | 17 | 59 | NS | 47 | – | 125 |
33 | Olena Petrova (UKR) | – | – | 33 | 47 | 29 | 43 | – | – | 41 | 41 | 15 | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | 6 | 17 | 20 | 123 |
34 | Lilija Vajhina-Jefremova (BJE) | 8 | 19 | 38 | 35 | 11 | 18 | 39 | 29 | 38 | NS | 57 | 23 | 31 | 13 | 25 | 28 | 58 | – | – | – | – | – | – | 118 |
35 | Magdalena Gwizdoń (POL) | 55 | 42 | 49 | 25 | 12 | 20 | 44 | 25 | 43 | 31 | 55 | 29 | 24 | 29 | 41 | 32 | 24 | 41 | 32 | 57 | 45 | 18 | – | 76 |
36 | Christelle Gros (FRA) | 26 | 21 | 61 | – | 57 | 23 | 24 | – | 67 | – | 27 | – | – | – | 46 | 29 | 25 | 18 | 14 | – | – | – | – | 73 |
37 | Jekaterina Ivanova (BJE) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 15 | 9 | 11 | 28 | 71 |
38 | Tadeja Brankovič (SLO) | 19 | 29 | 25 | 44 | 34 | 33 | 25 | – | 22 | 19 | 21 | 27 | – | – | 23 | 37 | 41 | 54 | NS | 55 | NS | 45 | – | 69 |
39 | Andreja Grašič (SLO) | 22 | 47 | 23 | 23 | 27 | 24 | 30 | 24 | 28 | 34 | 29 | NZ | – | – | 32 | NS | 53 | 24 | 25 | – | – | 27 | – | 66 |
40 | Tamami Tanaka (JAP) | 16 | 36 | 21 | 36 | 16 | 19 | 37 | 27 | 44 | 24 | – | – | – | – | 51 | KRU | 46 | 29 | 41 | 58 | 33 | 49 | – | 65 |
41 | Oksana Hvostenko (UKR) | – | – | NS | – | 23 | NS | 66 | – | 23 | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 20 | 10 | 43 | 27 | 57 |
42 | Eija Salonen (FIN) | 37 | 56 | 39 | 50 | – | – | 61 | – | 37 | 40 | 40 | – | 38 | – | 34 | 38 | 55 | 32 | 29 | 28 | 27 | 7 | 18 | 54 |
43 | Saskia Santer (ITA) | 41 | 48 | 15 | 28 | 49 | 39 | – | – | 25 | 33 | 60 | – | 39 | 21 | 68 | – | 34 | 50 | 38 | 68 | – | 14 | – | 53 |
44 | Anna Sprung (AUT) | 23 | 23 | 45 | 37 | 46 | 34 | 36 | – | 33 | 26 | 49 | – | – | – | 27 | 23 | 21 | – | – | 32 | 32 | 25 | – | 49 |
45 | Kong Yingchao (KIN) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 63 | 46 | 44 | 17 | 14 | 61 | 29 | 34 |
46 | Sun Ribo (KIN) | 48 | 51 | 44 | 53 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 56 | 31 | 37 | 12 | 23 | 58 | 30 | 31 |
47 | Liu Xianying (KIN) | 52 | 45 | 72 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 66 | 48 | KRU | 16 | 22 | 34 | 24 | 31 |
48 | Zdeňka Vejnarová (ČEŠ) | – | – | – | – | 33 | 45 | 27 | – | 69 | – | 52 | – | – | – | 58 | 50 | 51 | 37 | 27 | 24 | 16 | NZ | – | 30 |
49 | Ann-Elen Skjelbreid (NOR) | 59 | 54 | 43 | 39 | – | – | 26 | – | 12 | 30 | 61 | – | – | – | 44 | 42 | 48 | 59 | NS | 42 | 40 | 31 | – | 28 |
50 | Éva Tófalvi (RUM) | 77 | – | 59 | KRU | 66 | – | 75 | – | 56 | 43 | 36 | – | – | – | – | – | 38 | 15 | 22 | 60 | 43 | 28 | – | 28 |
51 | Anna Carin Olofsson (ŠVE) | 51 | 34 | 60 | 55 | 25 | 22 | – | – | 36 | 38 | – | – | – | – | 26 | 39 | 43 | 42 | 35 | 38 | 31 | 24 | – | 27 |
52 | Nathalie Santer (ITA) | 47 | NS | 32 | 34 | 37 | 38 | 11 | – | 31 | 35 | 43 | – | NZ | – | 60 | 44 | 32 | 45 | 33 | 46 | 35 | 30 | – | 25 |
53 | Lenka Faltusová (ČEŠ) | 58 | 32 | 64 | – | 72 | – | 47 | – | 49 | 32 | 51 | – | – | – | 55 | 33 | 22 | 25 | 21 | – | – | 38 | – | 25 |
54 | Gro Marit Istad-Kristiansen (NOR) | 18 | 28 | 25 | 33 | 69 | – | – | – | 51 | 46 | 66 | – | – | – | 57 | NS | 62 | 35 | 40 | 33 | 49 | 46 | – | 22 |
