Svjetsko prvenstvo u rukometu 2007.

Svjetsko prvenstvo u rukometu 2007. godine je održano u Njemačkoj u dvanaest gradova, od 19. januara do 4. februara 2007. godine..

Gradovi domaćiniUredi

Gradovi domaćini bili su Köln, Hamburg, Mannheim, Dortmund, Lemgö, Wetzlar, Halle, Bremen, Kiel, Berlin, Stuttgart i Magdeburg.

DvoraneUredi

Dvorane u kojima su odigrane utakmice bile su:

Slika Grad Dvorana kapacitet gledalaca
  Köln Kölnarena 19.000
  Hamburg Color Line Arena 12.500
  Mannheim SAP-Arena 13.200
  Dortmund Westfalenhalle 12.000
  Magdeburg Bördelandhalle 7.850
  Wetzlar Rittal-Arena Wetzlar 5.000
  Stuttgart Porsche-Arena 6.100
  Halle Gerry-Weber-Stadion 11.000
  Lemgo Lipperlandhalle 5.000
  Bremen AWD-Dome 9.200
  Kiel Ostseehalle 10.200
  Berlin Max-Schmeling-Halle 10.000

Sistem takmičenjaUredi

24 reprezentacije učesnice SP-a podijeljene su u 6 grupa (A, B, C, D, E i F) sa po 4 ekipe.

U prvom krugu, koji je trajao od 19. do 22. januara, igralo se po 3 kola u svakoj grupi, a sljedeću fazu takmičenja izborile su se dvije prvoplasirane ekipe. Nakon prvog kruga slijedi dan odmora.

Takmičenje za poredak od 13. do 24. mjestaUredi

Susreti za poredak se igrali su se od 24. januara do 3. februara.

Ovo takmičenje se naziva "Predsjednički kup" (Presidents Cup).

Takmičenje za medaljeUredi

U drugi krug, trajao je od 24. do 28. januara, a u kojem se nastavlja borba za medalje, dvije najbolje plasirane ekipe iz svake grupe idu u dvije novoformirane grupe, M1 (iz grupa A, B i C) i M2 (iz grupa D, E i F), u kojima će tako biti po 6 ekipa.

Bodovi se prenose iz prvog kruga, ali samo oni koju je ekipa osvojila protiv ekipe iz svoje grupe koja se plasirala u drugi krug.

U svakoj od tih ekipa igraju se još 4 kola, a 4 prvoplasirane ekipe su izborile četvrtfinale.

Parovi za četvrtfinale (igralo se 30. januara) se sastavljaju po načelu:

  • prvi iz grupe M1 - četvrti iz grupe M2 (1)
  • drugi iz grupe M1 - treći iz grupe M2 (2)
  • treći iz grupe M1 - drugi iz grupe M2 (3)
  • četvrti iz grupe M1 - prvi iz grupe M2 (4)

Ovakav sistem daje na dramatičnosti, daje mogućnost ekipama sa više poraza za doći do medalje, a teoretski daje mogućnost da ekipa sa 7 pobjeda i porazom u četvrtfinalu ostane bez medalja.

Pobjednici susreta 1 i 2, te pobjednici susreta 3 i 4 igraju jedni protiv drugih u polufinalu, koja je bila na programu 1. ferbruara.

Pobjednici u polufinalu takmiče se za zlatnu medalju, a poraženi igraju susret za bronzanu medalju. Oba susreta su se su odigrala 4. februara.

UčesniciUredi

Reprezentacije su učesvovale izborile prema ovom kriteriju:

  • Evropa daje 13 predstavnika
  • Afrika daje 4 predstavnika
  • Azija daje 3 predstavnika
  • Amerika daje 3 predstavnika
  • Okeanija daje jednog predstavnika

Direktni plasman su imale domaćin Njemačka i svjetski prvak Španija.

