Svjetski kup u biatlonu 2019/2020.

Svjetski kup u biatlonu 2019/20. (zvanično: BMW IBU World Cup Biathlon) bilo je 43. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Niz takmičenja počeo je 30. novembra 2019. u švedskom Östersundu, a završio je 14. marta 2020. u Kontiolahtiju. Zbog pandemije koronavirusa, završna takmičenja u Oslu planirana za 16-22. marta su otkazana, a takmičenja u Novém Městu na Moravě i Kontiolahtiju su održana bez publike. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u biatlonu 2020. u italijanskom Antholzu. Rezultati sa SP 2020. su se bodovali za plasman u Svjetskom kupu. Titule pobjednika Svjetskog kupa osvojili su po drugi put, nakon prošlogodišnje sezone ponovo Norvežanin Johannes Thingnes Bø, a kod žena Italijanka Dorothea Wierer. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2018/19.

Svjetski kup u biatlonu 2019/2020.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Johannes Thingnes Bø (NOR)
féminin  Dorothea Wierer (ITA)
Pojedinačno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Hanna Öberg (ŠVE)
Sprint:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Denise Herrmann (NOR)
Potjera:masculin  Émilien Jacquelin (FRA)
féminin  Tiril Eckhoff (NOR)
Masovni start:masculin  Johannes Thingnes Bø (NOR)
féminin  Dorothea Wierer (ITA)
Štafete:masculin Norveška
féminin Norveška
Kup nacija:masculin Norveška
féminin Norveška
Mješovite štafete: Norveška
Takmičenja
Mjesta održavanja10
Pojedinačna takmičenja24
Timska takmičenja8
Otkazana takmičenja5
Učesnici
Državemasculin 36
féminin 33
Sportistimasculin 176
féminin 164
Mjesta održavanja Svjetskog kupa u biatlonu 2019/20. u Evropi
Legenda:
Green pog.svg u obje konkurencije;
Red pog.svg Svjetsko prvenstvo;

Kalendar takmičenjaUredi

Šablon:Takmičenja Svjetskog kupa u biatlonu 2019.

BodovanjeUredi

Od sezone 2008/09. koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem od sezone 2007/08. po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini masovni start[3]
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 18 16 14 12 10 8 6 4 2
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[4]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[a] [5]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[b] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[c] 61 59 57 55 ...-2[d] 5 3 1 1 ...
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini mješovita štafeta za Kup Nacija[6]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 210 195 180 165 155 145 135 125 115 110 105 100 95 90 85 80 75 70 65 60 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10