55 | Romy Beer (NJE) | 28 | 14 | – | – | – | – | – | – | – | – | 38 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 21 |
56 | Jill Krause (SAD) | – | – | – | – | – | – | 60 | – | 39 | 50 | 53 | – | 20 | – | 48 | NS | 27 | 56 | NS | 25 | 42 | 60 | – | 21 |
57 | Iva Karađozova (BUG) | 38 | 35 | 68 | – | 26 | 30 | 38 | – | 52 | 44 | 45 | – | – | – | 54 | 47 | 26 | 22 | NZ | 45 | 41 | – | – | 20 |
58 | Ann Helen Grande (NOR) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 25 | – | – | – | 39 | 31 | 18 | 65 | – | 70 | – | – | – | 19 |
59 | Irena Česneková (ČEŠ) | 25 | 30 | 57 | 41 | 44 | 29 | – | – | 59 | NS | 72 | – | – | – | 43 | 35 | – | – | – | 26 | 37 | 37 | – | 14 |
60 | Ikuyo Tsukidate (JAP) | 34 | 53 | 54 | 46 | 30 | 40 | 35 | – | 75 | – | – | – | – | – | 64 | – | 49 | 47 | 42 | 52 | 34 | 19 | – | 13 |
61 | Outi Kettunen (FIN) | – | – | 41 | 45 | – | – | – | – | – | – | – | – | 28 | – | 29 | 49 | 33 | NS | – | 53 | NS | 23 | – | 13 |
62 | Lucija Larisi (SLO) | 70 | – | 29 | 30 | 61 | – | 54 | – | 81 | – | 63 | – | – | – | 33 | 40 | 60 | 27 | 30 | 47 | NZ | 66 | – | 8 |
63 | Radka Popova (BUG) | 64 | – | 53 | 32 | 39 | 27 | 48 | – | 30 | 39 | 56 | – | – | – | 35 | 30 | 39 | 62 | – | – | – | – | – | 6 |
64 | Nina Kadeva (BUG) | 65 | – | 66 | – | 48 | 42 | 46 | – | 73 | – | 26 | – | – | – | 35 | 34 | 52 | 64 | – | – | – | 50 | – | 5 |
65 | Rachel Steer (SAD) | 68 | – | 52 | 52 | 31 | 46 | 65 | – | 42 | 36 | 44 | – | 29 | – | 37 | 46 | 47 | 28 | 36 | 51 | 44 | 59 | – | 5 |
66 | Irina Malgina (RUS) | – | – | 31 | 27 | – | – | – | – | – | – | 47 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 |
67 | Magda Rezlerová (ČEŠ) | 61 | – | 50 | 56 | 28 | 51 | 45 | – | 55 | 47 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 61 | – | – | – | 3 |
68 | Tora Berger (NOR) | 30 | 37 | 46 | 49 | 63 | – | – | – | 45 | 42 | 46 | – | – | – | 65 | – | – | 55 | 39 | – | – | – | – | 1 |
– | Carina Barcos (ARG) | – | – | – | – | 83 | – | 80 | – | 97 | – | 81 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Svjetlana Klačar (BIH) | – | – | – | – | – | – | NS | – | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Vedrana Vučićević (BIH) | – | – | – | – | 82 | – | 78 | – | 95 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Veronica Isbej (ČIL) | – | – | – | – | – | – | 81 | – | 96 | – | 80 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Liu Yuan-Yuan (KIN) | 39 | KRU | 80 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 70 | 60 | KRU | 63 | – | 68 | – | 0 |
– | Sirli Hanni (EST) | 86 | – | 87 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Eveli Saue (EST) | 80 | – | 77 | – | – | – | – | – | 72 | – | 78 | – | – | – | – | – | 69 | 58 | NS | – | – | – | – | 0 |
– | Tagne Tähe (EST) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 76 | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Maija Holopainen (FIN) | 73 | – | 65 | – | – | – | NZ | – | 79 | – | 42 | – | – | – | – | – | 74 | 68 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Niina Jyrkiäinen (FIN) | – | – | – | – | – | – | 58 | – | 83 | – | – | – | 37 | – | – | – | – | – | – | – | – | 67 | – | 0 |