Kvalifikacijska takmičenjaUredi

Kvalifikacijska takmičenja u AfriciUredi

Kvalifikacijska takmičenja za SP 2007. je bilo Afričko rukometno prvenstvo 2006., održano u Tunisu. S tog prvenstva su se kvalificirali:

Kvalifikacijska takmičenja u AmericiUredi

Sveamerička predtakmičenja su se trebala održati u Brazilu u aprilu 2006. godine [1] (podatak sa IHF-a, od 19. januara 2006). Međutim, zbog igračkih obaveza u evropskim klubovima, dogovoreno je odgađanje kvalifikacijskih takmičenja sve do juna, i na kraju se odigralo od 6. do 10. juna u Aracajuu. [2] (sa IHF-a, podatak od 5. aprila 2006).

Učestvovalo je osam ekipa, Brazil i Argentina su prošle kroz fazu sa grupama nepobijeđene i jedine sa pozitivnom razlikom pogodaka. Prve dvije ekipe iz svake grupe su otišle u polufinale: Grenland se pridružio Brazilu nakon dvije pobjede nad Čileom i Urugvajem sa 32:30, dok su se iz grupe "B" plasirale SAD nakon neriješenog susreta sa Meksikom i pobjede nad Portorikom.

U polufinalu, Brazil i Argentina su pobijedile svoje protivnike sa više od 10 razlike, osiguravši tako nastup na SP-u, a u susretu za treće mjesto, Grenland je pobijedio SAD sa gol razlikom [3] (sa IHF-a, podatak od 18. juna '06.).

Kvalifikacijska takmičenja u AzijiUredi

Kvalifikacijsko takmičenje je bilo Azijsko rukometno prvenstvo 2006., održano u Tajlandu od 12. do 21. februara. [4] (podatak od 27. februara 2006). Kuvajt i Južna Koreja su se kvalifikovali nakon ulaska u finale [5] (podatak od 27. februara 2006), a Katar je pobjedom nad Iranom od 21:20 u susretu za bronzu izborio učestvovanje na SP [6] (podatak od 27. februara 2006).

Kvalifikacijska takmičenja u EvropiUredi

Izborile su ga prve tri ekipe sa Evropskog prvenstva 2006. u Švicarskoj, održanog u januaru i februaru 2006. godine. Budući da je direktni učesnik Španija bila među njima, ostali učesnici polufinala su otišli na SP - Hrvatska, Danska i Francuska.

Ostalih 11 učesnika evropskog prvenstva je igralo doigravanje sa petoricom pobjednika predkvalifikacijskih takmičenja.

11 mjesta je bilo namijenjeno evropskim učesnicima. Njemačka kao domaćin i Španija, kao svjetski prvak, već su osigurali mjesto na prvenstvu, kao i troje prvoplasiranih sa rukometnog EP-a 2006. u Švicarskoj, odigranog u januaru i februaru 2006. godine. Budući da je kasniji svjetski prvak Španija ušao u polufinale tog takmičenja, preostali učesnici, Hrvatska, Danska i Francuska su izborile učešće na SP-u. Preostalih 11 ekipa sa EP-a su igrale doigravanje sa petoro najboljih predstavnika, pobjednika predkvalifikacijskih grupa.

Konačni poredak 20. januara 2006.[1]:

