Svjetski kup u biatlonu 1999/2000.

Svjetski kup u biatlonu 1999/2000. je bilo 23-e po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI (engleski: International Biathlon Union). Sezona je počela 2. decembra 1999. u Hochfilzenu u Austriji, a završena 19. marta 2000. u Hanti-Mansijsku u Rusiji. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 18-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 7,5 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo na norveškom Oslu, a održana takmičenja u ženskoj i muškoj konkurenciji su se bodovala za plasmanu Svetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je Francuz Raphaël Poirée, dok je u ženskoj konkurenciji po četvrti put pobijedila Šveđanka Magdalena Forsberg.

Svjetski kup u biatlonu 1999/2000.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Pojedinačno:masculin  Frank Luck (NJE)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Sprint:masculin  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Potjera:masculin  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Masovni start:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin Galina Kukljeva (RUS)
Štafeta:masculin  Norveška
féminin  Njemačka
Kup nacija:masculin  Rusija
féminin  Njemačka
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 9
féminin 9
Pojedinačna takmičenjamasculin 25
féminin 25
Timska takmičenjamasculin 6
féminin 6
Učesnici
Državemasculin 35
féminin 28

Kalendar takmičenja uredi

Bodovanje uredi

Od sezone 1984/85., pa sve do ove sezone Svjetskog kupa koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 30 bodova, drugi 26, treći 24 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od prve sezone 1978. po kojem je pobjednik dobijao 25 bodova, drugi 24, treći 23 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 1984/85. do 1999/2000.[3]
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Bodovi 30 26 24 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

U ovoj sezoni se svakom takmičaru brisalo 6 slabih rezultata, koji nisu ulazili u bodovanje za ukupan plasman i to 2 rezultata u sprintu, 2 u pojedinačnoj utrci, 1 u masovnom startu i jedan u potjeri)