– | Pirjo Urpilainen (FIN) | 66 | – | 42 | 43 | – | – | 42 | – | 71 | – | – | – | 35 | – | – | – | 72 | 52 | 43 | 71 | – | – | – | 0 |
– | Julie Carraz-Collin (FRA) | 35 | 33 | 40 | 38 | 68 | – | 49 | – | 60 | NZ | 35 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Uiloq Slettemark (GRL) | 83 | – | 90 | – | – | – | 71 | – | 76 | – | 77 | – | 40 | – | 63 | – | 67 | 70 | – | 48 | KRU | 55 | – | 0 |
– | Romina Demetz (ITA) | 62 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 62 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 62 | – | 0 |
– | Katja Haller (ITA) | 56 | KRU | – | – | 40 | 53 | 59 | – | 84 | – | 59 | – | – | – | – | – | – | – | – | 76 | – | – | – | 0 |
– | Siegrid Pallhuber (ITA) | 40 | 44 | 79 | – | 70 | – | 68 | – | 88 | – | NZ | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Kanae Meguro (JAP) | – | – | 67 | – | 64 | – | 69 | – | 61 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Kanako Noguchi (JAP) | 78 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 67 | – | 73 | 70 | – | 64 | – | 52 | – | 0 |
– | Sanae Takano (JAP) | 67 | – | 55 | 54 | 62 | – | 64 | – | 62 | – | – | – | – | – | 56 | KRU | 64 | NZ | – | 40 | KRU | 69 | – | 0 |
– | Sandra Keith (KAN) | – | – | – | – | – | – | – | – | 74 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 49 | 53 | 33 | – | 0 |
– | Zina Kocher (KAN) | – | – | – | – | – | – | – | – | 89 | – | 39 | – | – | – | – | – | – | – | – | 66 | – | 54 | – | 0 |
– | Viktorija Afanasjeva (KAZ) | – | – | – | – | – | – | – | – | 82 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jelena Dubok (KAZ) | DIS | – | 63 | – | 54 | 47 | – | – | 86 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 62 | – | 41 | – | 0 |
– | Ina Moševitina (KAZ) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 77 | – | – | – | 0 |
– | Olga Poltoranina (KAZ) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 74 | – | – | – | 0 |
– | Kim Ja-Youn (KOR) | 85 | – | 89 | – | 79 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 75 | – | 65 | – | 0 |
– | Kim Young-Ja (KOR) | 88 | – | 88 | – | 80 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Madara Līduma (LAT) | – | – | 84 | – | – | – | – | – | 53 | NS | 76 | – | – | – | – | – | – | – | – | 56 | 48 | 48 | – | 0 |
– | Linda Savlaka (LAT) | – | – | 78 | – | – | – | – | – | 91 | – | 71 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Diana Rasimovičiūtė (LIT) | 82 | – | 91 | – | – | – | – | – | 90 | – | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Valentina Ciurina (MOL) | – | – | – | – | 43 | NS | 73 | – | 93 | – | 69 | – | – | – | 62 | – | 71 | 66 | – | 73 | – | 51 | – | 0 |
– | Elena Gorohova (MOL) | – | – | – | – | 81 | – | 79 | – | 94 | – | 79 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Elsbeth Straub (NIZ) | 74 | – | 86 | – | – | – | 72 | – | 80 | – | 70 | – | – | – | – | – | – | – | – | 69 | – | 60 | – | 0 |
– | Liv-Kjersti Eikeland (NOR) | – | – | – | – | 55 | 48 | 63 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Borghild Ouren (NOR) | 46 | 52 | 34 | 42 | 47 | NS | 53 | – | 46 | 48 | – | – | – | – | – | – | 54 | – | – | – | – | 57 | – | 0 |