Grupa 1
Ekipa Ut Pb N Pz Pr Pos Bod
  Grčka 6 4 0 2 164 148 8
  BiH 6 4 0 2 182 169 8
  Holandija 6 2 0 4 159 181 4
  Italija 6 2 0 4 157 181 4
Grupa 2
Ekipa Ut Pb N Pz Pr Pos Bod
  Austrija 6 5 0 1 205 161 10
  Finska 6 3 0 3 173 170 6
  Izrael 6 3 0 3 171 173 6
  Bugarska 6 1 0 5 153 198 2
Grupa 3
Ekipa Ut Pb N Pz Pr Pos Bod
  Češka 6 5 0 1 219 149 10
  Makedonija 6 4 1 1 200 176 9
  Estonija 6 2 1 3 169 182 5
  Kipar 6 0 0 6 133 214 0
Grupa 4
Ekipa Ut Pb N Pz Pr Pos Bod
  Rumunija 6 5 1 0 186 143 11
  Litvanija 6 3 1 2 174 149 7
  Latvija 6 2 0 4 177 169 4
  Luksemburg 6 1 0 5 129 205 2
Grupa 5
Ekipa Ut Pb N Pz Pr Pos Bod
  Švedska 6 6 0 0 223 139 12
  Bjelorusija 6 4 0 2 189 160 8
  Turska 6 2 0 4 140 197 4
  Belgija 6 0 0 6 155 211 0

Izvlačenja za doigravanje je obavljeno u Zürichu 5. februara. Odmjeravanja[2] se igraju u dvije utakmice, a igraju se druge i treće sedmice u junu. Ekipe čija imena su podebljana, izborila su nastup na SP.[3]

Ekipa 1 Ishod Ekipa 2 1. utakmica uzvrat
Grčka   47:51   Poljska 27:22 20:29
Portugal   47:55   Ukrajina 21:30 26:25
Rumunija   56:57   Norveška 29:30 27:27
SiCG   58:73   Češka 31:37 27:36
Slovenija   67:51   Austrija 36:26 31:25
Slovačka   52:65   Mađarska 24:33 28:32
Švedska   54:57   Island 28:32 26:25
Švicarska   54:85   Rusija 26:41 28:44

Učesnici iz Evrope su:

Kvalifikacijska takmičenja u OkeanijiUredi

Okeanijsko kvalifikacijsko takmičenje je održano u Duralu kod Sydneya od 22. do 24. maja 2006. godine, neposredno prije Tihookeanskog kupa.

Kvalifikovala se Australija, pobijedivši Novi Zeland sa 41:14 i Kukova Ostrva sa 63:5 [7] (sa IHF-a, podatak od 24. maja 2006).

Rezultati po grupama u prvom kruguUredi

Grupa A (Wetzlar)Uredi

20. januar
  Slovenija -   Grenland 35:21 (17:  9)
  Tunis -   Kuvajt 34:23 (14:11)
21. januar
  Tunis -   Grenland 36:20 (17:  4)
  Slovenija -   Kuvajt 33:23 (17:11)

Slovenija i Tunis su se plasirali u drugi krug.

22. januar
  Kuvajt -   Grenland 39:27 (19:13)
  Slovenija -   Tunis 34:27 (16:14)
Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Slovenija 3 0 0 102 71 +31 6
2.   Tunis 2 0 1 97 77 +20 4
3.   Kuvajt 1 0 2 85 94 -9 2
4.   Grenland 0 0 3 68 110 -42 0

Grupa B (Magdeburg)Uredi

20. januar
  Island -   Australija 45:20 (26:  9)
  Francuska -   Ukrajina 32:21 (17:  8)
21. januar
  Francuska -   Australija 47:10 (25:  5)
  Ukrajina -   Island 32:29 (12:13)
22. januar
  Ukrajina -   Australija 37:18 (18:  8)
  Francuska -   Island 24:32 (  8:18)
Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Island 2 0 1 106 76 +30 4
2.   Francuska 2 0 1 103 63 +40 4
3.   Ukrajina 2 0 1 90 79 +11 4
4.   Australija 0 0 3 48 129 -81 0

Grupa C (Berlin)Uredi

19. januar
  Njemačka -   Brazil 27:22 (12:10)
20. januar
  Poljska -   Argentina 29:15 (12:  9)
21. januar
  Poljska -   Brazil 31:23 (15:13)
  Njemačka -   Argentina 32:20 (17:11)

Poljska i Njemačka su osigurale prolaz u drugi krug.