Muškarci uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu   Austrija, 2–5. decembar 1999.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
2. decembar 1999. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Ruslan Lisenko (UKR)   Frank Luck (NJE)
4. decembar 1999. (subota) Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Frank Luck (NJE)   Sven Fischer (NJE)
5. decembar 1999. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km)   Austrija
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
Günther Beck
Wolfgang Rottmann
  Norveška
Egil Gjelland
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
Halvard Hanevold
  Njemačka
Ricco Groß
Frank Luck
Peter Sendel
Sven Fischer
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki   Slovenija, 8–12. decembar 1999.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. decembar 1999. (srijeda) Sprint (10 km)   Frode Andresen (NOR)   Pavel Rostovcev (RUS)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
10. decembar 1999. (petak) Potjera (12,5 km)   Frode Andresen (NOR)   Peter Sendel (NJE)   Vjačeslav Derkač (UKR)
11. decembar 1999. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
  Rusija
Sergej Roškov
Wiaczesław Kounajew
Vladimir Dračov
Pavel Rostovcev
  Njemačka
Frank Luck
Peter Sendel
Carsten Heymann
Sven Fischer
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblieu   Slovačka i na Pokljuki   Slovenija, 15–19. decembar 1999.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. decembar 1999. (srijeda) Pojedinačno (20 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Vadim Sašurin (BJE)   Frank Luck (NJE)
17. decembar 1999. (petak) Sprint (10 km)   Frode Andresen (NOR)   Sven Fischer (NJE)   Frank Luck (NJE)
19. decembar 1999. (nedjelja) Masovni start (15 km)   Vladimir Dračov (RUS)   Vadim Sašurin (BJE)   Sven Fischer (NJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu   Njemačka, 5–9. januar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. januar 2000. Sprint (10 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Frank Luck (NJE)   Raphaël Poirée (FRA)
7. januar 2000. Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Peter Sendel (NJE)   Zdeněk Vítek (ČEŠ)
9. januar 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
  Njemačka
Frank Luck
Sven Fischer
Ricco Gross
Peter Sendel
  Češka
Ivan Masařík
Roman Dostál
Marian Malek
Zdeněk Vítek
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   Njemačka, 12–16. januar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. januar 2000. Masovni start (15 km)   Ricco Groß (NJE)   Raphaël Poirée (FRA)   Sven Fischer (NJE)
13. januar 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Frank Luck
Sven Fischer
Peter Sendel
Ricco Gross
  Norveška
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
  Rusija
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Vladimir Dračov
Pavel Rostovcev
15. januar 2000. Sprint (10 km)   Ricco Groß (NJE)   Vadim Sašurin (BJE)   Raphaël Poirée (FRA)
16. januar 2000. Potjera (12,5 km)   Halvard Hanevold (NOR)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu   Italija, 20–23. januar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. januar 2000. Sprint (10 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Frode Andresen (NOR)
22. januar 2000. Potjera (12,5 km)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Frode Andresen (NOR)   Raphaël Poirée (FRA)
23. januar 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Rusija
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Vladimir Dračov
  Njemačka
Frank Luck
Alexander Wolf
Ricco Gross
Sven Fischer
  Norveška
Halvard Hanevold
Egil Gjelland
Sylfest Glimsdal
Stig-Are Eriksen
7. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu   Švedska, 11–13. februar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. februar 2000. Sprint (10 km)   Frode Andresen (NOR)   Wolfgang Rottmann (AUT)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
13. februar 2000. Potjera (12,5 km)   Frode Andresen (NOR)   Pavel Rostovcev (RUS)   Ricco Groß (NJE)
Svjetsko prvenstvo u Holmenkollenu   Norveška, 19-27. februar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. februar 2000. Sprint (10 km)   Frode Andresen (NOR)   Pavel Rostovcev (RUS)   René Cattarinussi (ITA)
20. februar 2000. Potjera (12,5 km)   Frank Luck (NJE)   Pavel Rostovcev (RUS)   Raphaël Poirée (FRA)
23. februar 2000. Pojedinačno (20 km)   Wolfgang Rottmann (AUT)   Ludwig Gredler (AUT)   Frank Luck (NJE)
26. februar 2000. Masovni start (15 km)   Raphaël Poirée (FRA)   Pavel Rostovcev (RUS)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju   Finska, 9–12. mart 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. mart 2000. Pojedinačno (20 km)   Halvard Hanevold (NOR)   Carsten Heyman (NJE)   Sven Fischer (NJE)
11. mart 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)
(SP 2000.)
  Rusija
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Vladimir Dračov
Pavel Rostovcev
  Norveška
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
  Njemačka
Frank Luck
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Gross
12. mart 2000. Potjera (12,5 km)   Sven Fischer (NJE)   Peter Sendel (NJE)   Frode Andresen (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijskju   Rusija, 16–19. mart 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. mart 2000. Sprint (10 km)   Vadim Sašurin (BJE)   Devis da Canali (ITA)   Sven Fischer (NJE)
18. mart 2000. Potjera (12,5 km)   Sven Fischer (NJE)   Raphaël Poirée (FRA)   Sergej Roškov (RUS)
19. mart 2000. Masovni start (15 km)   René Cattarinussi (ITA)   Pavel Rostovcev (RUS)   Frode Andresen (NOR)

Tabele uredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 25 takmičenja)
Mjesto Ime Bodovi Pobjede
01.   Raphaël Poirée (FRA) 470 3
02.   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 448 5
03.   Sven Fischer (NJE) 434 2
04.   Pavel Rostovcev (RUS) 384
05.   Frank Luck (NJE) 379 1
06.   Frode Andresen (NOR) 376 6
07.   Vadim Sašurin (BJE) 338 1
08.   Ricco Groß (NJE) 316 2
09.   Peter Sendel (NJE) 305
010.   Wolfgang Rottmann (AUT) 304 1
Ostatak tabele
011.   Halvard Hanevold (NOR) 288 2
012.   Vladimir Dračov (RUS) 275 1
015.   René Cattarinussi (ITA) 198 1