– | Bernadetta Bednarz (POL) | 84 | – | – | – | 73 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Magdalena Grzywa (POL) | 72 | – | 73 | – | 71 | – | 51 | – | 63 | – | – | – | 34 | – | 59 | 51 | – | – | – | 41 | 39 | 53 | – | 0 |
– | Katarzyna Ponikwia (POL) | 70 | – | 62 | – | 77 | – | 55 | – | 68 | – | 68 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Dana Plotogea (RUM) | 63 | – | 83 | – | 75 | – | 70 | – | 77 | – | 64 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Alexandra Stoian (RUM) | – | – | – | – | 78 | – | 74 | – | 92 | – | 75 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Julija Makarova (RUS) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 31 | 41 | 31 | 69 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Tatjana Moisejeva (RUS) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 45 | 48 | 35 | 49 | 34 | – | – | – | – | 0 |
– | Kristina Brouneus (ŠVE) | 42 | 43 | 70 | – | 60 | 49 | – | – | 70 | – | 34 | – | – | – | 50 | KRU | 61 | 57 | NZ | 65 | – | 63 | – | 0 |
– | Ida Eriksson (ŠVE) | – | – | 75 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 65 | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Susanne Hjert (ŠVE) | 69 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 63 | – | – | – | – | – | 0 |
– | Anna Maria Nilsson (ŠVE) | – | – | 85 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Camilla Westin (ŠVE) | 79 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 75 | 53 | KRU | – | – | – | – | 0 |
– | Zuzana Hasillová (SVK) | 76 | – | 56 | NS | 52 | 44 | 50 | – | NS | – | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | NZ | – | 0 |
– | Marcela Pavkovčeková (SVK) | 44 | 40 | 48 | 48 | 41 | 41 | 41 | – | 64 | – | 73 | – | 36 | – | 47 | NZ | 50 | 61 | – | 39 | 47 | – | – | 0 |
– | Monika Poliaková (SVK) | – | – | – | – | 76 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Petra Slezáková (SVK) | 87 | – | 74 | – | 53 | 54 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Dijana Grudiček-Ravnikar (SLO) | 60 | 55 | 36 | 40 | 56 | 50 | 57 | – | 50 | 49 | 54 | – | – | – | 53 | KRU | 68 | 67 | – | 54 | 52 | – | – | 0 |
– | Radka Doskočilová (ČEŠ) | – | – | – | – | – | – | 62 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Jitka Pešinová (ČEŠ) | 53 | 50 | 71 | – | – | – | – | – | – | – | 74 | – | – | – | 66 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Oksana Jakovljeva (UKR) | 57 | 38 | 57 | 51 | 58 | NS | 67 | – | 57 | NS | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 72 | – | NZ | – | 0 |
– | Tetjana Litovčenko (UKR) | – | – | – | – | – | – | 76 | – | 87 | – | 58 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Irina Merkušina (UKR) | – | – | – | – | – | – | – | – | 66 | – | 32 | – | – | – | – | – | – | – | – | 35 | 36 | NS | – | 0 |
– | Tetjana Rud (UKR) | 81 | – | 82 | – | 67 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Marta Barna (MAĐ) | – | – | 92 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Ivett Szöllösi (MAĐ) | – | – | 81 | – | 74 | – | 77 | – | 85 | – | 67 | – | – | – | – | – | – | – | – | 78 | – | 70 | – | 0 |