22. januar
  Njemačka -   Poljska 25:27 (12:14)
  Argentina -   Brazil 22:20 (  7:10)
Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Poljska 3 0 0 87 63 +24 6
2.   Njemačka 2 0 1 86 69 +27 4
3.   Argentina 1 0 2 57 81 -24 2
4.   Brazil 0 0 3 65 80 -15 0

Grupa D (Bremen)Uredi

20. januar
  Češka -   Katar 37:23 (18:11)
  Španija -   Egipat 33:29 (16:16)
21. januar
  Španija -   Katar 41:18 (21:  9)
  Češka -   Egipat 31:30 (17:17)

Španija i Češka su se plasirale u drugi krug.

22. januar
  Egipat -   Katar 35:24 (14:11)
  Španija -   Češka 35:29 (19:15)
Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Španija 3 0 0 109 76 +33 6
2.   Češka 2 0 1 97 88 +9 4
3.   Egipat 1 0 2 94 88 +6 2
4.   Katar 0 0 3 65 113 -48 0

Grupa E (Kiel)Uredi

20. januar
  Norveška -   Angola 41:13 (21:  8)
  Mađarska -   Danska 30:29 (13:11)
21. januar
  Danska -   Angola 39:20 (18:12)
  Mađarska -   Norveška 25:22 (15:12)
22. januar
  Mađarska -   Angola 34:31 (19:15)
  Danska -   Norveška 23:22 (15:13)
Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Mađarska 3 0 0 89 82 +7 6
2.   Danska 2 0 1 91 72 +19 4
3.   Norveška 1 0 2 85 61 +24 2
4.   Angola 0 0 3 64 114 -50 0

Grupa F (Stuttgart)Uredi

20. januar
  Hrvatska -   Maroko 35:22 (18:11)
  Rusija -   J. Koreja 32:32 (15:17)
21. januar
  Hrvatska -   J. Koreja 41:23 (20:9)
  Rusija -   Maroko 35:19 (15:7)
22. januar
  Hrvatska -   Rusija 32:27 (16:11)
  J. Koreja -   Maroko 32:19 (14:9)
Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Hrvatska 3 0 0 108 72 +36 6
2.   Rusija 1 1 1 94 83 +11 3
3.   J. Koreja 1 1 1 87 92 -5 3
4.   Maroko 0 0 3 60 102 -42 0

Takmičenje za poredak od 13. do 24. mjestaUredi

(Predsjednički kup)

U ovom takmičenju učestvuju trećeplasirana i četvrtoplasirana reprezentacija iz grupa u 1. krugu.

Trećeplasirani iz 1. kruga igraju od 24. do 27. januara u dvije grupe od po tri učesnika, u kojima se igra po sistemu "svako protiv svakog". 28. januara, pobjednici obje grupe igraju za 13. i 14. mjesto. Drugoplasirani iz tih grupa igraju za 15. i 16. mjesto. Treći iz grupa igraju za 17. i 18. mjesto.

Zadnjeplasirani iz 1. kruga igraju po istom sistemu, s tim što pobjednici grupa igraju za 19. i 20. mjesto, drugi za 21. i 22. mjesto, a treći u grupi za 23. i 24. mjesto.

Grupa I (Lemgo)Uredi

24. januar   Ukrajina -   Kuvajt 33:23 (19:10)
25. januar   Kuvajt -   Argentina 25:28 (10:16)
27. januar   Ukrajina -   Argentina 23:22 (13:  8)

Poredak:

Por. Država      Ut Pb  N Pz Ps:Pr  Bod
1.   Ukrajina    3  2  0  0 56:45   4
2.   Argentina   3  1  0  1 50:48   2
3.   Kuvajt      3  0  0  2 48:61   0