Pojedinačni rezultati uredi

Pla. Ime Hochfilzen Pokljuka Osrblie Oberhof Ruh­polding Antholz Östersund Oslo Lahti Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Mas. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Mas. Poj. Pot. Sp. Pot. Mas.
01   Raphaël Poirée (FRA) 010 005 014 017 001 023 020 003 004 002 003 003 001 003 004 004 006 003 004 001 023 018 005 002 005 470
02   Ole Einar Bjørndalen (NOR) 001 001 003 004 001 001 010 004 002 002 001 003 NZ 005 004 020 003 042 006 012 006 015 448
03   Sven Fischer (NJE) 015 003 005 005 009 002 003 015 011 003 012 008 005 004 009 010 040 013 019 013 003 001 003 001 006 434
04   Pavel Rostovcev (RUS) 012 004 002 006 032 010 005 029 005 015 025 013 022 027 006 002 002 002 014 002 018 004 014 014 002 384
05   Frank Luck (NJE) 003 002 037 014 003 003 024 002 010 013 034 025 013 014 026 019 004 001 003 017 013 005 006 004 007 379
06   Frode Andresen (NOR) 066 001 001 NS 001 011 035 NS 022 018 012 003 002 001 001 001 006 021 NZ 016 003 025 005 003 376
07   Vadsim Sašurin (BJE) 033 017 016 019 002 004 002 028 018 004 002 005 007 005 029 015 014 014 012 011 026 NS 001 009 016 338
08   Ricco Groß (NJE) 023 019 029 039 027 005 006 001 001 007 009 008 014 003 007 018 009 006 007 007 023 022 020 316
09   Peter Sendel (NJE) 059 053 010 002 006 011 004 020 002 018 006 009 NZ 036 025 008 012 006 004 005 002 045 041 019 305
10   Wolfgang Rottmann (AUT) 016 013 011 032 023 024 025 011 009 005 016 017 019 010 002 014 011 033 001 005 010 008 017 007 026 304
11   Halvard Hanevold (NOR) 026 023 020 018 031 005 012 019 007 014 005 001 015 021 054 031 012 005 010 010 001 038 033 010 008 288
12   Vladimir Dračov (RUS) 009 010 017 010 007 025 001 038 045 008 027 004 011 007 020 009 018 025 073 012 012 016 008 021 027 275
13   Vesa Hietalahti (FIN) 005 006 024 012 018 050 018 015 028 011 007 014 064 015 011 022 019 013 022 011 012 011 018 012 250
14   Ludwig Gredler (AUT) 063 004 009 019 036 023 006 013 019 010 016 008 020 013 009 002 019 041 013 041 024 025 218
15   René Cattarinussi (ITA) 004 014 074 020 016 021 057 NZ 009 008 010 030 039 003 008 043 NZ 039 NZ 019 013 001 198
16   Marco Morgenstern (NJE) 012 009 012 007 020 018 069 033 015 015 004 010 007 011 009 189
17   Oļegs Maļuhins (LAT) 042 022 049 049 034 007 022 024 055 044 005 008 015 007 015 007 051 NS 010 008 004 184
18   Viktor Majgurov (RUS) 008 009 012 021 008 033 016 025 042 019 028 031 014 017 027 007 011 020 053 031 020 016 010 183
19   Paavo Puurunen (FIN) 013 008 013 007 035 038 010 033 016 020 064 044 NS 011 017 010 027 018 008 015 022 046 NS 023 179
20   Ilmārs Bricis (LAT) 020 038 007 020 044 018 026 006 014 026 016 NS 031 040 030 031 NZ 014 008 009 009 023 011 163
21   Wolfgang Perner (AUT) 007 016 019 011 039 017 015 034 034 017 023 032 056 045 009 021 023 024 053 009 044 015 024 020 017 155
22   Carsten Heymann (NJE) 054 041 006 008 017 031 009 030 032 016 010 016 043 NS NS 002 011 031 045 014 153
23   Aljaksej Ajdarau (BJE) 061 064 013 008 014 043 020 012 014 036 018 026 022 030 016 010 005 025 025 028 136
24   Tomasz Sikora (POL) 014 030 030 042 054 014 007 018 024 053 013 011 016 021 047 032 018 018 030 021 029 013 130
25   Petr Garabík (ČEŠ) 006 012 028 033 016 030 008 NS 013 022 042 016 016 024 014 021 040 030 018 126
26   Jēkabs Nākums (LAT) 031 015 036 040 011 009 019 004 021 027 059 NS 016 005 038 041 028 016 NZ 063 021 123
27   Egil Gjelland (NOR) 017 024 023 015 013 017 025 029 029 023 009 019 013 028 022 021 038 037 015 017 024 119
28   Aleh Rišankou (BJE) 029 028 085 010 026 058 054 041 015 057 049 020 036 017 009 014 004 015 022 108
29   Vječslav Derkač (UKR) 075 008 003 028 NS 010 048 024 057 NS 026 020 025 012 071 062 023 065 035 028 097
30   Sergej Roškov (RUS) 027 049 050 028 041 035 048 055 021 011 040 NS 035 023 009 011 040 048 017 022 003 092
31   Dag Bjørndalen (NOR) 053 023 021 019 015 020 005 006 028 027 027 077 016 019 090