– | Tracy Barnes (SAD) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 50 | 54 | – | – | 0 |
– | Sarah Kamilewicz Riley (SAD) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 43 | 51 | 44 | – | 0 |
– | Ljudmila Ananka (BJE) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 38 | NS | – | – | NZ | – | 0 |
– | Ljudmila Arlouska (BJE) | 75 | – | 69 | – | 41 | 37 | 43 | – | 78 | – | 33 | – | 33 | – | 52 | 43 | 40 | 40 | NS | – | – | – | – | 0 |
– | Natallja Ohurcava (BJE) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 48 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
– | Ksenija Sikunkova (BJE) | 49 | KRU | 51 | KRU | 51 | 52 | 52 | – | 34 | NS | – | – | 41 | – | 42 | NZ | 59 | 51 | NS | 44 | 50 | – | – | 0 |
Platz | Land | Östersund | Pokljuka | Osrblie | Oberhof | Ruhpolding | Antholz | Oslo | Hanti-Mansijsk | Punkte |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusija | Olga Medvedceva Olga Zajceva Ana Bogali-Titovec Albina Ahatova |
3Svjetlana Černousova Galina Kukljeva Irina Malgina Svjetlana Išmuratova |
1Olga Medvedceva Galina Kukljeva Svjetlana Černousova Olga Zajceva |
5Albina Ahatova Svjetlana Černousova Galina Kukljeva Olga Medvedceva |
2Albina Ahatova Svjetlana Išmuratova Galina Kukljeva Olga Medvedceva |
1Albina Ahatova Ana Bogali-Titovec Svjetlana Černousova Olga Medvedceva |
1Albina Ahatova Svjetlana Černousova Olga Zajceva Olga Medvedceva |
1Albina Ahatova Svjetlana Išmuratova Galina Kukljeva Svjetlana Černousova |
1339 |
2 | Njemačka | Katrin Apel Uschi Disl Simone Denkinger Kati Wilhelm |
1Martina Glagow Simone Denkinger Andrea Henkel Katja Beer |
2Martina Glagow Simone Denkinger Katja Beer Kati Wilhelm |
2Katrin Apel Uschi Disl Andrea Henkel Kati Wilhelm |
1Martina Glagow Uschi Disl Andrea Henkel Kati Wilhelm |
2Simone Denkinger Uschi Disl Romy Beer Kati Wilhelm |
2Martina Glagow Uschi Disl Katrin Apel Kati Wilhelm |
4Simone Denkinger Uschi Disl Kati Wilhelm Martina Glagow |
3327 |
3 | Bjelorusija | Volha Nazarava Lilija Jefremowa Ksenija Sikunkowa Alena Subrylawa |
413 Volha Nazarava Lilija Jefremowa Ksenija Sikunkowa Alena Subrylawa |
Lilija Jefremowa Volha Nazarava Ljudmila Arlouskaja Alena Subrylawa |
1Lilija Jefremowa Volha Nazarava Ljudmila Arlouskaja Alena Subrylawa |
4Lilija Jefremowa Volha Nazarava Ksenija Sikunkowa Ljudmila Ananka |
6Lilija Jefremowa Volha Nazarava Ljudmila Arlouskaja Alena Subrylawa |
3Lilija Jefremowa Volha Nazarava Ljudmila Ananka Alena Subrylawa |
2Jekaterina Iwanowa Volha Nazarava Ljudmila Ananka Alena Subrylawa |
4293 |
4 | Norveška | Linda Tjørhom Gro Marit Istad-Kristiansen Tora Berger Gunn Margit Andreassen |
2Linda Tjørhom Gro Marit Istad-Kristiansen Tora Berger Gunn Margit Andreassen |
4Liv-Kjersti Eikeland Borghild Ouren Gunn Margit Andreassen Linda Tjørhom |
3Ann-Elen Skjelbreid Borghild Ouren Linda Tjørhom Gunn Margit Andreassen |
6Linda Tjørhom Ann-Elen Skjelbreid Gro Marit Istad-Kristiansen Gunn Margit Andreassen |