MuškarciUredi

RezultatiUredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, 29. november - 8. decembar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
1. decembar 2019. (nedelja) Sprint (10 km)[7]   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Tarjei Bø (NOR)   Matvej Jelisejev (RUS)
4. decembar 2019. (srijeda) Pojedinačno (20 km)[8]   Martin Fourcade (FRA)   Simon Desthieux (FRA)   Quentin Fillon Maillet (FRA)
7. decembar 2019. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  Francuska
Émilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
  Italija
Lukas Hofer
Thomas Bormolini
Daniele Cappellari
Dominik Windisch
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu   Austrija, 12–15. decembar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2019. (petak) Sprint (10 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Simon Desthieux (FRA)   Aleksandar Loginov (RUS)
14. decembar 2019. (subota) Potjera (12,5 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Aleksandar Loginov (RUS)   Émilien Jacquelin (FRA)
15. decembar 2019. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  Njemačka
Philipp Horn
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
  Francuska
Antonin Guigonnat
Émilien Jacquelin
Fabien Claude
Quentin Fillon Maillet
3. takmičenje Svjetskog kupa u Annecyju   Francuska, 17–23. decembar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. decembar 2019. (četvrtak) Sprint (10 km)   Benedikt Doll (NJE)   Tarjei Bø (NOR)   Quentin Fillon Maillet (FRA)
21. decembar 2019. (subota) Potjera (12,5 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Quentin Fillon Maillet (FRA)   Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)
22. decembar 2019. (nedelja) Masovni start (15 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Émilien Jacquelin (FRA)   Tarjei Bø (NOR)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu   Njemačka, 6–12. januar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. januar 2020. (petak) Sprint (10 km)   Martin Fourcade (FRA)   Émilien Jacquelin (FRA)   Johannes Kühn (NJE)
11. januar 2020. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Lars Helge Birkeland
Erlend Bjøntegaard
Johannes Dale
Vetle Sjåstad Christiansen
  Francuska
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
  Njemačka
Philipp Horn
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
12. januar 2020. (nedelja) Masovni start (15 km)   Martin Fourcade (FRA)   Arnd Peiffer (NJE)   Simon Desthieux (FRA)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   Njemačka, 13–19. januar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. januar 2020. (četvrtak) Sprint (10 km)   Martin Fourcade (FRA)   Quentin Fillon Maillet (FRA)   Benedikt Doll (NJE)
18. januar 2020. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Francuska
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
  Norveška
Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
  Austrija
Dominik Landertinger
Simon Eder
Felix Leitner
Julian Eberhard
19. januar 2020. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Martin Fourcade (FRA)   Quentin Fillon Maillet (FRA)   Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki   Slovenija, 20–26. januar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. januar 2020. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Fabien Claude (FRA)
26. januar 2020. (nedelja) Masovni start (15 km) Quentin Fillon Maillet|FRA}   Fabien Claude (FRA)   Johannes Thingnes Bø (NOR)
Svjetsko prvenstvo u Antholzu   Italija, 12–23. februar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. februar 2020. (subota) Sprint (10 km)   Aleksandar Loginov (RUS)   Quentin Fillon Maillet (FRA)   Martin Fourcade (FRA)
16. februar 2020. (nedelja) Potjera (12,5 km)   Émilien Jacquelin (FRA)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Aleksandar Loginov (RUS)
19. februar 2020. (srijeda) Pojedinačno (20 km)   Martin Fourcade (FRA)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Dominik Landertinger (AUT)
22. februar 2020. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Francuska
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
  Norveška
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  Njemačka
Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
23. februar 2020. (nedelja) Masovni start (15 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Quentin Fillon Maillet (FRA)   Émilien Jacquelin (FRA)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě   Češka, 2–8. mart 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. mart 2020. (petak) Sprint (10 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Quentin Fillon Maillet (FRA)   Tarjei Bø (NOR)
7. mart 2020. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  Ukrajina
Artem Prima
Serhij Semenov
Ruslan Tkalenko
Dmitro Pidrušnjij
  Švedska
Sebastian Samuelsson
Jesper Nelin
Peppe Femling
Martin Ponsiluoma
8. mart 2020. (nedelja) Masovni start (15 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Émilien Jacquelin (FRA)   Arnd Peiffer (BJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju   Finska, 9–15. mart 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. mart 2020. (četvrtak) Sprint (10 km)   Johannes Thingnes Bø (NOR)   Martin Fourcade (FRA)   Émilien Jacquelin (FRA)
14. mart 2020. (subota) Potjera (12,5 km)   Martin Fourcade (FRA)   Quentin Fillon Maillet (FRA)   Émilien Jacquelin (FRA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu   Norveška, 16–22. mart 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. mart 2020. (petak) Sprint (10 km) Otkazano zbog pandemije koronavirusa.
21. mart 2020. (subota) Potjera (12,5 km)
22. mart 2020. (nedelja) Masovni start (15 km)

Pojedinačni rezultatiUredi

TabeleUredi

Kup nacija[a][e] (Rezultati nakon 23 takmičenja)
Aktualizirano: 28. marta 2019.
Mjesto Ime Bodovi Pobjede
01.   Norveška 8192 11
02.   Francuska 7885 8
03.   Njemačka 7211 1
Ostatak tabele
04.   Rusija 6896 1
05.   Austrija 5982
06.   Švedska 5887 1
07.   Ukrajina 5822
08.   Italija 5699 1