32   Devis Da Canal (ITA) 011 044 033 NZ 021 022 006 026 037 055 NS 061 035 034 022 030 025 002 012 089
33   Patrick Favre (ITA) 047 035 009 037 058 057 052 029 017 015 004 012 034 021 047 069 078
34   Zdeněk Vítek (ČEŠ) 044 042 015 022 049 020 012 003 021 032 041 018 024 036 035 023 060 NS 028 040 077
35   Ruslan Lisenko (UKR) 002 018 040 031 026 059 017 040 033 058 NS 079 045 028 056 043 034 006 020 069
36   Jay Hakkinen (SAD) 061 025 006 060 040 011 006 020 037 044 039 032 030 031 045 052 036 025 063
37   Alexander Wolf (NJE) 078 043 050 005 048 053 036 026 026 029 019 048 043 008 057 032 013 046 059
38   Sylfest Glimsdal (NOR) 043 055 054 036 022 013 031 046 047 037 035 023 007 006 059 043 030 035 059
39   Ivan Masařík (ČEŠ) 050 031 026 016 033 043 014 015 019 021 026 017 038 024 033 044 039 056
40   Julien Robert (FRA) 019 007 032 030 012 019 NZ 037 051 023 083 024 029 056 038 054 045 059 070 052
41   Tomaž Globočnik (SLO) 035 047 050 049 024 013 045 040 008 011 033 054 058 052 033 036 029 032 034 048
42   Wojciech Kozub (POL) 071 021 025 014 032 022 008 021 024 042 034 059 NS 036 064 047 031 047
43   Roman Dostál (ČEŠ) 049 046 057 035 024 066 008 022 043 023 071 074 057 017 NS 036
44   Ville Räikkönen (FIN) 021 011 068 046 028 017 030 031 030 036 NS 021 033 048 026 064 NS 034
45   Wiesław Ziemianin (POL) 076 041 024 004 077 022 066 052 035 064 052 050 024 028 042 057 053 030
46   Andrej Prokunin (RUS) 065 051 015 027 027 039 052 039 042 017 018 029 029 037 036 034 052 028
47   Reinhard Neuner (AUT) 073 080 021 007 026 033 046 047 047 072 045 046 088 060 057 024
48   Marko Dolenc (SLO) 022 020 046 051 029 054 032 NZ 042 038 028 018 039 037 031 037 045 022 026 055 042 022
49   Rickard Noberius (ŠVE) 046 026 071 087 069 NZ 009 022 034 029 070 035 046 040 021
50   Marek Matiaško (SVK) 078 057 070 069 063 046 046 047 028 007 078 019
51   Andrij Derisemlja (UKR) 039 043 027 013 089 056 036 023 056 NS 032 NZ 040 044 044 049 030 072 016
52   Jan Wüstenfeld (NJE) 053 034 NS 079 061 012 028 014
53   Paolo Longo (ITA) 082 070 015 065 068 011
54   Wilfried Pallhuber (ITA) 018 047 025 029 067 051 056 NZ 076 033 032 050 051 031 024 052 043 011
55   Pjotr Ivaška (BJE) 074 038 026 061 041 050 039 069 017 NS 053 057 041 040 NZ 049 NZ 009
56   Indrek Tobreluts (EST) 055 052 042 063 NZ 085 059 NZ 017 042 026 058 041 009
57   Rustam Valiulin (BJE) NS 061 018 033 008
58   Pieralberto Carrara (ITA) 032 036 018 NZ 048 045 008
59   Stian Eckhoff (NOR) 051 046 029 019 007
60   Harri Eloranta (FIN) 052 041 019 054 063 007
61   Kyōji Suga (JAP) 052 052 067 047 072 045 025 060 038 066 027 020 048 056 046 042 051 007
62   Tord Wiksten (ŠVE) 056 050 022 038 081 060 041 049 050 047 038 035 024 048 025 087 007
63   Oleksandr Bilanenko (UKR) 060 NS 056 NS 072 089 077 055 048 049 044 069 020 NZ 006
64   Jean-Marc Chabloz (ŠVI) 034 037 048 NS 078 038 039 067 043 050 055 055 029 021 027 029 027 005
65   Hironao Meguro (JAP) 084 051 027 083 086 047 041 024 028 051 030 047 051 043 023 044 034 044 037 026 005
66   Aleksander Grajf (SLO) 037 021 062 030 091 071 058 NS 005
67   Janez Marič (SLO) 022 035 051 044 042 043 041 045 073 049 004
68   Vladimir Behterev (RUS) 048 058 072 039 070 044 053 050 022 083 004
69   Steve Cyr (KAN) 055 053 052 050 049 NZ 023 042 053 053 046 075 064 003
70   Vincent Defrasne (FRA) 025 040 038 048 073 034 046 038 041 027 031 025 063 025 032 054 068 026 NS 003
71   Henrik Forsberg (ŠVE) NS 084 088 083 027 036 075 063 079 027 023 003
72   Matjaž Poklukar (SLO) 024 033 052 NZ 002
73   Mihail Kočkin (RUS) 024 036 033 035 065 002
74   Tomáš Holubec (ČEŠ) 070 025 041 001
75   Janez Ožbolt (SLO) 035 025 034 044 063 067 037 034 049 055 046 039 056 055 048 001
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–25 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 26 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