3Ann Helen Grande Tora Berger Ann-Elen Skjelbreid Gunn Margit Andreassen |
4Ann Helen Grande Ann-Elen Skjelbreid Gro Marit Istad-Kristiansen Gunn Margit Andreassen |
7Ann-Elen Skjelbreid Gro Marit Istad-Kristiansen Ann Helen Grande Gunn Margit Andreassen |
8278 |
5 | Francuska | 11 Sylvie Becaert Sandrine Bailly Julie Carraz Corinne Niogret |
Sylvie Becaert Sandrine Bailly Christelle Gros Corinne Niogret |
8Sandrine Bailly Julie Carraz Christelle Gros Corinne Niogret |
7Sylvie Becaert Sandrine Bailly Julie Carraz Corinne Niogret |
3Julie Carraz Florence Baverel-Robert Christelle Gros Sandrine Bailly |
4NS Florence Baverel-Robert Julie Carraz Christelle Gros Sandrine Bailly |
Florence Baverel-Robert Sandrine Bailly Corinne Niogret Sylvie Becaert |
3Florence Baverel-Robert Sandrine Bailly Corinne Niogret Sylvie Becaert |
5249 |
6 | Bugarska | 10 Pavlina Filipova Iva Karađozova Radka Popova Ekaterina Dafovska |
Nina Klenovska Pavlina Filipova Ekaterina Dafovska Iva Karađozova |
3Iva Karađozova Irina Nikulčina Pavlina Filipova Ekaterina Dafovska |
4Pavlina Filipova Irina Nikulčina Radka Popova Ekaterina Dafovska |
5Nina Klenovska Irina Nikulčina Radka Popova Iva Karađozova |
7Nina Klenovska Irina Nikulčina Pavlina Filipova Ekaterina Dafovska |
6Pavlina Filipova Irina Nikulčina Nina Klenovska Iva Karađozova |
9Pavlina Filipova Irina Nikulčina Nina Klenovska Ekaterina Dafovska |
7246 |
7 | Češka | Magda Rezlerová Irena Česneková Jitka Pešinová Kateřina Holubcová |
5Magda Rezlerová Irena Česneková Lenka Faltusová Kateřina Holubcová |
510 Magda Rezlerová Lenka Faltusová Irena Česneková Zdeňka Vejnarová |
Lenka Faltusová Magda Rezlerová Zdeňka Vejnarová Kateřina Holubcová |
7Lenka Faltusová Magda Rezlerová Zdeňka Vejnarová Kateřina Holubcová |
8Lenka Faltusová Zdeňka Vejnarová Irena Česneková Jitka Pešinová |
8Lenka Faltusová Jitka Pešinová Irena Česneková Zdeňka Vejnarová |
5DNF Lenka Faltusová Zdeňka Vejnarová Irena Česneková Kateřina Holubcová |
229 |
8 | Slovenija | Andreja Mali Andreja Grašič Dijana Grudiček Tadeja Brankovič |
610 Andreja Mali Andreja Grašič Dijana Grudiček Tadeja Brankovič |
NS Lucija Larisi Andreja Grašič Tadeja Brankovič Dijana Grudiček |
Lucija Larisi Andreja Grašič Tadeja Brankovič Andreja Mali |
9Andreja Mali Tadeja Brankovič Lucija Larisi Dijana Grudiček |
5Andreja Mali Andreja Grašič Dijana Grudiček Tadeja Brankovič |
7Andreja Mali Andreja Grašič Lucija Larisi Tadeja Brankovič |
611 Andreja Mali Andreja Grašič Dijana Grudiček Tadeja Brankovič |
215 |
9 | Slovačka | Marcela Pavkovčeková Anna Murínová Zuzana Hasillová Soňa Mihoková |
8Marcela Pavkovčeková Anna Murínová Zuzana Hasillová Soňa Mihoková |
6Marcela Pavkovčeková Anna Murínová Zuzana Hasillová Soňa Mihoková |
6– | – | Marcela Pavkovčeková Anna Murínová Martina Halinárová Soňa Mihoková |
5Marcela Pavkovčeková Martina Halinárová Soňa Mihoková Anna Murínová |
810 Marcela Pavkovčeková Anna Murínová Soňa Mihoková Martina Halinárová |
191 |
10 | Japan | 15 Ikuyo Tsukidate Tamami Tanaka Sanae Takano Kanako Noguchi |
Sanae Takano Tamami Tanaka Ikuyo Tsukidate Kanae Meguro |