ŽeneUredi

RezultatiUredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, 29. november - 8. decembar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
1. decembar 2019. (nedelja) Sprint (7,5 km)   Dorothea Wierer (ITA)   Marte Olsbu Røiseland (NOR)   Markéta Davidová (ČEŠ)
5. decembar 2019. (četvrtak) Pojedinačno (15 km   Justine Braisaz (FRA)   Julija Džima (UKR)   Julia Simon (FRA)
8. decembar 2019. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
  Švicarska
Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
  Švedska
Linn Persson
Elvira Öberg
Mona Brorsson
Hanna Öberg
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu   Austrija, 12–15. decembar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2019. (petak) Sprint (7,5 km)   Dorothea Wierer (ITA)   Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)   Svjetlana Mironova (RUS)
14. decembar 2019. (subota) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
  Rusija
Kristina Rezcova
Larisa Kuklina
Svjetlana Mironova
Jekaterina Jurlova-Percht
  Švicarska
Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
15. decembar 2019. (nedelja) Potjera (10 km)   Tiril Eckhoff (NOR)   Hanna Öberg (ŠVE)   Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Annecyju   Francuska, 17–23. decembar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. decembar 2019. (petak) Sprint (7,5 km)   Tiril Eckhoff (NOR)   Justine Braisaz (FRA)   Markéta Davidová (ČEŠ)
21. decembar 2019. (subota) Potjera (10 km)   Tiril Eckhoff (NOR)   Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)   Lena Häcki (ŠVI)
22. decembar 2019. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Tiril Eckhoff (NOR)   Dorothea Wierer (ITA)   Linn Persson (ŠVE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu   Njemačka, 6–12. januar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. januar 2020. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Marte Olsbu Røiseland (NOR)   Denise Herrmann (NJE)   Julia Simon (FRA)
11. januar 2020. (subota) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
  Švedska
Elvira Öberg
Linn Persson
Mona Brorsson
Hanna Öberg
  Francuska
Julia Simon
Anaïs Bescond
Célia Aymonier
Justine Braisaz
12. januar 2020. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Tiril Eckhoff (NOR)   Marte Olsbu Røiseland (NOR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   Njemačka, 13–19. januar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. januar 2020. (srijeda) Sprint (7,5 km)   Tiril Eckhoff (NOR)   Hanna Öberg (ŠVE)   Dorothea Wierer (ITA)
17. januar 2020. (petak) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
  Francuska
Julia Simon
Anaïs Bescond
Célia Aymonier
Justine Braisaz
  Švicarska
Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
19. januar 2020. (nedelja) Potjera (10 km)   Tiril Eckhoff (NOR)   Paulína Fialková (SLK)   Hanna Öberg (ŠVE)
6. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki   Slovenija, 20–26. januar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
24. januar 2020. (petak) Pojedinačno (15 km   Denise Herrmann (NJE)   Hanna Öberg (ŠVE)   Anaïs Bescond (FRA)
26. januar 2020. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Hanna Öberg (ŠVE)   Lisa Vittozzi (ITA)   Anaïs Bescond (FRA)
Svjetsko prvenstvo u Antholzu   Italija, 12–23. februar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. februar 2020. (petak) Sprint (7,5 km)   Marte Olsbu Røiseland (NOR)   Susan Dunklee (SAD)   Lucie Charvátová (SAD)
16. februar 2020. (nedelja) Potjera (10 km)   Dorothea Wierer (ITA)   Denise Herrmann (NJE)   Marte Olsbu Røiseland (NOR)
18. februar 2020. (srijeda) Pojedinačno (15 km)   Dorothea Wierer (ITA)   Vanessa Hinz (NJE)   Marte Olsbu Røiseland (NOR)
22. februar 2020. (subota) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
  Njemačka
Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Denise Herrmann
  Ukrajina
Anastasija Merkušina
Julija Džima
Vita Semerenko
Olena Pidrušna
23. februar 2020. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Marte Olsbu Røiseland (NOR)   Dorothea Wierer (ITA)   Hanna Öberg (ŠVE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě   Češka, 2–8. mart 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. mart 2020. (četvrtak) Sprint (7,5 km)   Denise Herrmann (NJE)   Anaïs Bescond (FRA)   Markéta Davidová (ČEŠ)
7. mart 2020. (subota) Štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Karoline Offigstad Knotten
Ida Lien
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
  Francuska
Julia Simon
Justine Braisaz
Chloé Chevalier
Anaïs Bescond
  Njemačka
Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Denise Herrmann
8. mart 2020. (nedelja) Masovni start (12,5 km)   Tiril Eckhoff (NOR)   Hanna Öberg (ŠVE)   Franziska Preuß (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju   Finska, 9–15. mart 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. mart 2020. (petak) Sprint (7,5 km)   Denise Herrmann (NJE)   Franziska Preuß (NJE)   Tiril Eckhoff (NOR)
14. mart 2020. (subota) Potjera (10 km)   Julia Simon (FRA)   Selina Gasparin (ŠVI)   Lisa Vittozzi (ITA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu   Norveška, 16–22. mart 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. mart 2020. (petak) Sprint (7,5 km) Otkazano zbog pandemije koronavirusa.
21. mart 2020. (subota) Potjera (10 km)
22. mart 2020. (nedelja) Masovni start (12,5 km)