Žene uredi

Rezultati uredi

1. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu   Austrija, 2–5. decembar 1999.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. decembar 1999. Pojedinačno (15 km)   Galina Kukljeva (RUS)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Corinne Niogret (FRA)
4. decembar 1999. Potjera (10 km)   Corinne Niogret (FRA)   Albina Ahatova (RUS)   Magdalena Forsberg (ŠVE)
5. decembar 1999. Štafeta (4 × 7,5 km)   Norveška
Gro Marit Istad
Ann-Elen Skjelbreid
Liv Grete Skjelbreid
Gunn Margit Andreassen
  Njemačka
Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katja Beer
Martina Zellner
  Rusija
Marija Strelenko
Galina Kukljeva
Svjetlana Černousova
Albina Ahatova
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki   Slovenija, 8–12. decembar 1999.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. decembar 1999. Sprint (7,5 km)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Marija Strelenko (RUS)   Corinne Niogret (FRA)
10. decembar 1999. Potjera (10 km)   Olena Zubrilova (UKR)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Tetjana Vodopjanova (UKR)
12. decembar 1999. Štafeta (4 × 7,5 km)   Rusija
Albina Ahatova
Galina Kukljeva
Marija Strelenko
Svjetlana Išmuratova
  Ukrajina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Natalija Tereščenko
Tetjana Vodopjanova
  Bugarska
Pavlina Filipova
Irina Nikulčina
Radka Popova
Iva Karađozova
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblieu   Slovačka i na Pokljuki   Slovenija, 15–19. decembar 1999.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. decembar 1999. Pojedinačno (15 km)   Uschi Disl (NJE)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Pavlina Filipova (BUG)
18. decembar 1999. Sprint (7,5 km)   Gro Marit Istad (NOR)   Olena Petrova (UKR)   Irina Nikulčina (BUG)
19. decembar 1999. Masovni start (12,5 km)   Andrea Henkel (NJE)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Olena Petrova (UKR)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu   Njemačka, 5–9. januar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. januar 2000. Sprint (7,5 km)   Olena Zubrilova (UKR)   Emmanuelle Claret (FRA)   Nathalie Santer (ITA)
7. januar 2000. Potjera (10 km)   Olena Zubrilova (UKR)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Svjetlana Išmuratova (RUS)
8. januar 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Rusija
Olga Piljova
Galina Kukljeva
Svjetlana Černousova
Svjetlana Išmuratova
  Njemačka
Uschi Disl
Martina Glagow
Katrin Apel
Andrea Henkel
  Francuska
Sylvie Becaert
Emmanuelle Claret
Delphyne Burlet
Corinne Niogret
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu   Njemačka, 12–16. januar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. januar 2000. Masovni start (12,5 km)   Galina Kukljeva (RUS)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Olena Petrova (UKR)
14. januar 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Martina Zellner
  Rusija
Olga Piljova
Galina Kukljeva
Svjetlana Černousova
Svjetlana Išmuratova
  Ukrajina
Irina Merkušina
Olena Petrova
Nina Lemeš
Olena Zubrilova
15. januar 2000. Sprint (7,5 km)   Nathalie Santer (ITA)   Katrin Apel (NJE)   Olga Piljova (RUS)
16. januar 2000. Potjera (10 km)   Martina Zellner (NJE)   Corinne Niogret (FRA)   Magdalena Forsberg (ŠVE)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu   Italija, 20–23. januar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. januar 2000. Sprint (7,5 km)   Martina Glagow (NJE)   Martina Zellner (NJE)   Andrea Henkel (NJE)
22. januar 2000. Potjera (10 km)   Andrea Henkel (NJE)   Galina Kukljeva (RUS)   Magdalena Forsberg (ŠVE)
23. januar 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Andrea Henkel
Martina Glagow
Katrin Apel
Martina Zellner
  Rusija
Olga Piljova
Galina Kukljeva
Marija Strelenko
Svjetlana Išmuratova
  Ukrajina
Irina Merkušina
Olena Petrova
Nina Lemeš
Olena Zubrilova
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju   Finska, 9–12. mart 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. februar 2000. Sprint (7,5 km)   Galina Kukljeva (RUS)   Svjetlana Išmuratova (RUS)   Florence Baverel (FRA)
13. februar 2000. Potjera (10 km)   Martina Glagow (NJE)   Svjetlana Černousova (RUS)   Svjetlana Išmuratova (RUS)
Svjetsko prvenstvo u Holmenkollenu   Norveška, 19-27. februar 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. februar 2000. Sprint (7,5 km)   Liv Grete Skjelbreid (NOR)   Katrin Apel (NJE)   Martina Zellner (NJE)
20. februar 2000. Potjera (10 km)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Uschi Disl (NJE)   Florence Baverel (FRA)
22. februar 2000. Pojedinačno (15 km)   Corinne Niogret (FRA)   Ju Šumei (KIN)   Magdalena Forsberg (ŠVE)
25. februar 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Černousova
Galina Kukljeva
Albina Ahatova
  Njemačka
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Martina Zellner
  Ukrajina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Nina Lemeš
Tetjana Vodopjanova
26. februar 2000. Masovni start (15 km)   Liv Grete Skjelbreid (NOR)   Galina Kukljeva (RUS)   Corinne Niogret (FRA)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju   Finska, 9–12. mart 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. mart 2000. Pojedinačno (15 km)   Olena Zubrilova (UKR)   Andrea Henkel (NJE)   Magdalena Forsberg (ŠVE)
10. mart 2000. Štafeta (4 × 7,5 km)   Njemačka
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Martina Zellner
  Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Černousova
Galina Kukljeva
Albina Ahatova
  Ukrajina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Nina Lemeš
Natalija Tereščenko
12. mart 2000. Potjera (10 km)   Olena Zubrilova (UKR)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Andrea Henkel (NJE)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijskju   Rusija, 16–19. mart 2000.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. mart 2000. Sprint (7,5 km)   Olena Zubrilova (UKR)   Olga Piljova (RUS)   Martina Glagow (NJE)
18. mart 2000. Potjera (10 km)   Magdalena Forsberg (ŠVE)   Corinne Niogret (FRA)   Olga Piljova (RUS)
19. mart 2000. Masovni start (12,5 km)   Martina Zellner (NJE)   Olena Zubrilova (UKR)   Olena Petrova (UKR)