9Sanae Takano Tamami Tanaka Ikuyo Tsukidate Kanae Meguro |
810 Sanae Takano Tamami Tanaka Ikuyo Tsukidate Kanae Meguro |
10 Sanae Takano Ikuyo Tsukidate Tamami Tanaka Kanae Meguro |
– | 10 Sanae Takano Tamami Tanaka Ikuyo Tsukidate Kanako Noguchi |
13 Sanae Takano Tamami Tanaka Ikuyo Tsukidate Kanako Noguchi |
172 |
11 | Finska | Eija Salonen Maija Holopainen Sanna-Leena Perunka Pirjo Urpilainen |
7Eija Salonen Pirjo Urpilainen Sanna-Leena Perunka Maija Holopainen |
7– | Eija Salonen Pirjo Urpilainen Sanna-Leena Perunka Niina Jyrkiäinen |
8Eija Salonen Pirjo Urpilainen Niina Jyrkiäinen Maija Holopainen |
9– | – | Eija Salonen Outi Kettunen Pirjo Urpilainen Sanna-Leena Perunka |
6156 |
12 | Italija | Siegrid Pallhuber Nathalie Santer Michela Ponza Saskia Santer |
911 Michela Ponza Nathalie Santer Siegrid Pallhuber Saskia Santer |
Michela Ponza Nathalie Santer Saskia Santer Katja Haller |
9– | – | Michela Ponza Nathalie Santer Saskia Santer Katja Haller |
9– | 12 Michela Ponza Nathalie Santer Saskia Santer Romina Demetz |
130 |
13 | Ukrajina | 13 Oksana Jakovljeva Olena Petrova Oksana Hvostenko Tetjana Rud |
12 Oksana Jakovljeva Olena Petrova Oksana Hvostenko Tetjana Rud |
NS Oksana Jakovljeva Olena Petrova Tetjana Rud Oksana Hvostenko |
– | – | – | – | Oksana Hvostenko Iryna Merkuschina Oksana Jakovljeva Olena Petrova |
288 |
14 | Poljska | 12 Magdalena Gwizdoń Magdalena Grzywa Katarzyna Ponikwia Bernadetta Bednarz |
NS Magdalena Gwizdoń Magdalena Grzywa Katarzyna Ponikwia Bernadetta Bednarz |
11 Magdalena Gwizdoń Magdalena Grzywa Katarzyna Ponikwia Bernadetta Bednarz |
– | – | – | – | – | 46 |
15 | Švedska | 14 Kristina Brounéus Susanne Hjert Camilla Westin Anna Carin Olofsson |
14 Kristina Brounéus Anna Carin Olofsson Anna Maria Nilsson Ida Eriksson |
– | – | – | – | – | – | 36 |
16 | Kina | – | – | – | – | – | – | – | Kong Yingchao Sun Ribo Liu Xianying Liu Yuan-Yuan |
928 |
17 | Sjedinjene Američke Države | – | – | – | – | – | – | – | DNF Rachel Steer Jill Krause Sarah Kamilewicz Riley Tracy Barnes |
0 |
Legende | |||
---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | Podest-Platzierungen |
4–10 | übrige Top-10-Platzierungen | ||
11–30 | Rennen innerhalb der Punkteränge beendet | ||
DIS | Disqualifikation | ||
NS | Did not start | ||
DNF | Did not finish |
Takmičari
urediBosna i Hercegovina
urediPo drugi put u Svjetskom kupu nastupili su biatlonci iz Bosne i Hercegovine (Vedrana Vučićević i Svjetlana Klačar)
Pobjede u Svjetskom kupu
uredi
|
|
Napomene
uredi- ^ a b Bodovi za Kup nacija računaju se samo u disciplinama: Sprint, pojedinačno i štafeta
- ^ a b c d e Na Svjetskom prvenstvu u biatlonu 2003. u disciplini ženske potjere dodijeljene su dvije zlatne medalje
- ^ Broj pobjeda u Svjetskom kupu od sezone 1977/78.
- ^ Broj pobjeda u Svjetskom kupu od sezone 1982/83. Nedostaju podaci za sezone 1985/86, 1986/87, 1989/90. i 1990/91.
Reference
uredi- ^ "Historija Svjetskog kupa od 1979-94". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 14. 1. 2016.
- ^ "Historija Svjetskog kupa od 1973-78". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 14. 1. 2016.