Pojedinačni rezultatiUredi

TabeleUredi

Kup nacija[a][e] (Rezultati nakon 8 od 26 takmičenja)
Aktualizirano: 23. decmebra 2019.
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Norveška 2815 3
02.   Švedska 2484 1
03.   Rusija 2482
Ostatak tabele
04.   Francuska 2379 1
05.   Švicarska 2335
06.   Njemačka 2288
07.   Ukrajina 2240
08.   Češka 2183
09.   Italija 2180 3
010.   Austrija 2075

Mješovita štafetaUredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, 29. november - 8. decembar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
30. novembar 2019. (subota) Pojedinačna mješovita štafeta (4 × 3 km + 1,5 km)   Švedska
Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
  Njemačka
Franziska Preuß
Erik Lesser
  Norveška}
Marte Olsbu Røiseland
Vetle Sjåstad Christiansen
30. November 2019. (subota) Mješovita štafeta (4 × 6 km)   Italija
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
  Norveška
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  Švedska
Linn Persson
Mona Brorsson
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
6. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki   Slovenija, 20–26. januar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
25. januar 2020. (subota) Mješovita štafeta (4 × 6 km)   Francuska
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Justine Braisaz
Julia Simon
  Norveška
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
  Njemačka
Philipp Horn
Johannes Kühn
Janina Hettich
Vanessa Hinz
25. januar 2020. (subota) Pojedinačna mješovita štafeta (4 × 3 km + 1,5 km)   Francuska
Émilien Jacquelin
Anaïs Bescond
  Estonija
Rene Zahkna
Regina Oja
  Austrija
Simon Eder
Lisa Hauser
Svjetsko prvenstvo u Antholzu   Italija, 12–23. februar 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. februar 2020. (četvrtak) Mješovita štafeta (4 × 6 km)   Norveška
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
  Italija
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
  Češka
Eva Kristejn Puskarčíková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
20. februar 2020. (četvrtak) Pojedinačna mješovita štafeta (4 × 3 km + 1,5 km)   Norveška
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
  Njemačka
Franziska Preuß
Erik Lesser
  Francuska
Anaïs Bescond
Émilien Jacquelin
7. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju   Finska, 9–15. mart 2020.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. mart 2020. (nedelja) Mješovita štafeta (4 × 6 km) Otkazano zbog pandemije koronavirusa.
15. mart 2020. (nedelja) Pojedinačna mješovita štafeta (4 × 3 km + 1,5 km)


RezultatiUredi

Pojedinačni rezultatiUredi

TabeleUredi

Ukupni rezultati[a] (Rezultati nakon 6 takmičenja)
Aktualizirano: 28. marta 2019.
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.   Norveška 307 2
02.   Francuska 272 2
03.   Norveška 262
Ostatak tabele
04.   Švedska 250 1
05.   Italija 234 1

Pobjede u Svjetskom kupuUredi