Tabele uredi

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 25 takmičenja)
Mjesto Ime Bodovi Pobjede
01.   Magdalena Forsberg (ŠVE) 510 3
02.   Olena Zubrilova (UKR) 424 6
03.   Corinne Niogret (FRA) 411 2
Ostatak tabele
04.   Galina Kukljeva (RUS) 389 3
05.   Andrea Henkel (NJE) 378 2
06.   Svjetlana Išmuratova (RUS) 371
07.   Martina Zellner (NJE) 353 2
08.   Uschi Disl (NJE) 349 1
09.   Olena Petrova (UKR) 319
010.   Katrin Apel (NJE) 286
012.   Nathalie Santer (ITA) 238 1
013.   Martina Glagow (NJE) 208 2
021.   Liv Grete Skjelbreid (NOR) 172 2
022.   Andreja Grašič (SLO) 171
024.   Gro Marit Istad (NOR) 161 1
025.   Yu Shumei (KIN) 160
026.   Delphyne Heymann (FRA) 142
027.   Svjetlana Paramigina (BJE) 126
031.   Tetjana Vodopjanova (UKR) 75
034.   Ann-Elen Skjelbreid (NOR) 56
035.   Katja Holanti (FIN) 55
037.   Kateřina Losmanová (ČEŠ) 47
040.   Éva Tófalvi (UKR) 39
043.   Nina Lemeš (UKR) 30
046.   Soňa Mihoková (SLK) 28
048.   Olga Romasko (RUS) 24
054.   Simone Greiner-Petter-Memm (NJE) 14
057.   Lilija Jefremova (RUS) 13
059.   Linda Tjørhom (NOR) 12
061.   Sun Ribo (KIN) 10
071.   Liu Xianying (KIN) 2