Grupa II (Lemgo)Uredi

24. januar   Norveška -   Egipat 27:18 (12:  9)
25. januar   J.Koreja -   Egipat 36:30 (16:13)
27. januar   J.Koreja -   Norveška 32:34 (17:17)
Por. Država      Ut Pb  N Pz Ps:Pr  Bod
1.   Norveška    3  2  0  0 61:50   4
2.   J.Koreja    3  1  0  1 68:64   2
3.   Egipat      3  0  0  2 48:63   0

Grupa III (Halle/Dortmund)Uredi

Halle 24. januar   Grenland -   Australija 34:25 (16:12)
Dortmund 25. januar   Grenland -   Brazil 30:33 (13:18)
Dortmund 27. januar   Brazil -   Australija 30:23 (17:  6)
Por. Država      Ut Pb  N Pz Ps:Pr  Bod
1.   Brazil      3  2  0  0 63:53   4
2.   Grenland    3  1  0  1 64:58   2
3.   Australija  3  0  0  2 48:64   0

Grupa IV (Halle/Dortmund)Uredi

Halle 24. januar   Katar -   Angola 27:33 (14:15)
historijski uspjeh angolskog rukometa.
Dortmund 25. januar   Katar -   Maroko 27:44 (14:22)
Dortmund 27. januar   Angola -   Maroko 28:32 (14:16)
Por. Država      Ut Pb  N Pz Ps:Pr  Bod
1.   Maroko      3  2  0  0 76:55   4
2.   Angola      3  1  0  1 61:59   2
3.   Katar       3  0  0  2 54:77   0

Susreti za plasmanUredi

za 23. mjesto:
Dortmund, 28. januar
  Katar -   Australija 36:22 (15:14)
za 21. mjesto:
Dortmund, 28. januar
  Angola -   Grenland 29:28 (14:12)
za 19. mjesto:
Dortmund, 28. januar
  Brazil -   Maroko 36:29 (17:12)
za 17. mjesto:
Lemgo, 28. januar
  Egipat -   Kuvajt 26:22 (12:14)
za 15. mjesto:
Lemgo, 28. januar
  Argentina -   J. Koreja 31:28 (13:19)
za 13. mjesto:
Lemgo, 28. januar
  Norveška -   Ukrajina 32:22 (12:12)

Rezultati po grupama u drugom kruguUredi

Grupa M1 (Halle/Dortmund)Uredi

Stanje na tabeli nakon prvog kruga, sa prenesenim bodovima.

Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Island 1 0 0 32 24 +8 2
2.   Slovenija 1 0 0 34 27 +7 2
3.   Poljska 1 0 0 27 25 +2 2
4.   Njemačka 0 0 1 25 27 -2 0
5.   Tunis 0 0 1 27 34 -7 0
6.   Francuska 0 0 1 24 32 -8 0
24. januar
  Njemačka -   Slovenija 35:29 (17:14)
  Francuska -   Poljska 31:22 (11:12)
  Tunis -   Island 30:36 (19:16)
25. januar
  Njemačka -   Tunis 35:28 (19:11)
  Francuska -   Slovenija 33:19 (18:10)
  Island -   Poljska 33:35 (14:12)
27. januar
  Poljska -   Tunis 40:31 (17:13)
  Njemačka -   Francuska 29:26 (14:9)
  Island -   Slovenija 32:31 (17:15)
28. januar
  Njemačka -   Island 33:28 (17:11)
  Slovenija -   Poljska 27:38 (13:17)
  Francuska -   Tunis 28:26 (18:11)
Por. Država    Ut Pb  N Pz  Ps: Pr Bod
 1. Poljska     5  4  0  1 162:147   8 (1:0) u četvrtfinalu
 2. Njemačka    5  4  0  1 157:138   8 (0:1) u četvrtfinalu
 3. Island      5  3  0  2 161:153   6 (1:0) u četvrtfinalu
 4. Francuska   5  3  0  2 142:128   6 (0:1) u četvrtfinalu
 5. Slovenija   5  1  0  4 140:165   2
 6. Tunis       5  0  0  5 142:173   0

Grupa M2 (Mannheim)Uredi

 
Hrvatski navijači u SAP-Areni, Mannheim.

Stanje na tabeli nakon prvog kruga, sa prenesenim bodovima.

Mjesto Država Pob. Ner. Por. + - G.R. Bodovi
1.   Španija 1 0 0 35 29 +6 2
2.   Hrvatska 1 0 0 32 27 +5 2
3.   Mađarska 1 0 0 30 29 +1 2
4.   Danska 0 0 1 29 30 -1 0
5.   Rusija 0 0 1 27 32 -5 0
6.   Češka 0 0 1 29 35 -6 0
24. januar
  Španija -   Rusija 33:29 (17:15)
  Hrvatska -   Danska 28:26 (15:12)
  Češka -   Mađarska 25:28 (10:17)
25. januar
  Rusija -   Češka 30:26 (12:14)
  Hrvatska -   Mađarska 25:18 (12:8)
  Španija -   Danska 23:27 (11:15)
27. januar
  Danska -   Rusija 26:24 (16:14)
  Španija -   Mađarska 33:31 (17:15)
  Hrvatska -   Češka 31:29 (14:12)
28. januar
  Hrvatska -   Španija 29:28 (11:16)
  Rusija -   Mađarska 26:25 (12:15)
  Danska -   Češka 33:29 (17:15)
Por. Država    Ut Pb  N Pz  Ps: Pr Bod
 1. Hrvatska    5  5  0  0 145:128  10 u četvrtfinalu
 2. Danska      5  3  0  2 141:134   6 u četvrtfinalu
 3. Španija     5  3  0  2 152:141   6 u četvrtfinalu
 4. Rusija      5  2  0  3 136:141   4 u četvrtfinalu
 5. Mađarska    5  2  0  3 132:138   4
 6. Češka       5  0  0  5 138:157   0

Za plasman od 9.-12. mjestaUredi

za 11. mjesto:
Köln, 30. januar
  Tunis -   Češka 25:21 (13:13)
za 9. mjesto:
Hamburg, 30. januar
  Mađarska -   Slovenija 34:33 (16:16)

ČetvrtfinaleUredi

Köln, 30. januar
  Njemačka -   Španija 27:25 (15:12)
  Hrvatska -   Francuska 18:21 (9:10)
Hamburg, 30. januar
  Poljska -   Rusija 28:27 (16:14)
  Island -   Danska 41:42 (16:17,34:34; 38:38)

U polufinale su prošle ekipe Njemačke, Francuske, Poljske i Danske.

Ekipe Španija, Hrvatske, Rusije i Islanda su ispale iz borbe za medalje. Ispalim ekipama ostala je borba za 5. do 7. mjesto, koja direktno vode u kvalifikacije za Olimpijske igre 2008. godine.

Za plasman od 5. do 8. mjestaUredi

Prvih 7 reprezentacija ulazi u igru za Olimpijske igre 2008. godine, svjetski prvak direktno, a ostalih 6 time su izborile učestvovanje na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Köln, 1. februar
  Hrvatska -   Španija 35:27 (16:12)
Hamburg, 1. februar
  Rusija -   Island 28:25 (16:14)
za 7. mjesto:
Köln, 3. februar
  Španija -   Island 40:36 (19:13)
za 5.mjesto
Köln, 3. februar
  Hrvatska -   Rusija 34:25 (18:12)

PolufinaleUredi

Köln, 1. februar
  Njemačka -   Francuska 32:31 (11:12, 21:21; 24:25, 27:27; 29:29)
Hamburg, 1. februar
  Poljska -   Danska 36:33 (15:14, 26:26; 29:27, 30:30; 31:31)

Susreti za medaljeUredi

Za bronzuUredi

Köln, 4. februar
  Danska -   Francuska 34:27 (21:15)

FinaleUredi

Köln, 4. februar
  Njemačka -   Poljska 29:24 (17:13)