Pojedinačni rezultati uredi

Pla. Ime Hochfilzen Pokljuka Osrblie Oberhof Ruh­polding Antholz Östersund Oslo Lahti Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Mas. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Mas. Poj. Pot. Sp. Pot. Mas.
01   Magdalena Forsberg (ŠVE) 002 003 001 002 004 004 008 010 002 002 004 003 012 003 012 007 004 001 003 004 003 002 005 001 006 510
02   Olena Zubrilova (UKR) 006 005 008 001 010 007 006 001 001 015 047 NS 006 016 032 020 025 012 009 019 001 001 001 007 002 424
03   Corinne Niogret (FRA) 003 001 003 019 040 005 NZ 019 014 010 011 002 024 009 004 005 012 013 001 003 012 010 006 002 007 411
04   Galina Kukljeva (RUS) 001 007 014 014 064 016 023 020 011 001 010 019 005 002 001 010 017 009 002 010 008 009 005 005 389
05   Andrea Henkel (NJE) 038 022 045 033 014 008 001 005 005 006 025 018 003 001 007 006 008 005 040 016 002 003 010 006 011 378
06   Svjetlana Išmuratova (RUS) 029 034 007 005 002 028 002 011 003 007 007 008 020 004 002 003 004 025 054 009 027 009 004 009 016 371
07   Martina Zellner (NJE) 021 032 013 007 016 028 009 008 015 017 005 001 002 006 017 008 003 006 019 007 029 013 012 028 001 353
08   Uschi Disl (NJE) 011 006 004 008 001 020 014 004 004 018 022 014 010 014 039 014 007 002 008 008 018 017 017 010 013 349
09   Olena Petrova (UKR) 010 006 005 002 003 032 028 003 037 NS 008 005 024 015 020 020 007 012 006 006 011 014 003 319
10   Katrin Apel (NJE) 046 053 011 015 018 011 011 016 012 009 002 007 023 042 016 025 002 004 006 005 052 025 022 015 009 286
11   Svjetlana Černousova (RUS) 014 015 012 023 012 035 019 027 022 016 008 006 067 010 002 006 008 015 021 008 011 021 018 008 273
12   Nathalie Santer (ITA) 015 012 031 044 042 013 016 003 006 012 001 005 063 056 041 033 028 030 NZ 004 005 008 011 022 237
13   Martina Glagow (NJE) 006 NS 027 010 001 008 015 001 034 024 017 015 012 003 008 021 208
14   Irina Nikulčina (BUG) 009 020 009 004 024 003 021 025 009 024 036 030 013 015 018 023 010 033 017 006 047 040 030 032 017 202
15   Pavlina Filipova (BUG) 049 029 027 011 003 047 007 038 008 011 023 021 015 020 019 011 026 011 029 020 031 014 013 027 010 200
16   Gunn Margit Andreassen (NOR) 026 010 017 010 023 006 004 033 010 021 014 009 011 010 021 018 043 044 014 032 036 036 033 020 198
17   Anna Murínová (SVK) 024 017 023 016 028 025 015 018 020 006 023 007 011 005 021 021 019 NZ 018 014 020 028 020 015 188
18   Florence Baverel (FRA) 004 004 029 048 011 048 024 056 NS 022 NS 018 012 003 009 032 003 056 010 NZ 024 012 NZ 184
19   Albina Ahatova (RUS) 005 002 024 020 008 024 018 047 050 026 025 034 079 023 016 023 015 013 005 004 014 026 179
20   Olga Medvedceva (RUS) 041 007 003 004 031 017 022 029 011 011 019 021 002 003 019 177
21   Liv Grete Skjelbreid (NOR) 035 041 043 NS 062 046 037 001 007 032 001 007 015 007 004 004 172
22   Andreja Grašič (SLO) 018 037 020 013 020 009 015 024 034 014 035 015 064 013 022 011 017 016 NZ 021 018 033 017 014 171
23   Katja Wüstenfeld (NJE) 020 018 009 010 012 009 016 013 020 012 034 038 009 035 024 009 019 032 034 024 166
24   Gro Marit Istad-Kristiansen (NOR) 053 046 018 009 055 001 013 055 035 019 009 016 016 030 006 013 015 039 022 025 161
25   Yu Shumei (KIN) 075 051 029 068 057 057 032 015 011 017 013 011 004 022 010 002 015 036 039 027 016 018 160