Pregled završne fazeUredi

Od četvrtfinala do finalaUredi

Četvrtfinale Polufinale Finale
                   
30. januar 2007. - Köln        
    Španija  25
1. februar 2007. - Köln
    Njemačka  27  
    Njemačka  32b
30. januar 2007. - Köln
      Francuska  31  
    Hrvatska  18
4. februar 2007. - Köln, 16:30
    Francuska  21  
    Njemačka  29
30. januar 2007. - Hamburg
      Poljska  24
   Poljska  28
1. februar 2007. - Hamburg
   Rusija  27  
    Poljska  36c Treće mjesto
30. januar 2007. - Hamburg
      Danska  33  
   Island  41     Francuska  27
   Danska  42a       Danska  34
4. februar 2007. - Köln, 14:00
  • a rezultat u regularnom vremenu je bio 34:34. Danska je pobijedila nakon 1. produžetka.
  • b rezultat u regularnom vremenu je bio 21:21. Nakon 1. produžetka bilo je 27:27. Njemačka je pobijedila u 2. produžetku.
  • c rezultat u regularnom vremenu je bio 26:26. Nakon 1. produžetka bilo je 30:30. Poljska je pobijedila u 2. produžetku.

5.-8. mjestoUredi

  5. - 8. mjesto 5./6. mjesto
             
1. februar 2007. - Köln
    Španija 27  
    Hrvatska 35  
 
3. februar 2007.- Köln, 16:30
        Hrvatska 34
      Rusija 25
 
 
7./8. mjesto
1. februar 2007.- Hamburg, 17:30 3. februar 2007. - Köln, 14:00
    Rusija 28     Španija  40
    Island 25       Island  36

Idealna ekipaUredi

Najbolji igrač prvenstva: Ivano Balić,   Hrvatska

Najbolji strijelac prvenstva je Islanđanin Gudjon Valur Sigurdsson.

Najbolji strijelciUredi

Tabela sa prvih deset najboljih strijelaca na SP-u.

Poredak Ime i prezime Ekipa Pogoci Iz igre Sedmerci Pogodaka
po utakmici
1. Guðjón Valur Sigurðsson   Island 66 65 1 6,6
2. Filip Jícha   Češka 57 48 9 7,1
3. Karol Bielecki   Poljska 56 56 0 5,6
4. Eduard Kokšarov   Rusija 55 33 22 6,1
5. Ivano Balić   Hrvatska 53 53 0 5,3
6. Snorri Guðjónsson   Island 53 38 15 5,3
7. Ólafur Stefánsson   Island 53 37 16 5,3
8. Nikola Karabatić   Francuska 50 50 0 5,0
9. Angultimmarik Kreutzmann   Grenland 49 41 8 8,2
10. Alexander Petersson   Island 48 48 0 4,8

Najbolji golmaniUredi

Spisak ekipa po fair-playuUredi

Konačni poredakUredi

  1.   Njemačka
  2.   Poljska
  3.   Danska
  4.   Francuska
  5.   Hrvatska
  6.   Rusija
  7.   Španija
  8.   Island
  9.   Mađarska
  10.   Slovenija
  11.   Tunis
  12.   Češka
  13.   Norveška
  14.   Ukrajina
  15.   Južna Koreja
  16.   Argentina
  17.   Egipat
  18.   Kuvajt
  19.   Brazil
  20.   Maroko
  21.   Angola
  22.   Grenland
  23.   Katar
  24.   Australija

ReferenceUredi

  1. ^ Rumänien bereits sicher in den Play-offs Archived 2007-09-29 na Wayback Machine sa službene stranice SP-a, od 20. januara 2006.
  2. ^ Susreti doigravanja za SP 2007. Archived 2007-09-28 na Wayback Machine sa euro06.com, od 5. februara 2006.
  3. ^ SP 2007. - doigravanje[mrtav link], sa EHF-ove stranice

Vanjski linkoviUredi