26   Delphyne Heymann-Burlet (FRA) 007 008 036 042 026 017 025 NS 004 013 032 036 032 061 051 041 024 011 007 018 024 012 142
27   Svjetlana Paramigina (BJE) 013 011 033 021 NZ 021 005 NZ 008 016 025 057 045 025 038 009 014 021 023 045 030 034 NZ NZ 126
28   Martina Halinárová (SVK) 042 024 035 039 033 069 014 013 018 013 029 007 038 043 029 021 005 022 097
29   Marija Strelenko (RUS) 025 014 002 012 031 028 010 043 036 025 048 035 056 040 026 019 020 044 026 029 023 023 089
30   Emmanuelle Claret (FRA) 047 038 047 053 035 012 002 020 005 017 038 053 052 055 NZ 049 076
31   Tetjana Vodopjanova (UKR) 016 027 005 003 013 046 020 NS 043 045 042 NZ 025 075
32   Sanna-Leena Perunka (FIN) 028 042 040 NZ 054 015 044 029 029 020 028 049 008 012 030 034 041 051 NS 015 013 073
33   Irina Tananajko (BJE) 019 036 025 038 007 038 052 051 050 NS 026 031 020 017 027 NZ 010 059 NS 044 NZ 058
34   Ann-Elen Skjelbreid (NOR) 045 028 015 024 051 041 017 025 031 NS 049 034 016 016 039 013 NS 056
35   Katja Holanti (FIN) 008 009 069 029 023 017 021 038 023 062 032 033 040 049 035 035 027 053 043 031 036 055
36   Natalija Tereščenko (UKR) 010 013 046 027 050 051 022 034 026 NZ 064 025 044 068 012 037 046 048
37   Kateřina Losmanová (ČEŠ) 034 035 041 017 071 033 050 030 012 017 045 028 019 031 018 054 NS 047
38   Michela Ponza (ITA) 050 050 032 037 026 045 056 042 009 022 013 023 023 057 033 045 021 045
39   Lucija Larisi (SLO) 023 023 064 043 071 012 021 021 036 044 034 029 032 014 027 031 050 044 040 040 025 043
40   Éva Tófalvi (RUM) 044 056 038 049 017 014 045 046 039 026 069 039 018 037 028 016 039
41   Tamami Tanaka (JAP) 061 068 060 037 028 NZ 046 040 033 025 014 048 031 030 004 046 037 043 039 035
42   Eva Háková (ČEŠ) 059 054 059 034 049 019 013 023 053 NS 033 031 048 046 028 016 047 033
43   Nina Lemeš (UKR) 037 047 075 019 018 035 NZ 057 NS 022 026 034 046 052 NZ 017 024 030
44   Ryoko Takahashi (JAP) 078 060 047 086 043 059 019 028 033 014 NS 047 057 058 045 057 043 032 016 037 029
45   Peggy Wagenführ (NJE) 041 031 006 018 059 034 026 028
46   Soňa Mihoková (SVK) 030 052 039 NZ 027 072 NS 051 046 004 027 049 049 051 020 027 028
47   Outi Kettunen (FIN) 055 NS 052 040 006 044 022 027 049 NS 051 NS 042 044 024 043 NS 042 NZ 026
48   Olga Romasko (RUS) 012 016 049 028 045 032 024
49   Magdalena Gwizdoń (POL) 051 048 070 058 027 049 039 027 024 058 030 064 013 060 NZ 019 030 022
50   Irina Merkušina (UKR) 007 031 060 NS 036 056 060 058 NZ 026 029 019
51   Christelle Gros (FRA) 027 033 061 025 040 042 048 019 024 037 021 031 033 022 029 041 038 018
52   Mami Shindo (JAP) 052 030 016 030 053 049 070 052 048 078 037 042 046 038 026 026 023 042 022 017
53   Hiromi Suga (JAP) 043 058 042 032 073 055 066 034 031 066 018 048 043 034 NZ 020 041 014
54   Simone Greiner-Petter-Memm (NJE) 017 044 028 026 023 NS 024 028 038 037 014
55   Jitka Šimůnková (ČEŠ) 040 040 019 045 072 060 036 024 033 022 048 059 044 036 063 013
56   Magdalena Grzywa (POL) 022 021 053 NS 034 077 030 033 047 023 057 026 061 NZ 025 041 046 NZ 013
57   Lilija Vajhina-Jefremova (RUS) 077 036 018 042 080 021 029 013
58   Annukka Mallat (FIN) 067 037 025 022 022 029 041 032 027 050 NS 028 027 028 022 036 063 013
59